DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

 #338431  autor: rogmaniek
 31 maja 2009, 16:51
rogmaniek pisze:a do tego powstają nowe, choćby w Poznaniu- freszcie, tam gdzie mają już od wielu miesięcy pozwolenia :-D Tylko kiedy te stacje odpalą, to już inna "bajka" :(
Niestety, ale muszę siebie zacytować. Ta lokalizacja na dachu budynku Centrum Biznesu Winogrady, będzie raczej Play'a, a nie Plusa! Dopiero dziś na pozwoleniach, to "odkryłem". Brawa dla P4 za takie zagęszczanie stacji w Poznaniu! Już kiedyś pisałem, że "patrząc" tylko na osiedla, to P4 często ma więcej Node B, niż Polkomtel czy choćby PTC.

Polkomtel zaczyna mnie już coraz bardziej wkurzać z tymi opóźnieniami! Co oni sobie myślą?! W samym Poznaniu jest wiele pozwoleń, chyba już od około roku, wg mnie w dobrych i potrzebnych lokalizacjach, a nawet nie widać budowy stacji! Też już pisałem, że w tym mieście są miejsca, gdzie nawet z 2G nie jest za dobrze :shock: Oj trzeba chyba będzie znów nawiedzić siedzibę tego działu od budowy stacji czy jakoś tam :P Przy okazji popatrzę, jak na parterze w Salonie Plusa ustawiają się kolejki prawie byłych klientów- wiadomo, co mam na myśli ;-) Ach dziwna ta polityka Polkomtela...

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #338453  autor: kwistas
 31 maja 2009, 17:50
mariusz9a, ty może nie korzystasz z CI, ale ja i większość tutaj "fanów telekomunikacji" docenia taki sposób informowania klienta.
Będąc w Erze doceniam ich CI bardzo, szkoda tylko że na 3G nie robią CI :?

 #383084  autor: ezaq
 26 sty 2010, 03:36
Odświeżę nieco temat, ponieważ mam pytanie dotyczące wyświetlanej nazwy operatora na wyświetlaczu. Co prawda dotyczy ono mBanku, a nie Play, ale nie ma sensu zakładać podobnego tematu. Mianowicie nazwa operatora na karcie SIM mBanku wyświetlana na różnych telefonach:

- Nokia E60 - mBank mobile, po 2s zmiana na Plus GSM
- Nokia 6630 - Plus GSM, po 2s zmiana na mBank mobile
- Nokia 3310 - mBank mobile, po 2s zmiana na Plus GSM
- Siemens C35i – Plus GSM, poniżej mBank mobile

Czyli tak jak można się spodziewać. Jednak do czasu. Po wykonaniu pierwszego połączenia z internetem w Nokii E60, nazwa wyświetlana to... Plus. Pomyślałem, że nazwa mBank mobile, nie wiedzieć dlaczego, została zastąpiona nazwą Plus. Ale okazuje się, że po włożeniu karty do innych telefonów wymienionych powyżej, nazwa operatora się nie zmieniła. Jedyne zmiany widoczne są na Nokii E60. Najdziwniejsze, że nazwa Plusa w oprogramowaniu tego telefonu to Plus GSM, a nie Plus jak jest wyświetlane, więc nazwa ta musi być zapisana na karcie SIM. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć skąd się wziął napis Plus i dlaczego na innych telefonach się nie pojawia?

 #383151  autor: Pawrzes
 26 sty 2010, 12:47
Plus stosuje opcję aktualizacji nazwy operatora w telefonie poprzez połączenie z internetem, ta nazwa zapisuje się w pamięci telefonu w odpowiednim miejscu, nie jest to zastąpienie nazwy sieci w oprogramowaniu więc przy wyszukiwaniu sieci nazwa nie pozostaje zmieniona.
mBank mobile jest operatorem wirtualnym więc nie ma wpływu na to co robi Polkomtel ;)
Jakiś czas temu podobny zabieg stosowała Era. Po połączeniu z internetem "Era" zmieniała się na "ERA".
Jak połączysz się z internetem w 6630 to też zamiast "Plus GSM" powinno się wyświetlać "Plus".
Jakiś czas temu włożyłem kartę Heyah do 6630 i "HEYAH" zmieniało się na "Era" po 2 sekundach. Po połączeniu z internetem "HEYAH" zostawało na stałe ale do momentu wyłączenia telefonu. "ERA" miałem na stałe do czasu aż nie zrobiłem formatu telefonu.

Jako ciekawostkę dodam że najnowsze karty SIMteligent Orange np. po zmianie taryfy z Nowe Orange Go na Orange Pop wymuszają wyświetlanie w miejsce nazwy operatora "Orange POP" zamiast "Orange". Po zmianie taryfy na Orange Free lub Nowe Orange Go ponownie wymuszana jest nazwa "Orange".

Pozdrawiam

 #383156  autor: rogmaniek
 26 sty 2010, 13:02
Pawrzes pisze:Jakiś czas temu podobny zabieg stosowała Era. Po połączeniu z internetem "Era" zmieniała się na "ERA".
Tak, pamiętam to. Mając w 2005 czy 2006r. kartę Eruni TT, w starej, ale jarej Nokii 3510i, właśnie po nawiązaniu sesji internetowej i chyba także odbieraniu/przesyłaniu MMS'a (do tego przecież też jest potrzebna pakietowa transmisja danych) napis Era zmieniał się na ERA :-D Właśnie, jakoś tak w tamtym roku dziwiłem się, że tak się nie dzieje, miałem kartę w innych telefonach, np. Motce K1 czy Samsung'u L700 i myślałem, że to może też kwestia tela. Jednak zrezygnowali z tego "powiększania" napisu Era ;-)
Ostatnio zmieniony 26 sty 2010, 13:06 przez rogmaniek, łącznie zmieniany 1 raz.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #383157  autor: widex
 26 sty 2010, 13:04
Pawrzes pisze:Jako ciekawostkę dodam że najnowsze karty SIMteligent Orange np. po zmianie taryfy z Nowe Orange Go na Orange Pop wymuszają wyświetlanie w miejsce nazwy operatora "Orange POP" zamiast "Orange". Po zmianie taryfy na Orange Free lub Nowe Orange Go ponownie wymuszana jest nazwa "Orange".
Będąc ponad dwa lata temu w Orange zauważyłem ta interaktywność. Nazwa sieci potrafiła się zmienić w każdej chwili.

 #383159  autor: rogmaniek
 26 sty 2010, 13:05
Pawrzes pisze:Jako ciekawostkę dodam że najnowsze karty SIMteligent Orange np. po zmianie taryfy z Nowe Orange Go na Orange Pop wymuszają wyświetlanie w miejsce nazwy operatora "Orange POP" zamiast "Orange". Po zmianie taryfy na Orange Free lub Nowe Orange Go ponownie wymuszana jest nazwa "Orange".
To też ciekawe, nawet nie wiedziałem, że taki "chwycik" stosują. Jak miałem darmową startówkę Go, zamówioną na necie, to był, w Nokii 3510i napis: Orange. Kiedyś otrzymałem kartę POP'a, to napis na telu był POP- nie podobało mi się to :lol: Pewnie jakbym zmienił taryfę na Nowe Go, to karta wymusiłaby napis: Orange- dobrze wiedzieć :P

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #383161  autor: nicram
 26 sty 2010, 13:07
W mojej Nokii 6021 kiedy chcę w ustawieniach wyświetlacza ustawić tak żeby nie wyświetlało mi się logo operatora, to kiedy jestem zalogowany do Play to nie mam loga, a kiedy do Plusa to mam. Nie da się z kolei zrobić tak żeby na zasięgu Plusa usunąć logo. Dlatego zasięg Play-a poznaję po tym jak nie wyświetla mi się logo Play-a na wyświetlaczu, w odmiennym przypadku kiedy wyświetla mi się, jest to zasięg Plus-a. Ciekawe jak rzecz ma się w innych telefonach, dlatego jak ktoś chce to może się swoimi spostrzeżeniami podzielić :-)

Zabawa ta kosztowała mnie 2,44 ;) aby przesłać sobie puste logo na mój telefon :)

Oczywiście na wyświetlaczu pisze mi cały czas Play i to nie ważne czy jestem w zasięgu Play-a czy Plus-a :) jak nie korzystam z opcji wyłączenia loga na wyświetlaczu.

 #383173  autor: ezaq
 26 sty 2010, 13:31
Pawrzes pisze:Plus stosuje opcję aktualizacji nazwy operatora w telefonie poprzez połączenie z internetem, ta nazwa zapisuje się w pamięci telefonu w odpowiednim miejscu, nie jest to zastąpienie nazwy sieci w oprogramowaniu więc przy wyszukiwaniu sieci nazwa nie pozostaje zmieniona.
mBank mobile jest operatorem wirtualnym więc nie ma wpływu na to co robi Polkomtel ;)
Wszystko to wiedziałem oprócz tego, że nazwa może być zapisywana gdzieś w telefonie. Dzięki za wyjaśnienie :)
Pawrzes pisze:Jak połączysz się z internetem w 6630 to też zamiast "Plus GSM" powinno się wyświetlać "Plus".
W ciągu tygodnia to sprawdzę i dam znać jak to będzie na 6630.
Pawrzes pisze:Jako ciekawostkę dodam że najnowsze karty SIMteligent Orange np. po zmianie taryfy z Nowe Orange Go na Orange Pop wymuszają wyświetlanie w miejsce nazwy operatora "Orange POP" zamiast "Orange". Po zmianie taryfy na Orange Free lub Nowe Orange Go ponownie wymuszana jest nazwa "Orange".
To już danwno zauważyłem, ponieważ dość często zmieniam faryfy. Najciekawsze jest to, że po zmianie taryfy telefon pyta czy pozwolić karcie SIM wysłać SMSa i nawet jak się nie zgodzę, to nazwa się zmieni. W Orange nazwa zapisuje się na karcie SIM, ponieważ po włożeniu do innego telefonu pokazuje się aktualna, dlatego się zdziwiłem, że na karcie mBanku jest inaczej.

 #383288  autor: user_delete10
 26 sty 2010, 20:33
Jedynie w Orange z powodów wyżej wymienionych interaktywności nazwy sieci wymuszenie odczytywania z tel. nazwy sieci nic nie daje. Mogę tak napisać nawet Pomarańcza i i tak zawsze będzie Orange albo Orange POP. Tylko oni takie wymuszenie stosują.

 #384790  autor: ezaq
 02 lut 2010, 10:44
Pawrzes pisze:Jak połączysz się z internetem w 6630 to też zamiast "Plus GSM" powinno się wyświetlać "Plus".
W przypadku Nokii 6630 nic się nie zmieniło i nadal wyświetla się po staremu Plus GSM / mBank mobile.

Za to na Nokii E60 po włożeniu karty Playa i wybraniu roamingu Plusa, na wyświetlaczu pojawia się "Plus" zamiast dotychczasowego "PLAY" lub "Plus GSM". Swoją drogą pojawiała się jedna lub druga nazwa, raczej losowo. Nie wiem od czego to zależało.

 #385542  autor: DS
 05 lut 2010, 11:04
A ja poznaję zasięg Play po tym, że mi spada do 0... Niestety na wyświetlaczu mimo Plusa tez mam te nieszczęsne PLAY.

Moja codzienność z Play:
- brak dost. do sieci
- problem z siecią
- obecnie niedostępne
- wybrać sieć?

A czym mnie dziś zaskoczy?

 #485955  autor: Barciur
 30 cze 2011, 22:04
zauwazylem, ze przy zmianie sieci na Plus czy na Play przez ulamek sekundy najpierw widac Plus albo Play a od razu zaraz potem jest PLAY bez wzgledu na to czy siedzimy na plusie czy na playu. moze jedna jest jakas metoda by utrzymac oryginalna nazwe?

 #485987  autor: maciek764
 30 cze 2011, 23:41
Z innej beczki... ja miałem zawsze "Plus". Wysłałem telefon do serwisu i m.in. wymieniono oprogramowanie - teraz jest "PLUS" - na tej samej karcie sim. Wolałem wcześniejszą wersję niż te kulfony :]

 #486038  autor: kubig04
 01 lip 2011, 12:46
maciek764 pisze:Z innej beczki... ja miałem zawsze "Plus". Wysłałem telefon do serwisu i m.in. wymieniono oprogramowanie - teraz jest "PLUS" - na tej samej karcie sim. Wolałem wcześniejszą wersję niż te kulfony :]
'
Wyrób sobie duplikat karty i bedzie sie wyświtlać poprawnie

 #486043  autor: ezaq
 01 lip 2011, 13:16
maciek764, spróbuj się połączyć z internetem z karty Plusa, bądź innego operatora korzystającego z infrastruktury Polkomtela. U mnie po tej czynności (karta mBank mobile) w Nokii E60 "Plus GSM" zostało zastąpione przez "Plus". Oczywiście ten sposób może nie działać na wszystkich telefonach, ale warto spróbować.

 #486045  autor: maciek764
 01 lip 2011, 13:22
Ale jaja, faktycznie pomogło. Dzięki :-D

 #486158  autor: rogmaniek
 01 lip 2011, 20:59
ezaq pisze:maciek764, spróbuj się połączyć z internetem z karty Plusa, bądź innego operatora korzystającego z infrastruktury Polkomtela. U mnie po tej czynności (karta mBank mobile) w Nokii E60 "Plus GSM" zostało zastąpione przez "Plus".
Przypomniało mi się, jak w "starej" Nokii 3510 i, miałem oczywiście napis: Era. A jak łączyłem się z internetem (chyba również przy wysyłaniu MMS-a, ale już dokładnie nie pamiętam) , to zmieniało się na ERA :smt047 Ostatnio, na forum, ktoś pisał, że już tak nie jest. Ja tak miałem w 2006 czy 2007r.

W tej samej Nokii, z kartą Polkomtela, miałem napis Plus GSM. Z tego, co pamiętam, ten napis się nie zmieniał po wysłaniu MMS-a czy korzystania z "namiastki" internetu :smt042

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #487798  autor: kowcio
 08 lip 2011, 21:52
Tak, bo to prawda - przy połączeniu z Internetem może dojść do aktualizacji nazwy operatora.

 #488509  autor: armator11
 11 lip 2011, 23:24
Czy w e51 da się to jakoś ustawić by gołym okiem można było sprawdzić w jakiej sieci jest zalogowany tel? (plus/play).
A napis Play podczas gdy sie jest gdzies w europie jest juz lekko dezorientujacy :wink: