DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #672651  autor: natash
 05 lis 2013, 14:08
Jak działa wam radio w E72, bo ja lubię posłuchać "trójki" jak włączę to np. czysty głos i za chwilę szum i tak w kółko, coś jest nie tak, czy że tak gubi falę to normalne?

Ps. Nie mogłem znaleźć w internetowych radiach "trójki".

 #672761  autor: mp107
 05 lis 2013, 20:37
Akurat z odbiorem Trójki w całej Polsce nie powinno być większych problemów (ewentualnie z wyjątkiem terenów górskich).

E72 ma "zwykłego" jacka 3.5mm, więc problem z przejściówką nie wchodzi w grę.
Może słuchawki nie łączą?
Czy te szumy występują tylko gdy radio jest słuchane w ruchu np. podczas jazdy samochodem lub autobusem?

 #672762  autor: natash
 05 lis 2013, 20:41
Nie siedzę na miejscu, podłączam słuchawki nie Nokia. I słyszę jak tracę falę i wraca.

 #672774  autor: mp107
 05 lis 2013, 20:59
To w takim razie to pewnie jakiś problem ze słuchawkami (warto spróbować na innych).

Ewentualnie może to być nieco wyrobione gniazdo w telefonie albo uszkodzenie w samym urządzeniu, ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się problem ze słuchawkami.

Gdybyś się w tym czasie poruszał to byłoby normalne. W radiach samochodowych ten efekt tez występuje przy słabszym sygnale tylko jest zmniejszany przez chwilowe ściszenie dźwięku na czas szumu. W telefonach i innych "radyjkach" taka technika nie jest stosowana.

A może jest jakaś inna częstotliwość, na której jest silniejszy, lepszy sygnał?
Masz włączone Częstotliwości alternatywne (Opcje > Ustawienia > Częstotliw. alternatywne > Autowysz.)?
Jeśli nie to włącz i poczekaj minutę lub dwie z włączonym radiem. Telefon powinien znaleźć częstotliwość z najsilniejszym sygnałem Trójki.

 #674274  autor: natash
 13 lis 2013, 08:08
Przepraszam, nie jasno napisałem. Siedzę na miejscu w budynku i tracę zasięg, szumy się zwiększają, charczenie, trzeszczenie. Roxy wogóle nie słychać, ale z nimi jest problem wszędzie.

Jak znaleźć trójkę w katalogu stacji internetowych bo nie mogę znaleźć.