DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #552980  autor: Maly_Piesio
 09 maja 2012, 13:00
Hej,
mam pytanie dotyczące UPC.
Obecnie posiadam Play Online 69 w cenie 34,50 zł i jestem zainteresowany ofertą UPC (np. 66 zł / mc).
Zastanawiam się czy przed podpsianiem umowy wymagają np. zaświadczenia o dochodach, gdyz pracuje na czarno i takiego zaswiadczenia nie uzyskam (oficjalne dochody to 0,00 pln).
Płacę regularnie za internet w wysokości 34,50 zł / mc.
Posiadam kartę kredytową, która jest używana i regularnie spłacana przed terminem.
Czy możliwe, że pomimo tego nie podpisaliby ze mną umowy?

2. Moja matka (to samo nazwisko) brała w lokalu, w którym teraz mieszkamdla brata internet, ale po 2-3 miesiącach zrezygnowała i nie zapłaciła jednego lub dwóch rachunków. Niedawno powiedziała mi o groźbach z firmy windykacyjnej, więc spłaciłem jej marne zadłużenia (~300 zł).
Pytałem jej czy zwróciła UPC modem, ale ona tego nie pamięta. Wiem że nie zrobiła tego w terminie bo UPC naliczyło jej opłatę za niezwrócenie modemu.
Czy ta historia może mieć wpływ na ewentualne podpisanie przeze mnie umowę?

 #553005  autor: Vieslav
 09 maja 2012, 14:26
Niczego nie wymagają. Pokazujesz tylko dowód osobisty, nawet adres nie musi być ten sam. Ogólnie UPC strasznie nagina te wszystkie procedury weryfikacji. Wystarcza im PESEL i adres instalacji.
Ta historia nie będzie miała żadnego wpływu ponieważ to nie ty byłeś dłużnikiem. Równie dobrze osoba wynajmująca mieszkanie mogłaby mieć problemy przez tego typu działania (lub kolejni wynajmujący). Osobiście znam osobę, co miała z UPC 5 umów w pięciu lokalizacjach w ciągu 7 miesięcy. Dopiero szóstej nie chcieli z tą osobą podpisać. Oczywiście sprzęt oddawany z opóźnieniem, niezapłacone faktury i kary za zerwanie umowy, windykacja przejęła duże zadłużenie a nowi najemcy nie mają problemu z dostępem do usług w tamtych miejscach.
 #553009  autor: Mila89
 09 maja 2012, 14:41
Maly_Piesio pisze:gdyz pracuje na czarno i takiego zaswiadczenia nie uzyskam (oficjalne dochody to 0,00 pln).
Chwalisz sie czy sie zalisz???

A co do UPC to nie wymagaja zadnego zaswiadczenia... tylko dowod osobisty i to wszystko

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #553013  autor: Maniiiek
 09 maja 2012, 14:48
Chwalisz sie czy sie zalisz???
Mi to wygląda na informacje dotyczącą obecnej sytuacji w jakiej się znajduje.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #553237  autor: Mila89
 10 maja 2012, 15:07
Maniiiek pisze:
Chwalisz sie czy sie zalisz???
Mi to wygląda na informacje dotyczącą obecnej sytuacji w jakiej się znajduje.
No coty nie powiesz :D tylko ze z punktu widzenia UPC oraz panstwa autor jest bezrobotny i jesli juz koniecznie chcial nas o tym informowac to powinien to w ten sposob ujac... fakt ze posiada jakies "inne dochody" jest nie istotny

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #553240  autor: Maniiiek
 10 maja 2012, 15:23
fakt ze posiada jakies "inne dochody" jest nie istotny
A może chciał zaznaczyć, że MA pieniądze na rachunki? :roll:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #553250  autor: Mila89
 10 maja 2012, 15:57
Maniiiek pisze:
fakt ze posiada jakies "inne dochody" jest nie istotny
A może chciał zaznaczyć, że MA pieniądze na rachunki? :roll:
Widze Maniek ze tobie wszystko trzeba zaznaczac i objacniac... logicznym jes(przynajmniej dla mnie z toba chyba nie do konca) ze jak sie chce wziac oferte abonamentowa to sie ma pieniadze i nie trzeba tego nigdzie pokazywac, pisac. Jak ktos ma watpliwosci czy np bedzie mogl splacac dany abonament przez jakis okres czasu to wybiera inne rozwiazania np pre-paid A chwalenie sie(bo inaczej nie mozna tego nazwac) ze sie pracuje na czarno uwazam za naganne i nalezy to pietnowac

14 lipca wyłaczyłem AdBlocka-


Nokia 33310--> Mitsubishi Trium :P --> Nokia 3310--> SE K300i-->SE K700i-->Samsung L760-->LG KU990--> Nokia e72--> Samsung Galaxy SII--> Sony Z3c--> Xperia XZ--> LG G6

 #553252  autor: Maniiiek
 10 maja 2012, 16:11
Jesteś gorszy ode mnie. Nie dość że kłótliwy to jeszcze jakbyś specjalnie szukał tematów do sprzeczki albo pokazania swojej "wyższości" intelektualnej :roll:
ze sie pracuje na czarno uwazam za naganne i nalezy to pietnowac
Powiedział gość dumny z blokowania reklam na stronach internetowych :roll:
W sumie można to porównać: on zarabia i państwu zarobić nie daje. Ty przeglądasz internet i nie dajesz zarobić właścicielom stron. Ot taka mała alegoria :wink: Więc może zamiast kogoś piętnować z laski swojej sobą się zajmij. Tylko nie wypisuj zaraz, że to nie to samo bo XXXXX bo Twoje zdanie w tej kwestii znam doskonale i się z nim nie zgadzam a nie chce mi się jeszcze raz czytać tych pierdoł. Tak, nie tylko Ty tu jesteś osobą skrajnie niesympatyczną :twisted:

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.

 #553345  autor: Vieslav
 10 maja 2012, 23:26
Spokój, z waszych wypowiedzi nic nie wynika a najwięcej macie do powiedzenia. Sprawa "zaświadczenie o zatrudnieniu" utarła się z dawnych czasów, gdy to żaden operator nie podpisał z nikim umowy bez takiego zaświadczenia. Nie obchodzi mnie, czy pamiętacie, czy jeszcze was na świecie wtedy nie było. Nie każdy zna się na tych wszystkich procedurach jak my, więc może uważać, że coś takiego jeszcze funkcjonuje. Jak 8 lat temu podpisywałem umowę na zetafona to również wymagali zaświadczenia o zatrudnieniu. Teraz "dowody wypłacalności" są strasznie naginane, wystarczy wyciąg z konta bankowego lub opłacony rachunek na to samo nazwisko.
Wracając do sprawy - nie jedną umowę z UPC podpisywałem. Procedury w tej firmie to dla mnie jakaś wielka zagadka, chyba wcale nie istnieją. Zaczynając od handlowców, którzy wydzwaniają do ludzi i odbierają telefony wszędzie w tak zwanym "międzyczasie", a dane notują "na kolanie".
Ale do sedna: co jest wymagane do podpisania umowy z UPC?
:arrow: imię i nazwisko
:arrow: PESEL
:arrow: adres instalacji
:arrow: czasami również dowód osobisty ale to już przy podłączaniu usług, jeśli technik ma wątpliwości z kim rozmawia
Co do samej firmy, obsługi i pomocy technicznej absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń.

 #578451  autor: Golarz Filip
 29 sie 2012, 15:51
Mam pytanie do usługi internetowej UPC: zamawiam u nich abonament internetowy w kablu in podpinam kabel do rutera,dają sygnał WiFi do innych urządzeń.Czy na tą okoliczność UPC blokuje taką możliwość?

 #578480  autor: Vieslav
 29 sie 2012, 17:26
Nie. Możesz sobie zamówić ruter od nich (w większych prędkościach gratis) lub kupić własny. Nikogo nie obchodzi ile urządzeń podłączysz. Pamiętaj tylko, że w najniższych opcjach jest ograniczona ilość urządzeń do podłączenia. Jeśli nie sklonujesz adresu MAC na ruterze to inne się nie połączą z internetem. Ale o to będziesz się martwił jeśli rzeczywiście już coś takiego nastąpi. Ja od dawna z tym się nie spotkałem a mam dość rozległą sieć (2 pecety, 3 laptopy, 3 telefony, dekoder enki, xbox).

 #578677  autor: Precelos
 30 sie 2012, 10:36
Vieslav pisze:Jeśli nie sklonujesz adresu MAC na ruterze to inne się nie połączą z internetem.
moze na ich sprzecie(tzn routerze) ale i tak watpie
bo podlaczalem czasami wiecej niz 5 i zadnej blokady nie bylo

ogolnie polecam wlasny router plus sam modem z upc, oczywiscie tylko w przypadku jak chcesz sprawowac wieksza kontrole nad swoja siecia

Obrazek