DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 9 z 26
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26

 #546982  autor: nanuzza
 11 kwie 2012, 19:49
witam.
Potrzebuję informacji jak najtaniej dzwonić i/lub smsować z Austrii do Polski. Czy istnieją tam takie zestawy startowe jak u nas? bez abonamentów itp?
gdzie można je kupić.
Będę wdzięczna za odpowiedź.

 #547018  autor: thonka
 11 kwie 2012, 23:22
heyah ma pakiet promocyjny.
kosztuje to 49gr za minute odebrana lub 1zl za wykonana (rozliczane co minute). oplaca sie to jednak tylko wtedy, gdy duzo polaczen wykonujemy, a nie odbieramy. dlaczego?

roaming w standardowych cenach to 53gr za odebranie (rozliczanie sekundowe od 1 sekundy polaczenia) oraz 1,7zl za polaczenie przychodzace (rozliczanie z gory za 30 sekund, a potem co sekunde). sms w standardowych cenach to 53gr.


co do ofert na karte sieci austriackich:
w orange jest usluga, ktora za 2 euro obniza cene polaczenia na stacjonarne w Polsce do 5ct lub na komorki do 35ct

w drei jest podobna usluga, kosztuje ona co prawda 4 euro, ale dzwoni sie na stacjonarne za 5ct, a na komorki za 15ct (sms rowniez 15ct).

t-mobile przytocze tylko z kronikarskiego obowiazku - 5 euro i potem 25ct za minute bez znaczenia czy na stacjonarne, czy na komorki.

we wszystkich w/w przypadkach oplata obowiazuje na 30 dni.

A1 nie ma niestety w ofercie na karte pakietu rozmow z zagranica, a szkoda, bo w abonamentach maja 100 minut za 10 euro lub 300 minut za 20 euro.

a kupic zestaw startowy mozna w kazdym salonie - nazywa sie to tam wertkarte. nie wiem tylko czy przypadkiem nie bedziesz musiala rejestrowac takiego zestawu startowego (dowod lub paszport moze byc wymagany).

jezeli ma byc to tymczasowy wyjazd warto rozwazyc odbieranie rozmowy w roamingu z polska karta sim - 53gr z sekundowym rozliczaniem moze wyjsc bardziej korzystnie niz jakakolwiek z w/w ofert sieci austriackich.

by miec 15ct (ok. 60-65gr) na polskie komorki trzeba wydac min. 4 euro co daje 16-17zl za sama tylko aktywacje tego pakietu.
za tyle mozna odebrac ca. 30 minut rozmow nie tracac z tego ani sekundy.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #547029  autor: ja.michal
 12 kwie 2012, 00:52
thonka pisze:roaming w standardowych cenach to 53gr za odebranie (rozliczanie sekundowe od 1 sekundy polaczenia) oraz 1,7zl za polaczenie przychodzace (rozliczanie z gory za 30 sekund, a potem co sekunde)
Chyba odebrane równa się przychodzące, a 1,70zł jest za wychodzące czyli my dzwonimy. ;)

 #547076  autor: DanielR
 12 kwie 2012, 12:11
nanuzza pisze:Potrzebuję informacji jak najtaniej dzwonić i/lub smsować z Austrii do Polski.
Ile miesięcznie potrzebujesz tych minut?

 #547110  autor: thonka
 12 kwie 2012, 15:26
ja.michal, tak tak masz racje.
pisalem tekst w 3 miejscach na raz i tak mi jakos wyszlo :P

tu wszystko zalezy od tego czy ma to byc lacznosc na dluzej niz miesiac.
do miesiaca mozna sie przemeczyc z roamingiem, powyzej trzeba sobie to wszystko przeliczyc.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #547777  autor: derekpl
 15 kwie 2012, 11:48
jak w temacie. wybieram się do francji siedzę tam sporo czasu tak wie potrzebować będę lokalnego nr tel jakiego operatora wybrać chodzi mi przedewszystkim o połączenia lokalne czasami do polski miłe widziana możliwość posiadania int w telefonie na chwilę obecna interesuje mnie przedewszystkim oferta prepaid

 #547805  autor: qper
 15 kwie 2012, 13:38
Wybierz Free .

Mozna powiedziec ze to taki francuski play.

 #547834  autor: derekpl
 15 kwie 2012, 15:26
Mogl bys mniej wiecej przyblizyc oferte Free - francuskiego nie znam :/ a strony angielskiej nie maja

Przeklikalem troche ich strone ale z tego co widze to chyba tylko abo maja ?
prepaida nie znalalzem :/
 #552745  autor: Russski
 08 maja 2012, 11:10
Witam, za kilka tygodni wybieram się do Holandii. Czy ktoś może polecić operatora taniego z dużą ilością mb w pakietach? Karta potrzebna mi jest tylko do połączenia internetowego poprzez modem usb. Może ktoś jest w Holandii i ma jakąś wiedzę o tamtejszych operatorach i promocjach?

Pozdrawiam.

 #552759  autor: Russski
 08 maja 2012, 12:13
Widziałem, info o Holandii kończą się na 2010 roku, więc trochę nie aktualne.
 #557219  autor: farenhide
 28 maja 2012, 23:54
Witam, ja i moja dziewczyna jesteśmy w sieci Orange, w Polsce piszemy zwykle smsy korzystając z pakietu 1000sms do wszystkich sieci za 10 zł. Problem jest w tym że ona wyjeżdża do niemiec na tydzień, i jak tu zrobić że byśmy nadal mogli się normalnie kontaktować przez sms, domyślam się że ja będę mógł pisać do niej smsy ponieważ mam pakiet do wszystkich, ale ona do mnie już nie. Pytanie brzmi czy jest w jakiejś niemieckiej sieci pakiet smsy za granice, albo coś w tym rodzaju?

 #557227  autor: thonka
 29 maja 2012, 00:28
farenhide, wszystko zalezy ile potrzebujecie tych smsow na tydzien.

zadna siec niemiecka nie ma pakietow sms na tyle korzystnych, by sie to oplacalo, gdy w sieciach niemieckich sam starter potrafi kosztowac 10-20 euro... cena w np. niemieckim t-mobile za sms miedzynarodowy to koszt ok 20-40ct. tym bardziej nie oplaca sie to w rozliczeniu tygodniowym, bo o ile tanie smsy sie znajda, to z pewnoscia nie bedzie to dobre wyjscie na krotki wyjazd. dlaczego?

np. siec wirtualna blau.de bierze 13ct za sms miedzynarodowy. starter kosztuje 10 euro do wykorzystania jest 5 euro (15 euro w promocji do 31 maja). tak wiec za ca. 42zl jest do wyslania z Niemiec za 5 euro tylko 38 wiadomosci. jakby sie zalapala na te promocje z 15 euro moglaby wyslac maksymalnie 115 wiadomosci i wtedy mialoby to jakis wiekszy sens.

jest jeszcze lycamobile ktore pozwala wysylac wiadomosci za 9ct, ale nie chwala sie na stronie ile kosztuje starter. na ebayu widza oferty gdzie 9 euro jest karta z 7,5 euro na koncie (przy doladowaniu dostaje sie jeszcze 2,5 euro gratis - nie wiem ile wynosi najmniejsze doladowanie, ale pewnie 5 euro), wiec pewnie w sklepach (glownie stacje benzynowe i punkty lotto) bedzie za ok. 10 euro. te 7,5 euro da jakies 83 smsy co przy koszcie karty ok. 42zl da cene ok. 50-51gr.

jezeli jednak okazaloby sie, ze za 15 euro mozna miec je cale do wykorzystania (10 euro za karte + 5 euro doladowanie z w/w bonusem) to oferta ta bylaby warta rozwazenia, bo za ok. 63zl dostaje 166 wiadomosci, co daje cene jednostkowa 38gr. online widze jednak tylko mozliwosc doladowania za 10 euro i wiecej co mocno podnosi cene calkowita tej zabawy...

jezeli jednak nie chcecie kombinowac to rozwazcie smsy w roamingu. koszt jednego to 53gr, a nie macie kombinacji z innymi kartami.
jeszcze taniej Was wyniesie dzwonienie do niej na polski numer. ona zaplaci za minute tylko 53gr (tyle samo co za smsa) i te 53gr sa rozliczane co do sekundy, gdy do niej zadzwonisz, wiec nie ma obaw o to, ze zaraz przekroczycie pelna minute i trzeba bedzie za nia dodatkowo zaplacic.

Ty dzwoniac do niej czy tez wysylajac wiadomosci nie zaplacisz za to ani grosza wiecej niz normalnie.

na tydzien raczej nie oplaca sie kombinowac inaczej.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet
 #557258  autor: koczkariow
 29 maja 2012, 10:07
Witam!

Wyjeżdżam do Norwegii do południowej części. Chciałbym zaciągnąć porady u fachowców. Może któryś z Was tam był i może mi doradzić w dwóch kwestiach:
- internet na kartę do korzystania w laptopie
- ewentualnie jakaś oferta na kartę, żeby sobie swobodnie rozmawiać we dwie osoby bez roamingu

Strony operatorów niestety są po norwesku i nic nie mogę znaleźć.

 #557306  autor: DanielR
 29 maja 2012, 13:22
farenhide pisze:Pytanie brzmi czy jest w jakiejś niemieckiej sieci pakiet smsy za granice, albo coś w tym rodzaju?
Albo niech kupi starter polskiego T-Mobile na kartę i korzystając z promocji Wszędzie rozmawiaj, wykupi sobie za 27 zł trzy pakiety SMS-ów, każdy pakiet za 9 zł, a w nim 30 SMS-ów, a więc maksymalnie 90 SMS-ów, po 0,30 zł sztuka.
Po wyczerpaniu wszystkich pakietów dalej wysłanie SMS-a, według cennika roamingowego, czyli 0,53 zł z VAT (od 1 lipca 2012 cena spada do 0,44 zł w przypadku sieci Orange i 0,46 zł w przypadku T-Mobile i Plusa).
Ostatnio zmieniony 29 maja 2012, 16:55 przez DanielR, łącznie zmieniany 1 raz.

 #557315  autor: thonka
 29 maja 2012, 14:10
DanielR, sam nie polecalem tego pakietu, bo ZTCP mial byc tylko do maja. widze przedluzyli go.

w tym wypadku taniej chyba sie nie znajdzie nic.

30 jednostek, a kazda jednostka to 1 minuta wykonana lub odebrana (pelne minuty niestety) lub 1 sms lub 1mms o wielkosci 100kB.

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet

 #557339  autor: Otik
 29 maja 2012, 15:57
Trzeba było podać odnośnik do polskiej Lyca Mobile:)
Kupujesz w polsce starter a drugi w Norwegi za 50koron i dzwonisz za grosze,co do internetu to korzystałem tam z NetCom ale wymagało to podpisania umowy i około 500koron abonamentu za 30GB
 #557390  autor: sybi
 29 maja 2012, 21:22
Witam
Jaki prepaid polski lub niemiecki polecacie w Niemczech, żeby tanio dzwonić do Polski.
  • Strona 9 z 26
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 26