DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #338343  autor: JasiekPL
 31 maja 2009, 11:07
Witam,
Wiecie może czy na niemieckim o2 da się ustawić jakiś pakiet sms czy tańsze smsy tak aby właśnie obniżyć koszt smsa.Jeśli nie w o2 to może w jakieś innej niemieckiej sieci.

PS: Jeszcze jedno pytanko. Kupując 2 startery np. niemiecki o2. Jeden zostawiam w Polsce drugi zabieram do niemiec. Czy pisząc z Niemiec na starter w Polsce pieniądze będzie mi pobierało za standardową stawkę i jak to jest w przypadku jakiegoś pakietu jeśli występuje?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05 lut 2010, 12:54 przez JasiekPL, łącznie zmieniany 2 razy.

 #338364  autor: Jedrker
 31 maja 2009, 12:35
JasiekPL pisze:Kupując 2 startery np. niemiecki o2. Jeden zostawiam w Polsce drugi zabieram do niemiec. Czy pisząc z Niemiec na starter w Polsce pieniądze będzie mi pobierało za standardową stawkę i jak to jest w przypadku jakiegoś pakietu jeśli występuje?
jeśli były by pakiety do sieci, to jasne, że te smsy wysłane z niemieciego startera w niemczech dochodziły by do niemieckiego startera w polsce po cenach wewnątrz sieciowych.
Jednak w drugą stronę działa już tu roaming, więc ostrożnie ;]

 #338481  autor: JasiekPL
 31 maja 2009, 20:03
Dzięki za info, czyli jedno już wiem. Tylko teraz czy takie pakiety występują?

A u mnie to będzie działać tak:
Mam 2 telefony w Polsce i 2 w Niemczech.
np. 2 x Plus i 2 x o2
Polska -> Niemcy (Plus)
Niemcy -> Polska (o2)

Także roamingu nie będzie. ;)

 #338486  autor: Jedrker
 31 maja 2009, 20:18
JasiekPL pisze:Tylko teraz czy takie pakiety występują?
a na stronie internetowej operatora zagranicznego nie ma żadnych wiadomości ?
Chętnie bym Ci poszukał, ale nie znam niemieckiego :mrgreen:

 #338515  autor: Tomek_19
 31 maja 2009, 23:08
JasiekPL, w Niemczech masz kilka ofert do wyboru, jeśli chcesz wysyłać smsy bardzo tanio bądź za darmo.

ALDI TALK :arrow: http://www.medionmobile.de/tarif.php

smsy w sieci 3 eurocenty, poza sieć (w Niemczech) 13 centów, do sieci zagranicznych 20 centów.

Smobil :arrow: http://www1.schlecker.com/htdocs/Detail ... ummer=4310

Za 5 euro miesięcznie możesz kupić specjalną kartę, dzięki której wyślesz do 500 smsów w sieci. Cena jednostkowa to 1ct.

ja!mobil :arrow: http://www.jamobil.de/index.php?id=68

smsy w sieci kosztują 3 ct, za 14,99 euro miesięcznie można dokupić dodatkową opcję, dzięki której smsy i rozmowy w sieci będą za darmo.

Tchibofon :arrow: http://www.tchibo.de/is-bin/INTERSHOP.e ... ase=kw2109

Dzięki specjalnej promocji smsy i rozmowy w sieci kosztują tylko jednego centa.

Ring :arrow: http://www.ring.de/static/ring-sims

SMSy w sieci są za darmo, ale wysyła się je ze specjalnego menu w telefonie i przychodzą do odbiorcy jako smsy klasy zero, czyli od razu są widoczne na wyświetlaczu telefonu.

Vodafone CallYa :arrow: http://www.vodafone.de/privat/callya-pr ... trate.html

W taryfie CallYa OpenEnd Talk&SMS pierwszy sms wewnątrz sieci wysłany danego dnia kosztuje 29 centów, każdy kolejny (od 2. smsa do 101. smsa dziennie) sms wewnątrz sieci jest darmowy. Pierwsze 6 miesięcy korzystania z tej usługi jest jak na razie w ramach promocji bezpłatne, potem 1,50 euro za każdy miesiąc. Starter kosztuje 19,90 euro i 10 euro jest w nim na start.

 #338564  autor: JasiekPL
 01 cze 2009, 10:35
Jedrker, Pewnie są ale sam nie znam niemieckiego. :D

Tomek_19, Wielkie dzięki za tyle informacji. Tylko teraz chodzi o to żebym ja mógł kupić starter którejś z tych sieci w Polsce np. allegro, bo jeden starter chcę zostawić w Polsce a drugi zabrać do Niemiec. A orientujesz się może czy o2 ma podobne możliwości dotyczące smsów?

Pozdrawiam

 #338663  autor: Kaczy
 01 cze 2009, 18:04
JasiekPL pisze:Tylko teraz chodzi o to żebym ja mógł kupić starter którejś z tych sieci w Polsce np. allegro, bo jeden starter chcę zostawić w Polsce a drugi zabrać do Niemiec.
Jest trochę aukcji na allegro. Może coś się uda znaleźć.

...::: Made for loneliness :::...

 #338706  autor: JasiekPL
 01 cze 2009, 20:54
Tylko właśnie na allegro nie ma żadnego startera z tych sieci.

 #338709  autor: Tomek_19
 01 cze 2009, 20:59
JasiekPL, z tego, co widziałem na stronach O2, to w tych najnowszych taryfach można dokupić tylko pakiety internetowe.

 #338859  autor: JasiekPL
 02 cze 2009, 19:02
Tomek_19 pisze:Vodafone CallYa :arrow: http://www.vodafone.de/pr...s-flatrate.html

W taryfie CallYa OpenEnd Talk&SMS pierwszy sms wewnątrz sieci wysłany danego dnia kosztuje 29 centów, każdy kolejny (od 2. smsa do 101. smsa dziennie) sms wewnątrz sieci jest darmowy. Pierwsze 6 miesięcy korzystania z tej usługi jest jak na razie w ramach promocji bezpłatne, potem 1,50 euro za każdy miesiąc. Starter kosztuje 19,90 euro i 10 euro jest w nim na start.
Czy ta taryfa opisana przez Tomek_19, będzie działała na którymś starterze z allegro?

A jeszcze pytanie do Tomek_19, wiesz może coś więcej o sieci FONIC ?
Jakie są tam ceny? Z allegro wynika, że to 3c do Polski. Ale chodzi chyba raczej o sieć.

 #339895  autor: JasiekPL
 08 cze 2009, 20:55
A co z tym vodafonem z allegro? Pójdzie na starterze z allegro usługa opisana przez Tomek_19 ??

 #340331  autor: Tomek_19
 10 cze 2009, 22:47
JasiekPL, według informacji na stronie Vodafone można zmienić dowolną taryfę (z wyłączeniem taryfy CallYa JuniorKarte) na CallYa OpenEnd Talk&SMS, nie ma informacji czy taka zmiana jest płatna.

Taryfę można zmienić albo przez internet, albo dzwoniąc na numer 22044.

 #385559  autor: JasiekPL
 05 lut 2010, 12:52
Witajcie,
Troszkę wracając do tematu... minęło już dużo czasu...ale jest dostępna oferta Heyah. Nie chodzi o smsy tylko o dzwonienie. Myślę, że to dobry sposób na tanie rozmowy. W Polsce wykupujesz na pierwszym starterze darmowy numer do drugiego startera, a w Niemczech na drugim starterze masz odbieranie za 0,49 zł. Czyli całkowity koszt miesięczny to 5,90zł (starter w Polsce) + 0,49zł / min rozmowy (starter w Niemczech). Może macie jakieś ciekawe, inne pomysły na obniżenie kosztu "pobytu" w Niemczech? :D Piszcie!

Pozdrawiam

 #385581  autor: Abcn
 05 lut 2010, 15:02
JasiekPL pisze:Witajcie,
Troszkę wracając do tematu... minęło już dużo czasu...ale jest dostępna oferta Heyah. Nie chodzi o smsy tylko o dzwonienie. Myślę, że to dobry sposób na tanie rozmowy. W Polsce wykupujesz na pierwszym starterze darmowy numer do drugiego startera, a w Niemczech na drugim starterze masz odbieranie za 0,49 zł. Czyli całkowity koszt miesięczny to 5,90zł (starter w Polsce) + 0,49zł / min rozmowy (starter w Niemczech). Może macie jakieś ciekawe, inne pomysły na obniżenie kosztu "pobytu" w Niemczech? :D Piszcie!

Pozdrawiam
pomyslu nie mam, gratuluje niezlego chwytu :D
to bedzie dzialac chyba w calej UE
w H zdarza sie podwojenie doladowania 20 zL +
zatem jesli rozmawiasz duzo to jest jeszcze ekonomiczniej /min

dopisze to do http://telepolis.pl/forum/viewtopic.php?p=378653#378653
jesli nie masz nic przeciwko (albo sam dopisz)
JasiekPL pisze:Dzięki za info, czyli jedno już wiem. Tylko teraz czy takie pakiety występują?

A u mnie to będzie działać tak:
Mam 2 telefony w Polsce i 2 w Niemczech.
np. 2 x Plus i 2 x o2
Polska -> Niemcy (Plus)
Niemcy -> Polska (o2)

Także roamingu nie będzie. ;)

pozdrawiam
A

 #385592  autor: DanielR
 05 lut 2010, 16:52
JasiekPL pisze:W Polsce wykupujesz na pierwszym starterze darmowy numer do drugiego startera, a w Niemczech na drugim starterze masz odbieranie za 0,49 zł. Czyli całkowity koszt miesięczny to 5,90zł (starter w Polsce) + 0,49zł / min rozmowy (starter w Niemczech).
Fajnie, że nam o tym napisałeś...
Dzięki Tobie pewnie już takiej możliwości niedługo nie będzie.
:P

 #385669  autor: JasiekPL
 05 lut 2010, 22:44
jojo pisze:
JasiekPL pisze:W Polsce wykupujesz na pierwszym starterze darmowy numer do drugiego startera, a w Niemczech na drugim starterze masz odbieranie za 0,49 zł. Czyli całkowity koszt miesięczny to 5,90zł (starter w Polsce) + 0,49zł / min rozmowy (starter w Niemczech).
Fajnie, że nam o tym napisałeś...
Dzięki Tobie pewnie już takiej możliwości niedługo nie będzie.
:P
Dlaczego? Raczej nie ma możliwości zablokowania tego ;)

 #385682  autor: DanielR
 05 lut 2010, 23:55
JasiekPL pisze: Dlaczego? Raczej nie ma możliwości zablokowania tego ;)
Nie bierz tego do siebie.
To tylko taka drobna ironia z mojej strony. :-D
Ja też sądzę, że Twój post raczej nie wpłynie negatywnie na możliwość korzystania z Wybranego Numeru w sieci Heyah podczas połączeń międzynarodowych.
Jednak przyznaję - naprawdę ciekawe.
Nawet nie domyślałem się istnienia takiej możliwości. :wink:

 #385739  autor: JasiekPL
 06 lut 2010, 12:27
Nie bierz tego do siebie.
To tylko taka drobna ironia z mojej strony. :-D
Ja też sądzę, że Twój post raczej nie wpłynie negatywnie na możliwość korzystania z Wybranego Numeru w sieci Heyah podczas połączeń międzynarodowych.
Jednak przyznaję - naprawdę ciekawe.
Nawet nie domyślałem się istnienia takiej możliwości. :wink:
Właśnie się tak troszkę domyślałem tej ironii. :D Ale nie byłem pewny. :P

Czekam dalej na Wasze pomysły w tym temacie. :)

 #400822  autor: Kolesnikov
 24 kwie 2010, 17:21
Witam, niedługo wyjeżdżam na dosłownie parę dni do Niemiec. Polecicie jakiś pre-paid z tanimi połączeniami do polski na komórki? Mile widziany jakiś pakiet internetowy (50-100mb). Pozdrawiam. :wink: