DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #411686  autor: jowita
 21 cze 2010, 07:39
Witam, mam taki problem z nowiutkim Monte, którego dopiero się uczę.
Nie widzi filmów na karcie. Filmy przekonwertowałam przy pomocy Kiesa do mp4 więc powinny być kompatybilne (?)
A może na tej karcie trzeba utworzyć jakieś foldery? Karta SD nowa ze sklepu, Kingston 4 GB, telefon ją widzi, ale nie to co jest nagrane.... Czy ktoś miał podobny problem, albo wie co zrobiłam źle?

 #411701  autor: staruch
 21 cze 2010, 09:22
mozesz poprostu wrzucac filmy w złe miajsce na karcie-proponuje Ci wrzucic jakis film przez bluetooth i zaobserwowac gdzie sie umiesc na karcie pamieci.Pozniej bezposrednio z kompa wrzucic w to samo miejsce.Sprawdz jeszcze w innych formatach np AVI

pozdro

 #411705  autor: jowita
 21 cze 2010, 09:33
Dzięki, spróbuję jak się znów do Montego dobiorę. (Telefon nie mój, tylko pomagam rodzinie;) Muszę rzeczywiście przesłać na próbę mały plik i zaobserwować gdzie się ładuje i spróbować z avi. Tak obserwuję ten telefon bo za pół roku zmiana aparatu i waham się, czy zostać przy ascetycznych i praktycznych Nokiach, czy spróbować jakieś cudeńko Samsunga sobie sprawić...

 #411736  autor: orson_dzi
 21 cze 2010, 12:00
Spróbuj przede wszystkim wrzucić film do folderu "movies" lub "video" zależy jaki masz na karcie.
Spróbuj też z plikiem .3gp o .avi zapomnij ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #411740  autor: staruch
 21 cze 2010, 12:05
orson_dzi pisze: o .avi zapomnij .
nie odtwarza tego formatu...?

pozdro

 #412024  autor: jowita
 22 cze 2010, 11:55
Apropos nowego telefonu Samsunga, boję się tego typu niespodzianek. Niby wszystko piękne, lepszy ekran (o czym marzyłam) ale... diabeł tkwi w szczegółach.
Akurat mnie divx w telefonie nie jest potrzebny, ale lubie robic duzo zdjec i filmow i chcialabym zeby nie bylo problemow z ich zapisem na karcie oraz przegraniem ich na komputer. W Nokiach nie mialam z tym problemow. Moja pierwsza proba podlaczenia Montego do komputera przez Kies nie powiodla sie, w kazdym razie.
W sieci sa sygnaly ze inni tez mieli klopoty...
Coz. Moja wina. Poleciłam Monte komuś z rodziny i teraz zostałam stała konsultantka od klopotow z jego obsluga;)

Musialam przeczytac w instrukcji ze klawisz wstecz to to cos posrodku;) Ale juz np. Wave chyba takowego nie ma. A nie wszystkie ekrany (przynajmniej w Monte) maja strzalke wstecz do wycofania sie bez powrotu do menu.

Tak ze czeka mnie duzo grzebania w sieci i pol roku chodzenia po salonach Ery i macania Samsungow pod krytycznymi spojrzeniami obslugi...

 #412283  autor: kowcio
 23 cze 2010, 12:12
Wave ma system BadaOS i tam porównywać nie ma co. Avile, Corby i Monte obsługuje się tak samo.
Z zapisywaniem plików na karcie pamięci jest powazny problem w tym telefonie. Mimo że mam w ustawieniach apaatu wybraną opcję zapisuj na karcie pamięci, to on na początku zapisuje, a po ponownym uruchomieniu aparatu foto. już nie. Nie wiem czemu tak jest...

Taki telefon. Avi na pewno nie odtworzy. MP4 i 3GP powinien działać bez problemów.