DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 25 z 98
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 98

 #379201  autor: slawnokia
 07 sty 2010, 18:59
W B-B na zmianę Bielsko-Biala i nazwy ulic,osiedli lub dzielnic miasta.
Z ostatnich nowości:"Babiogorska",wcześniej m.in"Mikuszowice Slaskie".Przydałoby się też Krakowska (gdzieś w jej rejonie).Wiem że technicy Ery tu zaglądają bo uwzględnili kilka moich sugestii odnośnie błędnych nazw.Ostatnia to
3.Na 1/3 obszaru Czechowic-Dziedzc jest :"Goczalkowice-Zdroj" wcześniej było o ile dobrze pamiętam"Grabowice-Kepa"-pierwotna nazwa jak najbardziej prawidłowa.
Obecnie jest:"Grabowice-Kepa,Goczalkowice-Zdroj".
Na mojej 6500 przy jednocześnie włączonym odbiorze informacji z kanału 50,oraz ustawieniu info o sieci na "tak" często na wyświetlaczu w miejscu daty mam nazwę np. nazwę miejscowości,a poniżej nazwę np. ulicy,lub odwrotnie.Plusem jest to że często dłuższe nazwy chwilowo wyświetlane są wtedy w całości.
Ci w B-B od wczoraj jak na razie bez większych przerw-może w końcu tak zostanie.

 #379264  autor: Łukasz_W
 07 sty 2010, 23:23
W mojej okolicy różnie to jest. Standardowo gmina, nazwa miasta/miejscowości, czasem powiat. Z ciekawszych rzeczy "Wysoczyzna Rawska" i "Bolimowski Park Krajobrazowy".
Na nowszych stacjach brak cell info, albo nie do końca udane mówiąc delikatnie... Np.:
- 28522 Rokszyce - zupełny brak CI od uruchomienia
- 28138 Przewodowice - zupełny brak CI od uruchomienia
- 28133 Zawady - na wszystkich sektorach jedno z dwóch CI brzmi "Wola Pękoszewska". O ile pasuje to na jednym z sektorów (bodajże 3), tak na pozostałych dwóch jest to totalne nieporozumienie. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Zresztą zobaczcie na załączonej mapce: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23c ... bede3.html Najbliższa w miarę spora miejscowość to Huta Zawadzka i takie wg mnie powinno być CI na tych dwóch sektorach. Zresztą stacja stoi bardziej w Hucie Zawadzkiej niż Zawadach, nie wiem czemu ma taki adres... Huta Zawadzka to skrzyżowanie dróg krajowych nr 8 i 70, znajdują się tu dwie stacje paliw, przebiega linia kolejowa i generalnie każdy przejeżdżający kojarzy tę nazwę o wiele bardziej niż nazwę Wola Pękoszewska. Zresztą daliby cokolwiek - "gm.Kowiesy", "pow. skierniewicki"... No ale ktoś uznał, że nieco większa, ale odległa o 2-3 km Wola Pękoszewska będzie lepszym pomysłem, nawet w przeciwnym kierunku od stacji.
Pisałem o tych stacjach do BOA, ale tym razem nic nie wskurałem.

 #379520  autor: matchojs85
 09 sty 2010, 11:18
Gad. ja mówię o całym kraju :P

Pozdrawiam, matchojs85.

 #379573  autor: blady_zl
 09 sty 2010, 15:26
Kupiłem starter i chciałem zobaczyć CI Ery .
Rzeczywiście , brawo ! :D

u mnie pokazuje na przemian :

Pojezierze Drawskie gm. Zlocieniec

:D

Ale już na Nokii 6020 tylko : gm. Zlocieniec :x

 #379781  autor: kwistas
 10 sty 2010, 00:47
matchojs85 pisze:
KamaZ pisze: Zawsze to coś ciekawszego na wyświetlaczu niż Lubelskie lub Zasięg iPlus 3G :P
Ja za to mam najwiekszy zasieg UMTS i nie mam tam żadnych CI.. nie musze sie jarać pseudo dodatkiem do zacofanego GSM :P
To prawda muszę przyznać rację Plus w tym jest liderem. Era ma jednak fajny bajer, który Plus może tylko pozazdrościć, a szkoda, bo mają więcej stacji bazowych wiec usługa byłaby naprawdę super dokładna.
Choć ostatnio dodali parę CI po moich e-mailach, parę okolic zlikwidowali zasięg GPRS i dodali EDGE w Krasniku dodali CI, Kraśnik, wcześniej go nie było. W gm. Niemce z GPRS zmienili na EDGE, ale nie dodali CI, choć wyraźnie do nich w e-mailu pisałem o tą miejscowość.

Tak to bez zmian czyli, albo brak CI, albo Zasięg iPlus3G lub Lubelskie. :P

 #380194  autor: ezaq
 12 sty 2010, 01:56
blady_zl pisze:Kupiłem starter i chciałem zobaczyć CI Ery .
Aby zobaczyć CI (i inne kanały) Ery nie trzeba mieć karty SIM Ery. W niektórych Nokiach (sprawdzone na 6630 i E60) wystarczy wybrać ręcznie Erę. Telefon wyświetli brak dostępu, ale będzie się trzymał wybranej sieci nie mogąc się do niej zalogować, dopóki nie wybierzemy innego operatora albo wciśniemy anuluj. Wówczas wystarczy przejść do wiadomości sieciowych, gdzie można obserwować m.in. CellInfo. Oczywiście sposób ten działa dla dowolnych operatorów.

 #386957  autor: KamaZ
 11 lut 2010, 11:49
Ostatnio trochę używałem Ery i mam pytanie czy 1 stacja może nadawać po 2 CI?
Jak sobie leżał telefon u mnie w domu to na zmianę można było zobaczyć "gm. Tomaszow Lubelski", "Roztocze Środkowe" oraz czasami "okolice Tarnawatki". Sygnały docierały z 2 BTSów, bo z innych to mało realne. Przynajmniej tak mogę stwierdzić na podstawie mapy. Pozdrawiam

 #386960  autor: kerim36
 11 lut 2010, 12:02
KamaZ,

w erze jest to jak najbradziej mozliwe i praktykowane

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #386968  autor: KamaZ
 11 lut 2010, 12:17
Dzięki za odpowiedź. Czyli po raz kolejny "Takie rzeczy tylko w Erze" 8)

 #386974  autor: kerim36
 11 lut 2010, 12:24
KamaZ pisze:Dzięki za odpowiedź. Czyli po raz kolejny "Takie rzeczy tylko w Erze" 8)
mozna tak powiedziec - nie mniej nalezy uznac ta usluge za bardzo udana

 #388840  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 17:46
Podam przykład niedokładności cell info Ery. chodzi o miejscowość w Wielkopolsce mianowicie Drawsko zarazem gminna. Trzy kilometry dalej mieści się inna miejscowość gminna tj. Krzyż Wielkopolski tam też stoi BTS Ery (cell info to Wielkopolska,gm.Krzyz.,rz.Notec)-czyli poprawne. Lecz moim zdaniem z sektora w kierunku sąsiedniej gminy powinno siać gm.Drawsko. A tak mieszkańcy tejże miejscowości widzą na wyświetlaczy CI gm.Krzyż....

 #388862  autor: Pawrzes
 20 lut 2010, 19:10
Skoro BTS znajduje się w Krzyżu Wlkp. to CI gm.Krzyz jest prawidłowe - no może lepiej by było gdyby z sektora w stronę Drawska było CI gm.Krzyz-gm.Drawsko no ale cóż, nie często się zdarza że siedziba gminy znajduje się koło innej siedziby gminy w której jest BTS ;)

Pozdrawiam

 #388865  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 19:23
masz rację PAWRZES:)...napisałem e-meila do Ery może to zweryfikują :wink: ....dobrze by było gdyby urozmaicili;)...

 #388872  autor: user_delete10
 20 lut 2010, 19:29
W Gliwicach jest nazwa ulicy,która nie istnieje. Jeszcze to zweryfikuję ale jestem prawie pewny.

 #388875  autor: FABIANO
 20 lut 2010, 19:34
A może cell info tej ulicy nie ma nic wspólnego z Gliwicami:). W Waszym okręgu to całkiem możliwe:)...

 #389045  autor: user_delete10
 21 lut 2010, 17:56
FABIANO pisze:A może cell info tej ulicy nie ma nic wspólnego z Gliwicami:). W Waszym okręgu to całkiem możliwe:)...
O czym mówisz? Dam sobie głowę uciąć,że widziałem nazwę "Kuszewskiego" Nic takiego nie ma.

 #389050  autor: FABIANO
 21 lut 2010, 18:05
Hm...to rzeczywiście dziwny przypadek:-S...

 #389820  autor: user_delete10
 25 lut 2010, 17:20
Błąd w moim odczytaniu CI to jedynie literówka. Chodzi o Kuczewskiego. Google Maps takiej ulicy nie zna, natomiast znalazłem tyle jedynie,że Pan Kuczewski był pierw. rektorem Politechniki Śl. To CI akurat pojawia się w okolicy głównej siedziby uczelni.

 #389835  autor: slawnokia
 25 lut 2010, 18:25
Ja też nie wiedziałem,że w Bielsku-Białej jest dzielnica o nazwie "Zabawa" choc mieszkam tu od urodzenia.Jednak dzięki Erze dowiedziałem się że coś takiego jest-sprawdziłem plan miasta-nazwa jak najbardziej prawidłowa.Nazwa ta nie jest w użyciu nawet potocznym.
Za to w Cieszynie wg CI Ery jest "Mnisztowo", a powinno poprawnie byc "Mnisztwo"-kolejna literówka .
Co do nowości w B-B,to w ostatnim czasie można zobaczyc: "Szyndzielnia", "Sternicza", "Krzemionki". Oczywiście CI działa niezbyt poprawnie-trwające kilka dni przerwy na terenie całego miasta,lub też z części stacji bazowych.
Poruszając się "Wiślanką" ze Skoczowa w kierunku Pawłowic, można zobaczyc nazwy (pojawiły się w zeszłym roku chyba za miejscowością Strumień) "Borki" i "kol.Borki".Nie znalazłem nic takiego na mapach i nie znam tej nazwy.
Pozdrawiam.

 #389846  autor: user_delete10
 25 lut 2010, 19:28
Akurat Zabawa w BB jest na mapach, także jest to chyba jak najbardziej oficjalna nazwa i nie wymysł operatora.
  • Strona 25 z 98
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 98
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 98