DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #354728  autor: KamaZ
 24 sie 2009, 16:38
Tomaszów Lubelski (jakieś 25 km od granicy z Ukrainą) - Rawa Ruska (ok 30km najbliższe miasto po tamtej stronie)

Zdjęcia robione ok 1 w nocy w domu na pierwszym piętrze


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Któregoś razu wybrałem UA UMC (obecnie jest to MTS UKR w nowszych telefonach jest to uwzględnione) i miałem 2 kreski zasięgu oraz Cell Info Rava Russkaja :P Ale to tylko chwilowe, bo jednak odległość robi swoje i wątpię, żeby dało się normalnie rozmawiać.

 #354753  autor: Athantor
 24 sie 2009, 18:24
To i ja się „pochwalę” :)

Tu (≈21km od granicy; 181m n.p.m. wg GPS):

Obrazek

złapałem to:

Obrazek

A co ciekawe ≈4,5km bliżej, lecz 6m niżej, już nie.

Zalogować się oczywiście nie udało, ale zapewne dlatego że mam wyłączony roaming.

:-)

 #362402  autor: lubczyk
 29 wrz 2009, 12:33
To i ja się pochwalę :D. Jakiś czas temu jadąc do Dobrodzenia (granica woj. śląskiego i opolskiego) udało mi się złapać 2 czeskie sieci, Eurotel i T-Mobile. Ta sama sytuacja miała kilka razy miejsce w Lublińcu (to już woj. śląskie). Oczywiście podłączyć się do bts-a nie dało.

 #364988  autor: joxar1
 15 paź 2009, 18:37
Podczas tegorocznych wakacji tutaj

Obrazek

Udało się też zalogować do sieci Київстар i MTS UKR.

 #456547  autor: Artex
 30 sty 2011, 14:56
express100 pisze:Mój ojciec jest marynarzem i np. w Swietłym (obwód Kaliningradzki) "łapali" (koniec 2004r i początek 2005r.) dawną Ideę. Jak są w Kołobrzegu, czy Szczecinie to też czasami "ściąga" zagraniczne sieci, teraz niestety jest w Gdańsku i nie może sprawdzić jakie sieci udaje się tam złapać.
Pozdrawiam! :-D

[ Dodano: 2008-11-16, 20:22 ]
Aktualnie jestem w domu i w Play'u (Playset) wszedłem w Menu :arrow: Ustawienia :arrow: Sieć :arrow: Moja lista PLMN i pokazały się sieci tj.:
[domek]PLAY
[1] Plus 3G
[2] E-Plus 3G
[3] vodafone UK 3G
[4] Orange SK 3G
[5] 3 IRL 3G
[6] TELIA DK 3G
[7] Telenor SE 3G
[8] Beeline 3G
Przecież to jest nie możliwe, abyś łapał sieci komórkowe z Irlandii, Wielkiej Brytanii, czy chociażby Słowacji w Sopocie, chyba, że to co podałeś, to jakiś wykaz preferowanych sieci!

 #456554  autor: KamaZ
 30 sty 2011, 15:24
U mnie w okolicach wzniesienia "Biała Góra (275 m.n.p.m.)" w miejscowościach Majdanek, Górno lub Majdan Górny można bez problemu gadać z Kyivstar jak się ustawi na ręczne wybieranie i stanie w dobrym miejscu to zasięg jest na full. W linii prostej jest jakieś 22-24 km. Podejrzewam, że sygnał odbiera z BTS-ów na wzniesieniu przed Rawą Ruską lub Uhnowa.

 #554807  autor: aquick
 17 maja 2012, 22:16
W Karpaczu są miejsca, w których zasięg czeskich operatorów (o2- CZ, Vodafone CZ) jest na tyle silny, że telefony po ręcznym wybraniu sieci mogą zalogować się bez problemu. Sam znam 2 takie miejsca. W drugą stronę, w tegoroczny weekend majowy w miejscowości Mlada Boleslav, a to kawałek od granicy jest telefon wyszukał mi 2G Plusa. Niestety, nie udało się zalogować :cry:

Pozdrawiam :wink:

Obrazek

 #554976  autor: Wulo
 18 maja 2012, 17:33
Przypadkowo trafiłem na ten temat i opiszę swoją przygodę z podobną sytuacją. A mianowicie, byłem przeszło 2 lata temu na plaży w Rusinowie, zachodniopomorskie, powiat Sławieński, miałem wtedy telefon Benq Siemens EF81, karta play i teraz najśmieszniejsze - telefon logował mi się do dwóch sieci Szweckich, było to chyba O2 oraz Vodafone, czego nie jestem pewien, ale miały w nazwie sieci dopisek "sweden". Możliwe, że tyle km od Szwecji i był zasięg, a nasze szanowne 4 polskie nie miały zasięgu, pomimo, że nadajniki znajdowały się 4km od plaży?

 #555049  autor: aquick
 19 maja 2012, 02:01
Wulo zalogował tzn. na wyświetlaczu ukazała Ci się nazwa operatora zagranicznego (oprócz nazwy PLAY) i mogłeś wykonywać/przyjmować połączenia, czy tylko podczas ręcznego wyszukiwania sieci pojawiały się nazwy obcych operatorów? Bo tutaj jest różnica.

Obrazek

 #555214  autor: Wulo
 19 maja 2012, 19:14
aquick pisze:Wulo zalogował tzn. na wyświetlaczu ukazała Ci się nazwa operatora zagranicznego (oprócz nazwy PLAY) i mogłeś wykonywać/przyjmować połączenia, czy tylko podczas ręcznego wyszukiwania sieci pojawiały się nazwy obcych operatorów? Bo tutaj jest różnica.
Ukazała się nazwa operatora szwedzkiego, była jedna kreska zasięgu i normalnie można było wykonać połączenie, chwilę to potrwało ale sygnał był, potem przełączyło na drugiego szwedzkiego operatora i też można było wykonać połączenie. Nie robiłem żadnego ręcznego wyszukiwania. Ten stan utrzymywał się przez cały okres przebywania na plaży, jakieś około 3h, po wyjściu z plaży pojawili się tylko polscy operatorzy. Postaram się niedługo powtórzyć tą sytuację.

 #555242  autor: perun
 19 maja 2012, 22:19
W Gdyni czasem łapie sygnal roznych rosyjskich sieci, glownie beeline. Nie mogę sie jednak do zadnej z ruskich sieci zalogowac, ale telefon wyszukuje.
Pamiętam, ze kiedys byłem w Niemczech na Rugii i bez problemu lapalem plusa i korzystalem z telefonu jak w kraju.
Za granica tez jest podobnie, w Hong Kongu logowałem sie do sieci z Chin i Makau, w Singapurze z Malezji.
Z doswiadczenia moge powiedziec, ze sygnal sieci komorkowych swietnie leci po wodzie, szczegolnie nocą. Bedac na statku kilkanascie mil od brzegu na pokladzie zawsze jest full zasięg. Czemu operatorzy tak 'wbiajaja' sie sygnalem za granice?? Jak np niemiec jedzie do Polski i jako pierwsza nasza siec zlapie np t-mobile to juz prawdopodobnie przy tej sieci bedzie chcial zostac caly pobyt w Polsce kojarzac ja z najlepszym zasiegiem.
Kilka tygodni temu czytalem artykul, ze przygraniczni niemcy, ktorzy nie moga liczyc na dobrego neta kablowego lub jakiegokolwiek niemieckiego 3g korzystaja z naszych sieci, glownie play na umts 900Mhz.

 #555273  autor: aquick
 20 maja 2012, 00:53
Wulo pisze:Ukazała się nazwa operatora szwedzkiego, była jedna kreska zasięgu i normalnie można było wykonać połączenie
No to super :lol: , czyli jak się ma szczęście, to się zaloguje. Rozumiem, że SMS-y powitalne przyszły.

Wakacje 2011r., Władysławowo
Obrazek
Obrazek

Karpacz, sieć po lewej to o2-CZ
Obrazek

Pozdro :D

Obrazek

 #555304  autor: Wulo
 20 maja 2012, 11:53
No to super , czyli jak się ma szczęście, to się zaloguje. Rozumiem, że SMS-y powitalne przyszły.
Tak, dostałem 2 smsy powitalne i można było normalnie dzwonić. Mieszkam 4km od morza, więc przy kolejnej okazji jak będę na plaży spróbuję jeszcze raz.

 #555337  autor: Kryniczanin
 20 maja 2012, 14:18
Na morzu jest bardzo dobre rozchodzenie się fal radiowych więc nie dziwi mnie zasięg Szwedzki i Rysyjski.

 #555669  autor: aquick
 21 maja 2012, 18:08
Wulo pisze:jak będę na plaży spróbuję jeszcze raz
Jak będziesz mógł to możesz zrobić też jakąś fotkę, gdyby się zalogowało.

Pozdro :wink:

[ Dodano: 2012-05-23, 01:51 ]
Mam pytanie głównie do osób mieszkających w Trójmieście.

Jak wygląda sprawa zasięgu sieci dostępnych na statkach - głównie sieć MCP (roaming na statkach), które dopływają do portu? Można zalogować się do tych sieci, czy na statkach przed dopłynięciem do portu wyłączają dostęp do MCP?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :lol:

Obrazek

 #570918  autor: marcinek243
 29 lip 2012, 00:11
Jastarnia(Płw.Helski.) Mnogość sieci na plaży. Do jednej udało się zalogować ale po minucie wywaliło. Oczywiście sms-y powitalne przyszły :smt005 . Na 2g się nie patrzeć bo telefon ma tylko 2g :smt010 Na szaro sieci zabronione. Jak myślicie szwecja czy rosja? na samej górze t-mobile.pl ale się nie zmieściło :wink:
Obrazek

 #570933  autor: joxar1
 29 lip 2012, 07:39
Zdecydowanie Rosja (Beeline, MegaFon RUS) i Litwa (Tele2)

U mnie na molo w Kołobrzegu telefon "słyszał" sieci z Litwy, Łotwy, Danii, Niemczech i Szwecji (do żadnej nie dało się zalogować)

 #570961  autor: aquick
 29 lip 2012, 12:50
marcinek243 pisze:Mnogość sieci na plaży.
Byłem wczoraj w Łebie i niestety moje 2 telefony nie wyszukały żadnych sieci zagranicznych :|. Dostępne były tylko nasze PL.
marcinek243 pisze:Do jednej udało się zalogować ale po minucie wywaliło. Oczywiście sms-y powitalne przyszły .
Niech zgadnę, że wpuścił Cię Beeline? ;-)
Wystarczy, że telefon tylko na kilka sekund zaloguje się do zagranicznej sieci a potem wróci do macierzy i SMS'y powitalne przychodzą :wink:

Pzdr :D

Obrazek

 #570987  autor: Wolf
 29 lip 2012, 15:01
MTS też rosyjskie zdaje się ;)
aquick pisze:Byłem wczoraj w Łebie i niestety moje 2 telefony nie wyszukały żadnych sieci zagranicznych
Najlepiej wieczorem przy spokojnym morzu sprawdzać. :)

GSM:
Orange, Plus, T-Mobile, Heyah, Lycamobile DE, mBankmobile, Play, Sferia, UPC.
GSM (tylko dane pakietowe):
iPlus, Aero2
VoIP:
HaloNet, easyCALL
  • Strona 5 z 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7