DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:
 #673722  autor: babeo
 10 lis 2013, 19:23
Czytam ostatnie testy telefonów jakie ukazały się na telepolis.pl i tak jakoś naszedł mnie, że brakuje w nich konkluzji.
L7 II jest zły, Trend jeszcze gorszy.
Może należałoby dodać jeden obowiązkowy punkt testu "konkurent", czyli podanie alteratywy.
Przy czym ta alternatywa musiałaby być realna, przyjęta o konkretne kryterium, np. wielkość ekranu, wydajność, ceny itp.
Dla przykładu jakoś średnio widzę L9 jako alternatywę L7 II (przytoczone w teście).

Co Wy na to?

[ Dodano: 2013-11-11, 01:09 ]
Hmmm, a moze tym najlepszym dawac dodatkowo jakis emblemat, cos w stylu "telepolis.pl poleca"?

 #673860  autor: orson_dzi
 11 lis 2013, 14:06
Z mojego punktu widzenia, to powiem Ci, że zależy co i w jakiej kolejności przyjedzie. Tak jak teraz mam Xperię M, po L7 II i Desire 500, to porównań nie zabraknie, bo jest to teoretycznie cała trójka ze średniej półki.

Z tym L9 chodziło o to, że szkoda wydawać pieniądze na średniego L7 II, skoro za 100zł więcej można mieć coś dużo lepszego.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #673988  autor: babeo
 11 lis 2013, 21:55
Tylko wiesz orson, nie zawsze mozemy robic takich porownan ze za 100zl wiecej mamy L9 , bo jest to oczywiscie prawda ale tylko na allegro, a przyslowiowy Kowalski nie zawsze chce tam kupowac. W normalnych sklepach roznica wynosi ponad 300zl.

Co do porownan, moze pronowac odniesc sie do testow robionych w redakcji, a nie tylko tych Twoich :-)

 #674013  autor: orson_dzi
 11 lis 2013, 23:20
babeo pisze:moze pronowac odniesc sie do testow robionych w redakcji, a nie tylko tych Twoich :-)
Z takim opóźnieniem, z jakim mam czas na czytanie testów, to słabo wyjdzie. Przyznam, że testu Z1 Ultra jeszcze nie przeczytałem ;) .

Ale jak już Ci pisałem pod ostatnim testem, sugestii nigdy za mało. Powoli wszystko można dorzucać.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #674028  autor: babeo
 12 lis 2013, 07:23
orson_dzi, idealnym rozwiązaniem byłoby zorbienie czegoś w stylu rankingu telefonów. Aktualizowany co miesiąc lub co kwartał. Kwestą do ustalenia sią kategorie.
- sprzęt topowy
- sprzęt budżetowy do np. 1000zł

i zwycięzcą przyklejać łatkę "typ telepolis.pl"

 #674094  autor: user_delete34
 12 lis 2013, 15:22
babeo pisze: - sprzęt budżetowy do np. 1000zł
Pomyliłeś się kolego o jedno zero.

Moim zdaniem budżetówka to tak do 200-250 zł (to i tak dużo jak na byle telefon albo smartfon z niewieloma funkcjami; nie ważne, ta elektronika po tyle teraz chodzi, ale to nadal proste "cegiełki" lub zabaweczki ze znanymi już od dawna możliwościami); "średniaki" z przedziału do jakichś 800 zł; wyższa półka do 1200 zł i sprzęt topowy - powyżej tego. Ten trend z ceną startową telefonu równą porządnemu laptopowi to absurd.

Za to rekomendacja testującego - jako polecenie modelu wewnątrz jego półki lub w ogóle (Twój "typ telepolis.pl") - jestem za. Sama ocena punktowa to niewiele.

 #674107  autor: Morvius
 12 lis 2013, 16:10
a może zwerbować więcej osób skoro wam na to czasu nie starcza?:P

Klasyczny obserwator wątku.

 #674117  autor: Sirmark
 12 lis 2013, 16:33
babeo pisze:orson_dzi, idealnym rozwiązaniem byłoby zorbienie czegoś w stylu rankingu telefonów. Aktualizowany co miesiąc lub co kwartał. Kwestą do ustalenia sią kategorie.
Myśmy już kiedyś nad czymś w tym stylu kombinowali. Orson też kombinował z pewną lista telefonów.
I ciągle były jakieś komplikacje.
Ale do tego muszę wrócić, bo to jest dobry, ale wymagający nawet częstszego ogarniania niż raz w miesiącu.
Samo porównanie musi uwzględnić i telefony w promocjach i telefony na allegro, a nawet pewnie te w sklepie. Inaczej ciągle ktoś będzie się nas czepiać.

Morvius pisze:a może zwerbować więcej osób skoro wam na to czasu nie starcza?:P
To nie jest tak, że w razie potrzeby bierze się kogoś z ulicy.
Ja do testów zbyt poważnie podchodzę.
A napisanie tekstu okazuje się o wiele trudniejsze niż początkowo się wydaje

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #674166  autor: Morvius
 12 lis 2013, 18:25
Sądząc po statystykach tego czego uczą się teraz studenci widać, że więcej jest humanów więc i polonistów jest też więcej a jak polonistów to i pewnie osób z dziennikarstwa a za tym idzie, że zapewne jakiś kumatych chłopaków a jak chłopaków to i zapewne gadżeciarzy którzy na co dzień wielbią nowinki techniczne i telefony. Więc chyba trzeba tylko odpowiednio poszukać a i na takiego małego redaktora poliglotę traficie :)

Klasyczny obserwator wątku.

 #674242  autor: orson_dzi
 12 lis 2013, 22:45
SirmarK pisze: do tego muszę wrócić, bo to jest dobry, ale wymagający nawet częstszego ogarniania niż raz w miesiącu.
Wymagający jest strasznie, ale głównie czasowo. Chociaż wydaje mi się, że najgorzej byłoby na początku. Później mogłoby być lżej, ale roboty nie byłoby mało.
Morvius pisze:Sądząc po statystykach tego czego uczą się teraz studenci widać, że więcej jest humanów więc i polonistów jest też więcej a jak polonistów to i pewnie osób z dziennikarstwa a za tym idzie, że zapewne jakiś kumatych chłopaków a jak chłopaków to i zapewne gadżeciarzy którzy na co dzień wielbią nowinki techniczne i telefony.
Jaaaaasne. Rzadko kiedy pisanie idzie w parze z wiedzą na tematy techniczne. Poza tym, poczytaj inne portale. Jak już czasami z ciekawości patrzę, co napisał ktoś inny o telefonie, który akurat jest u mnie, to mam wrażenie, że mamy inne telefony. Pomijając już fakt, że 95% tego, co tam jest napisane można wywnioskować po góra 2 godzinach z telefonem. Żadnych konkretów. Aparat - jest i robi zdjęcia (+ opis Menu), dźwięk - jest i gra, a nawet są słuchawki w zestawie(!). Podobnie z resztą - jest i działa, ale jak działa, to kup i sam sprawdź. Takie osoby łatwo znaleźć.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #674321  autor: Morvius
 13 lis 2013, 11:04
:)

Klasyczny obserwator wątku.

 #689898  autor: babeo
 13 sty 2014, 11:55
Mam jeszcze inne pytanie. 01-10-2013 orson pisał, że dostaje w dniu 02-10-2013 na testy Desiere 500. Po miesiącu, tj. 02-11-2013, w temacie dotyczącym testu pojawiła się opinia, że telefon wyszedł na wielki plus.

Minął kolejny miesiąc, czyli ponad 2 miesiące od otrzymania telefonu, i nadal nie ma testu na portalu.

Wiem, wiem że macie wiele innych spraw, wersją mobilna serwisu itp, ale jednak w takiej branży jak GSM, liczy się przede wszystkim news, a potem testy i opinie o nowych urządzeniach. Kto pierwszy ten lepszy.

W czym tkwi problem?

==========================================================

Dodano: 13-01-2014

Celowo podbijam poniższy post, co by nie umknął lub uległ zapomnieniu:
Kod: Zaznacz cały
Idealnym rozwiązaniem byłoby zorbienie czegoś w stylu rankingu telefonów. Aktualizowany co miesiąc lub co kwartał. Kwestą do ustalenia sią kategorie.
- sprzęt topowy
- sprzęt budżetowy do np. 1000zł

i zwycięzcą przyklejać łatkę "typ telepolis.pl"

 #689912  autor: WitekT
 13 sty 2014, 12:59
babeo pisze:W czym tkwi problem?
Nałożyły się bardzo różne rzeczy, prywatno-służbowe, wkradło się też trochę chaosu. Ale temat już jest opanowany, jeszcze pewnie parę opóźnionych testów spłynie, ale będziemy o wiele bardziej na bieżąco niż teraz.
babeo pisze:Idealnym rozwiązaniem byłoby zorbienie czegoś w stylu rankingu telefonów. Aktualizowany co miesiąc lub co kwartał. Kwestą do ustalenia sią kategorie.
Tak, to jest niegłupie, ale to trzeba będzie bardzo precyzyjnie przemyśleć, żeby zasady były jasne i nikt nie miał pretensji o to, że ranking jest taki, a nie inny.

 #689935  autor: user_delete34
 13 sty 2014, 15:00
I by to nie wyszło jak wojna smartfonów z ledwie smartfonami na GSMArenie, bo tam to się jaja działy.

 #691749  autor: znawca
 19 sty 2014, 23:58
SirmarK pisze:
Morvius pisze:a może zwerbować więcej osób skoro wam na to czasu nie starcza?:P
To nie jest tak, że w razie potrzeby bierze się kogoś z ulicy.
Ja do testów zbyt poważnie podchodzę.
A napisanie tekstu okazuje się o wiele trudniejsze niż początkowo się wydaje
Sam bym chętnie napisał jakiś test dla Telepolis, ale do tego najpierw trzeba mieć nowy telefon i skorzystać ze wszystkich jego możliwości… co wcale nie jest takie łatwe :-D weź tu np: przetestuj nawigację bez samochodu… Userzy-testerzy często w ogóle nie zwracają uwagi na funkcje, których sami nie potrzebują.

PS
Chociaż teścik Lumii 925 chętnie mogę zrobić… jeśli nie ma innych zainteresowanych :P

PPS
I ja proponuję, żeby czasem pojawiały się też testy różnych popularnych modeli np: po pół roku użytkowania. Dają one lepszy pogląd na telefon, bo ujawniają ukryte wady, które nie wyszły podczas pierwszych "szybkich" testów zaraz po premierze. Uwzględniałby też to, co wniosły przez ten czas ewentualne aktualizacje softu.
Możnaby utworzyć osobną zakładkę dla takich testów. Wtedy telefon mógłby mieć 2 testy - szybki i taki "na spokojnie" dla porównania, ile się zmieniło :P

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #691754  autor: user_delete34
 20 sty 2014, 00:23
znawca pisze:I ja proponuję, żeby czasem pojawiały się też testy różnych popularnych modeli np: po pół roku użytkowania. Dają one lepszy pogląd na telefon, bo ujawniają ukryte wady, które nie wyszły podczas pierwszych "szybkich" testów zaraz po premierze. Uwzględniałby też to, co wniosły przez ten czas ewentualne aktualizacje softu.
Ile jest procent takich telefonów, które po zakupie i napisaniu testu zostają u redaktorów (bo np zakupił taki sam)? 1, 2%? Z wiadomych względów nie jest to możliwe i raczej trzeba czytać konkretne działy forum, by odnaleźć interesujące informacje.

 #691760  autor: znawca
 20 sty 2014, 00:44
I właśnie tutaj z pomocą przyszliby użytkownicy, a redakcja mogłaby weryfikować testy.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!

 #691763  autor: user_delete34
 20 sty 2014, 00:51
Gdyby miała dostęp do sprzętu...

 #691775  autor: WitekT
 20 sty 2014, 07:47
Telefony dostajemy z reguły na 2 tygodnie. Nikt nam ich nie zostawia...

 #691776  autor: babeo
 20 sty 2014, 07:49
znawca pisze:I ja proponuję, żeby czasem pojawiały się też testy różnych popularnych modeli np: po pół roku użytkowania.
No to byłoby coś fajnego. Na jednym z podobnych portali test chyba SIII po 8 miesiącach użytkowania był jednym z najczęściej czytanych artykułów w 2013 roku.