DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Symbianem
Wszystko, co związane z Symbianem
 #647359  autor: liwos
 15 lip 2013, 18:00
Witam !
Posiadam Nokie e72 od kilku miesięcy i od około 2 miesięcy telefon pobiera z kojego konta pieniądzę,gdy juz nic nie ma to w ciągu dnia przychodzi około 20-30 smsów od Operatora (orange) 'brak środków na koncie',na początku tego problemu nie było,nie zmieniałem ani nie ingerowałem w oprogramowaniu telefonu ani navi,kilkukrotnie znajomi przeglądali ustawienia szukając gdzie jest coś włączone i nieestety wszystko wydaje sie ok jednak problem jest cały czas.Jakieś pomysły od was?
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, 18:31 przez liwos, łącznie zmieniany 1 raz.

 #647367  autor: Sig
 15 lip 2013, 18:21
"Pobiera z konta pieniądze", a najważniejszego nie napisałeś - korzystasz z pakietu transferu danych? Gdy opłata jest pobierana to pakiet jest aktywny? To takie podstawowe pytanie, bo jak nie ma pakietu to nic dziwnego że idą środki z konta.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #647388  autor: wook
 15 lip 2013, 19:18
nie masz przypadkiem synchronizacji e-mail?
Używałeś GPS'u? Kożystasz z netu w fonie?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #647424  autor: liwos
 15 lip 2013, 20:29
pakietu transferu danych nie mam,gpsu nie używam bo nie jest ustawiony w ogóle,a z internetem łącze sie tylko przez wifi,kiedy przychodzą smsy w telefonie nie jest włączona żadna aplikacja,a każda która łączy sie z inetnetem jest ustawiona tak aby zawsze pytało o pozwolenie

 #647495  autor: Niezgodna7
 16 lip 2013, 00:20
Zainstaluj jakiegoś menadżera zadań - zapewne któraś z aplikacji łączy się na chwilkę co jakiś czas.. Wtedy winnego wyłączysz ze startu.
A jak Cię stać, to wykup najtańszy pakiet Mb.
Lub ...wykoś ustawienia netowe (mms zostaw).

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #647598  autor: Orange Ekspert
 16 lip 2013, 14:36
W tym telefonie niestety nie da się wyłączyć transmisji danych jednym kliknięciem. Trzeba by było sprawdzić (tak jak radzili poprzednicy) jakie aplikacje łączą się z internetem w Twoim telefonie. Jeśli korzystasz z internetu to polecam pakiet internetowy, jeśli nie chcesz korzystać z internetu przez sieć komórkową to tak jak napisał Calm7 – usunięcie lub zmiana ustawień (na błędne) profilu internetowego i WAP.

Pozdrawiam
Tomek

 #671378  autor: Pasqd
 30 paź 2013, 07:59
Witam :)

Szczególnie zwróć uwagę na aplikację o nazwie "Traveler" znajdującą się w podmenu "Internetowe" menu głównego. Ta aplikacja ma funkcję "Ukryj" i nawet jeśli jej nie widać na pasku zadań po dłuższym przytrzymaniu przycisku menu to ona może być włączona w tle, a ona aktualizuje pogodę, kursy walut itp.

Marcin Kowalski