DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #379830  autor: kwintolp21
 10 sty 2010, 12:22
Witam Serdecznie,
Przebywam praktycznie na stałe we Lwowie natomiast również potrzebuje mieć Polski numer ze względu na to iż przyjeżdżam do Polski na 5 dni w miesiącu, od dłuższego czasu analizuje oferty prepaid i abonament pod kątem połączeń z telefonu komórkowego (operator polski) na Ukraine również na telefony komórkowe.
Według mnie obecnie najkorzystniejszą ofertę ma Heyah 68gr/min czy ktoś orientuje się czy jest może jeszcze coś korzystniejszego? Nie ukrywam iż interesowałby mnie najbardziej abonament ze względu iż mam ciągłą możliwość korzystania z telefonu bez potrzeby szukania zdrapek a wiadomo, że za granicą ich nie ma a przelewy czy też jak zwał doładowania poprzez internet nie zawsze są możliwe ze względu na stan rachunku (nie trzymam pieniędzy w banku)
Zatem proszę o informację czy jest obecnie coś konkurencyjnego niż heyah z 68gr na karte czy mix choć na jedno wychodzi?
Obecnie korzystam z Play abonament 65zł moje miesięczne rachunki to około 600-900zł ze względu na dużą ilość połączeń (Polska-Ukraina) oraz raz na jakiś czas ktość zadzwoni z polski (roming 2łz za odebrane połączenie) a z ukrainy dzownie poprzez skype abonament za 5EURO bezlimitu.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sygestie i pomysły
Paweł

[ Dodano: 2010-01-10, 12:26 ]
Dodam jeszcze, że abonament może być bez telefonu Czekam na pomysły/Paweł

 #379832  autor: ms93
 10 sty 2010, 12:31
Chodzi ci o polaczenia z Polski do Ukrainy, tak?
Nikt nie ma taniej niz Heyah w takim ukladzie. Mozesz jednak sprobowac z VoIP - z Playa na stacjonarny numer dostepowy, a potem przez VoIP za pare groszy.
Z abonamentu sumarycznie wyjdzie drozej niz Heyah, bo w VoIP polaczenie z Ukraina to min. 45-49gr + koszt minuty w Play. Jednak gdybys kupil Play Fresh (karta) + pakiet 100min za 5zl, to wyszloby w sumie taniej, ale to duzo kombinacji.

[ Dodano: 2010-01-10, 12:34 ]
Jeszcze o jednym sobie przypomnialem: Telepin Mobi - http://telepin.pl/mobi/
35gr/min na stacjonarny i 77gr/min na komorke na caly swiat. Dostep przez numer dostepowy, podobnie jak w VoIP, ale bez osobnych kont na komorce i u operatora VoIP.

 #379836  autor: kwintolp21
 10 sty 2010, 12:39
Też myślałem o takiej kombinacji najtańszy VIOP ma przy obecnym kursie 48gr za minutę ale z tego co czytałem takie połączenia są często zrywane, np. łączy na sekundę rozłancza a liczy za 60sekund albo może wogóle nie połączyć informując iż abonent jest poza zasięgiem... Wiem iż w ogrange jest możliwość wyboru kraju za 1zł ale nie chcę się pchać w to ponieważ nie wiadomo ile taka promocja czy usługa będzie trwać w play jest 2zł za minutę tak samo jak w plusie w erze z tego co pamiętam 1.90. (piszę o abonamencie gdyż to mnie najbardziej interesuje)
No nic umowa kończy mi się w czerwcu przeniosę numer do heyah uzupełnie za 1000zł i zobaczymy... tylko, że heyah ma drogi roming minuta nawiązana czy odebrana=5zł sms 2zł pod tym względem play jest lepszy a opcja z dwoma telefonami czy dualSIM mnie nie ciekawi no cóż
Dziekuję za poprzednią odpowiedź może jeszcze ktoś coś napisze
Paweł

 #379841  autor: ms93
 10 sty 2010, 12:59
W GaduAir sa pakiety na VoIP - 1000min za 35zl - wychodzi 35gr/min, do tego nalezy doliczyc 15gr/min za polaczenie z numerem dostepowym.
http://www.gaduair.pl/telefonia/ceny/
Niestety tylko na stacjonarny, na komorke 2zl.

[ Dodano: 2010-01-10, 13:02 ]
O i jeszcze jedno znalalem, tym razem w abonamencie:
http://plus.pl/oferta_indywidualna/plus ... ynarodowy/
W abo Plusa
za 0,72 zł/min brutto - na wszystkie numery stacjonarne przez całą dobę,
za 1,20 zł/min brutto - na wszystkie numery komórkowe przez całą dobę.
abonament 5zl/miesiac za kraj

 #379847  autor: kwintolp21
 10 sty 2010, 13:29
Dziękuję, tylko to wychodzi i tak 40% drożej niż heyah i drożej nawet niż orange... do tego abonament za samo użytkowanie akcji...
Widać nie ma nawet w ofercie biznesowej ani firmowej żadnej korzystnej oferty.

Ps. Jeżeli ktoś wybiera się na ukrainę proponuję zalogować się do operatora kyievstar ceny te same a ma on najwięszy zasięg i najlepszą jakość dzwięku, natomiast jeżeli ktoś będzie dłużej tak jak ja niech zakupi starter operatora life:) (darmowe nielimitowane rozmowy wewnątrz sieci, do innych w przeliczeniu na złote 13gr, sms po 3 grosze normalnie albo pakiet 100 za 0.3 grosza. pakiety internetu po EDGE 100/350/500/1000MB=12/20/35/40zł) niestety zasięg można porównać do Play 3G i nie ma podpisanego romingu krajowego.
Pozdrawiam
Paweł
[/b]

 #380048  autor: ms93
 11 sty 2010, 13:34
Jest jeszcze dosc tania opcja "Wybrane kraje" w Erze biznesowej: http://www.era.pl/pl/biznes/taryfy/ofer ... iet_biznes
Przy abo powyzej 70zl nie ma za to dodatkowej oplaty, minuta na stacjonarny to 0,48zl brutto, a na komorke 0,96zl brutto