DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #998  autor: domin
 17 lut 2005, 17:17
Witam proszę o radę: chciałbmy kupić telefon który sprawnie obsługuje mail i internet, jest kompatybilny z komputerem/środowiskiem windows, ma dobry duży wyświetlacz, ma bluetooth i irdę. Super jakość aparatu fotograficznego na drugim planie. No i cena powiedzmy ok 1000.
Motorola Mpx 220? Motorola 925? Jakaś Nokia?
Pomóżcie.

domin

 #999  autor: WitekT
 17 lut 2005, 18:00
Ludzie na A925 klną, choć nie na stosunek ceny do możliwości. MPx220 podobno średnio stabilna. Może lepiej zainteresować się jakąś SPVką? Albo wogóle kupić jakiegoś Pocketa bez telefonu? A może wogóle MDA? :) Ja bym knuł w tym kierunku, no ale czy to będzie dla Ciebie dobre to nie wiem. :)

 #1000  autor: domin
 17 lut 2005, 18:37
Ok. Jeszcze pytanie dlaczego ludzie klną na Motorolę A925 - chodzi o zawodność?
A Nokia Communicator (wiem że droższa)?
A Sony Ericsson P900?
Era MDA ma chyba tylko ekran dotykowy - z zasady nie wierzę w solidność tego typu rozwiązań, choć może się mylę.

Ja potrzebuję czegoś a'la mini biuro (mail, internet, kalendarz, terminarz etc) po to aby kontynuować pracę "biurową" mimo przemieszczania się (częste podróże, jestem muzykiem)

O SPV nic nie wiem - warto? Jesli tak to proszę napisz dlaczego.
Na pewno chciałbym pocket PC lub coś o tych możliwościach razem z telefonem - chciałbym jak najmniej nosić przy sobie.
Dzięki wielkie za odpowiedź.

domin

 #1002  autor: Dragon
 17 lut 2005, 18:47
jak masz kase to bierz P900, Motorola A925 jest niezla, mialem ja w rece i nie narzekalem, ale to przeciez tez tylko ekran dotykowy wiec hcyba cie nei interesuje, a jesli chodzi o SPV to E200 jest super, sam mam E100 i gdyby nie brak aparatu i BT to bym jej nie zmienil (ale E200 ma to wszyskto).

A jesli potrzebujesz malego biura i masz na to kase to zastanow sie nad Nokia 9500 (zastanow sie czy rzeczywiscie jest ci potrzebna- moze lepiej np Nokia 6310i i sredniej klasy laptop)

 #1005  autor: radi
 17 lut 2005, 19:31
Też tak myśle. Najlepiej jakiegoś SPV lub P900

Komntakt ze mną GG 6480957


sorki za błędy

 #1007  autor: domin
 17 lut 2005, 19:36
radi pisze:Też tak myśle. Najlepiej jakiegoś SPV lub P900
Oki. To jeszcze powiedzcie jak zdobyć SPV E200?

Rozumiem że skoro zachwalacie te telefony to są one również stabilne i solidne.
Pozdro.

domin

 #1009  autor: Dragon
 17 lut 2005, 19:42
z ta stabilnoscia to nie powiedzialbym.... mam ten tarszy model SPV i zdarza mu sie zacinac, nie wiem czy poprawiono to w E200, jesli chodzi o zdobycie tego tel to chyba tylko na Allegro, lub jakies ogloszenia w prasie, a jesli szukasz tel stabilnego to P900 (nie zapominaj tez ze z SPV bedziesz mial duzy problem jak sie zepsuje- zadnych firmowych serwisow w Polsce, chociaz z moim SPV sie ic nie dzieje)

 #1010  autor: WitekT
 17 lut 2005, 20:23
A ja mam duet - se/// t39m i Dell Axim x30 (bardzo mały Pocket). Idealny imho do Twoich zastosowań.

 #1021  autor: Jooboo
 18 lut 2005, 13:03
Ja mam P900 i to jest niezły pomysł. Jako telefon rewelacja, jako "odbiornik" wszelkiej maści e-maili, SMS, MMS itp. też cacy. Jako multimedia: nie ma problemu z dźwiękiem ( z odpowiednim playerem z netu chyba wszystkie możliwe formaty - włącznie z Amigowymi MOD), odtwarza DivX - program SmartMovie Player załatwia sprawę, P900 obsługuje (i pozwala na edycję!) plików Worda i Excela (Power Pointa nie próbowałem), również pdf - wszystko jest OK ale na tabelkach pracuje się średnio (trzeba przesuwać ekran w pionie i poziomie). Ograniczeniem jest 128MB na karcie. Większe karty obsługuje P910i, ale jest ok 500zł droższy - ma za to klawiaturkę QWERTY.
Może powinieneś rozważyć zakup ETEN 700 cośtam - można go kupić np. w Komputroniku http://www.komputronik.pl, patrz w dział palmtopy. Nie miałem go w ręku, ale z opisów wynika, że by Ci pasował (a cenę ma do przełknięcia). Sam się nad nim zastanawiałem, ale wziąłem P900, bo kolega sprzedawał w bardzo sensownej cenie. Jeśli chcesz mieć mulitmedialny kombajn, to bardzo chwalą w sieci Fujitsu Siemens Pocket LOOX 720. Ma ekran VGA (640x480), Pocket Windows i inne bajery, niestety również jeden minus - nie ma modułu GSM, czyli musiałbyś mieć dodatkowo telefon. Ten PDA też można obczytać na stronie podanej wyżej.
Co do Nokii 9500, mnie ten tel nie odpowiada. Jest za duży (długość!!!) i przez to niezbyt poręczny, ekran ma dziwne proporcje (do multimediów nadaje się średnio) i po za tym jest idiotycznie drogi - za 3000 zł kupisz dowolne MDA, albo wypasionego PDA + dobry telefon.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

P.S. Pochwal się, co w końcu kupiłeś :).
Ostatnio zmieniony 18 lut 2005, 13:13 przez Jooboo, łącznie zmieniany 1 raz.

The higher, the fewer!

 #1022  autor: WitekT
 18 lut 2005, 13:07
Do P900 można załadować soft od P910i - dochodzi obsługa kart Memory Stick Pro i dodatkowej klawiatury - jeżeli ktoś ją oczywiście ma. :)

Co do Pocketów i rozdzielczości VGA - IMHO szkoda przepłacać. Wymiary fizyczne wyświetlacza są praktycznie identyczne jak w innych Pocketach z 320 x 240 - po prostu wszystko jest bardziej wygładzone, ale naprawdę niewiele.

 #1034  autor: Dragon
 18 lut 2005, 18:46
aparat w telefonie to sredni pomysl, rozdzielczosc VGA wystarcza w zupelnosci do jego zasotsowania- MMS, do ncizego innego sie nie nadaje