DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #435264  autor: ywis
 13 paź 2010, 19:59
Witam,

czy ktoś używał tego telefonu do nawigowania?
Potrzebuję wsparcia odnośnie nawigacji, a konkretnie jak łączyć nawigację, aby nic się nie łączyło z internetem, bo nie widzę sensu wtedy korzystania z nawigacji w telefonie, a non stop mi się łączy jak chcę skorzystać z nawigacji.

Co i jak zrobić, aby wszystko śmigało bezpłatnie, tak jak powinno?

 #435267  autor: kuwejt
 13 paź 2010, 20:14
W e75 wygląda to tak:

Menu->Panel sterowania->Ustawienia->Ogólne->Pozycjonowanie->metody pozycjonowania i odznaczas Assisted GPS pozostawiając tylko Integrated GPS i ew. Bazująca na sieci.

Nie jestem pewien czy w e72 jest podobnie ale prawdopodobnie tak

Audyt UX, www i SM
Szukasz pomysłu na prezent?
Satysfakcja użytkownika na FB

 #435317  autor: ywis
 13 paź 2010, 22:32
No więc mam załączony zintegrowany GPS i bazująca na sieci, wspomaganie GPS wyłączyłem, rozumiem że to załatwi całość sprawy związaną z łączeniem się i pobieraniem danych z sieci?

 #435343  autor: Xy
 14 paź 2010, 08:29
Mam tak samo ustawione. GPS łączy się z satelitami dość powoli (bez udziału netu) ale po złapaniu fixa pięknie prowadzi do celu :)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #435369  autor: ywis
 14 paź 2010, 11:20
Przetestuje dzisiaj, zobaczymy jak to wyjdzie, bo w przyszłym tygodniu czeka mnie droga z Łodzi do Kędzierzyna Koźle. Mam nadzieję, że do celu dojadę.

 #435376  autor: Xy
 14 paź 2010, 11:56
ywis pisze:Przetestuje dzisiaj, zobaczymy jak to wyjdzie, bo w przyszłym tygodniu czeka mnie droga z Łodzi do Kędzierzyna Koźle. Mam nadzieję, że do celu dojadę.

Doprowadzi idealnie pod wskazany adres :) Chociaż to zależy od nawigacji. Ja mam Garmina i w samochodzie wolę gdy prowadzi mnie właśnie navi z komórki niż klasyczna nawigacja (pewnie rzecz przyzwyczajenia ale w kom jest bardziej czytelna i przejrzysta dla mnie).
Mój Garminek na Nokii bezbłędnie prowadził po trasach (wyjazd i powrót) Lublin - Międzyzdroje, Lublin - Legnica, Lublin - Jelenia Góra czyli duże i długie trasy. Oraz po tzw. okolicy nie tyle pod wskazany adres ile do punktu orientacyjnego (typu: jezioro, muzeum czy podobne obiekty). Dodam, że przeliczanie trasy odbywa się piorunem. Jak pisałem wcześniej nie korzystam z aGPS czyli net wyłączony. Można gonić w trasę bez obaw!

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #435472  autor: ywis
 14 paź 2010, 19:41
No zadziałało, tylko pobierało jednak dane niestety, ponieważ program, oryginalny jaki jest wpisany przez Nokie był ustawiony do pracy w trybie online, dopiero później w ustawienia zerknął, że można ustawić go na offline, tylko ciekawe, czy to będzie wtedy działać. Teraz jak uruchamiam program, to nic się nie łączy, ale ciekawe jak z wyszukiwanie tras... czy nie jest potrzebne połączenie.

 #435481  autor: thonka
 14 paź 2010, 20:05
ja mam tryb offline i nie pobiera nic po za danymi z AGPS. jezeli wylaczysz AGPS to nie powinno w ogole nic pobrac.
niektorym pobieralo jeszcze przy ustawieniu - bazujacy na sieci. nie wiem ile w tym prawdy.

mnie tylko dziwilo, ze w trybie offline nie znajdowalo niektorych adresow, a w online juz nie bylo tego problemu choc mapy i tak byly zaladowane w telefonie :D

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #435484  autor: ywis
 14 paź 2010, 20:14
No mi bazujący na sieci już nie pobiera, po prostu wyłączyłem pracę online programu i teraz nie pobiera nic, ale właśnie zastanawia mnie kwestia adresów... może lepiej wrzucić jakąś inną nawigację do tel., tylko jaką? Czy jest sens się narażać przy kontroli? ;)

 #435494  autor: Xy
 14 paź 2010, 20:56
ywis pisze:może lepiej wrzucić jakąś inną nawigację do tel., tylko jaką?
Garmina.

ywis pisze:Czy jest sens się narażać przy kontroli? ;)
Chowasz telefon do schowka i po kłopocie. Poza tym możesz mieć go na przyssawce do szyby bo korzystasz z zestawu głośnomówiącego na przykład ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #666459  autor: Paja11111111
 07 paź 2013, 22:56
Mam identyczny problem, oddałam telefon do serwisu ponieważ pojawiał się komunikat "c:/Brak pamięci" pomimo tego, że telefon był "czysty".
W serwisie wgrali nowe oprogramowanie i od tamtej pory zaczął się problem z nawigacją.
Za każdym razem gdy próbowałam skorzystać z nawigacji pojawiała się informacja "Oczekiwanie na GPS" po ok. 10 minutach rezygnowałam... ale kiedyś była mi bardzo potrzebna i czekałam ok. 2h!!!! aż się udało połączyć z GPS.
Oddałam tel znowu do serwisu z tym problemem, odesłali telefon z informacją, że urządzenie działa - ok, telefon działał, ale nawigacja nadal nie... :smt011
Mam wykupiony pakiet internetowy, poza tym łączę się przez Wi-fi, więc z tym nie ma problemu.
Aktualnie poszła reklamacja do NOKII i czekam na ich decyzję. :twisted:

Jaka jest szansa, że ta nawigacja jednak będzie działać? :D

 #666466  autor: user_delete34
 07 paź 2013, 23:16
1) Ustawienia
2) Metody pozycjonowania/ustalania pozycji
3) Zaznacz tylko "Zintegrowany GPS" i "Wspomaganie GPS"
4) ???
5) Profit

 #674087  autor: Pasqd
 12 lis 2013, 14:23
thonka pisze:mnie tylko dziwilo, ze w trybie offline nie znajdowalo niektorych adresow, a w online juz nie bylo tego problemu choc mapy i tak byly zaladowane w telefonie :D
Po wprowadzeniu niektórych adresów wyszukiwane są z komunikatem "szukanie on-line", a niektóre z komunikatem "szukanie off-line" i też nie wiem dlaczego tak się dzieje... być może jeśli mapa jest nieaktualna to adresy off-line się nie ładują, żeby nie wprowadzić w błąd i wówczas adres wyszukiwany jest on-line.

Marcin Kowalski