DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #556969  autor: Kryniczanin
 27 maja 2012, 22:58
Krynica jedno na około 50 prób logowań do Orange udane. Sprawdzane na kilku kartach. Problem tylko i wyłącznie w Play, karta CP bez problemu loguje się do Orange.

 #556971  autor: drcox
 27 maja 2012, 23:06
Kryniczanin pisze:Krynica jedno na około 50 prób logowań do Orange udane.
Nudziłeś się na klopie :lol: ?

 #556972  autor: Artur051
 27 maja 2012, 23:08
Play pewnie znów przesadził ciut z priorytetami ;)

 #556973  autor: KC-KARLOS
 27 maja 2012, 23:13
A u mnie też są problemy z zalogowaniem się do Orange. Ale:
dziwne rzeczy się na wyświetlaczu SE ELM się zdarzają - przy roamingu z Plusem zamiast wyświetlać sam napis PLAY - wyświetla:
PLUS
PLAY
Wcześniej tak nie miałem - dodam, że nie mam aktywnej pustej, ani jakiejkolwiek "Etykietki".
Kombinują coś? Czy to poważniejszy błąd?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #556993  autor: darkangel
 28 maja 2012, 02:27
Potwierdzam problem, Okolice Wrocławia.
Widać problem na cały kraj.

 #556995  autor: Kryniczanin
 28 maja 2012, 07:11
drcox pisze:Nudziłeś się na klopie :lol: ?
Nie. Wczoraj rozpracowałem Nokie w symbianie żeby każdą krajową sieć roamingową wyświetlała właściwie a nie upiorne PLAY na wyświetlaczu przy zalogowaniu do Orange, Plusa albo karty Plusa przy zalogowaniu do Aero 2 wyświetłały Aero 2 a nie Plus na Nokiach

Teraz wyświetla mi każdą sieć z właściwą nazwą mimo karty SIM Play na której nie da się ustawić innej nazwy niż PLAY (nie obsługuje).

Jak jest w Plusie mam Plus,
Jak w Orange mam Orange,
Jak w Play mam Play
Jak w Aero 2 na karcie Plusa mam Aero 2
Jak w T-Mobile to T-Mobile

Dzisiaj znowu to samo. Nie loguje się do Orange.

 #557013  autor: Ranger
 28 maja 2012, 10:11
Karlos20 pisze:A u mnie też są problemy z zalogowaniem się do Orange. Ale:
dziwne rzeczy się na wyświetlaczu SE ELM się zdarzają - przy roamingu z Plusem zamiast wyświetlać sam napis PLAY - wyświetla:
PLUS
PLAY
Wcześniej tak nie miałem - dodam, że nie mam aktywnej pustej, ani jakiejkolwiek "Etykietki".
Kombinują coś? Czy to poważniejszy błąd?
Ja to chyba nawet chciałbym tak mieć :wink: Sęk w tym że nie zawsze wiem, kiedy telefon przełącza mnie w automacie na Plus lub Orange.

Widzę, że mimo wszystko zdania są podzielone, bo części osób działa jednak ręczne logowanie do Orange i to za pierwszym razem (np. mnie).

Kryniczanin - możesz mi podesłać info, jak to poprzestawiałeś? Może być PW. Dzięki!

Obrazek

 #557021  autor: oem82
 28 maja 2012, 10:55
Tak w całym kraju jest problem z logowaniem się do Orange. Ciekaw jestem czy Panu Gruszce wszystko działa jak należy?

 #557037  autor: Taczian
 28 maja 2012, 12:05
W Poznaniu działa bez problemu, za pierwszym razem. Sprawdziłem na dwóch kartach Play Fresh. Można dzwonić, działają kody USSD, SMSy.

 #557040  autor: Kryniczanin
 28 maja 2012, 12:21
Dzieją się bardzo ciekawe rzeczy część stacji wpuszcza za 1 razem a część odrzuca całkowicie.

Jaworzyna Krynicka - wpuszcza
Krynica Piękna - wpuszcza
Krynica Góra Parkowa - wpuszcza za 2 razem
Tylicz - nie wpuszcza wcale
Krzyżówka - nie wpuszcza wcale
Muszyna Malnik - wpuszcza.

 #557042  autor: astelitt
 28 maja 2012, 12:43
Słupsk i okolice - Orange wpuszcza ale usługi nie zawsze działają za pierwszym razem.

 #557047  autor: joxar1
 28 maja 2012, 13:16
Kołobrzeg - nie wpuszcza za pierwszym razem, czasami trzeba najpierw zalogować się do Plusa, potem dopiero do Orange.

 #557142  autor: McCm
 28 maja 2012, 20:57
Jahu na blogu rzecznika napisał, że wszystko powinno już działac ok z Orange, i owszem, u mnie za pierwszym razem loguje się, bez żadnych problemów.

 #557147  autor: mkkot
 28 maja 2012, 21:09
Potwierdzam, po południu jeszcze odmawiało, wieczorem już loguje. Ciekawe czyja to była sprawka...

 #557175  autor: drcox
 28 maja 2012, 22:23
mkkot pisze:Potwierdzam, po południu jeszcze odmawiało, wieczorem już loguje. Ciekawe czyja to była sprawka...
Jak znam życie obu, jeden kładzie lachę na jakość operatorów roamingowych (jak oni to ładnie nazywają nie odpowiada za jakość sieci roamingowych) a drugi chce wszystkich Orżnąć (TM).

 #557179  autor: pakierhakierxd
 28 maja 2012, 22:30
W końcu działa :)

Pozdrawiam :)

 #557280  autor: aquick
 29 maja 2012, 11:51
Działać działa, ale jak wygląda u Was sprawa wyświetlania nazwy sieci? U mnie na zasięgu Play i Plus wyświetla "PLAY" natomiast na zasięgu Orange pokazuje
PLAY
PLAY
czyli podwójnie. Telefon SE k800i, miejsce występowania: Trzemeszno (powiat Gniezno), Września, zasięg 2G i 3G. W Miłosławiu (powiat Września), 15km na południe od Wrześni po zalogowaniu do Orange pokazuje prawidłowo, tzn.
Orange PL
PLAY

Obrazek

 #557283  autor: pakierhakierxd
 29 maja 2012, 12:01
Ja mam wyłączoną etykietkę i ciągle jest PLAY :) ,u mojego taty wyświetla sobie PLUS,ORANGE,PLAY chociaż nie ma etykietki wcześniej było tylko PLAY...

Pozdrawiam :)

 #557294  autor: aquick
 29 maja 2012, 12:53
Swoją drogą Play powinien więcej interesować się klientami w zasięgu krajowych partnerów roaming'owych. Chodzi mi tutaj głównie o tezę, iż "Play nie odpowiada za jakość usług świadczonych w zasięgu krajowych partnerów roaming'owych". Rozumiem, że teza ta ma uzasadnienie, gdy np. klient pyta Play z pretensjami, dlaczego Zielony albo Pomarańczowy nie ma zasięgu 3G w jego miejscowości. Jednak, gdy występuje jakaś awaria w zasięgu któregoś z nich, to powyższa teza brzmi "olewająco". Nie cały PL jest pokryty zasięgiem własnym Play.

Obrazek

 #557307  autor: drcox
 29 maja 2012, 13:23
aquick pisze:woją drogą Play powinien więcej interesować się klientami w zasięgu krajowych partnerów roaming'owych. Chodzi mi tutaj głównie o tezę, iż "Play nie odpowiada za jakość usług świadczonych w zasięgu krajowych partnerów roaming'owych". Rozumiem, że teza ta ma uzasadnienie, gdy np. klient pyta Play z pretensjami, dlaczego Zielony albo Pomarańczowy nie ma zasięgu 3G w jego miejscowości. Jednak, gdy występuje jakaś awaria w zasięgu któregoś z nich, to powyższa teza brzmi "olewająco". Nie cały PL jest pokryty zasięgiem własnym Play.

Tym bardziej, że większość problemów jakościowych z rozmowami nie bierze się z winy Orżnąć czy Plusa tylko padaka robi się na etapie infrastruktury Play (styku Play z sieciami roamingowymi).