DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #602051  autor: asd123
 18 gru 2012, 21:12
Witam,
Mam kilka pytań co do tego tela;
1.Czy po dłuższym czasie użytkowania nie rysuje się wam obiektyw aparatu ponieważ jest prawie na środku?
2.Czy po dłuższym czasie rysuje się obudowa i ekran?
3.Co sądzicie o jego głośniku zewnętrznym prosiłbym o podanie głośności czystości i czy słychać basy (małe bo telefonu na dużo nie stać)
4.Czy da się zainstalować jakiś program dzięki któremu będzie można odtwarzać filmy .avi ?
5.Czy na tego symbiana istnieją jakieś gry hd czyli jakieś nowsze gry typu need for speed lub strzelanki które mają bardzo dobrą jakość grafiki i zajmują ponad 100mb?
6.Do kiedy na tego symbiana bendą wychodzić gry?
7.Czy przeszkadza to że ekran jest oporowy np podczas korzystania z internetu?
8.Czy telefon się nie zawiesza lub wolno chodzi?
9.Czy można odtwarzać filmy z internetu czyli czy jest obsługa flasha (tak jak w androidzie) i czy to dobrze działa?
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

 #602278  autor: joxar1
 19 gru 2012, 21:12
Ja co prawda mam Vivaza pro, ale z grubsza z użytkowaniem jest podobnie
1). Nie, nie mam rys (drobne tylko, ale to po roku (a telefon kupiłem używany)).
2). Licz się z tym, na ekran warto mieć folię, tył jest na "wysoki połysk", więc będzie się rysował.
3). Dno i wodorosty - dźwięk jest zniekształcony, a basy... No cóż, za wiele ich nie uświadczysz.
4). Nie wiem.
5). Raczej nie.
6). Chyba już przestały - on ma zainstalowaną dość specyficzną "odmianę" (mówię tu o ingerencji SE w Symbiana - o ile mi się bardziej podoba, to jednak jest wykastrowany np. z bibliotek Qt).
7). To już sam musisz stwierdzić, mi tak bardzo nie przeszkadza, jednak wiadomo, że nigdy nie będzie tak wygodny jak ekran pojemnościowy.
8 ). Na najnowszym oprogramowaniu raczej nie, działa porównywalnie z innymi telefonami na Symbianie S60v5.
9). Jest zainstalowany Flash Lite, ale w zasadzie do niczego ci się on nie przyda (o oglądaniu filmów przez Flasha zapomnij - Youtube tylko w wersji strumieniowej [mobilnej] lub przez zainstalowaną już aplikację)

 #602445  autor: asd123
 20 gru 2012, 18:57
Dzięki za odpowiedź
A mógłbyś porównać głośnik względem czystości i głośności podług jakiegoś innego telefonu.
I jeszcze się zapytam czy działają gry i aplikacje z Symbiana^3
BARDZO PROSZĘ O ODP.

 #602449  autor: joxar1
 20 gru 2012, 19:14
Ja się obracałem praktycznie tylko wśród Sony Ericssonów, więc trudno mi go porównać do telefonu innej marki. Nie jestem również stanie porównać tego do innego SE, bo Vivaz/Vivaz pro jest pod tym względem jedyny w swoim rodzaju :D

Aplikacje z S^3 niestety nie będą działać.

 #602453  autor: asd123
 20 gru 2012, 19:19
Jeżeli wśród se to napewno pamiętasz jak grały inne modele z seri W K dodam że miałem dużo sony ericssonów

 #602455  autor: joxar1
 20 gru 2012, 19:25
No to jest na prawdę ewenement - żaden SE, jakiego miałem (i z jakim miałem kontakt) nie grał tak dziwnie. Najlepiej pod tym względem wypadają C702 i U1 (Satio). To jak on gra musiałbyś sam usłyszeć. No i jeszcze jedno - głośnością nie grzeszy.

 #603100  autor: asd123
 23 gru 2012, 21:27
Dostałeś pochwałe, dzięki za odp. Ale dalej mnie ten głośnik dręczy wiem już że jest głośny tylko tak czy słychać niskie tony i co do tej czystości to gra tak że po chwili uszy bolą, dźwięk jest jakby płaski i wogóle wszystko trzeszczy czy jest lepiej?

 #603394  autor: joxar1
 25 gru 2012, 23:28
Jeśli chodzi o czystość, to nie trzeszczy. Problem tkwi w jakości, a to byś musiał sam usłyszeć.

 #612019  autor: asd123
 05 lut 2013, 21:29
Sorki że tak późno pisze ale natknełem się na jeden komentarz w sprawie tego telefonu i użytkownik pisał że często samoczynnie odłącza mu się karta sd czy to prawda, prosił bym o opinie także innych użytkowników i jak według was gra głośnik zewnętrzny?