DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 16 z 241
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 241

 #486987  autor: qper
 05 lip 2011, 11:57
play4you2 pisze:Tak przy okazji, Qper, dostałem wczoraj info o tym, że twoja skarga na konsultantkę (w zasadzie na udzieloną informację) została juz rozwiązana i dzwonił konsultant do Ciebie z informacją o całej sprawie. Podobno wszystko jest już załatwione i doszliście do porozumienia w tej kwestii.
Pan Piotr F. zajmujący się sprawą jest bardzo kompetentny co pokazał już wiele razy. Nie zdziwiłby się gdyby się okazało, że play4you to jego kryptonim ;)
mkowalski pisze:Potwierdzam, u mnie też. Dzwonię, wysyłam SMS-y, a w billingu pusto.
może nadejdą takie dni kiedy to zacznie normalnie działać.
play4you2 pisze:Wykaz na Play24, jest informacją o statusie aktywności a nie wykazem w rozumieniu prawa, tak więc nie jest to obowiązkowe, aby zamieszczać informacje o tym, pod jaki numer wysyłałeś SMS
Może i tak jest, ale jest to jawna głupota. Klienta ma prawo widzieć swoje smsy.
Równie dobrze to w ogólne można ich nie wyświetlać i też pewnie będzie ok?

Użytkownicy powinni mieć dostarczane wszystkie informacje nawet numer telefonu na jaki były wysłane.
Na tym właśnie polega jakość świadczenia usług, którą trzeba ciągle doskonalić ;)

 #486991  autor: play4you2
 05 lip 2011, 12:20
qper pisze:Nie zdziwiłby się gdyby się okazało, że play4you to jego kryptonim
No niestety, pudło :wink:.
qper pisze:Może i tak jest, ale jest to jawna głupota. Klienta ma prawo widzieć swoje smsy.
Równie dobrze to w ogólne można ich nie wyświetlać i też pewnie będzie ok?
W tym temacie nie ja ustalałem zasady, ale moim zdaniem jest ok, ponieważ i tak wdać, że takie użycie tego dnia było. Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza, zawsze ma prawo napisać reklamację z prośba o wyjasnienie. Poza tym chyba każdy wie, gdzie wysyłał wiadomości? No zresztą nie mi to oceniać, pewnie znajdą się osoby, które tego nie wiedzą i ok, mają do tego prawo. W mojej ocenie jest ok i dyskusja czy to dobrze czy nie, sądzę że nie ma tu w tej chwili znaczenia.

Pzdr.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #486994  autor: playonline
 05 lip 2011, 12:37
play4you2 pisze: i tak wdać, że takie użycie tego dnia było
Co z tego skoro nie widac do kogo? Jak wiec ma sie zlozyc reklamacje skoro nie wiemy na jaki sms???
play4you2 pisze:Poza tym chyba każdy wie, gdzie wysyłał wiadomości?
Od tego to jest chyba rachunek szczegolowy i historia polaczen (wykasujcie wiec to z Play24 skoro i tak dziala jak chce... Na screenie ktory zamiescilem nie widac kilku smsow...). Od kiedy to klient musi na kartce zapisywac (teoretycznie) do kogo dzwonil i pisal? Zabawne podejscie przemieszane z zenada... To operator MA OBOWIAZEK podania tych informacji. Ciekaw jestem czy dzwoniac na infolinie i dopytujac o smsa wyslanego (nie odebranego) w konkretnym dniu i godzinie konsultant udzielilby mi informacji.
play4you2 pisze:W mojej ocenie jest ok i dyskusja czy to dobrze czy nie, sądzę że nie ma tu w tej chwili znaczenia.
Ciekaw jestem czy prywatnie tez tak myslisz i z iloma sprawami panujacymi w Play sie nie zgadzasz...

Wiem, ze o wielu sprawach nie mozesz mowic (tajemnica) stad nie naciskam i pewne rzeczy pomijam ale powyzsze tematy sa tak podstawowe i oczywiste, ze smiac sie czlowiekowi chce jak nikt w Play z tym nic nie robi... (pisanie, ze jest ok skoro udowadniam, ze nie jest ok... itp).

 #486995  autor: play4you2
 05 lip 2011, 12:48
playonline pisze:To operator MA OBOWIAZEK podania tych informacji.
I są podawane w Rachunku Szczegółowym. Na Play24 masz informację, że takie użycie było. to tyle co mam do powiedzenia w tym temacie i nie zamierzam dalej ciągnąć tej dyskusji.
playonline pisze:Ciekaw jestem czy prywatnie tez tak myslisz i z iloma sprawami panujacymi w Play sie nie zgadzasz...
No tu akurat mogę odpowiedzieć, gdyż pewnie cię zaskoczę (lub nie), ale osobiście zgadzam się praktycznie ze wszystkimi zasadami, jakie panują w Play. Nie chcę się tu teraz wdawać w zbędne dyskusje co i jak.. Po prostu mi to odpowiada prywatnie i nie mam do tego zastrzeżeń. Nie piszę tego jako pracownik, a jak osoba prywatna i możecie mi wierzyć lub nie, ale tak właśnie jest.

Pzdr.

[ Dodano: 2011-07-05, 14:26 ]
>>>>>UWAGA<<<<


Mam prośbę do wszystkich osób, którym w ciągu ostatnich 2 - 3 tyg. samoczynnie włączyła się "Notka SMS" a mieli wcześniej usługę "Już w zasięgu" (z komunikatem lektora i wiadomością SMS o próbie połączenia) o to, aby zrobili zgłoszenia techniczne i podali mi ich numery. Jeżeli już zrobiliście takie zgłoszenia, to równiez podajcie mi ich numery.
Nie zgłaszajcie mi tych spraw w PW tylko zróbcie proszę zgłsozenie np. poprzez Play24 z informacją, kiedy nastąpiło "samoczynne" uruchomienie i czy próbowaliście dezaktywować tą usługę, jak tak, to w jaki sposób.
Potrzebuję tych informacji do weryfikacji pewnych działań i będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc w tej kwestii.

Sprawa nie dotyczy osób, które same uruchomiły sobie usługę "Notka SMS".

Pzdr.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #487017  autor: qper
 05 lip 2011, 14:33
Obrazek

Play4You wiem, że może nie mamy aż takiej siły przebicia w swoich sugestiach ale czy nie mógłbyś zasugerować odpowiednim osobom zamiany komunikatów usługi "już w zasięgu" z komunikatów sieciowych na zwykłe wiadomości SMS?

Chodzi o to że nie każdy zna wszystkie numery na jakie dzwoni na pamięć, a i nie zawsze mamy pod ręka kartę papieru, żeby spisywać numer a potem ponownie wklepywać i dzwonić.
Należy też pamiętać, że po wyjściu z komunikatu sieciowego już nie można do niego powrócić. W przypadku formy SMS robimy to bez problemu.

Kiedyś podobnie było z informacją o osobach, które próbowały się dodzwonić. Też walczyliśmy w tej sprawie i udało się zmienić te informacje na wiadomość SMS.

PS. ciekawy sposób na reklamę nowych starterów.

[ Dodano: 2011-07-05, 14:39 ]
Chyba mój przypadek się kwalifikuje

31210048

Nie miałem notki tylko zwykłe komunikaty + usługi już w zasięgu i SMS z powiadomieniem o dzwoniących numerach

Obecnie mam przekierowania na notkę, która mimo że jest aktywna to nie działa.
Dodatkowo nie działają usługi już w zasięgu i SMS z powiadomieniem.

Nie ma też ani jednego komunikatu lektora tylko "pik pik pik"

 #487019  autor: playonline
 05 lip 2011, 14:50
qper pisze:PS. ciekawy sposób na reklamę nowych starterów.
Ciekawe jest to czy to samo dostaja osoby, ktore nie wyrazily zgody na otrzymywanie reklam... ;)

 #487020  autor: qper
 05 lip 2011, 14:52
playonline pisze:
qper pisze:PS. ciekawy sposób na reklamę nowych starterów.
Ciekawe jest to czy to samo dostaja osoby, ktore nie wyrazily zgody na otrzymywanie reklam... ;)
Tez mnie to zastanawiało ale dostają bo ja mam zablokowane reklamy.
Ciekawy sposób na obejście ;)

 #487022  autor: playonline
 05 lip 2011, 15:00
To nie jest obejscie. To jest niezastosowanie sie do listy zgod klienta...

 #487023  autor: play4you2
 05 lip 2011, 15:01
qper pisze:Play4You wiem, że może nie mamy aż takiej siły przebicia w swoich sugestiach ale czy nie mógłbyś zasugerować odpowiednim osobom zamiany komunikatów usługi "już w zasięgu" z komunikatów sieciowych na zwykłe wiadomości SMS?
Przekazałem.
qper pisze:Chyba mój przypadek się kwalifikuje

31210048
Ok, dzięki. Pozbieram trochę więcej i wtedy ruszę z tematem.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #487024  autor: aster
 05 lip 2011, 15:06
Panowie, czy "Pakiety Internetowe" dla Play Fresh (z wyłączeniem taryfy Internet) są ograniczone do 1mbps czy mają normalną prędkość?

Piszę ponieważ jak wiecie z wiadomości na głównej czy z innych portali, Play wprowadza "Nowy Play Online na kartę" i jest to oferta nie tylko tych zainteresowanych netem ale także zwykłych użytkowników wykonujących połączenia głosowe + SMSy. Wszystko wygląda pięknie, oprócz ograniczenia do 1mbps (trzeba dopłacić aby mieć większą przepustowość).

Stąd moje pytanie, czy te pakiety internetowe od 3-25zł są także ograniczone do 1mbps?

 #487026  autor: Marens
 05 lip 2011, 15:17
play4you2 pisze:No niestety, pudło :wink: .
:-D :-D :-D
play4you2 pisze:Cennik/Regulamin nowej usługi będzie dostępny od 7 lipca na naszej stronie. Mogę jednak już teraz odpowiedzieć na Twoje pytanie
Jak wygląda kwestia przechodzenia bonusu transferu w przypadku migracji z Play Online na kartę na Nowy Play Online na Kartę? Przechodzą tylko złotówki, czy złotówki + bonus?
aster pisze: Stąd moje pytanie, czy te pakiety internetowe od 3-25zł są także ograniczone do 1mbps?
Masz na myśli pakiety internetowe 25MB, 100MB, 200MB, 500MB, 1GB
One są bez jakiegokolwiek ograniczenia jeśli chodzi o upload/download, działają jeszcze po Plusie/Playu.

 #487029  autor: play4you2
 05 lip 2011, 15:45
Marens pisze:Jak wygląda kwestia przechodzenia bonusu transferu w przypadku migracji z Play Online na kartę na Nowy Play Online na Kartę? Przechodzą tylko złotówki, czy złotówki + bonus?
Jeżeli migrujemy, to wszystkie środki, jakie posiadamy na koncie (z konta głównego i promocyjnego), są odpowiednio przeliczane i nic nie tracimy. Nawet zyskujemy, ponieważ jak wiecie, w "starej" ofercie transfer był droższy a w nowej jest dużo tańszy, więc nie dość że nic nie tracicie, to jeszcze na tym zyskujecie :-D.
Marens pisze:play4you2 napisał/a:
No niestety, pudło .
:mrgreen:

Pzdr.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #487039  autor: qper
 05 lip 2011, 16:49
aster pisze:Panowie, czy "Pakiety Internetowe" dla Play Fresh (z wyłączeniem taryfy Internet) są ograniczone do 1mbps czy mają normalną prędkość?
Dla Fresha - jaki masz drut taki masz Internet ;)

Generalnie nie ma limitów, wszystko zależy od danego dnia, nadajnika, obciążenia sieci, lokalizacji i oczywiście telefon.
Miałem czasami pomiary nawet 6 MB.
aster pisze:i jest to oferta nie tylko tych zainteresowanych netem ale także zwykłych użytkowników wykonujących połączenia głosowe + SMSy. Wszystko wygląda pięknie, oprócz ograniczenia do 1mbps (trzeba dopłacić aby mieć większą przepustowość).
Z Fresh-em tego nie porównuj z dwóch prostych powodów.

Pakiety Fresh-owe działają na wszystkich nadajnikach PLUS / PLAY w technologiach 3G / 2G i bez limitów prędkości. Czyli usługi masz na terenie całego kraju.

W przypadku Play Online na kartę są to wyłącznie nadajniki PLAY 3G więc de facto jako usługa głosowa i do SMSów ciężko byłoby poruszać się swobodnie po kraju, a i Internet na wsiach raczej nie zadziała.

Ograniczenie 1 MB nie jest takie złe, no chyba że sporo pobierasz i wtedy szybkość ma wpływ na czas ;)
Wiadomo, że zawsze chciałbym mieć prędkość maksymalnie możliwą no ale nie można mieć wszystkiego.

Reasumując oferta Play Online na kartę jest ofertą dobrą ale dla tych co używają jej głownie do Internetu.
Duży plus za Nocny transfer za 10 zł/30 dni

 #487044  autor: play4you2
 05 lip 2011, 17:11
qper pisze:W przypadku Play Online na kartę są to wyłącznie nadajniki PLAY 3G
Małe sprostowanie, w nowej ofercie są to nadajniki 2 oraz 3G Play. Jednak owszem, tylko nadajniki Play, bez Plusa.
qper pisze:Duży plus za Nocny transfer za 10 zł/30 dni
Oprócz tego, jest jeszcze usługa "zwiększ swój transfer nawet do 4 Mb/s". Również bardzo atrakcyjna. Obie usługi mogą być łączone.

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.

 #487058  autor: Marens
 05 lip 2011, 18:27
play4you2 pisze:Jeżeli migrujemy, to wszystkie środki (...) są odpowiednio przeliczane i nic nie tracimy.
No to migrujemy
play4you2 pisze:7 lipca 2011 roku, już od godziny 24:01
play4you2 pisze:Małe sprostowanie, w nowej ofercie są to nadajniki 2 oraz 3G Play.
Przez 2G masz na myśli GSM Play czy UMTS900.
Jeśli dobrze rozumiem, że będzie 2G/GSM Play to będzie pierwsza oferta typowo internetowa z dostępem do EDGE.
play4you2 pisze:"zwiększ swój transfer nawet do 4 Mb/s"
Usługa dobra, choć nie urywam że w godzinach 8-24 powinna być w standardzie.

 #487060  autor: play4you2
 05 lip 2011, 18:50
Marens pisze:Przez 2G masz na myśli GSM Play czy UMTS900.
Z tego co mi wiadomo, to wszystko :-).

Forum "Telepolis" nie jest oficjalnym kanałem zgłoszeniowym firmy P4 Sp. z o.o., tym samym sieć Play nie bierze odpowiedzialności za ewentualne wykorzystanie przez osoby postronne wszelakich danych, znajdujących się w przesłanej wiadomości.
 #487062  autor: piotros.org
 05 lip 2011, 19:03
Mając włączoną usługę "STOP SPAM" postanowiłem za radą P4Y sprawdzić jak się miewa "Notka SMS".
Nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie otrzymany komunikat zwrotny po wysłaniu SMS'a na numer 8042 o treści "STATUS NOTKA".
Wyslales SMS Premium, dlatego blokada przychodzących SMS z numerow specjalnych zostala wylaczona. Aby wlaczyc ja, slij SMS o tresci STOP na numer 252 /play.pl
Zrobiłem zgłoszenie (32559948) na ten przypadek, ale jest bardzo ciekawy... :)
Ciekawe czym jeszcze Play mnie zaskoczy... :)

piotros

 #487068  autor: mkowalski
 05 lip 2011, 19:21
Marens pisze:Przez 2G masz na myśli GSM Play czy UMTS900.
Jeśli dobrze rozumiem, że będzie 2G/GSM Play to będzie pierwsza oferta typowo internetowa z dostępem do EDGE.
2G to GSM, UMTS900 to już 3G ;)

 #487125  autor: Marens
 05 lip 2011, 22:58
mkowalski pisze:2G to GSM, UMTS900 to już 3G ;)
Wiem o tym doskonale, ale pytanie zadałem celowo w ten sposób aby uniknąć nieporozumień czy to nie był skrót myślowy związany z "haj-speed 4G UMTS900" dlatego, że chłopaki na konferencji nic nie wspominali o dostępie przez 2G.

Tak samo jak zresztą z przechodzeniem konta głównego i promocyjnego.
Teraz mamy wszystko jasne i czekamy 25godzin do migracji :-D

 #487129  autor: mkowalski
 05 lip 2011, 23:08
Skoro mamy już Play Online na wszystkich częstotliwościach, to przydałoby się jedynie darmowe zniesienie limitu prędkości ;)
  • Strona 16 z 241
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 241
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 241