DAJ CYNK
  • Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
    :sign7:
Uwagi dotyczące serwisu - propozycje zmian, zauważone błędy, itp. Także komunikaty administratorów forum.
:sign7:

 #58531  autor: MarcinK
 05 mar 2006, 13:54
hehe niby tak ale jakby co to Ty nadstawiasz głowy, wiem ze podejmiesz właściwą decyzję

 #58532  autor: WitekT
 05 mar 2006, 13:54
o, to byłby jakiś złoty środek... :)

 #58533  autor: MarcinK
 05 mar 2006, 13:56
orB pisze:A ja mam taką wizję tego:
Do działu TELEPOLIS.PL dać regulamin, natomiast do każdego działu dać przyklejony temat, zatytułowany np. "Zanim coś napiszesz..." wtedy 10 przykazań byłoby na widoku i wierzę że byłyby jednym z częściej odwiedzanych tematów, ale to tylko moja skromna propozycja jak to rozwiązać.
dobrze gada, wina mu :!: :!: :!: :!:

 #58535  autor: WitekT
 05 mar 2006, 14:03
No to popracujmy nad tymi 10 przykazaniami.

 #58539  autor: daniel
 05 mar 2006, 14:10
Mnie sie podoba, jestem za!

Lights are blinding my eyes...

 #58545  autor: Klusek
 05 mar 2006, 14:21
orB dobrze gada, regulamin i dodatkowo w każdym dziale 10 przykazań jako pomoc przy korzystaniu z forum. Tylko koniecznie w 10 punktach musi się znaleźć punkt najlepiej jako pierwszy o obowiązkowym skorzystaniu z opcji szukaj przed zadaniem pytania lun napisaniem nowego tematu.

Obrazek
Obrazek

 #58550  autor: MarcinK
 05 mar 2006, 14:28
racja Klusek, a drugi o nie umieszczaniu ofert wymiany pirackim softem :wink:

 #58552  autor: Frasio
 05 mar 2006, 14:30
kamil1221 pisze:
WitekT pisze:E, 4 to już letka przesada... :-D :-D
Dokladnie.
Co to maja byc jacys bogowie??
Oraz te 1 przykazanie - myslisz ze jasiedze na jednym tylko forum ??
Siedze na forum mojej klasy, o sagemei myX6-2.
Czest zagladam na zagraniczne - duzo informacji z nich czerpie.
Na miejsca 1, 4 nie miałęm pomysłu. ;)
orB pisze:Witku
Te 10 przykazań jest właśnie robione dla nowych użytkowników, więc nie lepiej ich o tym poinformować? Zabrakło też najważniejszego punktu: zanim założysz nowy temat, poszukaj na forum czy juz o tym nie było - i to bym dał pod nr 1
Wspaniały pomysł. ;)
orB pisze:A ja mam taką wizję tego:
Do działu TELEPOLIS.PL dać regulamin, natomiast do każdego działu dać przyklejony temat, zatytułowany np. "Zanim coś napiszesz..." wtedy 10 przykazań byłoby na widoku i wierzę że byłyby jednym z częściej odwiedzanych tematów, ale to tylko moja skromna propozycja jak to rozwiązać.
Masz całkowitą rację, lecz troszkę inaczej powinno być, a mianowicie pełny regulamin amadeo (może trochę skrócony) dać do przeczytania nowym w czasie rejestracji, i przykleić jako ogłoszenie w TELEPOLIS.PL, a 10 przykazań może jako "ważne ogłoszenie", bo wtedy wyświetla sięchyba we wszystkich podforach. ;)

Coś jeszcze trzeba mądrego dać w miejsce 4., bo tamto to było żartobliwe (widać emotkę przy 1 i 4. ;)

Nawet jeśli 10 przykazań nie będzie "uchwalone", to dostosuję się do tego co będzie. ;)

Dzięki że to oceniacie, chcę jak najbardziej obiektywne opinie, nawet takie jak Tankian.
Chce waszego zdania, nie dostosowywujcie się do wszystkich, tylko do siebie. ;)

Obrazek

 #58557  autor: daniel
 05 mar 2006, 14:36
No i moze podkolorowac ten regulamin, jezeli juz jest.
Tzn. pogrubic go, i wazniejsze punkty na czerwono itp.

Lights are blinding my eyes...

 #58590  autor: pumba
 05 mar 2006, 15:35
Naprawdę jest problem czy zastosować regulamin czy 10 przykazań. Wiadomo że w 10-ciu przykazaniach nie zawrze się wszystkiego co zawiera regulamin i moje zdanie jest takie, że większość osób rejestruje się na forum po to aby szybko dostać odpowiedź na jakieś pytanie lub w celu uzyskania jak najszybciej wskazówek do rozwiązania jakiegoś problemu i w takich sytuacjach nie ma czasu na studiowanie całego regulaminu, więc rozsądne się wydaje 10 przykazań bo ich przeczytaniu nie trzeba poświęcić dużo czasu, ale powinna być pod nimi informacja że są to tylko najważniejsze zasady, a reszta znajduje się w regulaminie i odnośnik do niego. I jeśli było by to możliwe to dla nowo zarejestrowanych użytkowników przez pierwszy miesiąc np. co tydzień wysyłać maila z informacją o konieczności z zapoznaniem się z regulaminem, bo wiadomo jeśli ktoś nie miał czasu przy rejestracji to może później znajdzie czas na jakie przestudiowanie.

 #58593  autor: Frasio
 05 mar 2006, 15:41
pumba pisze:Naprawdę jest problem czy zastosować regulamin czy 10 przykazań. Wiadomo że w 10-ciu przykazaniach nie zawrze się wszystkiego co zawiera regulamin i moje zdanie jest takie, że większość osób rejestruje się na forum po to aby szybko dostać odpowiedź na jakieś pytanie lub w celu uzyskania jak najszybciej wskazówek do rozwiązania jakiegoś problemu i w takich sytuacjach nie ma czasu na studiowanie całego regulaminu, więc rozsądne się wydaje 10 przykazań bo ich przeczytaniu nie trzeba poświęcić dużo czasu, ale powinna być pod nimi informacja że są to tylko najważniejsze zasady, a reszta znajduje się w regulaminie i odnośnik do niego. I jeśli było by to możliwe to dla nowo zarejestrowanych użytkowników przez pierwszy miesiąc np. co tydzień wysyłać maila z informacją o konieczności z zapoznaniem się z regulaminem, bo wiadomo jeśli ktoś nie miał czasu przy rejestracji to może później znajdzie czas na jakie przestudiowanie.
Ten też dobrze gada. :D

Jedynie z tymi mailami jest niepotrzebne, ale ten pomysł jest super. ;)

Obrazek

 #58616  autor: adamos
 05 mar 2006, 16:21
zamiast 4 moze być w razie wątpliwości skonsultuj się z moderatorem działu junior adminem lub adminem

 #58622  autor: Frasio
 05 mar 2006, 16:40
adamos pisze:zamiast 4 moze być w razie wątpliwości skonsultuj się z moderatorem działu junior adminem lub adminem
To brzmi trochę jak "skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą" :D:D:D:D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

A może:
4. Nie obawiaj się "władz" naszego forum.
Oni są od pomagania, a nie od dawania ostrzeżen. ;)

Obrazek

 #59409  autor: Skarpyta
 08 mar 2006, 17:37
regulamin taki sobie, tylko ciekawe ile osób się bedzie do niego stosować :smt005

P.S a tak przy okazji to witam was po tak dugiej nie obecnosci na forum :( :( steskniłem sie a wy :-D pewnie nie :(

Obrazek
Obrazek

 #59411  autor: Frasio
 08 mar 2006, 17:40
Było widać że ciebie nie ma, bo było tu spokojnie :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ale nie róbmy offtopa ;)
Skarpyta pisze:regulamin taki sobie, tylko ciekawe ile osób się bedzie do niego stosować :smt005
Tyle osób, ile dostanie warna ;)

Obrazek

re

 #59590  autor: Saracen
 09 mar 2006, 15:10
Regulamin amadea-wprowadzony nic Wam nie zrobi złego,natomiast będzie Wam pomocny.
regulamin opart na 10 tz przykazaniach naprawde sie nie sprawdzi-z prostej przyczyny...jakiej??? ano takiej ze niema i nic w nim nie bedzie sprecyzowane.Z tego co widać regulamin obowiązujący juz jest najlepszy jaki moze być...bo chroni kazdego w taki czy inny sposób... :smt005 :smt005 :smt006

[email protected]
Obrazek

 #59599  autor: kallafior
 09 mar 2006, 15:45
Saracen pisze:Regulamin amadea-wprowadzony nic Wam nie zrobi złego,natomiast będzie Wam pomocny.
Daniel powinien to przeczytać, to może by się wtedy troszkę uspokoił :smt005

Obrazek
Obrazek
 #59623  autor: Przemek
 09 mar 2006, 17:13
Saracen pisze:Regulamin amadea-wprowadzony nic Wam nie zrobi złego,natomiast będzie Wam pomocny.
regulamin opart na 10 tz przykazaniach naprawde sie nie sprawdzi-z prostej przyczyny...jakiej??? ano takiej ze niema i nic w nim nie bedzie sprecyzowane.Z tego co widać regulamin obowiązujący juz jest najlepszy jaki moze być...bo chroni kazdego w taki czy inny sposób... :smt005 :smt005 :smt006
Co z tego,że regulamin będzie sprecyzowany a nikt go nie przeczyta??
10 przykazań na pewno więcej osób przeczyta :roll: a regulamin na 3-4 strony,wątpie żeby ktokolwiek poza autorem i administracją i modami ktoś przeczytał w całości.

 #59626  autor: kallafior
 09 mar 2006, 17:18
Przemek pisze:wątpie żeby ktokolwiek poza autorem i administracją i modami ktoś przeczytał w całości.
Jak już pisałem na początku tego tematu... ja przeczytałem cały regulamin i nie było to dla mnie taką wielką męczarnią jak to niektórzy opisują.

Tak na marginesie to teraz nie dziwię się, że w dzisiejszych czasach niektóre osoby zasłaniają się dysleksją... jak nie chce im się czytać to później tak jest. Ale jak to się mówi "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz" :smt005

Obrazek
Obrazek

re

 #59668  autor: Saracen
 09 mar 2006, 19:49
obserwuję dość dokładnie tą sprawe z regulaminem...i co....??????
Z chwilą wprowadzenia jak mi wiadomo nikomu z użytkowników Telepolis nie przyniosła szkody...wszelkie próby na skrócenie zasad-regulaminu... tak naprawde przyniosą wiele haosu ...szkoda tez że... jak niewiem czy ktos zauwazyl Forum Telepolis jest juz profesjonalistą więc się rozwija..itd i musi się liczyć tez z róznymi zdarzeniami-a tego się poprostu nie da uniknąć!!! chocby niewiem co....
Życie i doświadczenia codziennego dnia dyktują surowe warunki jest albo niebyć ale też sugestie jak sobie z tym radzić...
Drodzy Koledzy itd nie szukajmy dziury w całym !!!
ps.olera jasna sie rozpisałem :smt005 :smt005 :smt006

[email protected]
Obrazek