DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #626  autor: Bartosz
 01 lut 2005, 23:10
Witam,

tak się zastanawiam który telefon jest lepszy a raczej poręczniejszy SE K700i
czy Siemens S65 ? (Nokia z nowymi modelami odpada).

 #628  autor: WitekT
 01 lut 2005, 23:25
Nawet 6230?

 #629  autor: Bartosz
 01 lut 2005, 23:28
Nawet - nie ma w niej nic co by mi się podobało, nieporęczne przyciski i bardzo niecczytelny wyświetlacz (gdzie się podziały tak dobre telefony jak 6310i - dopasowane sam raz do dłoni :( )

 #631  autor: WuWojtas
 02 lut 2005, 09:10
Moim zdaniem Nokia jeste przereklamowana a Ty Witku zachowujesz się, jakbyś w Nokii pracował i miał z tego forsę :!: Też kiedyś chciałem mieć N6230, jednak pobawiłem się trochę i stwierdziłem, że za mniejsze pieniądze mogę kupić telefon innej marki o podobnych parametrach, a czasami nawet lepszych, jak np. SE K700i. Przede wszystkim chodzi o czytelność wyświetlacza. No w K700i jest dużo większa, z racji chociażby większej rozdielczości.

A Ty Bartosz - od Ciebie zależy do czego zastosujesz ten telefon. Jeżeli chcesz robić zdjęcia w miarę dobrej jakości i wywoływać je potem w formacie 9x13 to bierz Siemensa, a jeżeli chcesz robić zdjęcia też dobrej jakości, ale głównie do oglądania w PC lub do mmsów to bierz SE. Poza tym wyświetlacz w SE jest czytelniejszy dzięki większej rozdzielczości. No i jak patrzę na tabelę porównawczą to w Siemensie brakuje radia, mp3 i trybu głośnomówiącego (w SE jest, tylko w parametrach jest błąd), a to sie szczególnie przydaje w samochodzie.

To tyle - włącz sobie porównanie telefonów i zobaczysz różnice... Fakt - Simens jest ładniejszy... :twisted:

8) Wojtek 8)

 #635  autor: WitekT
 02 lut 2005, 11:33
Nie, nie pracuję dla Nokii, a na dowód poczytaj sobie jak w teście zjechałem 6260. ;)

Sam na codzień używam t39m i praktycznie nic więcej mi do szczęścia nie potrzebna. Dla mnie to idealny telefon.

Co do 6230 - jednym się podoba, innym nie. Przez moje ręcę w ciągu prawie 4 lat pracy dla telefonia.wp.pl i telepolis przeszło grubo ponad 150 telefonów, więc chyba mi nie zarzucisz, że nie miałem porównania. ;)

Dla mnie 6230 jest najlepszym, klasycznym telefonem. W modelu "i" poprawią jej największą wadę (i imho jedyną) - mały wyświetlacz. Poza tym ma wszystko, czego dusza zapragnie... :)

 #638  autor: Bartosz
 02 lut 2005, 12:07
hmmm

tylko ,że ja nie wykorzystuję telefonu do robienia fotek czy słuchania radia lub mp3 - do tego są inne urządzenia. Tryb głośnomówiący ? nigdy z niego nie skorzystałem gdyż w samochodzie mam zestaw głośnomówiący BT SE .
Poprostu tel. szybko mi się nudzą a na chwile obecna nie ma nic ciekawego na rynku - czekam na samsunga z BT gdyż te telefony mi sie podobaja - sa poreczne i nie maja problemow z oprogramowaniem.

Najwazniejszą cechą dla mnie w telefonie jest czytelność wyświetlacza oraz to jak leży w dłoni i układ klawiszy czyli poręczność fona.

 #639  autor: WitekT
 02 lut 2005, 12:08
IMHO k700 ma gorsze klawisze niż 6230...

 #640  autor: Bartosz
 02 lut 2005, 12:23
WitekT pisze:IMHO
:smt017

 #641  autor: WitekT
 02 lut 2005, 12:29
No IMHO, IMHO. Ja tu niczego nie stwierdzam autorytatywnie. ;) Wg. mnie klawisze w K700 są bardziej twarde, trochę za małe i mniej przyjemnie się z nich korzysta niż w wypadku 6230. :)

 #642  autor: WuWojtas
 02 lut 2005, 13:23
WitekT pisze:[..]klawisze w K700 są bardziej twarde, trochę za małe i mniej przyjemnie się z nich korzysta niż w wypadku 6230. :)
Racja. Jednak dopóki nie pojawi się 6230i będę wolał każdy inny z większym wyświetlaczem - czyli k700i.

Mi też się telefony szybko nudzą, ale nie stać mnie na częstą wymianę i na drogie, powyżej 400zł telefony. Ale na K700i odłoże se kase :)

8) Wojtek 8)

 #643  autor: WitekT
 02 lut 2005, 14:08
Nie no, K700i jest bardzo przyjemnym telefonem. Wogóle mam sentyment do Ericssonów, choć do SE/// ciut mniejszy. Ale mimo wszystko dalej uważam, że 6230 jest lepsza. ;) Chociaż z pewnością patrzę przez pryzmat swoich potrzeb.

 #803  autor: Bartosz
 06 lut 2005, 16:47
a gdyby scie mieli wybór między : N6230 ; E398 ; S65 ; V600
to byście wybrali ?
ja tel używam tylko do rozmowy i psiania sms i mms oraz do chodzenia po WAPie i internecie oraz do odbioru poczty e-mail ?

 #804  autor: WitekT
 06 lut 2005, 16:50
Ja bym stawiał na Nokię i Siemensa - menu Motoroli jest przesadnie logiczne, przez co podczas wysyłania SMSów trzeba się sporo naklikać, żeby popotwierdzać opcje...

 #835  autor: Sirmark
 07 lut 2005, 13:06
WitekT pisze:Ja bym stawiał na Nokię i Siemensa - menu Motoroli jest przesadnie logiczne, przez co podczas wysyłania SMSów trzeba się sporo naklikać, żeby popotwierdzać opcje...
menu motoroli jest moze miejscami za logiczne.. ale ilosc opcji niewiadomego uzycia mnie przeraza... bo albo powinni zrobic jakas ogromna instrukcje (ktoreji tak nie beda czytac ;) ) albo pewne rzeczy uproscic.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #840  autor: Dreed
 07 lut 2005, 15:49
ja bym bral sonego

 #842  autor: Dragon
 07 lut 2005, 16:45
ja bym bral ta Motke jednak, ale nie chce mi sie teraz tego motywowac :P

 #843  autor: Bartosz
 07 lut 2005, 18:35
ee temat nieaktualny bo sie zdecydowałem na Nokie 6650 gdyż można ją kupić bez aktywacji nówke a że nie ma mp3 i radia to mi nie przeszkadza, chyba będzie godnym następcą 6310i :lol: dziś go oglądałem i jest super!!!

dziękuje za dobre rady :lol:

 #844  autor: Sirmark
 07 lut 2005, 21:14
Bartosz pisze:ee temat nieaktualny bo sie zdecydowałem na Nokie 6650 gdyż można ją kupić bez aktywacji nówke a że nie ma mp3 i radia to mi nie przeszkadza, chyba będzie godnym następcą 6310i :lol: dziś go oglądałem i jest super!!!
no to jak juz kupisz, to moze uda sie spotkac i obejrzec ;)

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #847  autor: Dragon
 07 lut 2005, 21:55
ooo, tego tel jeszcze nie mialem w rece :P

 #866  autor: Bartosz
 08 lut 2005, 19:39
SirmarK pisze:
Bartosz pisze:ee temat nieaktualny bo sie zdecydowałem na Nokie 6650 gdyż można ją kupić bez aktywacji nówke a że nie ma mp3 i radia to mi nie przeszkadza, chyba będzie godnym następcą 6310i :lol: dziś go oglądałem i jest super!!!
no to jak juz kupisz, to moze uda sie spotkac i obejrzec ;)
nie ma problemu dam znać jak ją odbiorę prawdopodobnie w czwartek :smt026

kurcze całe 2 lata czekania ale w końcu będę ją miał :lol: