DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #875426  autor: Lilka
 06 lip 2016, 02:09
Za to dużo dobrego mówi się o zamiennikach active jet :) Jestem wierna im i koniec kropka ;)
 #875596  autor: paker
 07 lip 2016, 07:42
Ja obecnie kkupuję oryginały do drukarki. po prostu starczają na dłużej. Zamienniki może i są tańsze ale są mniej wydajne tka wiec nie wiem czy jest tutaj sens kupować jeśli nie drukuje się tak dużo. Mam obecnie drukarkę kolorową, którą używam 2-3 razy w tygodniu i tusze oryginalne mam w niej już od dłuższego czasu.

Zaopatruję się w nie głównie w rtv Euro agd. Z wygody bo wybiorę się do sklepu i na miejscu kupię nie płacąc za dostawę ( można z ich sklepu internetowego zamowić sobie tusze do stacjonarnego za darmo jeśli nie ma akurat w stacjonarce na stanie). Poza tym mają dobre ceny w porównaniu do innych sklepów.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
 #876265  autor: PrtScn
 10 lip 2016, 17:50
O Active Jetach również słyszałem wiele dobrego, choć jeszcze nie miałem okazji ich używać. Właściwie zamienniki Asarto zadowalają mnie na tyle, że nie szukałem alternatywy. Obecnie mam Lexmark CS310n, poprzednio hpk'a (modelu już nie pamiętam). Prócz tego, że w hp miałem straszliwe problemy z zacinaniem się papieru to nie byłoby sensu zmieniać, a przez całą jego żywotność używałem toneru asarto
 #876840  autor: rhub
 13 lip 2016, 09:05
paker pisze:Ja obecnie kkupuję oryginały do drukarki. po prostu starczają na dłużej. Zamienniki może i są tańsze ale są mniej wydajne tka wiec nie wiem czy jest tutaj sens kupować jeśli nie drukuje się tak dużo. Mam obecnie drukarkę kolorową, którą używam 2-3 razy w tygodniu i tusze oryginalne mam w niej już od dłuższego czasu.

Zaopatruję się w nie głównie w rtv Euro agd. Z wygody bo wybiorę się do sklepu i na miejscu kupię nie płacąc za dostawę ( można z ich sklepu internetowego zamowić sobie tusze do stacjonarnego za darmo jeśli nie ma akurat w stacjonarce na stanie). Poza tym mają dobre ceny w porównaniu do innych sklepów.
nie zauwazyłam żeby jakoś mniej wydajne były, tym bardziej że do mojej drukarki i tak kupuję te o powiększonej pojemności, a cena i tak 4 razy niższa, actisy jak do tej pory mnie nie zawiodły
 #878217  autor: kastiel
 21 lip 2016, 11:27
Wydaje mi sie,ze wiele zależy od danego modelu drukarni. Warto jest sobie zobaczyć jak sprawdzaja się oryginalne tusze a jak zamienniki. Sam obecnie w swoim hp używam wyłącznie z oryginalnych ale to dlatego,że drukuję dosć rzadko tak wiec jak kupuję jeden tusz raz na kilka miesięcy to nic się nie stanie jak zapłącę więcej.

Jeśli chodzi o zakupy biurowe to tusze i inne akcesoria do biura kupuję w Segato: https://segato.pl/ - jest to internetowa hurtownia, mają tam znacznie korzystniejsze ceny niż w stacjonarnych sklepach.
 #878533  autor: Lilka
 23 lip 2016, 17:45
Być może to zależy od drukarki, w każdym razie na zamiennikach active jet drukuje nie mniej niż na oryginałach, toner wystarcza mi na bardzo długo mimo, że drukuje spore ilości.
 #878578  autor: muzycznamj
 24 lip 2016, 08:18
potwierdzam zdanie kolegi też do Cannona używałem tych tuszów. Do Brothera (urządzenie wielofunkcyjne) kupuje z internetu, ponieważ activjet chyba nie produkował do tego tuszów modelu.

Fajne dzwonki na telefon to pozytywne źródło energii na każdy nowy dzień.
 #878669  autor: rhub
 24 lip 2016, 20:34
muzycznamj pisze:potwierdzam zdanie kolegi też do Cannona używałem tych tuszów. Do Brothera (urządzenie wielofunkcyjne) kupuje z internetu, ponieważ activjet chyba nie produkował do tego tuszów modelu.
to sobie sprawdź teraz czy do Twojej drukarki są, oni szybko wypuszczają nowe, może też acitsy znajdziesz, połowę tańsze ;)
 #879593  autor: marena
 29 lip 2016, 13:14
Ja jednak wolę używać oryginalnych tuszy. Zamienniki jak dla mnie są zbyt ryzykowne i mogą niszyć drukarkę.
 #879916  autor: Lilka
 31 lip 2016, 02:11
Ja tez tak kiedyś myślałam dopóki nie kupiłam z ciekawości zamienników, i nic a nic złego nie dzieje się z moja drukarką a zaznaczam , że dużo drukuję :) Poza tym na prawdę sporo kasy zostaje w kieszeni.
 #880024  autor: Kajkac
 31 lip 2016, 20:11
Ja właśnie tak jak marena, mam pewne obawy co do zamienników. Zresztą oryginalne tusze wychodzą taniej raczej w sklepach internetowych - jeśli do HP, to choćby tutaj http://igalo.pl/sklep/hp,9373,1 masz pełną listę do praktycznie każdego modelu, a jeśli kogoś interesowałyby inne marki (Epson, Brother, Canon), to też jest duży wybór.
 #884998  autor: sa
 30 sie 2016, 21:55
Ja mam urządzenie wielofunkcyjne brothers dcp 145c, i od lat używam tylko black pointów i porównawczo nie widzę różnicy w jakości wydruku z oryginałem,a drukowałam i zdjęcie i dokumenty i ksero robiłam.Do tego oszczędność cenowa nie zprzeczalna bo nowy tusz tj.1 kolor do mojego modelu to koszt o. 50zł,zaś czarny o.70 a za 20zł kupuję jeden kolor,a żeby było weselej za komplet tj typowy 4 pak do mojego urządzenia daję ...60zł. Też na początku się wahałam i zastanawiałam czy mi urządzenie nie padnie,nawet poszłam do sklepu specjalizującego się w zastępczych tuszach by zasięgnąć opini info i tam dostałam namiary na właśnie black pointy i activ jet, wybrałam black pointa, bo mieli go u mnie w okolicy do mojego modelu bez szukania.Po latach eksploatacji po prostu wiem że było warto ,a urządzenia używam dość nieregularnie wiec zawsze pamiętam o tym by przed ponownym użyciem po przerwie czy wymianie tuszy zrobić czyszczenie i pięknie działa mimo że sprzęt swoje lata ma, bo już ponad 7 latek w użytku jest.
 #887013  autor: TheAnimal
 12 wrz 2016, 13:11
Widziałem kiedys podobny filmik, Asarto rzeczywiście jest super marką, niedawno miałem przyjemność rozmawiania z kilkoma osobami z tej firmy i mega pozytywni ludzie, którzy wiedzą co robią. Polecam bo marka jest naprawdę solidna.
 #888700  autor: Drukarz73
 26 wrz 2016, 11:10
Dokładnie ja tylko na początku kupowałem oryginalne, oczywiście nie mam potrzeby drukować jakoś wysoko jakościowych rzeczy, więc zamienniki nadają się dla mnie idealnie!.
 #888810  autor: Lilka
 26 wrz 2016, 21:39
Spróbowałam ---wymoderowano-Remington--- i na pewno nie kupię innych, te są najlepszej jakości, jak będziecie zmieniać to sobie tych spróbujcie.
 #888963  autor: rhub
 27 wrz 2016, 21:48
marena pisze:Ja jednak wolę używać oryginalnych tuszy. Zamienniki jak dla mnie są zbyt ryzykowne i mogą niszyć drukarkę.
to chyba jakiś mit, może tak się dzieje w przypadku gdy ktoś używa tych najtańszych, wtedy jakość może być wątpliwa, jak kupujesz dobre, sprawdzonych producentów problemu nie będzie, ja już trochę drukuje na zamiennikach, kupję actisy i drukarka działa bez zarzutu
 #889217  autor: Lilka
 28 wrz 2016, 23:04
Dlatego jednak warto zwracać uwagę jakiej firmy zamienniki kupujemy, wtedy będziemy pewni , że awarii nie będzie ;)