DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #812405  autor: rymi
 16 lip 2015, 18:07
Ktoś ma? Ktoś używa super mocnej ładowarki USB?

Gram teraz w Ingress [choć używa GPSa i internetu tak jak Yanosik to Ingress o wiele szybciej zużywa baterię - może to wina mocniejszego obciążenia procesora i grafiki niż przy samym Yanosiku] i na oryginalnej ładowarce sieciowej Samsung 0,7A bateria właściwie rozładowuje się. Mam ładowarkę noname 1A i na niej w domu bateria stoi w miejscu.

Kupiłem teraz HTC TC P1000 microUSB 15W, ale okazało się, że te 15W ma przy 12V [w USB 12V? myślałem, że USB to 5V wiec z prostego rachunku myślałem, że ma 3A] - przy 5V ma tylko 1,67A i bateria powolutku ładuje się przy włączonym ekranie z GPS i netem w Ingress [mniej więcej 1% baterii na jakieś 40-50minut ładowania].

Mam też dokupioną oryginalną ładowarkę samochodową Samsung 10W 2A i przy Ingress właściwie bateria stoi w miejscu [nie jechałem na razie dłużej niż 1godz więc nie wiem jak się zachowuje przy dłuższym czasie]. Przy Yanosiku bateria dość szybko się ładuje [w tą 1godz jakies 20%]

Oczywiście przy sieciowej 1,67A i samochodowej 2A przy wyłączonym ekranie bateria ładuje się momentalnie.

Boje się, że jak kupię ładowarkę sieciową 2A lub 2,1A to tak naprawdę nadal to nic nie da.

Widział ktoś coś oryginalnego powyżej 2A? Boje się też, że noname 2A za 30-40zł mogą nie mieć tych 2A a wydawać znowu 79zł na następną ładowarkę [tyle kosztowała ta HTC], ale tym razem 2A to chyba bez sensu.

Jest może prawdziwe 15W/3A przy 5V? Albo jeszcze więcej Amperów.

Chodzi mi o tym, abym w pracy przy biurku naładował znowu do 100% przy ciągłym zerkaniu na stan Ingress'a [obecnie wyłączam ekran na 2-3 godz, aby bateria naładowała się na czas powrotu do domu i hakowania].

Power Bank PQI 2,1A podłączony od razu w weekend pozwala mi szaleć cały dzień w terenie - odłączony np. na 1 godz i podłączony ponownie wcale nie ładuje baterii podczas hakowania w Ingress tak więc wnioskuje, że musi bo być jakieś 3A albo więcej Amperów aby i przy okazji naładować mi baterię.
 #812410  autor: Kamil1000
 16 lip 2015, 18:52
Niedawno zepsuła mi się oryginalna ładowarka do mojej Xperii Z i nie mogłem znaleźć takiej samej oryginalnej, więc kupiłem ładowarkę Forever z natężeniem wyjściowym 2100 mA. Użytkuję już trochę tą ładowarkę i według mnie jest ona zdecydowanie najmocniejsza, a co za tym idzie najszybsza. Posiadam też oryginalną ładowarkę samochodową Samsunga z wyjściem 2 A, jak również power bank Masterpower także z wyjściem 2 A i one również są mocne, ale jednak mam wrażenie, że nie tak jak ta ładowarka Forever.

O tą ładowarkę Forever mi dokładnie chodzi:
https://sklep.telforceone.pl/pl-pl/kata ... 00358.html
 #815338  autor: rymi
 02 sie 2015, 16:18
Znalazłem ładowarkę 3A [Kruger & Matz KM0026], ale nie mogę jej polecić - niby to mocniejsza wersja do tabletów [do smatphone'ów jest jej wersja 2A KM0025], ale przy włączonym ekranie ładuje podobnie jak HTC TC P1000 1,67A :-( No ale czego można było się spodziewać po sprzęcie za 32zł ;-D

Chyba kupię jeszcze Samsunga 2A [mam nadzieje co firmowa to firmowa i że będzie trochę lepsza niż 1,67A HTC] szczególnie, że kupuje powerbank PQI 12000E który ma wyjście 2,5A oraz wyjście 2,5A :-)
 #815340  autor: Niezgodna7
 02 sie 2015, 16:23
no nie, że firmowa to Ci więcej prądu nie da, ewentualnie jakość prądu
:-)
Natomiast do powerbanku powinien k&m wystarczyć.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis