DAJ CYNK
  • Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
    :?:
Szukasz taryfy dla siebie? Nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować? Zadaj pytanie tutaj.
:?:
Regulamin forum: 
Przy zakładaniu tematu rozpocznij tytuł od:
[ABO] - jeśli szukasz tylko oferty na ABONAMENT
[KARTA] - jeśli interesuje Cię tylko oferta na KARTĘ
[DOWOLNY] - jeśli szukasz po prostu najlepszej oferty, niezależnie czy będzie to karta, czy abonament

Aby społeczność mogła coś Ci podpowiedzieć, musisz określić swoje priorytety, czy jest to np.:
- cena,
- zasięg,
- stabilność sieci,
- usługi dodatkowe, np. VoLTE, WiFi Calling, HD Voice,
- ważność konta (w przypadku usług na kartę),
- dobra apka do zarządzania kontem

KONIECZNIE NAPISZ TEŻ: ile miesięcznie potrzebujesz minut, SMS-ów, MMS-ów oraz Internetu
 #1152198  autor: adrjannn
 25 cze 2023, 21:02
Cześć,
Szukam oferty do tableta na wakacje (podróż po Polsce) na 2 tygodnie. Najlepiej nowy starter za 5 zł i kilkanaście GB. Kilka lat wcześniej kupowałem starter Play i tam było 50GB przez miesiąc.
Wszystkie sieci oprócz Plusa. Tablet nie posiada eSIM.
 #1152206  autor: babciagienia1p
 25 cze 2023, 23:14
@adrjannn
1) T-Mobile - starter z taryfą GO! Jak na razie, od 9 miesięcy jest możliwość wielokrotnego korzystania z bezpłatnych pakietów 10, 15, 20 GB co tydzień, z ważnością 7 dni. Maksymalna suma - 45 GB co tydzień. Aktywacja w aplikacji mobilnej. Po wyłączeniu 3G - w zależności od lokalizacji - zdarzają się istotne problemy z komfortem korzystania (zasięg LTE - brak 3G). Czy tablet ma modem LTE lub 5G?
Nie trzeba wydłużać ważności konta. Dla startera ze stanem 5,- zł wydłuży się karnie dwa razy po 30 dni. Za pierwszym razem pobiorą opłatę 3,- zł, za drugim - 2,01 zł.

2) Orange - szczegóły w wątku
viewtopic.php?f=22&t=83319&p=1152202#p1152202
--------Edycja_1----------
Starter za 5,- zł. Aktywacja bonusa za pierwsze logowanie, aktywacja pierwszej środy miesiąca czerwca - do 30 czerwca + porada
zulu144dwa pisze:
26 cze 2023, 00:38
Karlos20: Zamrożenie GB w NL jednorazowym jest do 31 dni, a w NL cyklicznym do 93 dni.
Spóźnić to można się jak utrzymuje się GB w NL jednorazowym wydajać co 31 dni 1 zł na NL jednorazowy.

Nabi: Nie wiem skąd ta ważność GB za doładowania.
Z doładowania za 300 zł z promocją podwojenia ważności?
Jak z przedłużenia za 29 zł to zrobiłeś prezent Orange.
Dopóki mamy GB z zasileń to możemy korzystać NL za 1 zł co 31 dni (1 dzień w zapasie) w celu utrzymania GB z NL (a nawet GB z zasileń). Praktycznie to lepiej każdego 1 dnia miesiąca zaczynając od 1.07.2023 r.
Razem - 121 GB.

3) Nju Mobile
Karlos20 pisze:
22 cze 2023, 14:32
Kup starter nju za 4 zł, a następnie po rejestracji wyślij SMSa o treści 100GB na 80855. Na koncie jest 4 zł na wszystko ważne miesiąc + 10 GB na start + po wysłaniu darmowego SMSa wpadnie ekstra 100 GB ważne do 31 sierpnia 2023. No i to tyle. Proste i bez kombinacji.
 #1152218  autor: adrjannn
 26 cze 2023, 08:40
babciagienia1p pisze:
25 cze 2023, 23:14
@adrjannn
1) T-Mobile - starter z taryfą GO! J
2) Orange
3) Nju Mobile
Posiadam tablet z LTE.
Mamy oferty z Orange, T-Mobile, więc może jest jakiś sposób w Play lub jego MVNO ? Plus jak pisałem nie wchodzi w grę, bo tam jest archaizm z zasięgiem.

Jak pisałem wymóg to poruszanie się po Polsce, więc T-Mobile po wyłączeniu 3G może będzie mieć szybszy internet w LTE, ale mogą być też sytuacje, że telefon będzie siedzieć 2 2G, wtedy można zapomnieć o używaniu internetu (albo ustawić tryb pracy LTE na stałe w Androidzie).

Dla potomnych, w Plus jest oferta 100GB na 30 dni po aktywacji startera.
 #1152221  autor: babciagienia1p
 26 cze 2023, 08:51
adrjannn pisze:
26 cze 2023, 08:40
...Jak pisałem wymóg to poruszanie się po Polsce, więc T-Mobile po wyłączeniu 3G może będzie mieć szybszy internet w LTE, ale mogą być też sytuacje, że telefon będzie siedzieć 2 2G, wtedy można zapomnieć o używaniu internetu (albo ustawić tryb pracy LTE na stałe w Androidzie).

Mam inne doświadczenia z T-Mobile po wyłączeniu 3G. Na pewno LTE nie jest szybsze i stabilniejsze niż wcześniej, mimo coraz większej ilości BTS-ów z LTE 900 MHz. Mają jakieś problemy z konfiguracją i agregacją pasm, ale wszystko zależy od konkretnych lokalizacji. Ich 5G też takie na pół gwizdka. Być może przyczyna tkwi również w tym, że ruch głosowy i transmisja, które kiedyś szły przez 3G, obciążają teraz LTE...

PS. Co do Plusa to jest dużo więcej do wyciśnięcia niż 100 GB, ale pisałeś że nie chcesz, więc odpuściłam sobie...
 #1152226  autor: KC-KARLOS
 26 cze 2023, 10:06
dla potomnych: Plush ma 200 GB + 12 GB na start z możliwością włączenia RWK z kwot starterowych (1+4zł). Niestety, Plus lubi działać fatalnie poza miastami.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1152240  autor: zulu144dwa
 26 cze 2023, 13:21
adrjannn pisze:
25 cze 2023, 21:02
Cześć,
Szukam oferty do tableta na wakacje (podróż po Polsce) na 2 tygodnie. Najlepiej nowy starter za 5 zł i kilkanaście GB. Kilka lat wcześniej kupowałem starter Play i tam było 50GB przez miesiąc.
Wszystkie sieci oprócz Plusa. Tablet nie posiada eSIM.
Może być Orange tylko aktywacja 100 GB w aplikacji MO.
5 złotych, ze startówki można wykorzystać na systematyczną aktywację NL za 1 zł co 31 dni w ten sposób przedłużając ważność 100 GB i konta złotówkowego o 155 dni.
Przez te 5-6 miesięcy do odebrania jeszcze będą np. promocje w pierwszą środę miesiąca.
Razem GB:
6 GB startówka
100 GB "logowanie w MO"
20 GB "promocja pierwsza środa czerwca"-do odebrania do 30.06.2023
5 GB - 5*NL za 1 zł aktywowany w MO
wychodzi: 131 GB ważne 6 miesięcy
a na pewno w czasie 5-6 miesięcy będą jeszcze inne darmowe GB do odebrania.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1152273  autor: babciagienia1p
 26 cze 2023, 16:15
@adrjannn
W moich lokalizacjach - z tych dwóch operatorów - obecnie nieco lepszy jest Orange (niespodzianka!). Niestety T-Mobile ośmieszył się partackim sposobem wyłączenia 3G, ale w tej materii nie ma nic pewnego. Zależy gdzie będziesz buszował. Najlepiej jakbyś wytrzymał finansowo zainwestowanie 2x5,-zł.
NL za 1,- zł - pakiet bez limitu w Orange. Za jego aktywację płaci się z konta głównego 1,- zł. Umożliwia korzystanie ze zgromadzonych paczek internetu w tzw. okresie pasywnym, kiedy nie ma możliwości wykonywania połączeń wychodzących. Aktywacja jest możliwa w aplikacjach MO. Kodami USSD chyba też można. Sadzę, że @zulu144dwa napisał w miarę jasno. Pytaj o konkrety. Jak nie będziesz sobie radził z pakietem, bardziej doświadczeni użytkownicy Orange pomogą.
 #1152288  autor: zulu144dwa
 26 cze 2023, 19:07
babciagienia1p pisze:
26 cze 2023, 16:15
@adrjannn
...
Umożliwia korzystanie ze zgromadzonych paczek internetu w tzw. okresie pasywnym, kiedy nie ma możliwości wykonywania połączeń wychodzących.
...
Z tym to trochę przesadziłeś. Systematyczna aktywacja NL za 1 zł co 31 dni nie dopuszcza do powstania okresu pasywnego złotówek oraz zapewnia przedłużenie i kumulację ważności GB w NL oraz przedłużenie ważności GB z zasileń w tym 100GB za logowanie w MO , 6 GB startowego, 20 GB z czerwcowej promocji, które są w tej samej przegródce co GB z zasileń.
W okresie aktywnym bezpłatna aktywacja NL za 1 zł w MO lub kodem 101*1*1#
Jak już dopuściliśmy do okresu pasywnego złotówek nawet ponad 7 dni to aktywacja w okresie pasywnym NL za 1 zł jest możliwa bezpłatnym SMSem AKT1 na nr 80630 i przywraca złotówki bez pobrania 10% prowizji, ale to zupełnie inny problem gdy mamy dużo zablokowanych złotówek. Podany nr 80630 jest standardowy dla okresu pasywnego i tylko pasywnego złotówek.

PS. W podróży warto mieć startówki różnych operatorów.
Play- bo ma często dedykowane maszty oraz Orange często na masztach Network. Nie wiem do kiedy jest współpraca PLAY z Orange. Play jest także często dostępny w roamingu na Orange.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2023, 19:30 przez zulu144dwa, łącznie zmieniany 1 raz.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1152295  autor: zulu144dwa
 26 cze 2023, 19:42
babciagienia1p: dużego błędu nie zrobiłaś. Startówka ma ważność złotówek na wychodzące 31 dni. 6 GB startowe -14 dni, 20GB -20 dni.
Jak pod koniec ważności wymienionych GB aktywujemy 100 GB to ważność GB z przegródki z doładowań będzie dłuższa niż ważność złotówek.
Z GB możemy korzystać nawet jak złotówki są w stanie pasywnym a pod koniec ważności GB uruchamiamy NL za 1 zł SMSem AKT1 na nr 80630.
Następny NL za 1 zł po 31 dniach bezpłatnie w MO lub kodem.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1152296  autor: babciagienia1p
 26 cze 2023, 19:57
zulu144dwa pisze:
26 cze 2023, 19:42
...Z GB możemy korzystać nawet jak złotówki są w stanie pasywnym a pod koniec ważności GB uruchamiamy NL za 1 zł SMSem AKT1 na nr 80630.
babciagienia1p pisze:
26 cze 2023, 16:15
...Umożliwia korzystanie ze zgromadzonych paczek internetu w tzw. okresie pasywnym, kiedy nie ma możliwości wykonywania połączeń wychodzących.

Widocznie napisałam niezbyt precyzyjnie, chociaż chodziło mi dokładnie o to samo co Tobie. Muszę jeszcze pracować nad sobą...
---------Edycja_1------------
Czy to znaczy, że w okresie pasywnym są możliwe rozmowy i SMS-y wychodzące?
 #1152298  autor: zulu144dwa
 26 cze 2023, 20:08
babciagienia1p pisze:
26 cze 2023, 19:57
Czy to znaczy, że w okresie pasywnym są możliwe rozmowy i SMS-y wychodzące?
Normalnie nie. Na koszt odbiorcy tak, ale obowiązuje normalna stawka nawet jak odbiorca ma aktywny NL.
Mamy zablokowane złotówki, to najtaniej wyjdzie włączenie NL z zablokowanych złotówek bezpłatnym SMSem AKT1 na nr 80630.

--------------------------------
NL za 1 zł rządzi w OFnK
 #1152709  autor: adrjannn
 29 cze 2023, 18:59
Czy ktoś mógłby napisać krok po kroku jak w T-Mobile oraz Orange po zakupie startera za 5 zł mieć jak najwięcej GB przez miesiąc czasu? Może być też dłużej. Najmniej skomplikowane jest w Nju Mobile. Starter ma być jednorazowy, bez doładowania :)
 #1152716  autor: babciagienia1p
 29 cze 2023, 19:20
@adrjannn
T-Mobile
1) Kupujesz starter T_Mobile.
2) Rejestrujesz starter.
3) Wkładasz starter do telefonu.
4) Aktywujesz starter. Najlepiej tak, żeby nie pobrało ani 0,01 zł z konta głównego:
a) wysyłasz kod USSD *100# żeby sprawdzić jaką masz taryfę - najprawdopodobniej bedzie GO!
b) wysyłasz kod USSD *101#, żeby zobaczyć datę ważności wychodzących
c) odbierasz połączenie przychodzące
d) zestawiasz połączenie wychodzące (1-2 dzwonki) bez odbierania
5) Instalujesz aplikację mobilna Mój T-Mobile. Najlepiej po Wi-Fi lub na innej karcie, aby nie zuzywać złotówek gdyby nie było pakietu neta.
6) Podpinasz kupiony numer do aplikacji Mój T-Mobile.
7) W aplikacji wybierasz obsługę nowo kupionego numeru.
8 ) Wchodzisz w zakładkę Internet.
9) Aktywujesz wystarczający Tobie pakiet internetu na 7 dni. Może być więcej niż jeden. Będą do wyboru 10, 15 i 20 GB.
10) Możesz monitorować zużycie pakietów w apce lub oprzeć się na liczniku tabletu.
11) Po +7 dniach możesz aktywować - wcześniej aktywowany pakiet - ponownie.
I tak w kółko. Maksymalna ilość internetu - 45 GB na +7 dni (rzeczywiste - niepełne 8 dni) .
Kolejne kroki wykonuj bez pośpiechu, sprawdzając efekty. Zdarza się, że system T-Mobile działa z poślizgiem.
O Orange napisze ktoś inny.
 #1153353  autor: kszaq
 08 lip 2023, 11:40
Odświeżę trochę temat, bo akurat potrzebowałem kupić starter z internetem na miesiąc:
1) W Orange i nju pakiet 100GB można było aktywować do końca czerwca.
2) W Play promocja na 200GB po doładowaniu 10 zł również skończyła się w czerwcu, a nie znalazłem komunikatu o przedłużeniu. Swoją drogą, Play ma chyba największy bałagan w regulaminach, trudno jest znaleźć aktualne promocje, a do komunikatów o przedłużeniu trzeba się dokopać albo są "na gębę".
4) W Plush do końca sierpnia można dostać 400GB ważne 30 dni za zgody marketingowe (które można od razu wycofać), fajne podbicie dotychczasowych 200GB. I to był mój wybór, bo akurat w miejscu wykorzystania karty Plus działa bardzo dobrze.
 #1153357  autor: kszaq
 08 lip 2023, 13:13
@Window Diabeł tkwi w szczegółach, w pierwszym punkcie regulaminu Play jest mowa o starterach aktywowanych do 30.06.2023 - a włączenie promocji może nastąpić na nich do końca wrzesnia. Wolałem z tego względu nie ryzykować 5zł na starter + 10zł na doładowanie.
Starterów Virgin akurat nie było. :wink: