DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
 #478873  autor: HypnoticMan
 31 maja 2011, 17:07
Witam, jakąś godzinkę temu odebrałem przesyłkę od kuriera z telefonem Samsung i8320.
Pierwsze wrażenia to... jest mega! Telefon zakupiłem za 370zł z przesyłką. Jest lekko porysowany, ale przeżyję.
Gdyby nie system (LiMO) telefon mógłby konkurować z najlepszymi Samsungami 'multimedialnymi' (Wave S8500, Omnia HD).
Zdjęcia wykonywane przez aparat o matrycy 5mpx są bardzo dobrej jakości. (zaprezentuje je jak znajdę kabel USB).
Filmy nagrywane w rozdzielczości 720p.

Jeżeli mi się coś przypomni do piszę.
Zadawać pytania, będę odpisywał :)

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #478893  autor: kowcio
 31 maja 2011, 18:17
A co to za system LiMO? Jakieś zdjęcia z menu, możliwości, działanie? to jest chyba jakiś Linux Mobile, czy pomyliłem się?

 #478907  autor: HypnoticMan
 31 maja 2011, 18:51
Tak wygląda menu:

Obrazek

Przepraszam, że z internetu ale nie miałem jak tego wykonać.
Działanie systemu oceniam na bardzo dobre. Jedyne mankamenty to brak języka polskiego oraz ograniczenie niektórych usług (GPS) przez vodafone.

Zdjęcia:

Makro:

Obrazek

Zdjęcie tekstu:

Obrazek

Jakieś tam zdjęcie ;) :

http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 83100.jpg/

[ Dodano: 2011-05-31, 18:59 ]
Tak wygląda menu:

Obrazek

Przepraszam, że z internetu ale nie miałem jak tego wykonać.
Działanie systemu oceniam na bardzo dobre. Jedyne mankamenty to brak języka polskiego oraz ograniczenie niektórych usług (GPS) przez vodafone.

Zdjęcia:

Makro:

http://imageshack.us/photo/my-images/14 ... 82959.jpg/

Zdjęcie tekstu:

http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 83326.jpg/

Jakieś tam zdjęcie ;) :

http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 83100.jpg/

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #478911  autor: orson_dzi
 31 maja 2011, 19:10
Jedyna opcja, to wpakować tam androida. Wtedy fajny sprzęt z tego będzie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #478913  autor: HypnoticMan
 31 maja 2011, 19:15
No na pewno. Na razie bawie się tym co mam. Jak będzie sensowny rom andka to wgram ;)

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #478917  autor: szczeka
 31 maja 2011, 19:37
jak działają DivXy? ma jakieś ograniczenia co do rozdzielczości, czy liczby klatek? jak z płynnością?

ps. to ten sam telefon, który kupiłeś przez pomyłkę, poprzez brata od dell ? %-)

 #478920  autor: HypnoticMan
 31 maja 2011, 19:53
Wgrałem tak na szybko Weekend i chodzi bez zastrzeżeń. Przewijanie działa płynnie. Dźwięk równo z obrazem.

Jeżeli Cie to interesuje to takie właściwości ma:
Obrazek

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #478927  autor: szczeka
 31 maja 2011, 20:30
a jak dotyk działa? mógłbyś porównać do jakichś innych telefonów

czy ekran jest dobrze widoczny w mocnym słońcu?

 #478930  autor: HypnoticMan
 31 maja 2011, 20:37
No ekran jak pojemnościowy ;) Podobnie jak wave.
A w słońcu chyba lepiej od wave. Porównam w tyg jak będę się z bratem widział ;)

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #479226  autor: hrothnir
 02 cze 2011, 10:49
Posiadam samsunga i6410 na tym samym systemie tyle że słabsze parametry, ogólnie jestem zadowolony, jedyne co mi przeszkadza to że nie wyświetla się nazwa kto do mnie dzwoni tylko jest widoczny nr tel mimo że mam klienta w książce adresowej, jest na to jakiś sposób, czy ten typ po prostu tak ma??

 #479532  autor: HypnoticMan
 03 cze 2011, 14:59
Nie wiem czym jest to spowodowane. U mnie działa wszystko dobrze. Nazwy wyświetlają się prawidłowo.
Być może masz źle zapisane kontakty?

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #479562  autor: Eon
 03 cze 2011, 17:02
ja tez planuje zakupic ten model ale tylko pod kątem wgrania Andka. Podobno jest juz pod niego Android Gingerbread pewnie jeszcze nie do konca dopracowany, ale Froyo jest raczej OK. Najlepszym roziwazaniem byłoby wgranie obu systemow do wyboru (tak jak to jest np w HTC HD2) ale nie wiem czy to jest tu mozliwe (?). Nie moge zrozumiec dlaczego tak wypasiony telefon tak pokrzywdzili tym systemem Limo ? Przeciez gdyby on był wypuszczony z Androidem to schodziłby pewnie jak Desire HD w okolicach 1000zł. Jesli zdecydujesz sie przetestowac pod nim Andka to koniecznie daj znac :-)

 #479593  autor: HypnoticMan
 03 cze 2011, 20:19
W planach oczywiście mam wgranie androida, lecz Gingerbread jest jeszcze niedopracowany (nie działa aparat, GPS i coś wysyłanie sms nie śmiga.)
Problemem jest też to, że wszystkie instrukcje wgrania Andka są w języku angielskim, więc trzeba troszkę się pogłówkować.

Na pewno jeżeli wgram i uda mi się to, napiszę tutaj instrukcję ;)

A telefon polecam nawet z LiMO, bo system wcale nie jest taki zły, a telefon ma super możliwości jak za taką cenę.

MixPlus - Pozostała liczba doładowań do końca kontraktu: 22

Sprzedam HTC DESIRE

 #480590  autor: jewelryab
 08 cze 2011, 11:33
well actually, I'm not. But this is the new thread for it, so post up here anytime you guys feel like going. Don't forget to say what time...

Tera CDKey Buy WOW Items

 #496764  autor: rozpisywatorrr
 15 sie 2011, 20:14
Mam od niedawna ten telefon i powiem tyle, że jest tak za....cie zbrandowany przez Vodafone, że nawet ROMu nie pobierzesz bez aktywacji konta Vodafone. Co prawda da się popracować nad tym przez Odin`a Multi, ale ostatnio wgranie chińskiego ROMu zakończyło się koniecznością ponownego wgrania oryginalnego ROMu Vodafone.
Poza tym , biorąc w/w kwestie ostrej to mało powiedziane blokady operatora ponad połowa ikonek w menu głównym jest w Polsce nie przydatna! Oczywiście da się ustawić Wi-fi i gprs i tu odziwo już telefonik nie robi problemu z automatycznym przełączaniem się między punktami dostępu do sieci. Jak widzi wi-fi to korzysta z wi-fi zostawiając w spokoju nasze pakiety internetowe. Kiedy znajdzie się poza zasięgiem bezprzewodówki odrazy podczas np sprawdzania poczty korzysta już z połączenia EDGE, GPRS w zależności od ustawień i zasięgu sieci. Da się nawet co mnie zaskoczyło ustawić lokalizację dla aplikacji AccuWeather i ściągać jej uaktualnienia.
Niestety chociaż wyświetlacz robi piorunujące wrażenie i tu naprawdę by docenić AMOLED trzeba choć raz mieć możliwość korzystania z tego rodzaju ekranu. Tu jednak biorąc pod uwagę korzystanie z telefoniku w Polsce zalety się kończą. Przynajmniej dla mnie. Być może w końcu Vodafone (jak to się "krzyczy" w sieci od jakiegoś czasu , przejmie rodzimego PLUS`a i wtedy bez problemowo ustawimy co chcemy w naszych H1. Trudno jednak mieć pewność, biorąc pod uwagę tak potężne ograniczenie funkcji H1 pod kątem przynależności do Vodafone. Możliwy scenariusz znany jest choćby mi i innym użytkownikom urządzeń z pod znaku nadgryzionego jabłka. Jak wiadomo już od jakiegoś czasu użytkownicy iPhone 2G i 3G, a niebawem też pewnie 3GS nie będą mieli wsparcia . Mam tu na myśli upgrade OS. Co za tym idzie trzeba będzie pozostać przy swoich ulubionych aplikacjach i broń Boże ich nie aktualizować. Nie trudno dostrzec tu analogii do H1. Być może zanim Vodafone zawita w Polsce zmieniając logo PLUS na swoje, skończy się już możliwość podbicia softu dla H1 bo będzie on wtedy "stary". Dziwna to polityka , tak Apple jak i Vodafone. Ponoć żyjemy w 21 wieku , ale każdy kto chce choć trochę wychylić się ponad szajs oferowany przez rodzimych operatorów ( mam tu na myśli przedział cenowy 1zł do 500zł np w ofercie indywidualnej) napotyka właśnie na takie schody jak konieczność JB i tworzenia własnych obrazów OS by można było korzystać z wymarzonego telefonu, czy nieszczęsne blokady właściwie wszystkiego , no niech będzie 80% możliwości H1.
Wspomnę jeszcze o jednej kwestii, nie wiem jak u innych użytkowników H1 , ale ja korzystam z modelu sprowadzonego z zagranicy i po pierwszym włożeniu sim-karty telefon kilka razy się samoistnie wyłączył. Jakieś 3 razy na początku. Przez czas jego użytkowania wyłączył się już nie pamiętam ile razy, lub zawiesił tak, że trzeba było baterię wyjmować , żeby odpalić go na nowo. Poza tym mimo ustawienia wi-fi , jeśli trzeba to podaniu hasła telefonik potrafi zapomnieć naszą sieć lub w sekcji Connection preferences przejść z wi-fi na Vodafone connections gdzie ustaliliśmy wcześniej APN swojej sieci.
Jak na procek, którym chwali się Vodafone naprawdę nie widać szybkości w działaniu , której można byłoby się spodziewać. Raz szybciej działa, raz wolniej - porażka. Porównując do iP3G na sofcie 4.2.1 Samsung H1 działa delikatnie wolniej. Jednak iP3G z softem 3.1.3 zostawia H1 daleko w lesie.
H1 to mój drugi (awaryjny ) telefon z dotykowym ekranem - takie już weszły mi w krew. Czasem łapię się na tym, że na ekranie PC chcę coś dotknąć oczekując , że aplikacja się uruchomi :)
Co do transferu czego kolwiek do komputera potrzebne jest Samsung New PC Studio, bądź Samsung PC Studio 7 przypominająca interfejsem Nokia PC Suite. Ja jednak mam chyba uszkodzone gniazdo USB lub coś z płytą główną , ponieważ H1 jedynie ładuje się po podłączeniu do PC. Co prawda zamierzałem wgrać w H1 Androida przez OdinMulti , ale dałem sobie spokój skoro nie działa kamerka i pojawiają się inne krzaki.
Tak więc jeśli ktoś chce sobie cokolwiek wgrać do H1, najlepiej jest to zrobić korzystając z karty microSD i jej czytnika, napakować na kartę z PC to co się chce , a potem włożyć microSD do H1 i ustawiać sobie dzwonki czy tapetę.
Przed tym jednak należy zorientować się jakie pliki i ich wielkość obsługuje H1. Tyle co do minimalnej personalizacji H1.
Na koniec muszę stwierdzić jeszcze raz jedno, gdyby nie te blokady Vodafone mieli byśmy telefon za niską cenę ( na Allegro w granicach 300-550PLN) z AMOLEDEM, wi-fi, GPS itd. Wydaje się to rozsądna cena za telefonik o takich możliwościach , które są znakomicie ograniczone na dzień dzisiejszy.
pozdrawiam,
rozpisywatorrr

Horacio jest synem Chuck`a :)