DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #727827  autor: maniek89
 26 cze 2014, 12:28
Zauwazyłem, że zdarzaja się sytuacje kiedy w tym dziale, w tematach dotyczących telepolis ogólnie, czasami dochodzi do zgłaszania nieodpowiednich tematów / użytkowników, bądź zakładane sa ku temu odrębne tematy i tworzy się mały chaos. Moderator tez nie zawsze może byc w danym momencie obecny na forum i nie dociera wszędzie z powodu czysto ludzkich ograniczeń. Wpadłem na pomysł założenia więc tematu zbiorczego. Każdy z nas mógłby pomóc moderatorom w utrzymaniu porządku na forum, dając znać o problemie w tym temacie. Temat możnaby przykleić w tym dziale by był widoczny.

Wstawialibyśmy tu linki do tematów w nieodpowiednich działach, tematów łamiących regulamin, zbieralibyśmy wszelki spam - z dopiskiem sugerowanego działania. Przykładowo:
Link do tematu X: Sugeruję przeniesienie tematu do działu "Jaki telefon wybrać".

Jesli chodzi o nieodpowiednie zachowanie danego uzytkownika (spam, obrażanie, nadużycia) równiez podajemy konkretny dowód na to i sugerowane rozwiązanie problemu.
Takie zdarzenia po weryfikacji moderatora / administratora byłyby odpowiednio rozpatrywane. Nalezy pamietać że ostateczna decyzja dotycząca tego, w jaki sposób należy rozprawić się z daną sytuacja nalezy do administratora / moderatora.

Nie wiem czy temat sie przyjmie, ale myslę że warto spróbować. Moderator logując się na forum nie musiałby robić "prasówki" całego forum jeśli aktualnie ma mało czasu, tylko wchodzi do tego tematu zbiorczego i ma podane "na tacy" bieżące sprawy, którymi powinien się zająć.

Tyle ode mnie. Pozdrawiam. :D

 #727876  autor: Mila89
 26 cze 2014, 14:33
Myśle ze to beznadziejny pomysł i poprostu chcesz zwrocic uwage na siebie w kontekscie bycia "moderatorem"(tak rozumiem intencje zalozenia tego tematu)

1)JUZ JEST cos takiego jak zglos dany post moderatorowi(przy kazdym poscie taka ikonka z wykrzyknikiem, obok ikonki "cytuj")
2)Gdybys zrobil ogolny i widoczny temat do zglaszania to by sie dopiero zrobilo... popierwsze bylaby non stop awantura bo osoby ktorych bys zglaszal posty(w sposob widoczny) zaczelyby prowadzic polemike itd
3)Rowniez slozyloby to spamowi i nabijaniu postow


Takze nie nie nie i jeszcze raz nie. Obecny system dziala bardzo dobrze a twoj pomysl jest bez sensu

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #727907  autor: bazooka
 26 cze 2014, 15:41
Przychylam się do opinii kolegi Mila89, choć stonujmy troszkę i pomyślmy, poobserwujmy...

Ok 10 lat temu byłem moderatorem i z doświadczenia napiszę coś w pewnym sloganowym i wypunktowanym stylu (Ci co mają to się domyślą o co biega):
1. rejestracja na forum
2. ogromna ilość postów
3. udzielanie się z propozycjami podobnymi jak ten temat
4. konkurs na moderatora
5. objęcie "posady"
6. podnieta, zaangażowanie (nawet kilka lat pełnienie funkcji)
7. wypalenie!
Choć bardzo mnie kusi, to nie przytoczę konkretnych przykładów, ale obejrzyjcie sami sobie listę moderatorów, ich przyłączenia, ilość postów oraz DATĘ OSTATNIEJ WIZYTY.
Prawda jest taka, że mimo tej wystarczającej ilości modów jak jest obecnie na forum telepolis ilość ich jest niewystarczająca, żeby utrzymać porządek na tym sporym forum w sposób wystarczający.
Receptą na problemy z postu tytułowego tego wątku jest wymiana załogi, uaktualnienie ilości aktywnych moderatorów.
P.S.
Absolutnie nie wskazuje żadnych chęci objęcia "posady" :!:
Po prostu lubię mieć swoje zdanie.

 #727936  autor: maniek89
 26 cze 2014, 17:26
Mila89 pisze:Myśle ze to beznadziejny pomysł i poprostu chcesz zwrocic uwage na siebie w kontekscie bycia "moderatorem"
Strzelasz kulą w płot. Nie przyszło mi to nawet na myśl. Na forum jestem z zamiłowania do telekomunikacji, poza tym w ciągu dnia mam wystarczająco dużo zajęć, więc moderowanie nie wchodzi w grę. Jeśli widzę przy okazji jakies przejawy łamania regulaminu to je po prostu zgłaszam. Nic więcej. Nie dorabiaj do tego ideologii.
sebusy pisze:Receptą na problemy z postu tytułowego tego wątku jest wymiana załogi, uaktualnienie ilości aktywnych moderatorów.
Nie. Nie jestem za odbieraniem komukolwiek urzędu, jestem za ułatwieniem pracy tym co juz są.
Mila89 pisze:2)Gdybys zrobil ogolny i widoczny temat do zglaszania to by sie dopiero zrobilo... popierwsze bylaby non stop awantura bo osoby ktorych bys zglaszal posty(w sposob widoczny) zaczelyby prowadzic polemike itd
to lepiej zakładac oddzielny temat "Dajcie bana temu i temu?" Robi sie bałagan. Nieraz zdarzało się, że ludzie pisali w innych tematach swoje uwagi że przykładowo tematy z danego działu trzeba przeniesć. Jak ktoś preferuje mógłby swoje sugestie przekazywac w jednym miejscu.
Mila89 pisze:3)Rowniez slozyloby to spamowi i nabijaniu postow
Spamowi nie służy za to zakładanie oddzielnych tematów? Zliczanie postów można wyłączyć.
Proponuje zwyczajnie to, co przychodzi mi do głowy. Tylko tyle.

 #728068  autor: Mila89
 27 cze 2014, 09:13
@maniek89

Ciekawe ze odniosłeś sie do wszystkich wypowiedzi poza ta kluczowa w kontekscie twojego pomyslu dlatego pozwolisz ze ci ja jeszcze raz przypomne
Mila89 pisze: 1)JUZ JEST cos takiego jak zglos dany post moderatorowi(przy kazdym poscie taka ikonka z wykrzyknikiem, obok ikonki "cytuj")
Skoro JEST JUZ COS TAKIEGO skoro to juz FUNKCJONUJE i skoro to DZIAŁA BARDZO DOBRZE to twoj pomysl jest bez sensu bo niczego nie ulatwia

To jest tak jakbyś postulował ze skoro drzwi sa zamkniete najlepsza recepta na to zeby je otworzyc jest wylamanie ich z framugi zupelnie zapominajac ze mozna je otworzyc za pomoca klucza(to taka metafora twojego pomyslu)

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #728069  autor: user_delete34
 27 cze 2014, 09:47
Mila89, odnośnie ostatniej części posta się nie zgodzę. Tym byłaby możliwość kasowania postów (uznanych za nieodpowiednie) przez samych użytkowników, wszystkich. Wtedy byłaby taka rozpierducha. maniek89 daje równorzędne rozwiązanie, ale nie wiem, czy jest sens to zmieniać.

Moim zdaniem warto by dołożyć kogoś do moderowania samego działu JTW i już byłoby dużo łatwiej, bo tam jest największy ruch.

 #728106  autor: maniek89
 27 cze 2014, 12:01
Miła, wadą narzędzia do zgłaszania posta jest to, że powiadomienia o zgłoszeniu nie przychodzą bezpośrednio na forum lecz na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym ( przynajmniej z taką sytuacją spotkałem się kiedyś). Zgłoszenia ginely w gąszczu korespondencji.
Ze swojej strony temat przedstawiłem wystarczająco klarownie. Decyzja na szczęście nie należy do ciebie. :-) Pozdrawiam.

 #728114  autor: thonka
 27 cze 2014, 12:16
maniek89, każde zgłoszenie wraz z ew. uzasadnieniem może przychodzić na maila (można to wyłączyć w ustawieniach) ale wyświetla się także jako pop-up w formie tabelki.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet