DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1160242  autor: kompleksowy
 10 lis 2023, 20:12
Cześć
Mam jeden bardzo okazjonalnie używany numer w Play na kartę RWK. W zasadzie utrzymuję go wyłącznie dla ewentualnych połączeń przychodzących. Z czasem na pewno z niego zrezygnuję.
Na razie chciałbym go jednak utrzymać przez kolejny rok.
Za trzy skończy się ważność tego numeru na wychodzących dlatego doładowałem go za 5 zł . Play przedłużył mi ważność o 1 dzień :roll: Liczyłem na przedłożenie o kolejny rok :?:

Co zrobić aby możliwie najtaniej utrzymać ten numer przez kolejny rok? Najchętniej zostawiłbym go w Play lub ewentualnie w Fakt Mobile (jeśli można przejść kodem nie tracąc zgromadzonej kasy).
Liczę na wasze wskazówki :wink: Pozdrawiam
 #1160243  autor: babciagienia1p
 10 lis 2023, 21:25
@kompleksowy
Szkoda, że doładowałeś, bo teraz będziesz musiał "ochraniać" 5,- zł.
1) Migracja do odNOW-y i zmiana taryfy "tam i z powrotem" - nie rzadziej niż - co 30 dni. Przy stanie KG 0,00 zł - nie rzadziej niż co 390 dni.
2) Migracja do Play na Kartę 2.1 - doładowanie 5,- zł - nie rzadziej niż - co 365 dni.
3) Migracja do Faktu - doładowanie 5,- zł - nie rzadziej niż - co 365 dni. Najpierw migracja do Play na Kartę, następnie do Faktu kodem USSD *163*12#.
 #1160244  autor: kompleksowy
 10 lis 2023, 21:42
Na koncie mam kilkadziesiąt złotych dlatego oscyluję wokół Play.
Sądziłem że w RWK każde doładowanie przedłuża ważność o rok ale się pozmieniało.
Czyli Play na Kartę 2.1 lub Fakt i doładowanie 1 raz w roku załatwia sprawę. Jak długo w tych ofertach ważne są wychodzące ? Także 365 dni ?
Przechodząc do FM zgromadzona na koncie kasa przepada?
Kto ma niższe stawki za połączenia i sms'y? Fakt czy Play 2.1 ?
 #1160245  autor: Remington
 10 lis 2023, 21:46
Fakt to tylko taryfa, więc kasa zostaje (ale musisz po migracji zasilić za min. 5 zł, żeby RWK się ustawił). Ceny 15 gr za min i SMS, jako leżak do sporadycznego użycia jest idealny.
 #1160246  autor: babciagienia1p
 10 lis 2023, 21:52
@kompleksowy
1) Doładowanie załatwia sprawę W obydwu tak samo. Wychodzące +365 dni. Przychodzące +425 dni.
2) Kasa z konta głównego nie przepada w Play 2.1 i w Fakcie. Przepada z konta promocyjnego. W obydwu tak samo
3) Wydaje mi się, że niższe stawki ma Fakt. Do tego ma ograniczenie "max. 15,- zł w miesiącu kalendarzowym". Niestety, dzisiaj nie dam rady sprawdzić stawek podstawowych w Play 2.1, bo przysypiam. Zwykle, o tej porze już śpię...
 #1160257  autor: KC-KARLOS
 11 lis 2023, 09:18
Ogranicznik kosztów w Fakt Mobile może nie zadziałać automatycznie, warto to sprawdzić np. w Play24.
W PNK 2.1 stawki są identyczne jak w większości ofert PNK gdzie dostajemy RWK po doładowaniu, czyli 59 gr/minuta, 39gr/SMS, 59gr/MMS, 0,00 zł za neta (lejek 32 kbps).
Należy rozróżnić 2 taryfy PNK 2.1 - bez dopisku "PL" ma paczki GB po każdym doładowaniu + włączymy Stan Darmowy do Play (0 gr/min lub smsa do Play) jeśli nasze saldo nie spadło do 0,00.
Z dopiskiem "PL" ma RWK po każdym doładowaniu, ale nie ma SD i roamingu krajowego oraz zagranicznego, stąd dopisek PL.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1160281  autor: R.Mandano
 11 lis 2023, 13:17
kompleksowy pisze:
10 lis 2023, 20:12
...numer w Play na kartę RWK ...
... doładowałem go za 5 zł . Play przedłużył mi ważność o 1 dzień :roll: Liczyłem na przedłożenie o kolejny rok :?:
A ja liczę na to, że się wyjaśni, czemu w taryfie Play RWK doładowanie nie przedłużyło konta o rok :?:
:lol:
 #1160283  autor: Remington
 11 lis 2023, 13:28
To akurat żadna tajemnica. Nazywanie taryfy RWK gdy roczną ważność daje dopiero wysokie doładowanie to granda - pisałem już o tym. Komu się to nie podoba i został tym dotknięty - niech śmiało pisze do UOKiK, bo moim zdaniem już samą nazwą taryfy operator bezpardonowo wprowadza konsumentów w błąd.
 #1160381  autor: MariuszY
 12 lis 2023, 20:21
babciagienia1p pisze:
10 lis 2023, 21:25
Najpierw migracja do Play na Kartę, następnie do Faktu kodem USSD *163*12#.
Dziwne, ale u mnie przejście do FM z PnK nie zawsze działa, za to to samo z PnK RWK robiłem już wielokrotnie - ostatnio nawet w ubiegłym miesiącu i zawsze przechodzi.
Karlos20 pisze:Ogranicznik kosztów w Fakt Mobile może nie zadziałać automatycznie, warto to sprawdzić np. w Play24.
To fakt - u mnie pomimo wielokrotnych zmian taryfy na FM ogranicznik nigdy nie załączył się z automatu. Za każdym razem uruchomiony ręcznie w Play24.
kompleksowy pisze:Dziękuję koledzy, pomyślę ... chyba jednak bliżej mi do faktu bo stawki niższe :wink:
Polecam. Jeśli karta ma być głównie leżakiem i nie zależy ci na jakimś typowo playowym pakiecie to nic nie tracisz, a w porównaniu do PnK RWK możesz nawet zyskać (wbijając kody) :wink: