DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 29 z 64
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 64

 #381322  autor: bledos
 18 sty 2010, 06:55
Z tego co czytam, to sprzedawca doszedł do momentu przypisania numeru do karty sim (nie ma znaczenia, że jest on jeszcze w orange). Zdarza się, że NASA nie przyjmuje numeru karty sim i są tego różne przyczyny - ale nie o tym teraz. Ważniejszy jest fakt, że aby dojść do tego kroku, należy zaakceptować sam wniosek o przeniesienie numeru. Jeśli więc otrzymałeś smsy z informacją o przeniesieniu, to tylko potwierdza to, co napisałem ;) Rezygnacja z przeniesienia - jak już wcześniej koledzy pisali - Orange, z tego co się orientuję wystarczy kontakt telefoniczny.

Co do oświadczenia o anulowaniu procedury przeniesienia podpisanej przez pracownika to przychodzi mi do głowy tylko jedno miejsce, w którym można go użyć i wcale nie jest to sąd ;) Jak widzisz mimo świstka procedura biegnie dalej... Gdybyś mocno przycisnął, to by podpisały zgodę na obciążenie swojej pensji, tylko co z tego, jeśli się nie wywiążą ;)

Posiadasz zbędne ramki SIM? Skontaktuj się, jeśli nie widzisz jej na zdjęciach: https://goo.gl/photos/wGazR6P1LQtsuaTC9

 #381360  autor: zoltan666
 18 sty 2010, 12:50
Kurcze, tak narzekacie na tego Playa, że aż strach się do nich przenosić. Chce przenieść do nich numer z Orange Pop na Play Fresh. Numer ma byc uzywany tylko i wyłącznie do dzwonienia, no i odbierania połączeń. Żadnych smsów, mmsów, czy też internetu. czy rzeczywiście sa z nimi takie problemy?

 #381364  autor: kerim36
 18 sty 2010, 13:09
zoltan666,

jak ci sie nie spodoba zawsze mozesz sie przeniesc z play do dowolnego gracza na rynku w kilkanascie godzin

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #381371  autor: zoltan666
 18 sty 2010, 13:27
No tak, tylko że przenosze numer nie sobie, a starszej osobie, wiec dobrze by bylo, zeby nie bylo zadnych problemów. Chodzi o utrzymanie malym kosztem telefonu dla osoby, ktora zbyt wiele nie dzwoni i zawsze jej zostaja pieniadze po doladowaniu za 50zl. na 3 miesiace, wiec Play Fresh jest chyba najlepszym rozwiazaniem. Na razie kupilem na probe starter Play Fresh za 5zl. zeby sprawdzic jak bedzie z zasiagiem, bo w Orange jest nie najlepszy u mnie w domu. W Play jest tez taki sobie, ale po ustawieniu sieci na Plus zasieg jest lepszy niz w Orange. Wazne, zeby tylko nie bylo zadnego problemu w momencie przenoszenia numeru.

 #381381  autor: DS
 18 sty 2010, 14:04
Ja u siebie co chwile muszę zmieniać sieć na Plus bo mnie zwyczajnie wywala i wyświetla komunikat "brak. dost. do sieci". Będzie sobie umiała ta starsza osoba poradzić?

 #381385  autor: zoltan666
 18 sty 2010, 14:15
No z tym może byc pewien kłopot. A w jakich sytuacjach Cie wywala z sieci? Bo ja mam ta karte "testowa" okolo 10 dni i nic takiego nie zauwazyłem. Przy recznym ustawieniu na Plusa mam zasieg masymalny, przy ustawieniu na Play mam 4 kreski, tak samo jak na karcie Orange.

 #381389  autor: DS
 18 sty 2010, 14:30
zoltan666 pisze:A w jakich sytuacjach Cie wywala z sieci
W biurze, centrach handlowych. Notorycznie. Zaś w domu Play mam na 2-3 kreski, podczas dzwonienia spada nawet do zera i przerywa rozmowy. Ale może to Wrocław jest jakiś anty-Play :wink:

PS Mowa oczywiście o GSM bo 3G w domu - brak zasięgu.

 #381403  autor: user_delete19
 18 sty 2010, 16:35
zoltan666 pisze:Kurcze, tak narzekacie na tego Playa, że aż strach się do nich przenosić. Chce przenieść do nich numer z Orange Pop na Play Fresh. Numer ma byc uzywany tylko i wyłącznie do dzwonienia, no i odbierania połączeń.
Najlepiej zanabyć starter na próbę i potestować w takim przypadku.

Z mojego doświadczenia (też starsza osoba) - ustawiłem w telefonie (nokia siakaś tania) na sztywno zasięg plusa i nie ma najmniejszego problemu z telefonem (żadnego brak sieci, etc), a opuściliśmy orange początkiem września.

 #381440  autor: DS
 18 sty 2010, 20:28
lwiczek pisze:na sztywno zasięg plusa i nie ma najmniejszego problemu z telefonem (żadnego brak sieci, etc)
Tzn. że ja ustawiam nie "na sztywno"? :wink:

Moja codzienność z Play:
- brak dost. do sieci
- problem z siecią
- obecnie niedostępne
- wybrać sieć?

A czym mnie dziś zaskoczy?

 #381444  autor: ciuchcia
 18 sty 2010, 20:44
absolon w tym wypadku nie musisz nigdzie iść - rzeczywiście wygląda na to, że proces przenoszenia się rozpoczal. Wiec Play otrzyma zgode od Orange z data przeniesienia ... Ty dostaniesz jeszcze kilka smsow ... a skonczy sie to tak, ze nie odbierzesz karty sim od Play - Play nie bedzie mogl w zwiazku z tym aktywowac numeru - i po sprawie. A w Play bez problemu mozna anulowac proces przenoszenia nr - nie wiem dlaczego osoba w salonie nie zrobila zgloszenia (bo faktycznie z tego co wiem, ona juz tego cofnac nie moze).

 #381445  autor: user_delete19
 18 sty 2010, 20:47
DS pisze:Tzn. że ja ustawiam nie "na sztywno"?
A bo ja to wiem jak Ty ustawiasz?! :P
Niemniej jednak chciałem stwierdzić że w przypadku mojej mamy ustawienie na plus na sztywno (nokia) nie powoduje problemów, że trzeba wybierać sieć ręcznie, podczas gdy jak ustawie na moim HTC (winmo) na sztywno plus to pojawia się czasami komunikat o braku sieci i/lub okno z wyborem sieci - dosyć irytujące :| ale ustawiłem na auto i jakoś żyję ;)

 #381447  autor: Marens
 18 sty 2010, 20:53
Przerabiałem identyczny problem w kierunku PLAY -> ERA.

1) Nie da się zablokować przenoszenia numeru, jeśli podpisaliśmy pełnomocnictwo.
2) Będzie się dało przypisać numer do karty sim w momencie kiedy Orange zwolni numer i będzie w puli numeracyjnej P4.

 #381453  autor: rob
 18 sty 2010, 21:28
mam telefon z owej sieci play i po dwóch miesiącach użytkowania przestał ładować więc oddałem do reklamacji i dowiedziałem się że nieprawidłowo ładowałem obluzowane gniazdo a mało tego nie uznano reklamacji i straciłem gwarancję na chłam który nazywają nowością huawei u 7510 więc przestrzegam użytkowników tego wynalazku aby ładowali go telepatycznie pozdrawiam

robnam

 #381456  autor: jaco
 18 sty 2010, 21:34
widex pisze:Nie mający problemu z Play - siedzą cicho. Ja miałem drobny problem. Zgłosiłem i teraz już jest ok. Jestem bardzo zadowolony z usług. ;)
Play jest najgorszą siecią w tym kraju.Po raz kolejny dzwoniłem dziś go BOK i po raz kolejny słyszę te same bzdury i kłamstwa.To że tak naprawdę jestem poza zasięgiem 3G ale mimo to w nim jestem.To że internet działa prawidłowo, a faktycznie szybkość to 150 kb/s.Wciąż jedynie totalne olewanie klienta !!! I NIKOGO Z ICH STRONY TO NIE OBCHODZI !!!!!!!!!!!! CO ZA PARSZYWA SIEĆ !!!!!!!!!

 #381458  autor: DS
 18 sty 2010, 21:50
rob pisze:mam telefon z owej sieci play i po dwóch miesiącach użytkowania przestał ładować więc oddałem do reklamacji i dowiedziałem się że nieprawidłowo ładowałem obluzowane gniazdo a mało tego nie uznano reklamacji i straciłem gwarancję na chłam który nazywają nowością huawei u 7510 więc przestrzegam użytkowników tego wynalazku aby ładowali go telepatycznie pozdrawiam
W tym wypadku to raczej nie wina Play, bo co ma sieć do telefonu, tylko samego telefonu. Przyznam, że pierwsze o takim słyszę :wink: Zawsze byłem sceptyczny co do takich wynalazków i zdaje się, że pozostanę przy sprawdzonych SE. Bo do Nokii się zraziłem :wink:

 #381461  autor: widex
 18 sty 2010, 21:53
jaco pisze:Play jest najgorszą siecią w tym kraju.Po raz kolejny dzwoniłem dziś go BOK i po raz kolejny słyszę te same bzdury i kłamstwa.To że tak naprawdę jestem poza zasięgiem 3G ale mimo to w nim jestem.To że internet działa prawidłowo, a faktycznie szybkość to 150 kb/s.Wciąż jedynie totalne olewanie klienta !!! I NIKOGO Z ICH STRONY TO NIE OBCHODZI !!!!!!!!!!!! CO ZA PARSZYWA SIEĆ !!!!!!!!!
Internet mobilny ma takie "zalety", że nie wszędzie masz zasięg. Przykład? W tej samej lokalizacji EDGE.
Plus: -98 dBm - śmiga dobrze
Era: -69 dBm - 2 KB/s

 #381465  autor: michael_dee
 18 sty 2010, 22:14
jaco pisze:Play jest najgorszą siecią w tym kraju.Po raz kolejny dzwoniłem dziś go BOK i po raz kolejny słyszę te same bzdury i kłamstwa.To że tak naprawdę jestem poza zasięgiem 3G ale mimo to w nim jestem.To że internet działa prawidłowo, a faktycznie szybkość to 150 kb/s.Wciąż jedynie totalne olewanie klienta !!! I NIKOGO Z ICH STRONY TO NIE OBCHODZI !!!!!!!!!!!! CO ZA PARSZYWA SIEĆ !!!!!!!!!
To straszne! :P
A tak poważnie, to trzeba być chyba inteligentnym inaczej, żeby kupić sobie internet mobilny, nie sprawdzając wcześniej, czy w miejscu w którym mieszkamy, będzie miało się zasięg. Od czego jest możliwość 7 dni darmowego testowania Play Online?!

Sieć zawsze możesz zmienić. Tylko odnoszę wrażenie, że co niektórzy tutaj, straciliby całą radość życia, nie mając już możliwości napisania, jaki to Play jest straszny :lol:.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 22:21 przez michael_dee, łącznie zmieniany 2 razy.

 #381466  autor: jaco
 18 sty 2010, 22:15
widex pisze:
jaco pisze:Play jest najgorszą siecią w tym kraju.Po raz kolejny dzwoniłem dziś go BOK i po raz kolejny słyszę te same bzdury i kłamstwa.To że tak naprawdę jestem poza zasięgiem 3G ale mimo to w nim jestem.To że internet działa prawidłowo, a faktycznie szybkość to 150 kb/s.Wciąż jedynie totalne olewanie klienta !!! I NIKOGO Z ICH STRONY TO NIE OBCHODZI !!!!!!!!!!!! CO ZA PARSZYWA SIEĆ !!!!!!!!!
Internet mobilny ma takie "zalety", że nie wszędzie masz zasięg. Przykład? W tej samej lokalizacji EDGE.
Plus: -98 dBm - śmiga dobrze
Era: -69 dBm - 2 KB/s
Tylko że zasięg jest i to UMTS 75-99%.Play jedynie znalazł sobie dobre wytłumaczenie,bo według nich go nie ma.Gdyby patrzy się na mapkę zasięgu,wygląda to tak że w drugi pokoju mojego domu,już nie powinienem mieć wcale zasięgu !!! I dla nich to jest argument, żeby olać wszelkie reklamacje !!!!!! Skoro nie ma zasięgu,to dlaczego do 17 grudnia średnia szybkość wynosiła 80-100 KB/s ???? Bez 3G, taka szybkość byłaby niemożliwa.

[ Dodano: 2010-01-18, 22:20 ]
michael_dee pisze:
jaco pisze:Play jest najgorszą siecią w tym kraju.Po raz kolejny dzwoniłem dziś go BOK i po raz kolejny słyszę te same bzdury i kłamstwa.To że tak naprawdę jestem poza zasięgiem 3G ale mimo to w nim jestem.To że internet działa prawidłowo, a faktycznie szybkość to 150 kb/s.Wciąż jedynie totalne olewanie klienta !!! I NIKOGO Z ICH STRONY TO NIE OBCHODZI !!!!!!!!!!!! CO ZA PARSZYWA SIEĆ !!!!!!!!!
To straszne! :P
A tak poważnie, to trzeba być chyba inteligentnym inaczej, żeby kupić sobie internet mobilny, nie sprawdzając wcześniej, czy w danej lokalizacji będzie miało się zasięg.
Od czego jest możliwość 7 dni darmowego testowania Play Online?!
Pominę milczeniem część twojej wypowiedzi i nie napiszę kto tu jest "inteligentny inaczej" cwaniaczku. Zasięg jest i to HSDPA,sam sprzedawca w salonie Play,zasugerował żeby nie brać pod uwagę mapki.Bo nie jest ona dokładna i lokalizacja w której mieszkam jest w zasięgu.Okres testowy też nie wykazał problemu z ZASIĘGIEM.On jest !!! Problemem jest gwałtowny spadek szybkości netu po 17 grudnia.Widocznie masz problemy z czytaniem, ze zrozumieniem wielki specjalisto.

 #381467  autor: michael_dee
 18 sty 2010, 22:23
jaco pisze:Widocznie masz problemy z czytanie, ze zrozumieniem wielki specjalisto.
Nie sądzę. To raczej Ty masz problem z precyzyjnym wyrażaniem się.
Gdybyś od razu wyraził się tak, jak w poście powyżej, to nie byłoby mojego postu w takiej wersji.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 22:25 przez michael_dee, łącznie zmieniany 1 raz.

 #381469  autor: Orfi
 18 sty 2010, 22:25
Skoro jest zasięg UMTS to może coś "strzeliło" na NodeB do którego się logujesz albo jest duże obciążenie i dlatego przycina transfery danych. Tak czy inaczej nie udowodnisz tego Play, tym bardziej, jeżeli twierdzą , że w twojej lokalizacji nie ma zasięgu 3G biorąc pod uwagę mapkę. Jeżeli zasięg Play 3G jest od niedawna ( testowo), to może coś jeszcze nie działa tak jak powinno i stąd te kłopoty, które jednak powinny minąć.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2010, 22:35 przez Orfi, łącznie zmieniany 3 razy.

Orfi
  • Strona 29 z 64
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 64
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 64