DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?

 #171782  autor: Amber242
 08 kwie 2007, 19:08
Więcej o programie: http://www.smart2go.com.

Nie jest konieczny GPS, ale oczywiście z GPS nawigacja jest dopiero pełnowartościowa.

Program jest dostępny także w wersji POLSKIEJ, z POLSKĄ LEKTORKĄ.

Do pobierania map służy MAP DOWNLOADER, ale w razie konieczności wszystko może być pobrane z SIECI.

Jest to wersja BETA, narazie nie płatna. smart2go jest aktualnie własnością NOKII, ale program jest też w wersji na Windows Mobile (oprócz oczywiście wersji dla Symbian S60 3rd Edition - NIE MA wersji na starsze Symbiany!). Na stronie nie są wymienione wszystkie słuchawki z Symbianem S60 3rd, ale program chodzi na każdym telefonie z tym systemem.

 #171841  autor: simplus
 08 kwie 2007, 22:03
Witam!
Anber242, piszesz, że wersja E50 z Orange nie ma przeglądarki WWW Nokii. Czy dobrze zrozumiałem?
To znaczy ze pozostaje tylko korzystać z WAPu i OperyMini lub zmienic oprogramowanie?

Tez zastanawiam sie nad kupnem tego telefonu w Orange...

PS: Jak masz wersję E50 Orange to mógłbyś wrzucić jakieś fotki, zrzuty ekranów?

 #171869  autor: Amber242
 08 kwie 2007, 23:30
No nie ma przeglądarki Nokii (SORKA, JEST!!! ZOBACZ NIŻEJ!!!). Jest tylko przeglądarka WAPowa. Oczywiście można zainstalować Operę, albo Operę Mini. Co gorsza, z Nokii E50 jest trudno ściągnąć simlocka i nie wiem jak jest z flashowaniem na "zwykły" soft... Poza tym, to zwykła Nokia E50...
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2007, 14:22 przez Amber242, łącznie zmieniany 1 raz.

 #171931  autor: dechomenon
 09 kwie 2007, 11:09
Amber242 pisze:. Co gorsza, z Nokii E50 jest trudno ściągnąć simlocka i nie wiem jak jest z flashowaniem na "zwykły" soft... Poza tym, to zwykła Nokia E50...
nie jest trudno zdjac sima, tylko po prostu to jest drogie...

 #171939  autor: Michu
 09 kwie 2007, 12:08
na stronie jest podana możliwość upgrade - i dopiero po niej można skorzystać z navigacji. Dobrze zrozumiałem? Oraz pytanie do andi444 - jak sie sprawuje nawigacja w e50 można jakoś w miare czytelnie? Wiem ze gorzej niz w n73 ale czy na dość przywzwoitym poziomie.

 #171954  autor: simplus
 09 kwie 2007, 13:15
Szkoda, pozbawienie przeglądarki WWW E50 dyskwalifikuje u mnie ją...

Już powiedziałem sobie, że zniose te brzydkie pomarańczowe menu, ten pasek Orange Menu (zamiast fajnego Aktywnego Trybu gotowości Nokia). Nawet mógłbym znieść trochę wolniejsze działanie telefonu przez , ale brak przeglądarki WWW to dla mnie nieporozumienie!

Jeszcze jakby ktoś mógł się upewnić czy E50 (wersja Orange) na pewno pozbawiona jest przeglądarki Nokii (może przeglądarka ukrywa się gdzieś w głębszym menu) to proszę o informacje.
----------------
Jeżeli ma ktoś zrzuty ekranu E50 (z Orange) to bardzo bym prosił.

 #171970  autor: Amber242
 09 kwie 2007, 14:16
UWAGA!

Zwracam honor: przeglądarka jednak JEST. Z tym że ukryta w podmenu MULTIMEDIA (to oczywiste przecież...)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No a poza tym, tak wygląda Orange Menu:
Obrazek

Ale bardzo łatwo można je wyłączyć:
Obrazek

 #172014  autor: simplus
 09 kwie 2007, 16:18
Wielkie dzięki Anber242!

Szkoda że nie mogę dać punktu "pomógł" bo nie jestem autorem teamtu.
Fotki bardzo mi pomogły!

Piszesz, że można to Orange Menu bardzo łatwo wyłączyć to na ostatnim zdjęciu widać efekt wyłączenia przez ustawienia w telefonie czy przez wgranie nowego oprogramowania i zmiany Product Code?

Te pierwsze zdjęcia to fotki telefonu z Orange bez żadnej ingerencji w oprogramowanie, tak?

Bo na pierwszym zdjęciu widać normalne tło i ikony Nokii, a Orange chyba daje swoje ikony, takie jak na zdjęciach w np. tej aukcji> http://www.allegro.pl/item182532778_now ... ncji_.html
Czy Wy też takie macie w głównym menu??

Jak się sprawuje ta przeglądarka WWW Nokii ?

Do czego służy ikona Orange World w głównym menu (w prawo od Wiadomości)??

Rozumiem że wszystkie fotki, które wstawiłeś pochodzą z jednego telefonu z Orange (w którym nie był zmieniany soft naoryginalny Nokii)

Jeszcze raz wielkie dzięki!

 #172019  autor: dechomenon
 09 kwie 2007, 16:27
Michu pisze:na stronie jest podana możliwość upgrade - i dopiero po niej można skorzystać z navigacji. Dobrze zrozumiałem? Oraz pytanie do andi444 - jak sie sprawuje nawigacja w e50 można jakoś w miare czytelnie? Wiem ze gorzej niz w n73 ale czy na dość przywzwoitym poziomie.
nie trzeba robić upgrade aby można było skorzystać z nawigacji...z tego co kiedyś gdzieś czytałem na starszym sofcie może być/ale nie musi problem komunikacji modułu z telefonem..chodzi o przerywanie połaczeń...ale na każdym sofcie powinno ruszyć!

 #172026  autor: simplus
 09 kwie 2007, 16:35
Aha, jeszcze jest prośba o Screen Shota z głównego menu (w Orange).

Dlaczego niektórzy mają na ekranie startowym na samym dole takie szare tło pod ikonki klawiszy (np. Rejestr, Kamera) (te szare widziałem na Allegro), a Ty masz takie zielonkawe?


Czy w wersji Orange przy włączaniu i wyłączaniu pojawia się logo Orange na czarnym tle, tak jak w innych telefonach z tej sieci?

 #172030  autor: Amber242
 09 kwie 2007, 16:40
Orange World to po prostu skrót do strony wapowej Orange.

Orange Menu wyłącza się w ustawieniach, bez żadnego flaszowania.

smart2go działa dobrze na E50, nie zrywa komunikacji z GPS (ja mam akurat Nokie LD-3W). Właśnie testowałem i przy okazji wyszło szydło z worka, że co prawda cały program i mapy są darmowe, ale uaktywnienie opcji nawigacji (tzn. wskazówek głosowych i śledzenia trasy) jest już płatne (zależnie od okresu od 20 paru złotych za 7 dni do dwustu kilkudziesięciu za rok).

[ Dodano: 2007-04-09, 16:54 ]
Wygląd zależy oczywiście od wgranego tematu. W E50 są fabrycznie dostępne dwa (Orange i Nokia), sami zdecydujcie który ładniejszy:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Moim zdaniem design Orange jest tragiczny...

 #172048  autor: Michu
 09 kwie 2007, 17:20
witam ponownie;)

A co Wy na e61?:) bo niewiele droższy od e50? foto moge odrzucić, ma duzy wyświetlacz (filmy i gps sprawdzą się o wiele lepiej) dodatkowo ma wifi;) co Wy na to?

 #172051  autor: simplus
 09 kwie 2007, 17:31
O to super, że można zmienić motyw (temat) z Orange na Nokii, bo zgadzam się z Tobą, że ten Nokii jest lepszy.

To dobrze, że Orange wreszcie pomyślało i wstawiło do telefonów możliwość wyboru grafiki i ikon.

Jeszcze raz wielkie dzięki za fotki.

 #172095  autor: lookass
 09 kwie 2007, 19:44
Michu pisze:witam ponownie;)

A co Wy na e61?:) bo niewiele droższy od e50? foto moge odrzucić, ma duzy wyświetlacz (filmy i gps sprawdzą się o wiele lepiej) dodatkowo ma wifi;) co Wy na to?
Jezeli ktos potrzebuje wifi i chce mile przegladac internet to e61 jest swietna. ;)

 #172112  autor: Michu
 09 kwie 2007, 20:07
lookass pisze:Jezeli ktos potrzebuje wifi i chce mile przegladac internet to e61 jest swietna. ;)
no i wydaje mi się ze filmy i gps tez się lepiej sprawuje poza internetem ;)

 #172116  autor: simplus
 09 kwie 2007, 20:12
Zastanawia mnie jedna rzecz.
Skoro tak łatwo można mieć zwykłe ikony i pozbyć się Orange Menu to po co tyle ludzi zmienia Product Code na niebrandowany, wgrywa czysty soft Nokii??
Przy tym tracąc gwarancję.

Tak bardzo zależy im na Aktywnym Trybie gotowości, a może telefon z Orange muli i wolnij chodzi niż zwykły?

 #177230  autor: maku_piaseczno
 24 kwie 2007, 21:20
No więc Orange menu zamula telefon i działa on wolniej, to raz, jest brzydsze i wg mnie mniej funkcjonalne niz menu nokii. Dlaczego ludzie tak kombinują skoro można łatwo wyłączyć Orange Menu? Ano dlatego, że po każdym resecie telefonu ono powraca.
Ja mam n70 od dziś, i już dostaję szału jak widzę to Orange Menu. Nie ma nikogo na tyle bystrego, żeby to jakoś ładnie przeprogramować?

 #177382  autor: Lesiu_gda
 25 kwie 2007, 12:51
Fakt orange menu muli telefon, powinni dawac mozliwosc brania aparatu z lub bez OM, bo moze czlowieka szlak trafic przy nim.

 #178200  autor: maku_piaseczno
 28 kwie 2007, 12:05
Napisałem kilka e-maili do autoryzowanych serwisow Noki w sprawie zdjecia Orange Menu, odpowiedzialy tylko serwisy z pod flagi 4CV. Dwa maile mowily o tym ze nie ma mozliwosci takiej modyfikacji, a raczej Nokia prawnie tego zrobic nie moze, wiec dowiedzielismy sie tyle ile wiemy, lecz w trzecim mailu odpisano mi, ze moga to zrobic za 120zl, ale strace gwarancje.
Ja osobiscie zalatwiam to po takzwanej znajomosci, musze tylko poczekac na koniec majowki, i to jest chyba najlepsze wyjscie, miec gdzies znajomego, ktory przeinstaluje oprogramowanie i podbije gwarancje...
Powodzenia wszystkim, jak juz mi znikną OM to sie tu jeszcze odezwe.

 #178244  autor: Amber242
 28 kwie 2007, 15:50
Ja zmieniłem firmware w mojej E50 za pomocą kabelka USB dołączonego do telefonu i dwóch programów. Dokładny opis: http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480

Bardzo polecam. Dzięki temu mam Aktywny Pulpit i poprawki przez NSU na bieżąco. No i koniec z Orange Menu :)