DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

 #92860  autor: kalin
 07 sie 2006, 12:54
No wiesz...Ja bez picia przekroczylem te normy 5 krotnie;]

Drogą legalizacji ku pełnej demokracji. http://www.kanaba.info/

 #93368  autor: henrixs
 08 sie 2006, 19:56
Witam Witam i o zdrowie pytam..
Ja kiedyś oddawałem krew regularnie,ale coś mnie złapało i musiałem przejść przez chemioterapię!! i tak se myśle że może bym do tego wrócił ale jak popatrze na to z drugiej strony i pomyśle że moje żyłki na rękach tyle wycierpiały to aż się odechciewa!!
ps-tak z ciekawości to ile musi upłynąc czasu od chemii by móc coś jej 'upuścić'??
Pozdrawiam!!

ktosikowski

 #93436  autor: Sirmark
 08 sie 2006, 23:07
kalin pisze:No tak oddac moze i mozna ale to czy piles moze wyjsc w badaniach.
na 95% jestem pewien ze stan "po spozyciu" wychwyca na badaniach.

nstn pisze: pielęgniarka chciała użyć igły, która była rozpakowana już w momencie gdy wszedłem do gabinetu. Tak mnie to zraziło, że wyszedłem i przestałem oddawać krew.
moim zdaniem nie ma co panikowac, w stacjach krwiodawstwa mozna byc spokojny.
np. czesto caly osprzet z wopreczkami i rurkami i igla jest juz przygotowany zanim wejdziesz na sale do oddania.

a jak miales watpliwosci, zawsze mogles wyjasnic lub nawet poprosic i wziecie innej igly.

henrixs pisze: i tak se myśle że może bym do tego wrócił ale jak popatrze na to z drugiej strony i pomyśle że moje żyłki na rękach tyle wycierpiały to aż się odechciewa!!
ps-tak z ciekawości to ile musi upłynąc czasu od chemii by móc coś jej 'upuścić'??
tego nie wiem, wejdz na krewniakow, wez sobie numer do stacji krwiodawstwa i popros z lekarzem. powinien szybko odpowiedziec.

mi sie wydaje ze to zalezy od tego na jaka chorobe przeszedles. zakladajac ze cie nie zdyswalifikuja calkowicie to mysle ze 12 m-c powinno wystarczyc (tak jak w przypadku otrzymaniu transfuzji)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #93461  autor: nstn
 08 sie 2006, 23:43
Skarpyta pisze:
nstn pisze:Kiedys oddawałem krew, ale zgadnijcie dlaczego przestałem?
.
.
.
.
..
.
.
.
..
pielęgniarka chciała użyć igły, która była rozpakowana już w momencie gdy wszedłem do gabinetu. Tak mnie to zraziło, że wyszedłem i przestałem oddawać krew.

Ale generalnie idea oddawania krwi jest OK!

czemu cie to tak wystraszyło ? :-D
A moze to norma w Polsce?

 #97291  autor: pmp
 21 sie 2006, 23:26
Oddalem juz ponad 3 litry, od kiedy skonczylem 18 lat oddawalem krrew regularnie co 3-4 miesiace, ale mialem 9 mies temu nieciekawy wypadek, i jeszcze bede musial sie wsztrymac z pol roku (leczenie itp).
Calosc jest szybka i praktycznie bezbolesna, a i tak wiele osob boi sie, niektorzy nie widza potrzeby, a takowa jest, dobrze ze powstala ta kampania krewniakow, moze zmieni to troche mysle ludzi ( moja kolezanka z roku np. dzieki niej poszla oddac, mimo ze sie mocno bala:)
Tak wiec kto moze... niech oddaje:)

ANIMAL!!!

 #100449  autor: slonecko
 30 sie 2006, 19:07
Mi juz niewiele brakuje do 18stki i mysle ze niedlugo po niej pojde oddac krew... w moim miescie czesto pojawiaja sie autobusy w ktorych mozna oddac krew wiec pewnie sie tam pojawie :)

 #100579  autor: Skarpyta
 30 sie 2006, 23:38
słyszeliście co dziś mówili na katowicach...że sejm chce zrobić ustawe że za oddanie krwi dostaniesz kase do 220zł.Czyli zdrowy człowiek krew może oddać 6 razy czyli może zarobić 1320 zł jak myślicie jest to realne w naszym sejmie ;/ ciągle potrzeba krwi 0+ i A rh-

Obrazek
Obrazek

 #100580  autor: Kaczy
 30 sie 2006, 23:46
Skarpyta pisze:słyszeliście co dziś mówili na katowicach...że sejm chce zrobić ustawe że za oddanie krwi dostaniesz kase do 220zł.Czyli zdrowy człowiek krew może oddać 6 razy czyli może zarobić 1320 zł jak myślicie jest to realne w naszym sejmie ;/ ciągle potrzeba krwi 0+ i A rh-
No akurat tego nie słyszałem.
Ale jakiś czas temu była akcja, że niby wielu Polaków z zachodniej części Polski wyjeżdzało do Niemiec, bo tam niby płacili po kilkaset Euro za krew.

Zaś co do samego pomysłu to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony dobrze by było gdyby za krew płacili, z drugiej zaś oddawanie krwi powinno być honorowe (i jest), więc nie powinno brać się za nie kasy.
Z kolei jak wspominam czasy, w których mnie nie było na świecie i jak słyszę co to się działo w latach '70- '80 to mnie krew zalewa, że to wszystko poszło w... PiS...u.

Przecież kiedyś honorowy krwiodawca miał wielki szacunek. Darmowy obiad po oddaniu krwi. Co roku jakieś wycieczki (ode mnie ludzie jeździli do Częstochowy). No i przede wszystkim darmowe bilety PKP.

A co teraz mamy? Prawie nic.

Ps. Mam krew A Rh- :)

...::: Made for loneliness :::...

 #100588  autor: RafalM
 30 sie 2006, 23:53
Może jeszcze Samochód:?: Bez przesady! Krew to dar i nie powinno się za nią płacić. Obiad dobry pomysł, ale czy możliwy do zrealizowania. Mnie jeszcze 6 lat czeka przed pierwszą możliwością. Już z 10 sms-ów na tą akcję posłałem.

Ps. Ja mam A RH+

 #100592  autor: Przemek
 30 sie 2006, 23:57
@Kaczy - w Szczecinie do niedawna była możliwość (nie wiem jak teraz), że po oddaniu iluś tam litrów można było za darmo jeździć komunikacją miejską :wink:

 #100597  autor: Kaczy
 31 sie 2006, 00:03
Przemek pisze:@Kaczy - w Szczecinie do niedawna była możliwość (nie wiem jak teraz), że po oddaniu iluś tam litrów można było za darmo jeździć komunikacją miejską :wink:
A no to wiem :) Tylko ta ilość jest zabójcza i chyba wynosi 20 litrów. Przed 30. nie zdążę tyle oddać :smt005 :smt005

...::: Made for loneliness :::...

 #101049  autor: Sirmark
 01 wrz 2006, 03:05
Kaczy pisze: Zaś co do samego pomysłu to mam mieszane uczucia.
Z jednej strony dobrze by było gdyby za krew płacili, z drugiej zaś oddawanie krwi powinno być honorowe (i jest), więc nie powinno brać się za nie kasy.
Z kolei jak wspominam czasy, w których mnie nie było na świecie i jak słyszę co to się działo w latach '70- '80 to mnie krew zalewa, że to wszystko poszło w... PiS...u.
ja jestem przeciwny placeniu pieniazkami za oddanie krwi, zreszta jest to malo realne.

Niech po prostu przywroca te tansze leki dla krwiodawcow i w prowadza inne bonusy.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #104646  autor: Animatter
 11 wrz 2006, 13:50
Postanowilem oddac krew niedlugo (mam grupe 0Rh- wiec podejrzewam, ze jest dosc cenna;) i mam pytanie: czy podczas robienia badan mojej krwi (badaja zanim beda mogli pobierac) badaja pod katem obecnosci thc? I czy to, ze sporadycznie lubie sobie przypalic ma jakis wplyw na oddanie krwi;]

 #104681  autor: kalin
 11 wrz 2006, 16:54
Nie robia zadnych testow na narkotyki.Sprawdzane na sobie wiec mozesz byc spokojny;]

Drogą legalizacji ku pełnej demokracji. http://www.kanaba.info/

 #105341  autor: pmp
 14 wrz 2006, 14:01
Animatter pisze:Postanowilem oddac krew niedlugo (mam grupe 0Rh- wiec podejrzewam, ze jest dosc cenna;) i mam pytanie: czy podczas robienia badan mojej krwi (badaja zanim beda mogli pobierac) badaja pod katem obecnosci thc? I czy to, ze sporadycznie lubie sobie przypalic ma jakis wplyw na oddanie krwi;]
Przed pobieraniem krew jest badana jest tylko na poziom płytek krwi, i cos tam jeszcze nie pamietam dokladnie, pełne badanie jest wykonywane dopiero w laboratorium jezlei krew okaze sie z defektem, jest niestety utylizowana, a co do thc, jezeli paliles miesiac wczesniej nic sie nie dzieje, jezeli 2-3 dni , lepiej sobie odpusc, tak samo z piciem, krew oddaje sie zeby pomagac, a nie szkodzic.

[ Dodano: 2006-09-14, 14:02 ]
Kaczy pisze:
Przemek pisze:@Kaczy - w Szczecinie do niedawna była możliwość (nie wiem jak teraz), że po oddaniu iluś tam litrów można było za darmo jeździć komunikacją miejską :wink:
A no to wiem :) Tylko ta ilość jest zabójcza i chyba wynosi 20 litrów. Przed 30. nie zdążę tyle oddać :smt005 :smt005
w białymstoku ta ilosc to: 25 dla kobiet i 35 dla mezczyzn...

ANIMAL!!!

 #105379  autor: kalin
 14 wrz 2006, 16:35
Powiedz mi w czym szkodzi THC we krwi.Tak pare racjonalnych powodow poprosze.

Drogą legalizacji ku pełnej demokracji. http://www.kanaba.info/

 #105558  autor: Sirmark
 15 wrz 2006, 00:47
kalin pisze:Powiedz mi w czym szkodzi THC we krwi.Tak pare racjonalnych powodow poprosze.
nie jestem chemikiem ani lekarzem wiec argumentow nie dostaniesz.
Ale dla mnie jest prosta sprawa, jesli ide oddac krew, ktora ma komus pomoc, to
trzeba byc odpowiedzialnym i nie wstanie wskazujacym "na spozycie" zarówno alkoholu jak i innych srodkow odurzajacych.

Rownie dobrze moge napisac, aby podal mi badania medyczne dotyczace tego ze to nie wplywa zle na organizm. Przeciez ta krew ma byc podana innej osobie i ma pomoc. A wszelkie "nieczystosci" moga albo komus zaszkodzic albo uczulac albo cokolwiek.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #105626  autor: kalin
 15 wrz 2006, 14:42
Przepraszam ale to dla mnie zadna argumentacja.Jesli chcialbym zeby moj orgaznim nie mial zadnych "toksyn" musialbym pic tylko mineralna.

Drogą legalizacji ku pełnej demokracji. http://www.kanaba.info/

 #117456  autor: tomekkk
 26 paź 2006, 20:41
kalin pisze:Przepraszam ale to dla mnie zadna argumentacja.Jesli chcialbym zeby moj orgaznim nie mial zadnych "toksyn" musialbym pic tylko mineralna.
nie wszytkie mineralne sa takie zdrowe :D (w mojej wsi sprawdzano wode w studniach. moj sasiad chcial miec najlepsza wade do picia w calej wsi i wyslal mineralna, oczywiscie nie gazowana :D po kilku dniach przyslali odpowiedz ze woda nie nadaje sie do picia. dobrze ze nie przyjechali zamknac studni :D )

Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych...

Cała seria Sony Ericssona
Obrazek

 #138904  autor: Pawrzes
 04 sty 2007, 02:09
pmp pisze:Kaczy napisał/a:
Przemek napisał/a:
@Kaczy - w Szczecinie do niedawna była możliwość (nie wiem jak teraz), że po oddaniu iluś tam litrów można było za darmo jeździć komunikacją miejską


A no to wiem Tylko ta ilość jest zabójcza i chyba wynosi 20 litrów. Przed 30. nie zdążę tyle oddać

w białymstoku ta ilosc to: 25 dla kobiet i 35 dla mezczyzn...
W Warszawie natomiast:
honorowi dawcy krwi, którzy oddali bezpłatnie:
- 18 litrów krwi pełnej - mężczyźni,
- 15 litrów krwi pełnej - kobiety,
lub odpowowiadającą tej objętości ilość innych jej składników - na podstawie odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego Dawcy Krwi wraz z dowodem tożsamości

Pozdrawiam