DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #545710  autor: bolek2004
 06 kwie 2012, 01:29
No i stało się. Do dzisiaj mam ważny pakiet złotówek i pakiet netowy. Chciałem to przedłużyć tymi samymi pakietami. Zawsze było tak że można było ostatniego dnia obowiązywania pakietu aktywować ten sam pakiet ponownie przedłużając sobie środki. Na dzień dzisiejszy nie ma już takiej możliwości. Miałem wydać 5 (10za5) + 3 (25mb) tak jak w tamtym miesiącu czyli razem 8pln ale nie da się tego zrobić bo piszę że pakiety mam jeszcze aktywne. Więc będę musiał teraz aktywować inne pakiety czyli 15za10 i 100mb za 7pln żeby wszystko przedłużyć więc wydam 17pln a nie 8. W takim wypadku nie opłaca się już robić skarbonki i przedłużać ciągle pakiety. Teraz to już będzie tylko gorzej. Trzeba zmienić taktykę aktywować jak najmniej i jak coś zostanie to niech przepada bo to bez sensu. Znając ostatnie posunięcia play to tak się zastanawiam co następne idzie do likwidacji/zepsucia.
Ładnie to zrobili bonusu brak przy doładowaniach żeby ludzie skarbonki potracili a teraz to. Czekamy na kolejne cięcia i niespodzianki. Niektórzy piszą o zmianach w karcie. Zmiany to pewnie będą ale na gorsze niestety. Play za bardzo obrósł w piórka ale tak to już jest.

 #545714  autor: darkangel
 06 kwie 2012, 05:14
a może będziesz mógł jeszcze aktywowac ten pakiet od tej godziny o której miesiąc temu kupowałeś.

 #545715  autor: biotyt
 06 kwie 2012, 06:29
darkangel, niestety, ale nie będzie się dało. Jakiś czas temu straciłem w ten sposób kilkaset minut z tego względu, że nie dało się ich przedłużyć ostatniego dnia tym samym pakietem. Pakiet do końca swojej ważności pozostaje aktywny przez co nie da się włączyć kolejnego.

biotyt

 #545720  autor: bolek2004
 06 kwie 2012, 08:01
Pospieszyłem się bo rano widzę w play24 że można aktywować pakiet netu za 3 pln, dostępna opcja aktywacji, a wklepując kod na 10za5 też mogę aktywować. No to się pospieszyłem niepotrzebnie bo przedłużyłem innymi pakietami na wszelki wypadek. Swoją drogą to bardzo dziwne może po prostu trafiłem na dzień gdzie system działał z opóźnieniem i wyszło jak wyszło. Godzina aktywacji pakietu nie ma tu akurat znaczenia.
Jak ktoś będzie przedłużał jakiś pakiet tym samym to niech napisze na forum czy jest dalej możliwość przedłużania w ten sposób.

 #545723  autor: biotyt
 06 kwie 2012, 08:46
Mam Mixture więc to może mieć znaczenie, która taryfa.

biotyt

 #545735  autor: warczanek
 06 kwie 2012, 09:45
ja też tak kiedyś miałem jak miałem PF teraz ma abonament RBM , że w ostatni dzień nie mogłem aktywować ale już no koło 20 mogłem , kiedyś nawet o rzadnej godzinie nie mogłem i przepadło nie wiem teoretycznie od czego to zależy ale w 90% przypadkach zawsze mogłem przedłużyć

 #545736  autor: bolek2004
 06 kwie 2012, 09:56
No właśnie ja też do tej pory nie miałem żadnego problemu więc od czegoś to musi zależeć, bo czekać do ostatniej chwili i aktywować 2 godziny przed końcem ważności to już hardkor, po pierwsze że pakiet może się aktywować później a po drugie nie wiadomo czy będzie taka możliwość w ogóle. Trzeba się zastanowić albo przedłużać pakiety naprzemiennie, ale to drożej wychodzi.
Trzeba brać taką możliwość pod uwagę że mogą zrobić tak definitywnie i wtedy pakiety będą po prostu przepadać. Piszcie swoje spostrzeżenia może dojdziemy do jakiegoś wniosku:)

 #545843  autor: biotyt
 06 kwie 2012, 16:54
Skoro pakiet ma swoją ważność, a kolejny pakiet można wykupić ostatniego dnia ważności, można wysnuć wniosek, że blokada zakupu pakietu jest w systemie oddzielnym parametrem, a nie bezpośrednio związana z ważnością pakietu. To byłoby logiczne i elastyczne rozwiązanie.

Przykładowo, o ile dobrze pamiętam, można kupić do 3 pakietów 100 minut za 5 zł. Minuty się sumują, ważność konta minutowego przedłuża, ale dopiero jak minie okres 30 dni którejś z 3 aktywacji, można dokupić 1 pakiet.

Możliwość zakupu ostatniego dnia ważności pakietu prawdopodobnie wynika z pewnej niedoskonałości systemu.
Otóż przykładowa sytuacja: kupujemy pakiet 15 marca i kończy się on za miesiąc czyli 15 kwietnia. Blokada natomiast jest ustalona na 30 dni. Marzec natomiast ma 31 dni. Blokada zostanie zwolniona po 14 kwietnia (15 kwietnia już zwolniona), a konto z jednostkami z pakietu jest nadal ważne do końca 15 kwietnia.

O ile dobrze pamiętam, niemożliwość przedłużenia miałem w okolicach luty-marzec, a luty jest najkrótszym miesiącem, w tym roku 29 dni, więc zabrakło tego dnia by blokada została usunięta wcześniej.

To moja teoria. Czy ktoś może potwierdzić ze swoich obserwacji?

biotyt

 #545858  autor: darkangel
 06 kwie 2012, 17:24
Nie wiem ja w Playu, ale w Plusie np pakiety na 30 dni mają 720 godzin równo, mi się wydaje że tutaj też musi być ileś tam godzin, a że zawsze jest uproszczone do godziny 23:59 to swoją drogą pare godzin dłużej jest on ważny.

 #545875  autor: słoneczny
 06 kwie 2012, 19:11
Moim zdaniem przedłużanie pakietu po likwidacji 30za10, stało się już na tyle ryzykowne i uciążliwe, że nie ma co się w to bawić. Trzeba sobie po prostu dopasować mały pakiet danych, do tego 10za5 i bez stresu. Skarbonkowcy na pewno będą psioczyć, ale coś czuje że Play ma parcie na zmiany i będzie wywierał dalszą presję na opróżnianie skarbonek. Nie dziwiłbym się jak by w najbliższym czasie wprowadzili opłatę za zmianę profilu/ taryfy.
Ja na szczęście skarbonę opróżniłem prawie do zera. Teraz czekam na zmiany w ofercie.

 #545881  autor: armator11
 06 kwie 2012, 19:35
słoneczny pisze:Teraz czekam na zmiany w ofercie.
Ja bym zmian jednak nie chciał, gdyż czuje, że mogą to być zmiany na gorsze.

 #545883  autor: słoneczny
 06 kwie 2012, 19:44
Wolę na gorsze, ale bardziej przejrzyste, niż akrobacje pakietowe i niewydolny system krótkich kodów.

 #545886  autor: bolek2004
 06 kwie 2012, 20:01
słoneczny Wszystko fajnie ale ja sobie na przykład przekalkulowałem że bardziej opłaca mi się wykupić jednorazowo pakiet 1gb netu za 25 i go co miesiąc przedłużać pakietem 25mb niż co miesiąc kupować nowy pakiet. Albo przechodzić do lubię to. No i teraz problem, coraz większe ryzyko. To samo z kontem promocyjnym, mam tam trochę nazbierane. Trzeba będzie to jakoś szybko zużyć i pomyśleć nad bardziej optymalnym wykorzystywaniem pakietów.
W sumie play może bardzo łatwo i w każdej chwili spowodować że nie będzie się dało wydłużać pakietów i tyle, co nie wykorzystasz to przepadnie i trzeba się będzie z tym pogodzić.

 #546040  autor: lee
 07 kwie 2012, 15:28
Witam

Jeżeli to prawda to niefajnie :P

Jeżeli pakiety na net pozostaną bez zmian czyli bez lejka to lipa - więc może szykują się jakieś ewolucyjne zmiany ??

Pewnie czas pokaże a raczej najpierw pokaże swoją rewolucyjna ofertę PLUS i potem zobaczymy to będzie dalej...

Pozdro

 #546047  autor: drcox
 07 kwie 2012, 15:47
Co do pakietów internetowych najlepszym rozwiązaniem ułomności Fresha jest Lubię to!, bo przykładowo zużywając 50zł na 5 miesięcy we Freshu najtańszy wariant to na zmianę pakiet 25MB i 100MB czyli 3zł, 7zł, 3zł, 7zł, 3zł - wychodzi 23zł na 5 miesięcy i 275MB. A w Lubię to! jak doładujesz za 50zł masz za 0zł (w tym sensie że całość doładowania jest do wykorzystania) 1024MB na 5 miesięcy...

 #546052  autor: lee
 07 kwie 2012, 16:07
tak tak... ale Ja raz potrzebuje raz nie... aktualnie w sumie to nie potrzebuje póki co :twisted:

do tego Lubię to to oferta promocyjna więc też średnio zważywszy na fakt że używam pustego profilu PF ze starym "zbieraj minuty" a po zmianie w razie powrotu 3pln/90dni a w przyszłości prawdopodobnie kasacja bądź inne reguły tej promocji.

dlatego nie mam ochoty przechodzić do tej oferty.

ps-teraz po odświeżeniu abonamentów sprzydałoby się odświeżyć MIX oraz PF w jakiś sposób :mrgreen:

 #546058  autor: bolek2004
 07 kwie 2012, 16:39
Mi też się nie opłaca przechodzić do lubię to. Wolę darmo w sieci, stare ZM, ale przy ładowaniu na przemiennym to się nie bardzo opłaca znowu bo tak w 1 miesiącu przedłużam net 3pln, pakiet złotówek 5pln + 10 darmowe rozmowy w sieci (przy doładowaniu za free) więc wydaje albo 18 albo 8 a tak na przemiennie to jednego miesiąca 8/18 a następnego 15za10 i net 7pln/100mb + 10 darmowe w sieci to 27pln no to juz jak abonament jest.
Miejmy nadzieje że tak się nie stanie i dalej będzie można przedłużać w ostatnim dniu.

 #546125  autor: darkangel
 07 kwie 2012, 20:53
Wczoraj wieczorem zleciłem zmiane taryfy dzisiaj po południu bez problemu kupiłem 10zł za 5zł mimo że nie mineło nawet 12 godzin od czasu zlecenia na zmiane taryfy :).
A ostani raz tydzień czasu na zmiane taryfy czekałem.
Już myślałem że przepadnie mi 20zł z konta promocyjnego, a tu bach znowu przedłużyłem :).
Teraz okreś świąteczny to się przyda :)