DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1170303  autor: saviola77
 26 kwie 2024, 16:10
Czesc
Mieszkam na stale za granica i wpadam okazyjnie do Polski na weekendy. Caly czas utrzymuje moj polski numer telefonu komorkowego. Uzywam nju mobile na doladowania tylko na czas pobytu w Polsce, nie mam zadnych miesiecznych platnosci, typowa oferta pre-paid. I teraz zaczyna mnie wkurzac, ze karta sim Nju zabiera mi miejsce na karte sim, gdyz moge miec tylko jedna w telefonie. Staralem sie szukac sam i poki co nic nie znalazlem, ale czy jakis operator prepaid oferuje karte E-sim na doladowania tylko i zalezy mi oczywiscie na przedluzeniu waznosci konta o ok. 1 rok po kazdym doladowaniu i w miare sensownych oplatach za polaczenia i smsy. Opcja na abonament badz inne na "karte" z miesiecznymi oplatami nie sa dla mnie ekonomiczna opcja. Z gory dziekuje za pomoc.
Pozdrawiam
 #1170306  autor: KC-KARLOS
 26 kwie 2024, 16:17
saviola77: a co powiesz na Orange Free Na Kartę? Masz tam możliwość wymiany zwykłej SIM na eSIM.
Dobra wiadomość, możesz przejść z nju karty nie zmieniając numeru telefonu. Wysyłasz z nju smsa o treści FREE na 601 (koszt zgodny z cennikiem). Po udanej migracji, numer możesz dodać do aplikacji Mój Orange i dokonać tam wymiany SIM na eSIM. Następnie zasilasz konto do poziomu 9 zł aby włączyć konto ważne 1 rok.
Pamiętaj, aby zużyć kasę w nju przed migracją do OFNK gdyż ona po migracji przepadnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170307  autor: Remington
 26 kwie 2024, 16:21
@saviola77
Jeśli nie chce Ci się bawić w zmiany operatora to przejście do Orange FnK jest najlepsze. Po każdym doładowaniu masz nr ważny rok. Wychodzące krócej, ale… no właśnie z racji iż Polskę tylko wizytujesz, wystarczy od razu po doładowaniu wykupić pakiet samego Internetu lub no limit z rozmowami i wiadomościami (cena wychodzi ok. 1 zł za dzień) i to starczy Ci na pobyt.
 #1170310  autor: saviola77
 26 kwie 2024, 16:36
Witam
Sprawdzilem na stronie operatora i wydaje mi sie, ze bedzie drogo. Bo co najmniej 29 zl za przedluzenie konta o rok. Paradoksalnie teraz zuzywam moze ok. 10 zl rocznie. Druga sprawa, ze polaczenia sa bardzo drogie.
Oferta Orange Free na kartę
Minuta połączenia głosowego 0,59 zł
SMS 0,39 zł
MMS 0,59 zł
Transmisja danych ~0,31 zł / MB
Takze ogolnie wychodzi duzo drozej niz w NJU gdzie jest 29 gr za minute polaczenia i 9 gr za sms. Chetnie wyslucham innych sugestii.
Pozdrawiam
 #1170312  autor: saviola77
 26 kwie 2024, 16:41
Hej
Na stronie operatora nic nie pisze, ze przedluzenie kazdorazowe o jakakolwiek kwote przedluza waznosc konta o rok. Poprosze o linka badz wiadomosc na priv. Ok. 4-5 razy w roku na weekend, ale tez nie chce za bardzo sie bawic w doladowania, chce by bylo prosto, jedno doladowanie w roku i wystarczy.
Pozdrawiam
 #1170313  autor: KC-KARLOS
 26 kwie 2024, 16:47
Pamiętaj, że do tych stawek, zarówno w nju jak i OFNK będą naliczane dopłaty, jeżeli stwierdzą, że jesteś częściej w roamingu niż w Polsce. Dodatkowo w nju smsy na nr 80xxx przedłużające życie numeru nie będą darmowe, co uniemożliwi Tobie utrzymanie numeru. W OFNK kupujesz usługę za 9 zł i masz rok spokoju.
Jeśli chcesz korzystać okazjonalnie z neta i połączeń w PL - za 1 zł na prawie 2 doby masz wszystko nielimitowane + do 1 GB neta.
Widać jak na dłoni, że OFNK jest lepsze od nju karty.
Łap: https://dokumenty.orange.pl/bw/dokument ... 504308fdfe
Konto masz ważne rok, więc zasilasz sobie np. 50 zł i przez ten czas możesz z nich korzystać.
Poczytaj o pełnej ofercie > https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170314  autor: Remington
 26 kwie 2024, 16:51
@saviola77
Masz to w cenniku. Przy czym dotyczy ważności numeru, a nie środków na koncie. Dlatego w Twoim przypadku wystarczyłoby przed każdym przyjazdem zasiliś za 5 zł i od razu kupić pakiet no limit na 5 dni - dostaniesz 12,5GB danych za samo doładowanie na 2 dni, 2GB za kupiony pakiet na 5 dni i na te same 5 dni nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y. Aby środki większe od 0 na koncie trzymać przez rok (co nie jest konieczne) trzeba zapłacić 9 zł.

Alternatywa to Play i jego taryfa Fakt Mobile gdzie masz rok ważności środków po doładowaniu oraz minutę i SMS po 15 groszy lub możesz przed przyjazdem wykupić za 3 zł miesięczny pakiet 50 minut, 50 SMS-ów i 250 MB.

@KARLOS
Karta ma być używana tylko w Polsce, więc żadne dopłaty tu nie będą mieć miejsca.
 #1170315  autor: KC-KARLOS
 26 kwie 2024, 16:56
Drodzy, sprawdziłem przed chwilą Play24. Fakt odpada, jeśli koledze zależy na eSIM - w tej taryfie nie jest dostępny.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170330  autor: saviola77
 26 kwie 2024, 20:33
Dziękuję bardzo za wskazówki. Gdzieś trafiłem na forum, że można zrobić esim na nju mobile. Teoretycznie trzeba mieć abonament ale ktoś pisał że i tak da się to zrobić. Czy może ktoś posłużyć porada jak to zrobić bo jedyna chęcią zmiany z nju jest brak esima więc jakby dało radę to obejść to by było super.
 #1170331  autor: Remington
 26 kwie 2024, 20:38
Też przechodzisz do Orange, tam wymieniasz na eSIM i wracasz z taryfą na nju.

Ryzyko jest takie, że zmieniając telefon stracisz eSIM i będziesz musiał prosić o jego wymianę na… kartę plastikową.

No i o jednym zapomnieliśmy - każde przechodzenie między nju i Orange oznacza wyczyszczenie konta.
 #1170395  autor: saviola77
 28 kwie 2024, 13:26
Witam
Play od nowa nie jest opcja bo pobierają co miesiąc opłatę za utrzymanie numeru.
https://www.play.pl/oferta/play-karta/p ... atniego-gb
Ja prawie w ogóle nie korzystam z tego polskiego numeru, utrzymanie go na ten moment kosztuje mnie ok 20 zł rocznie i to mój górny limit opłat. Najprościej by było jakbym mógł w nju mieć esim i piszecie że jest na to okrężną opcja. Czy mogę prosić o bardziej szczegółowe wytłumaczenie dla laika? Pozdrawiam
 #1170397  autor: Remington
 28 kwie 2024, 13:29
Pytasz o opis, który już otrzymałeś:
Remington pisze:
26 kwie 2024, 20:38
Też przechodzisz do Orange, tam wymieniasz na eSIM i wracasz z taryfą na nju.

Ryzyko jest takie, że zmieniając telefon stracisz eSIM i będziesz musiał prosić o jego wymianę na… kartę plastikową.

No i o jednym zapomnieliśmy - każde przechodzenie między nju i Orange oznacza wyczyszczenie konta.
 #1170400  autor: saviola77
 28 kwie 2024, 13:55
Widziałem, ale prosiłem o dokładniejszy opis. Wybieram jakąkolwiek taryfę w Orange taka co na esim? I jak potem wrócić do nju na prepaid? Dzwonię do biura obsługi klienta? Pozdrawiam
 #1170419  autor: KC-KARLOS
 28 kwie 2024, 20:26
saviola77: do nju karty wracasz odpłatnym smsem o treści NJU na 601. Migracja zabiera niewykorzystaną kasę. Po migracji musisz doładować konto, aby po miesiącu nie straciła okresu aktywnego (masz na to miesiąc), no i korzystasz jak dotychczas.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170438  autor: kemsinenu
 28 kwie 2024, 23:41
Opłata za brak aktywności nie jest pobierana gdy stan konta wynosi zero. Przy takim korzystaniu najlepiej doładować i od razu kupić odpowiedni pakiet, aby jak najmniej zostało na koncie. Faktycznie brak pakietu a rozmowy z Play, więc komplikuje to korzystanie, bo wymaga doładowania przed zamiarem wykonania takiego połączenia. Wygląda że ta opcja z nju esim na kolo jest najlepsza pod względem bezobsługowości.
 #1170439  autor: KC-KARLOS
 28 kwie 2024, 23:46
kemsinenu: można przygotować pakiety bezterminowych środków, ale do sieci Play trzeba kupić bezsensowny miesięczny pakiet minut i smsów. Przecież to podnosi znacznie koszta. Play odNOWA bym odrzucił - za drogi gips.

Nie wiem tylko od autora tematu jak korzysta z nju pod względem ilości minut czy sms (cennikowo minuta to 19 gr, sms 9 gr, mms 19gr) - czy jedzie cennikowo czy w jakiś sposób obniża koszty, np. poprzez opcję "dziennie nie więcej niż 1,20", gdyż to właśnie OFNK jest korzystniejszy od nju przy pojedynczych dniach na pobyt w Polsce, aktywując no-limity po 1 zł na jeden dzień (można kupić kilka takich paczek - środki i ważność sumuje się), bez liczenia minut czy smsów.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1170455  autor: kemsinenu
 29 kwie 2024, 13:22
Zapewne autor używa nju "wszystko dziennie za nie więcej niż", więc jedyna konieczna czynność to doładowywanie. Wygląda, że jest to najbardziej bezobsługowa oferta przy takim sposobie korzystania.