DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

 #525928  autor: drcox
 04 sty 2012, 14:25
Ja mam telefon w którym się da, a w Playu i tak nie daje to kompletnie nic. Telefon i tak loguje się tam gdzie mu się podoba, czyli najpierw do Plusa, później do Orange. Tylko, że tam nawet mam ustawienia wybrać tylko 2G albo tylko 3G jakiegoś operatora - pytanie tylko po co skoro to nic nie daje?

 #525930  autor: user_delete19
 04 sty 2012, 14:31
OK, czy ten telefon w który masz ma androida?! Czemu zakładasz, że chodzi tylko o lokalny roaming?! :roll:

 #525932  autor: drcox
 04 sty 2012, 14:40
Nie, na Androidzie w ogóle nie mam takiej opcji. A jeżeli o zagraniczny chodzi to i tak stawki są takie same więc nie wiem jaki to ma cel.

 #525933  autor: user_delete19
 04 sty 2012, 14:42
drcox pisze:Nie, na Androidzie w ogóle nie mam takiej opcji.
Dało się tak od razu?

 #525947  autor: drcox
 04 sty 2012, 15:30
Swoją drogą dla mnie to śmieszne że Android ma takie "ogromne możliwości" jak to jest lansowane na forach, a ma upośledzone tak podstawowe funkcje jak lista sieci preferowanych.

 #526186  autor: fortel
 05 sty 2012, 15:11
Nie rozumiem dokładnie o co Ci chodzi,nawet nie piszesz jaki masz telefon ale ja na swoim ZTE Blade,działającym w sieci Play mam listę sieci preferowanych.I mało tego, powiem Ci,że wyjeżdżając np.w Bory Tucholskie na sztywno ustawiam/wybór ręczny/roaming Plusa bo akurat tam gdzie bywam jest najlepszy jego zasięg.Więc-gadał dziad do obrazu...

 #526196  autor: user_delete19
 05 sty 2012, 15:40
fortel pisze:Nie rozumiem dokładnie o co Ci chodzi
ojoj...
No, w normalnych telefonach masz opcję ustawienia preferowanej kolejności wyboru operatora (często nawet z rozróżnieniem 2g/3g) do którego telefon ma się połączyć.
fortel pisze:nawet nie piszesz jaki masz telefon
Galaxy nexus, ale czy w Androidzie nie powinno to być względnie uniwersalne? :roll:
fortel pisze:ja na swoim ZTE Blade,działającym w sieci Play mam listę sieci preferowanych
listę preferowanych czy dostępnych?
Bo lista dostępnych jest, mogę wybrać operatora na sztywno z tej listy bądź wybrać opcję 'wybór automatyczny'. Nigdzie jednak nie mam opcji zmiany kolejności doboru sieci w przypadku wybrania opcji automatycznej.
fortel pisze:Więc-gadał dziad do obrazu
fortel pisze:Nie rozumiem dokładnie o co Ci chodzi
To juz nie moja wina...

 #526256  autor: fortel
 05 sty 2012, 19:48
Preferowane a dostępne to dla mnie,osobiście-,,jeden pies''.Dlaczego?Telefon i tak wybierze najmocniejszego BTS-a wśród operatorów/roaming/.I teraz wyobraź sobie,że ustawiasz według własnego ,,widzi mi się'' a tu nie ma zasięgu i ,,tylko alarmowe'' pokazuje Ci na ekranie.Co byś wtedy zrobił?...co do tego ,,obrazu itd'' to chodziło mi o sens twego pierwszego postu i całego tematu-czemu miałby on służyć?Pozdrawiam :D

 #526257  autor: user_delete19
 05 sty 2012, 19:52
SOT:
OMFG, Ty czasami się słuchasz?!

Forum jak to forum - służy zadawaniu pytań a nie przyp* się bez ładu i składu, zwłaszcza, że nie ma się nic sensownego do dodania a przy okazji prezentuje podejście: "a bo mnie się wydaje"...
fortel pisze:I teraz wyobraź sobie,że ustawiasz według własnego ,,widzi mi się'' a tu nie ma zasięgu i ,,tylko alarmowe'' pokazuje Ci na ekranie.
Hm, po to są priorytety żeby wtedy przeskoczyć na inny zasięg, ale widzę że to jest nie do pojęcia przez niektórych... o_x

do GTW: zamknie ktoś? bo temat został wyczerpany...

 #526263  autor: pakierhakierxd
 05 sty 2012, 20:46
Android nie ma takiej opcji ale ja dzisiaj przeczytałem 1 post użytkownika na forum włożyłem kartę playa na chwilę do telefonu który to posiada i sobie ustawiłem priorytet w takiej kolejności play->orange->plus wiesz że działa teraz mi to na telefonie z androidem zauważyłem to ponieważ wcześniej częściej byłem na plusie a teraz częściej orange.

Pozdrawiam :)

 #526264  autor: drcox
 05 sty 2012, 20:56
Ja bym sobie chciał ustawić Play 3G -> Orange 3G -> Plus 3G -> dopiero Plus albo Orange 2G ale oczywiście mój telefon ustawienia 2G/3G w sieciach preferowanych ma w poważaniu więc nie wiem po co ktoś taką funkcję wstawił skoro ona najzwyczajniej w świecie nie działa.

 #526266  autor: user_delete19
 05 sty 2012, 21:00
pakierhakierxd pisze:Android nie ma takiej opcji ale ja dzisiaj przeczytałem 1 post użytkownika na forum włożyłem kartę playa na chwilę do telefonu który to posiada i sobie ustawiłem priorytet w takiej kolejności play->orange->plus wiesz że działa teraz mi to na telefonie z androidem zauważyłem to ponieważ wcześniej częściej byłem na plusie a teraz częściej orange.
U mnie też orange ma dużo lepszy zasięg stąd chęć wstawienia go wyżej niż pluszak, niemniej no... nie chce mi się machać kartami ;)

[ Dodano: 2012-01-06, 16:57 ]
drcox pisze:Ja bym sobie chciał ustawić Play 3G -> Orange 3G -> Plus 3G -> dopiero Plus albo Orange 2G ale oczywiście mój telefon ustawienia 2G/3G w sieciach preferowanych ma w poważaniu więc nie wiem po co ktoś taką funkcję wstawił skoro ona najzwyczajniej w świecie nie działa.
hm... 'wrong' - zirytowawszy się pomachałem karciochami, zmieniłem priorytety (play3g-orange3g-orange2g-plus3g-plus2g-play2g) i teraz idąc do piwnicy nie ląduję już na daremnym pluszowym zasięgu tylko mam całkiem mocny zasięg orangutana. Ergo - działa...

niemniej kontynuując - ok, nie ma takiej opcji wbudowanej w system i dostępnej z utawień, ale... nie ma też do tego aplikacji? (szybkie googlanie mówi nie, ale nie jestem za mocny w anglickiej nomenklaturze w tym zakresie)... API jeszcze nie przeglądałem, czy w ogóle to umożliwa, ale może?