DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #844243  autor: goral2099
 08 sty 2016, 12:04
Witam. Szukam słuchawek do mojego Drive3. Problem polega na tym, że gniazdo umieszczono jest dość głęboko i większość złącz kabli, czy słuchawek się nie mieści. Kątowe odpadają - zostają tylko proste, a i to nie wszystkie, tylko odpowiednio cienkie. Obecnie używam słuchawek od Nokii WH-208. Niestety kończą już swój żywot (wyprały się razem ze spodniami), a poza tym nie działa przycisk połącz/rozłącz.

A więc szukam słuchawek z prostym i cienkim jackiem, z działającym na Androidzie przyciskiem odbierz/rozłącz (mile widziane także przyciski głośności, następny, poprzedni) oraz zapewniających w miarę dobrą jakość dźwięku. Cena...tak ~150PLN. Ewentualnie więcej jak będą naprawdę świetne i spełniające WSZYSTKIE oczekiwania.

Jak na razie znalazłem Xiaomi Piston V2 i V3. Ma ktoś te słuchaweczki? Jak z jakością dźwięku? Czy jack jest tak cienki, jak w WH-208?
A może ktoś jest w stanie zaproponować coś innego, co spełnia moje oczekiwania?
 #844250  autor: pipawolowa
 08 sty 2016, 12:36
Jack można samemu zmienić, kwestia tylko kupna jacka i posiadania lutownicy, 10 min pracy ( satysfakcji nie wspomnę :).

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein
 #844253  autor: goral2099
 08 sty 2016, 12:46
No jak mi znajdziesz skręcany/składany jack, który będzie tak smukły jak ten oryginalny - klejony... no ale jak na razie czekam na propozycje konstrukcji, których nie trzeba będzie przerabiać.
 #844540  autor: goral2099
 10 sty 2016, 11:26
Nikt? Nic? Nikt nie słucha muzyki na smartfonie? Nikt nie używa w/w słuchawek albo nie zna podobnych konstrukcji? Chyba złe forum na zadanie pytania wybrałem...
 #845045  autor: goral2099
 13 sty 2016, 20:11
Dzięki za pomoc. ;) A więc kupiłem te Xiaomi. V3. Grają nieźle. Jak na moje wymagania i cenę - wyśmienicie. :) Jack jest na szczęście odpowiednio cienki. Jakość wykonania, wydaje się, bardzo wysoka...chociaż o tym przekonam się wraz z upływem czasu. Nie pasuje mi tylko pilot. Raz, że jest umieszczony na przewodzie jednej ze słuchawek i ciężko rozróżnić przyciski (mógłby być niżej - można by spojrzeć co naciskamy), a dwa, że przyciski nie działają jak trzeba w parze z moim telefonem. Nie działa regulacja głośności przy słuchaniu muzyki i rozmowach, a przy połączeniu nie można rozłączyć się środkowym przyciskiem (przy pomocy którego odbieramy rozmowę). Podczas rozmowy środkowy przycisk wycisza mikrofon, a rozłączyć się możemy przy pomocy VOL+ albo - (nie pamiętam teraz). No cóż...nie można mieć wszystkiego jak widać. :) Dodam jeszcze, że na LG G3 żony wszystkie przyciski działają tak jak producent założył i opisał.