DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

 #430298  autor: swietlik
 18 wrz 2010, 16:41
mam tam konto od ponad 5 lat i jestem bardzo zadowolony z niego

 #430321  autor: kameT
 18 wrz 2010, 18:49
Zeby założyć konto mocno oszczędzające trzeba założyć także konto w Polbanku gotówkowe, za które nic nie płaci się. Przelewy są darmowe, nie ma opłat miesięcznych.

Przelewy z konta mocno oszczedzajacego na inne konta są odpłatne 10zł, jednak są darmowe na konto Polbanku, które i tak musisz założyc. Więc jak ktoś chce wypłacić pieniadze z konta oczednościowego to najpierw przelewa na normalne Polbanku, następnie np. na inne :)
yłem w banku, konta zakłada się od ręki w około 1h, łacznie z wydaniem karty debetowej do konta zwyczajnego.. Warto jeśli ktoś chce oszczędzać :))
Aha na stronie jest, że trzeba zdeponować min. 3010zł, to nieprawda, już dla 10zł pracują odsetki ;D

3510i --> T630i--> 6230i --> 6230i / 3310 --> 6230i / 6060
--> 6300 / 6230i --> 6300 / W580i --> N82 / 6300 --> N82/ 6303 --> S8500(Wave) / N82 .
"The future starts today, not tomorrow!"

 #430352  autor: Xy
 18 wrz 2010, 22:21
Fajny temat. Chyba będę uciekał z ING bo coś mi się mocno nie podoba to konto.
mBank jest bezpieczny? W sensie zabezpieczenia przy przelewach przez neta/lokacie kasy.
Jaki bank daje realnie darmowe konto? Nie takie, że mam za free jeśli w ciągu miesiąca zapłacę kartą za minimum 100 zeta (bo inaczej 5 zeta w plecy za utrzymanie konta). Jakieś ludzkie oprocentowanie? Mam troszkę kasy i może by tak mi jakiś procent rósł, a nie tak leżą bezczynnie i jeszcze mi co miecha 5 zeta koszą (bo na co dzień wydaję inny kesz i nie mam potrzeby płacenia kartą).

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #430366  autor: cesarz
 18 wrz 2010, 23:40
mBank jest detalicznym oddziałem BRE banku i ma gwarancję tak jak inne banki. Kartę użyć wystarczy raz w pierwszym miesiącu na kwotę chyba 300zł ,a będzie zwrócona połata za kartę . Konta są bezpłatne . A tu są procenty lokat http://www.mbank.pl/indywidualny/lokaty/

CNN

 #430386  autor: aga
 19 wrz 2010, 10:11
cesarz pisze:Kartę użyć wystarczy raz w pierwszym miesiącu na kwotę chyba 300zł ,a będzie zwrócona połata za kartę .
Piszesz o karcie debetowej czy kredytowej? Karta debetowa wydawana jest bezpłatnie i nie ma żadnej opłaty za jej użytkowanie. W mBanku konto, karta, przelewy są za 0 zł - bez żadnych warunków czy dopisków drobnym druczkiem.

 #430388  autor: maniek
 19 wrz 2010, 10:23
aga pisze:W mBanku konto, karta, przelewy są za 0 zł - bez żadnych warunków czy dopisków drobnym druczkiem.
I to jest duża zaleta tego banku. Mam konto w mbanku i nie żałuję choć miałem obawy. Polecam.

 #430393  autor: Xavi
 19 wrz 2010, 11:04
Xy pisze:Chyba będę uciekał z ING bo coś mi się mocno nie podoba to konto.
Ty "zdrajco" :) dlaczego? Ja mam w ing i jak dla mnie lepszy od mbanku który też posiadam. Koszty też zerowe jak w mbanku a dodatkowo trzy bezpłatne powiadomienia sms na m-c, bezpłatne wszystkie bankomaty (w mbanku dopłata 5zł), normalne oddziały jakby co. Dodatkowe otworzyłem sobie konto w allianz banku opłaty 0 tylko za kartę 1zł ale to nie majątek.

 #430521  autor: Xy
 19 wrz 2010, 21:45
Xavi pisze:Ty "zdrajco" :) dlaczego?
Spojrzałem na oferty innych banków - zostaję w ING. Mam konto podstawowe, Direct.

Xavi pisze:Ja mam w ing i jak dla mnie lepszy od mbanku który też posiadam.
Do mBanku to ja mam doć oschły stosunek. Kumpel ma i cały czas narzeka (mówi, że tam ma źle ale nie podaje powodów).

Xavi pisze:Koszty też zerowe jak w mbanku a dodatkowo trzy bezpłatne powiadomienia sms na m-c
Jeśli wydasz minimum 100 zeta kartą w przeciągu miecha (od 29 dnia miesiąca do 28 następnego miesiąca). SMSy mi nie przychodzą.

Xavi pisze:bezpłatne wszystkie bankomaty (w mbanku dopłata 5zł)
Bankomaty ING i Euronetu. reszta płatna (prowizja). Czy coś się zmieniło?

Xavi pisze:normalne oddziały jakby co
To dla mnie ważne. Nie lubię banków-widmo ;)

Xavi pisze:Dodatkowe otworzyłem sobie konto w allianz banku opłaty 0 tylko za kartę 1zł ale to nie majątek.
Oprocentowanie jakieś normalne chociaż? ;)



Bardzo ważne pytanie: Czy można jakoś uaktywnić opcję aby przy przelewie czy dowolnej operacji przychodził SMS z kodem który należy gdzieś wklepać? Tak w ramach bezpieczeństwa... Czy ING tego nie oferuje?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #430525  autor: emerson
 19 wrz 2010, 22:05
Bankomaty ING i Euronetu. reszta płatna (prowizja). Czy coś się zmieniło?

Jeśli konto DIRECT to wszystkie bankomaty w Polsce bezpłatne.




Bardzo ważne pytanie[/i]: Czy można jakoś uaktywnić opcję aby przy przelewie czy dowolnej operacji przychodził SMS z kodem który należy gdzieś wklepać? Tak w ramach bezpieczeństwa... Czy ING tego nie oferuje?

Ja dostaję smsy nie zawsze.Zazwyczaj nie przychodzą, jeśli już na dane konto był kiedyś przelew dokonany lub kwota jest mała.Nie wiem jaka jest reguła tego.

 #454813  autor: orson_dzi
 22 sty 2011, 16:13
Odkopię temat.
Weźcie mnie oświećcie jak to wygląda? Tzn. za co i ile płacę, bo nie mogę tego dokładnie na stronach doczytać.

Pobieranie z bankomatu jest darmowe tylko w wybranych bankach i nic mnie to nie kosztuje okresowo, a gdy chce mieć za darmo z każdego bankomatu, to płace 5zł miesięcznie?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #454818  autor: user_delete19
 22 sty 2011, 17:01
orson_dzi pisze:Pobieranie z bankomatu jest darmowe tylko w wybranych bankach i nic mnie to nie kosztuje okresowo, a gdy chce mieć za darmo z każdego bankomatu, to płace 5zł miesięcznie?
Si, przy czym nie bankach a wybranych bankomatach (;

Przy czym jeżeli płacisz kartą miesięcznie >100zł a nie masz pod ręką euronetu to imho bardziej się ING opłaca...

 #454819  autor: aizo
 22 sty 2011, 17:04
orson_dzi pisze:Odkopię temat.
Weźcie mnie oświećcie jak to wygląda? Tzn. za co i ile płacę, bo nie mogę tego dokładnie na stronach doczytać.

Pobieranie z bankomatu jest darmowe tylko w wybranych bankach i nic mnie to nie kosztuje okresowo, a gdy chce mieć za darmo z każdego bankomatu, to płace 5zł miesięcznie?
Tak,za 5zl na miech masz wyplaty z kazdego bankomatu za free.
Bankomatow gdzie wyplacimy za darmo jest bardzo duzo.
Za nic nie placisz,przelewy,korzystanie z konta czy karty.

Jest cos takiego jak przelew ekspersowy i on kosztuje chyba 10zl.Polega to na tym,ze jak robisz przelew do innego banku jest on za pare min ksiegowany na koncie.Oczywscie mozesz zrobic normlany, darmowy przelew.

Ja jestem zadowolony z konta.Polecam

Połączenie nie może być zrealizowane.

 #454827  autor: rasiu
 22 sty 2011, 18:12
ja również polecam mbank. brak opłat za prowadzenie, wygodna obsługa i bardzo fajne ok na infolinii jak cos sie schrzani...

 #454840  autor: kerim36
 22 sty 2011, 19:19
orson_dzi,

za friko wyplacasz z bankomatow euronet / bzwbk / cash4you

jak chcesz za friko wyplacac z kazdego krajowego bankomatu to kosztuje to 5zl/mies

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #454843  autor: mikado15
 22 sty 2011, 19:28
@orson
Tak

 #454847  autor: Vieslav
 22 sty 2011, 19:34
Darmowe bankomaty to euronet, cash4you, bzwbk i chyba ecard. Jeśli chcesz mieć wszystkie darmowe bez wyjątku do kogo należą to płacisz za usługę 5zł/mies. Poza tym nie płacisz nic za konto. Możesz wykupić dobrowolne ubezpieczenie karty za 1,80zł/mies, ale nie musisz.

 #454869  autor: orson_dzi
 22 sty 2011, 21:27
Nie no kartą płacić nie mam zamiaru za bardzo. Jednak kasa w kieszeni pewniej wygląda ;) .
Konta potrzebuję, bo gdzieś muszę wynagrodzenie dostać :P . I od razu przyda się do Allegro, bo zawsze męczę jak nie ojca, to znajomych.
Tak więc będzie to zwykłe przyjmowanie pieniędzy, wypłacanie ich i przelewy.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #454878  autor: user_delete19
 22 sty 2011, 22:09
orson_dzi pisze:Nie no kartą płacić nie mam zamiaru za bardzo. Jednak kasa w kieszeni pewniej wygląda .
Też tak kiedyś mówiłem, a teraz jak mam gotówkę przy sobie (nie liczę 'drobnych') to się dziwnie czuję (-;

 #454895  autor: orson_dzi
 22 sty 2011, 23:24
Dziwnie to się czuję bez jakichkolwiek pieniędzy przy sobie ale to i tak nie przebija uczucia pomacania prawego uda i: "O k**** zapomniałem telefonu :!: " ;) .

Poza tym jak mam kasę przy sobie, to zawsze ostrożniej robię zakupy i staram sie szukać wszystkiego możliwie jak najtaniej, więc ta opcja zdecydowanie lepiej zdaje u mnie egzamin ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #455225  autor: Fafral
 24 sty 2011, 15:33
Wszyscy moi znajomi, którzy mają mBank zawsze jako pierwsi mają pieniądze na koncie.
Nikt nie narzeka.
Miałem podobny dylemat i wybrałem Alior Bank.

Obrazek

Siemens C30 > N2600> N5300 > N7310 Supernova> E71>Samsung i9000 Galaxy S