DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
Wszystko, co dotyczy systemów operacyjnych w urządzeniach mobilnych innych niż Android, iOS i Windows
 #536139  autor: rasiu
 20 lut 2012, 22:49
Witam.

Czy ktoś ma stuprocentową wiedzą jak wygląda kwestia udostępniania aktualizacji oprogramowania brandowanego przez operatorów? W przypadku kierowania pytań do telekomów klient jest odsyłany do producenta który ma podobno wypuścić update, a operator nie ma na to wpływu. Kiedy pytanie idzie do producenta, to ten z kolei odsyła do operatora, twierdząc, że np. udostępnił mu już oprogramowanie więc trzeba pytać operatora bo to już nie broszka producenta. Podaję to na przykładzie sieci Play i systemów Android i bada. Jak to w końcu jest?

 #539956  autor: baxito
 09 mar 2012, 15:42
Po części sam odpowiedziałeś sobie na to pytanie. Dla przykładu: Na mojego Samsunga Galaxy S+ już dawno został wypuszczony ROM z oprogramowaniem Android w wersji 2.3.6. Słysząc tę wiadomość postanowiłem dokonać update'u (miałem wtedy 2.3.3.), i co? D*PA. Na moje nieszczęście telefon, który zakupiłem na Allegro był wcześniej kupiony w Play. Panowie od fioletowego operatora mają gdzieś, że wyszła do niego aktualizacja. Albo udostępnią za parę tygodni, miesięcy... bądź w ogóle. Ja nie miałem zamiaru czekać, gdyż w sofcie był Bug dotyczący smsów. Sam wgrałem sobie Androida 2.3.6. piracką metodą, a dokładniej poprzez roota. Jeżeli zależy ci na aktualizacji, zrób to sam. Jednak jeżeli nie chcesz ingerować w telefon, pozostaje ci czekanie.

 #540363  autor: ManiacGSM
 11 mar 2012, 20:24
Niestety kolega ma rację -co do oficjalnych uaktualnień softu od swojego operatora możesz czekać w nieskończoność -jak to ma miejsce z PLAY. Jedynie możesz użyć wyszukiwarki , poszukać na forach i jak się nie boisz zmieniać soft według upodobań na własną odpowiedzialnoość.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.

 #540421  autor: KamaZ
 12 mar 2012, 10:33
Podobna sytuacja jest z Nokią E52 i innymi modelami. W tej chwili w Play najnowszy soft jest z numerem 054. 071 a nawet 081 jest już od dobrych paru miesięcy. Jakby to był pewniejszy telefon to wgrałbym nowszy soft, ale szkoda mi jednak gwarancji.

Jak już wgrywacie nowy soft do Androida to polecam Cyanogenmod.

 #540427  autor: Mordrag
 12 mar 2012, 10:59
Aktualizacje na brandowany telefon wychodzą nawet z miesięcznym opóźnieniem. Lub nie wychodzą w ogóle. Lepiej kupić telefon u producenta niż przepłacać u operatora
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 13:02 przez Mordrag, łącznie zmieniany 1 raz.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #540431  autor: Realista
 12 mar 2012, 11:13
Operato musi zbrandować soft - popsuć go po swojemu, żeby to zrobić musi mieć osoby ktore to zrobią a wiadomo że to trwa.
Zostaje update bez brandu i z tego co wiem samsung nie anuluje gwarancji po takiej operacji - przykład własy Galaxy GIO - poleciała płyta główna niestety .
Na operatora nie ma co liczyć zbytnio niestety. Jak sprzeda to kase dostaję i reszta go nie obchodzi.

Doradca klienta indywidualnego - ORANGE
Czasami cudotwórca - nawet często :-)
Masz problem to nasz , może pomogę , jak dam radę ;-)

 #547859  autor: grzesiekosw
 15 kwie 2012, 16:51
Wyszedl ICS na modele SE Xperia z 2011r na rynki skandynawskie. Niedlugo wyjdzie na nasz region oficjalny ICS. Wiec pytanie nasunie sie wiekszosci uzytkownikow z brandzlowanymi oprogramowaniami, czy mozna tego oficjalnego zainstalowac jako czysty ics a nie czekac na brand operatora bez utraty gwarancji. Moze instnieje sposob aby zainstalowac tego ICSa, a pozniej w razie problemow powrocic do macierzystego oprogramowania i oddac telefon na gwarancje?

 #548007  autor: orson_dzi
 16 kwie 2012, 13:18
Nie wiem jak inni producenci, ale Samsung już dawno powiedział, że wgranie niebrandowanego, oficjalnego softu nie wpływa na gwarancję. U innych producentów powinno być to samo.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #548072  autor: grzesiekosw
 16 kwie 2012, 15:57
Samsung napewno uznaje gwarancje, ale podobno nawet wgranie czystego 2.3.4 bez brandu powoduje utrate gwarancji jezeli chodzi o Sony Ericsson

 #548107  autor: Mordrag
 16 kwie 2012, 17:19
Powinni w ogóle zrezygnować z brandowania telefonów, żadnych korzyści to ze sobą nie niesie ani dla klienta jak i sprzedawcy w sieci komórkowej. Dziwię się, że producenci zgadzają się na takie coś. Iphone i iPad jakoś brandu nie ma i nikt nie ma problemu z aktualizacją.

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D

 #548128  autor: Xy
 16 kwie 2012, 18:04
Mordrag pisze:Powinni w ogóle zrezygnować z brandowania telefonów, żadnych korzyści to ze sobą nie niesie ani dla klienta jak i sprzedawcy w sieci komórkowej.
Powiedz to myślicielom z Orange :-D Firmowanie oprogramowania nie niesie żadnych korzyści ani dla klienta ani dla sprzedawcy - tak jak napisałeś. To takie uszczęśliwianie na siłę nabywcy telefonu. Zyskujemy nikomu nie potrzebne śmiecie w telefonie. Najmniej ingeruje chyba T-Mobile dodając swój dzwonek połączeń i smsów oraz ustawia stronę startową na t-mobile.pl w wersji komórkowej.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #548153  autor: grzesiekosw
 16 kwie 2012, 19:32
Nie mniej jednak zrobilem debranding bez kombinowania. Sądze ze w razie awarii i potrzeby oddania na gwarancje po prostu przywroce orginalny rom Orange.

 #548158  autor: stook
 16 kwie 2012, 20:05
grzesiekosw pisze:Nie mniej jednak zrobilem debranding bez kombinowania. Sądze ze w razie awarii i potrzeby oddania na gwarancje po prostu przywroce orginalny rom Orange.
Może się tak uszkodzić, że powrót do poprzedniego ROMu będzie niemożliwy.

 #548211  autor: Mordrag
 16 kwie 2012, 22:38
grzesiekosw, jak oddasz do autoryzowanego serwisu twojego telefonu to bez najmniejszych problemów powinni przyznać gwarancję. Przynajmniej tak jest w SE

Otrzymanie 2 ostrzeżeń na koncie od osoby, która nie potrafi scalić wątków pochlebia mi, gdyż osoba o tak ograniczonych możliwościach intelektualnych poświęciła swój czas, by nauczyć się dać warna na konto :D