DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 12 z 23
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 23

 #391209  autor: ms93
 03 mar 2010, 21:28
pawelf, skoro po zmianie czegos w systemie za sprawa play4you logowanie dziala, to chyba jest problem techniczny po stronie Play...
U mnie nie dzialalo, dalem numer i dziala teraz bez problemu.

 #391214  autor: pawelf
 03 mar 2010, 21:53
ms93 pisze:pawelf, skoro po zmianie czegos w systemie za sprawa play4you logowanie dziala, to chyba jest problem techniczny po stronie Play...
U mnie nie dzialalo, dalem numer i dziala teraz bez problemu.
podejrzewam iz tak jest tylko się dziwie iż osoba lub osoby za taki fakt odpowiedzialne nie podejdą do tematu na poważnie i nie usuną usterki.Takie działania dla sieci nie przynoszą pozytywnych opini ,a jedna osoba nie jest w stanie załatwić sprawy mimo największych chęci.Wielki szacun dla tej osoby za pomoc.
I sprawa jednak ważniejsza-szanowny kolego play4you-przeglądajac forum i na własnej skórze tez się przekonałem iz nikt tak bardzo sieci Play nie szkodzi jak BOK.Wiem iż to jest firma zewnetrzna ale wiedzą to nie grzeszą.I to nie jest tylko moja opinia-na tym forum jest ich dziesiątki.

 #391405  autor: aree1987
 04 mar 2010, 22:00
U mnie od nowa nie mogę się zalogować na zasięg plusa podobnie jak moi znajomi. Było dobrze i znowu coś Play popsuł. :/

 #391457  autor: jacek kowal
 05 mar 2010, 13:01
Orientujecie się czemu nie mogę się dodzwonić na numery centernetu po przelogowaniu się na sieć plusa?

[ Dodano: 2010-03-05, 13:03 ]
aree1987 pisze:U mnie od nowa nie mogę się zalogować na zasięg plusa podobnie jak moi znajomi. Było dobrze i znowu coś Play popsuł. :/
A mnie się udało. Co prawda po przełożeniu karty do mojej starej nokii 6310 ( na plajowym szajsungu nie działało )

 #391460  autor: Claudec
 05 mar 2010, 13:23
Mnie również dzisiaj telefon wyświetlił "Brak dost. do sieci".
Parę dni był spokój i znowu się zaczyna :/
Play chyba chce żeby wszyscy na sztywno Plusa wybrali...

 #391486  autor: user_delete10
 05 mar 2010, 16:48
Wczoraj bodajże zrezygnowałem podczas kolejnego testu na karcie Playa z przelogowania się do Plusa ponieważ nawet za 5 raz Plus mnie nie wpuścił, za każdym razem po kilkunastu sek. przerzucało mnie spowrotem do Play 2G. :-D

 #391983  autor: byrrt
 08 mar 2010, 14:31
Zamość k. Szubina.. Do niedawna był tam tylko Plus, najbliższy Play w Białych Błotach koło Bydgoszczy i w Szubinie. Jakiś czas temu (gdy była ta pierwsza fala) miałem problemy z przelogowaniem się do plusa (widać już coś włączali itp), ale się uciszyło. Teraz znów wróciły problemy - ciągle "Brak dostępu do sieci" i problemy z ręcznym przejściem na plusa bo uwaga - śladowo pojawił się Play.. Albo zwiększyli zasięg tego w Biłych Błotach albo co bo znów są jaja.. Nie zawsze da się do niego zalogować a jeżeli to tylko w 2G. Problem zgłaszałem przez Play24 ale po przeczytaniu odpowiedzi tylko mnie krew zalała i tam zadzwoniłem.. 4 dni czekałem na durne regułki stylem Ctrl+C > Ctrl+V.. Żałosne.. Opisałem wszystko dokładnie a po 4 dniach dostałem regułkę że proszą o wypełnienie formularza mimo że wszystkie jego odpowiedzi były już w moim zgłoszeniu.. Mam czekać na kontakt z ich strony..

 #391989  autor: aree1987
 08 mar 2010, 15:18
U mnie to samo PLAY SOBIE W KULKI LECI Z KLIENTAMI. :evil: :evil: :evil:

 #392010  autor: linchpin
 08 mar 2010, 16:26
W Sosnowcu problem powrócił, Plus nie wpuszcza do swojej sieci po wielokrotnej próbie logowania w trybie manualnym. Także na automacie, po rekonfiguracji sieci Play zasięg 2G się lekko skurczył (o to akurat nie mam pretensji, bo jakość poszła w górę) i w budynku, w którym często przebywam telefon potrafi zgubić zasięg Playa, a Plusa złapie dopiero po kilkudziesięciu sekundach, natomiast odwrotne przelogowanie do Play trwa kilka/kilkanaście sekund.

play4you2 problem jest dość irytujący więc daj cynk technikom, chyba, że pracujecie cały czas nad tym, bo jakiś czas temu była widoczna poprawa...

 #392014  autor: ms93
 08 mar 2010, 16:53
linchpin pisze:W Sosnowcu problem powrócił, Plus nie wpuszcza do swojej sieci po wielokrotnej próbie logowania w trybie manualnym. Także na automacie, po rekonfiguracji sieci Play zasięg 2G się lekko skurczył (o to akurat nie mam pretensji, bo jakość poszła w górę) i w budynku, w którym często przebywam telefon potrafi zgubić zasięg Playa, a Plusa złapie dopiero po kilkudziesięciu sekundach, natomiast odwrotne przelogowanie do Play trwa kilka/kilkanaście sekund.
Hmm, a u mnie dziala... Loguje za pierwszym razem.

 #392021  autor: KamaZ
 08 mar 2010, 17:07
U mnie jak na razie wszystko w porządku, ale na karcie awaryjnej, która leży w szafce nadal są problemy. Nic się nie zmieniło.

 #392048  autor: linchpin
 08 mar 2010, 19:09
ms93 pisze:Hmm, a u mnie dziala... Loguje za pierwszym razem.
No to tymbardziej dziwne. Więc od czego to zależy? Konkretnego BTSa sieci Plus? Ustawień w systemie Play dla konkretnego numeru? Modelu telefonu? Tak czy inaczej coś jest nie wporządku i chyba nikt temu nie zaprzeczy.

 #392079  autor: aree1987
 08 mar 2010, 21:06
Czytałem na forum mojplay.pl ,że to moze być związane z wprowadzeniem Stanu Darmowego, który przeszedł ich oczekiwania i teraz blokują możliwość logowania się do Plusa..

 #392219  autor: ms93
 09 mar 2010, 16:57
linchpin pisze:Ustawień w systemie Play dla konkretnego numeru?
Ja mysle, ze to wina ustawien.
Mnie play4you cos poprawil i od tej pory nie ma problemow.

 #392324  autor: play4you2
 10 mar 2010, 00:19
Drodzy Państwo. Zgłaszałem te uwagi i otrzymałem odpowiedź, że wszystko z siecią jest ok. Nie jestem w stanie więcej zrobic w tej sprawie. Najdziwniejsze jest to, że jak śledzę wasze posty, jedni z tego samego miasta (lub w okolicach tej samej miejscowości) nie mają żadnych problemów, a inni stale. Nie twierdzę, że tak się nie dzieje, ale sami chyba przyznacie, że to dośc dziwne. Jakbyśmy mieli usterkę, byłaby ona dla wszystkich bez wyjątku. Od razu chcę uciąc spekulacje, że kwestia ustawień "dla konkretnych numerów tel." nie wchodzi tu w grę, gdyż te ustawienia są identyczne dla każdego. Nadajniki czy to BTS czy też NodeB też są takie same (współpracujemy z tą samą firmą). Czy to jest Kraków, Warszawa czy inne miasto, bez znaczenia. Jest to samo. Może byc tylko różnica w sile sygnału w konkretnych miejscowościach.

Podkreślam jeszcze raz, że nie blokujemy dostępu do Plus. Owszem, są poczynione drobne ustawienia mające na celu preferowanie naszej sieci, ale nie oznacza to, że jest nałożona jakaś blokada. Zresztą co do preferowania naszej sieci, takie zapisy są w każdym z naszych Regulaminów, że usługi są świadczone głównie w obrębie naszej infrastruktury i za nią bierzemy odpowiedzialnośc, a ta działa bez zarzutów (w sensie, że nie ma żadnej awarii).

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #392458  autor: linchpin
 10 mar 2010, 21:36
play4you2 nikt o zdrowych zmysłach nie posądza Was o celowe blokowanie Plusa, przecież to niedorzeczne. Skoro u Was jest wszystko OK, to może system Plusa w jakiś dziwny sposób odrzuca próby logowania simów Playa? Nie wiem na jakich konkretnych zasadach działa Wasza umowa o roaming krajowy, ale wydaje mi się, że macie prawo zgłosić problem technikom Plusa i oni powinni to sprawdzić i ewentualnie wyeliminować usterkę, przecież płacicie im za usługi.
Można udokumentować problem kilkoma/kilkunastoma konkretnymi danymi (czas, miejsce, model telefonu itp) o nieudanych logowaniach do ich sieci. Myślę, że na forum znaleźliby się ochotnicy, gotowi podesłać takowe info na PM.

 #392592  autor: byrrt
 11 mar 2010, 18:51
Dziś po paru dniach odezwał się do mnie BOK Play.. Wg. nich wszystko jest ok, nie mają zgłoszonych żadnych usterek/modernizacji w moim regionie i jak problem będzie się powatarzał proszą o... <LOL> wyłączenie telefonu wyciągnięcie sima i ponowne włożenie.. Śmieszne to aż.. Mówię do gościa w telefonie że z tego co widzę na forach jest głośno od tej usterki, że ma to miejsce w całej Polsce ale nic to nie wskórało.. Mam czekać tydzień i zgłosić problem ponownie jeżeli będzie się powtarzać.. Puki co wybrałem na sztywno Plusa i jest spokój..

 #392876  autor: zik
 13 mar 2010, 12:03
W czwartek jechałem sobie z Tarnowa do Krakowa, i przed wyjazdem na jednym telefonie ustawiłem automatyczny wybór operatora a na innym ustawiony był na stałe Plus. Oczywiście pierwszy telefon trzymał się uparcie Playa i nie chciał się logować do Plusa. Efekt był taki że jak za Bochnią znikł Play to telefon był poza zasięgiem sieci aż dopiero kilka kilometrów przed Krakowem popjawił się znów Play. Oczywiście na drugim telefonie był cały czas zasięg Plusa. Takie coś to granda, wszystkim klientom zalecam sztywne zalogowanie si e do Plusa, co sam uczyniłem w drodze powrotnej, i zasieg (plusa) był cały czas

 #392887  autor: user_delete19
 13 mar 2010, 12:32
zik pisze:Takie coś to granda, wszystkim klientom zalecam sztywne zalogowanie si e do Plusa, co sam uczyniłem w drodze powrotnej, i zasieg (plusa) był cały czas
Generalizujesz, u mnie przełączanie na zasięg plusa jak znika play działa już ok (były 2-3 tygodnie że były problemy).

 #392956  autor: user_delete10
 13 mar 2010, 16:27
Nie chce mi się sprawdzać non stop więc kiedy ostatni raz zaglądnąłem w to przełączanie próba powiodła się za 2 razem. Przypominając to co już pisałem wiele dni temu, przedostatnio nie potrafiłem się do Plusa włączyć ani za 5 razem, a kiedy ogólnopolski problem się pojawił i zaczął się ten temat zalogowałem się za 3 razem.
  • Strona 12 z 23
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 23
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 23