DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
 #238274  autor: user_delete10
 09 gru 2007, 11:00
Proszę o opinie na temat tego właśnie systemu w wersji komórkowej.Jakieś ciekawe informacje, zalety,jego możliwości.

 #248353  autor: bartex352
 29 sty 2008, 18:03
Spotkałem się stym u kolegi w Warszawce.Był to jakiś wynalazek z Japoni. Według mnie chodzi to jak Symbian Noki tylko że u nas u naszych operatorów nie można wykorzystać jego zalet internetowych. A tak po za tym To inny Symbian.Różnice: -Symbian jest bardziej znany i nie narzekam na niego a linux to nowośc.Radze poszukać w internecie. :smt006 :wink:

 #248407  autor: RafalM
 29 sty 2008, 21:57
bartex352 pisze:Spotkałem się stym u kolegi w Warszawce.Był to jakiś wynalazek z Japoni. Według mnie chodzi to jak Symbian Noki tylko że u nas u naszych operatorów nie można wykorzystać jego zalet internetowych. A tak po za tym To inny Symbian.Różnice: -Symbian jest bardziej znany i nie narzekam na niego a linux to nowośc.Radze poszukać w internecie. :smt006 :wink:
Linux w telefonie to nie taka znowu nowość. O ile mnie pamięć nie myli pierwszy telefon z tym OS na pokładzie wyszedł jakieś 1,5 roku temu. System jest dość nietypowy, ale posiada wszystkie zalety swojego komputerowego brata. Jest stabilny, ale w Polsce (i wogóle w Europie) może być problem z dostępnością aplikacji na niego. Nie jest popularny, więc to co Ci powiedziałem opieram na internetowych recenzjach.

[ Komentarz dodany przez: piotrz: 2008-01-30, 21:15 ]
warna?

 #251007  autor: ghost89
 13 lut 2008, 18:02
Spotkałem już w sieci kilka programów darmowych na ten system i musze przyznac ze zapowiada sie ciekawie :wink:

 #251008  autor: wtd
 13 lut 2008, 18:12
Ale to zależy od wersji, praktycznie każdy telefon wymaga pisania programów właśnie pod niego, a na najnowsze motki (linuxowa platforma motomagx - V8/Z6/U9) nie ma jeszcze SDK więc oprócz javy nic innego na nich nie działa.