DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii X oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #74730  autor: gunio
 20 maja 2006, 01:43
Witam po raz pierwszy.
Kupilem x700 z simlockiem na ere (trafila sie okazja) myslac ze nie bedzie problemu ze zdjeciem simlocka. No i pojawil sie problem bo w moim malym miescie robia duze oczy. Rzeczywiscie jest z tym problem?
I drugie pytanie: czy po usunieciu simlocka dalej bede musial ogladac te niebieskie ERowe powitanie? :/
Istnieje w ogole cos takiego jak oryginalny flash do tego modelu?
Ktos ma jakies doswiadczenia w tym wzgledzie? Bo nie wiem czy go zostawiac czy sprzedawac dalej (jak koszt zdjecia simlocka bedzie >50zl to prawdopodobnie go sprzedam).

 #74799  autor: Neutrine Ray
 20 maja 2006, 13:45
1. sproboj reset eepromu: *2767*3855# (to kod z D600, moze bedzie pasowal), jest pewna szansa ze zdejmie sima

2. zassij Universal Simlock Remover (Freeware) i sprobuj przez kabel.

3. na 100% istnieje nie brendowany flash (aczkowliek phone jest nowy i moga byc klopoty z jego zdobyciem)

4. Po zdjeciu sima NIE zniknie Ci logo operatora

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #74803  autor: gunio
 20 maja 2006, 14:09
Neutrine Ray pisze:1. sproboj reset eepromu: *2767*3855# (to kod z D600, moze bedzie pasowal), jest pewna szansa ze zdejmie sima
Nie zdjelo. Dodatkowo teraz przy wylaczaniu telefonu jest zwiecha :/
Neutrine Ray pisze: 2. zassij Universal Simlock Remover (Freeware) i sprobuj przez kabel.
Sciaga sie. Ale szczerze watpie zwazywszy na to kiedy wyszla ostatnia wersja.

 #74808  autor: Neutrine Ray
 20 maja 2006, 14:19
z regoly reset eepromu, przeciwdziala zawieszkom, zrob go jeszcze raz.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #74812  autor: gunio
 20 maja 2006, 14:26
Zrobilem jeszcze raz. Juz jest OK (to znaczy tak jak bylo). Chyba sie go pozbede, moze znajde cos z plusa. Albo zostane przy starej dobrej 6230 :)
Chociaz pytanie nadal aktualne - jak ktos mial doswiadczenia z simlockiem i softem w x700 to niech pisze. A moze ktos chce kupic po dobrej cenie?

 #74817  autor: Neutrine Ray
 20 maja 2006, 14:35
Malo na necie o simlocku w x700. Prawdopodobnie najatwiej bedzie go zdjac box-em w komisie/serwisie. Z tego co wyczyalem jaest jakis niebrendowany soft ale ma kupe bugo-w i go nie polecaja, pisza ze tzreba jeszcze troche poczekac)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2006, 16:38 przez Neutrine Ray, łącznie zmieniany 1 raz.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #75011  autor: gunio
 21 maja 2006, 16:14
Neutrine Ray pisze: 4. Po zdjeciu sima NIE zniknie Ci logo operatora
Chodzi Ci o ta animacje przy wlaczaniu i wylaczaniu telefonu?
Tak sie wlasnie zastanawialem, czy oprocz tego jeszcze cos "zostanie"? Rozumiem ze wszystkie ustawienia MMS/GPRS bede mogl bez problemu zmienic?

 #75015  autor: Neutrine Ray
 21 maja 2006, 16:37
Chodzi o to ze wszelkie "oznaki" Twojego operatora; grafiki, dzwieki, funkcje, ograniczenia sa zawarte w pliku *.cla i *.tfs co sklada sie na firmware. Jest to tak zwany soft "Brendowany", ktory z regoly jest gorszy od oryginalnego i nalezy dazyc do jaknajszybszej jego zmiany (flashowania) ;) Dopero wtedy poznika wszystko co jest zasyfione przez operatora i pozwoli Ci w pelni cieszyc sie phonem :-D.

Tak, wszystkie ustawienia bedziesz mogl bez problemu zmienic.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #75025  autor: gunio
 21 maja 2006, 16:55
Dobrze jest miec "speca od samsunga" na forum.. :mrgreen:
Moze jednak zdejme tego simlocka w serwisie i zostawie sobie ten telefon. Z tymi syfami mam nadzieje ze bede mogl jakos zyc do czasu ukazania sie tego softu.
A jak wyglada taka zmiana firmware w samsungu? Mozliwa jest w warunkach domowych przez kabel USB?

 #75031  autor: Neutrine Ray
 21 maja 2006, 17:07
Jest mozliwa jak najbardziej w warunkach domowych, potrzebujesz kabla USB albo COM (sa to kable w wersji serwisowej, posiadajace dodatkowa elektronike umozliwiajaca flashowanie, kabel USB ktory masz w zestawie sie do tego nie nadaje). Pojdz z nim do serwisu i dowedz sie czy dysponuja firmowym softem samsunga od X700, trzeba co jakis czas wertowac neta, bo soft na pewno ukaze sie wkrotce i ewentualnie wgac :)

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #75040  autor: gunio
 21 maja 2006, 17:35
no to kabla nie mam:/
BTW pogooglowalem troche i widze ze ruscy najlepiej dzialaja z tym telefonem ale ze ze znajomoscia cyrylicy u mnie cieniutko wrzucilem przez babel fisha:
http://tiny.pl/gkh5
Z tego co czytam to sa to jakies patche ktore wiele zmieniaja.. Jak to sie je?

 #75135  autor: Neutrine Ray
 21 maja 2006, 21:30
Je sie tak samo jak patche i mody w innych samach. Podstawa jednak to kabel serwisowy.
Wzaleznosci czy wgrywasz patcha czy mody postepujesz inaczej.
Podlaczasz koma do kabla wrzucasz late do jakiegos katalogu, wraz z plikiem *cla softu do jakiego lata jest napisana (lata to aplikacja wykonywalna *.exe), odpalasz, instaluje sie samo, restart phonai voila! Zrobione

Po instrukcje fleshowania zerknij do przyklejonego tematu, na temat D600/E, bedziesz postepowal tak samo.

Ruskie, w ogole maja najwieksze osiagniecia w dziedzinie modow i patchy :D
Ostatnio zmieniony 23 maja 2006, 14:33 przez Neutrine Ray, łącznie zmieniany 1 raz.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #75459  autor: gunio
 22 maja 2006, 23:41
sciagnalem simlocka w poznaniu za 20 zl takze chyba nie przeplacilem? :]
bawie sie i... mam mieszane uczucia. Tylko mi sie wydaje czy budzik nie dziala przy wylaczonym telefonie? :(
edit: juz chyba znalazlem :)
edit2: z innej beczki: sa moze jakies adaptery na jack 3.5mm tak zeby moc uzywac swoich sluchawek?
edit3: chodzi o to ze nie mialem jak sie nim pobawic zanim nie zdjalem simlocka bo nie mialem karty era/heyah :)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2006, 23:48 przez gunio, łącznie zmieniany 2 razy.

 #75460  autor: Neutrine Ray
 22 maja 2006, 23:45
Nie przeplaciles,
Masz mieszane uczucia? Samo zdjecie simlocka, naprawde niewiele zmienia ;)
Wgrales mody?
Musisz sam sprawdzic czy dziala budzik czy nie przy wylaczonym phonie, ja nie wiem ale obstawiam ze dziala :)

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #75462  autor: gunio
 22 maja 2006, 23:49
Nie wgralem modow.. Mialem to sam zrobic? :)

 #75464  autor: Neutrine Ray
 23 maja 2006, 00:42
Nie poczujesz zadnej roznicy, zdejmujac simlocka :smt005

Pamietaj ze potzrebujesz serwisowego kabla do x700 TEN powinen byc kompatybilny. Wiem ze taki sam tyle ze COM pasuje do D500/D600/X700 wiec ten rowniez powinien. zadzwon do sklepu i upewnij sie po czym zamow i whrywaj mody :D

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #75465  autor: gunio
 23 maja 2006, 01:12
Neutrine Ray pisze:Nie poczujesz zadnej roznicy, zdejmujac simlocka :smt005
zobacz 3 posty wyzej (edit) :]
no pewnie bedzie pasowal. Te ruskie mody zapodwac?

 #75487  autor: Neutrine Ray
 23 maja 2006, 12:28
Paietaj ze mody sa pisane pod odpowiednia wersje softu, zeby je zainstalowac najpierw, najprawdopodobniej bedziesz musial zminic soft na odpowiedni dal danego moda.
Instalujac moda wrzucasz do jednego folderu plik *.cla i moda, nastepnie odpalasz *.exe (patcha).

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga

 #114536  autor: Legol
 17 paź 2006, 14:20
A ja mam pytanie z troche innej beczki- mianowicie jesli zostanie zdjety simlock z tego telefonu to czy jest mozliwosc jego ponownego zalozenia w przypadku koniecznosci oddania telefonu do naprawy gwarancyjnej?

 #114636  autor: Neutrine Ray
 17 paź 2006, 18:19
Legol pisze:A ja mam pytanie z troche innej beczki- mianowicie jesli zostanie zdjety simlock z tego telefonu to czy jest mozliwosc jego ponownego zalozenia w przypadku koniecznosci oddania telefonu do naprawy gwarancyjnej?
Istnieje taka mozliwosc, telefon zablokujesz Boxem (NS Pro, UST, etc.), koszt nie powienien przekroczyc 20zl. O domowym sposobie na razie nie slyszalem.

www.samsung-mobile.pl - Najbardziej Profesjonalne Polskie Forum Samsunga