DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #127832  autor: wojtek99
 27 lis 2006, 15:30
Poszukuje telefonu z dotykowym wyświeltaczem dzięki któremu łatwiej byłoby go obsługiwać. Głównie zalezy mi na organizerze/kalendarzu. Widzę p910i którego ciężki znaleźć w dobrym stanie znalazłem także Samsunga e900 oraz SE m600i który ma dość dziwny wygląd. Czy jest coś jeszcze?

pozdrawiam

 #127843  autor: piotrz
 27 lis 2006, 15:53
samsung e900? on ma chyba tylko dotykowy panel klawiatury!

P910 to bardzo fajny telefon. Jedyne co mu można zarzucić to brak wifi, wolną przeglądarkę internetowa i słaby aparat. Reszta jest albo niezła, albo bardzo dobra.

 #128907  autor: wojtek99
 30 lis 2006, 16:00
Mozliwe że ten Samusng ma tylko ten panel napisałem o nim ponieważ w gazecie ktorą przegladałem było napisane tel z dotykowym ekranem. Faktycznie nie wyglada na to.

Do rzeczy. Chciałbym wybrać tel w którym mało rzeczy jest istotnych. Mianowicie super kalendarz/organizer bądź Symbiaan albo WM aby mozna było dograć lepszy. Ważne jest jeszcze szybkie wprowadzanie danych czyli albo dotykowy ekran albo klawiaturka. Myslałem nad wieloma telefonami. SE p910i - ciężko znaleźć w super stanie w normalnej cenie. SPV m3000 super sprawa bo ta klawiatura na której mi zalezy ze względu na wprowadzanie szybkie danych, ale one są prawie zawsze w Orange a mam Plusa, do tego wysoka awaryjność. p990i - najfajniejszy ale jeszcze drogi mimo że już sporo potaniał. Ze "zwykłych" telefonów zwrociłem uwagę na Nokie e50. Ładny wyglad, funkcje ale martwi mnie mały fizycznie ekran oraz boje się że nie bede mógł w niej szybko zapisać i rozplanować dnia.

Tak więc jak widać ciężki jest znaleźć idealny telefon mimo niewygórowanyc wymagań.

prosze o jakieś rady, sugestie.

pozdrawiam

 #129064  autor: MATIZ
 30 lis 2006, 20:39
Ja Ci mogę powiedzieć o P910i że to super fon. Klawiaturka wydaje się mało wygodna ale jest bardzo ergonomiczna i naprawde żadko kiedy trafiam w ten klawisz, który nie chcę. Jest naprawdę super ekran reaguje szybciutko, wystarczy lekko dotknąć. W porównaniu do Nokii z Symbianem S60 telefon chodzi jak burza. Odtwarzaczm zdjęcia czy filmy otwierają się natychmiast(nie spodziewałem się tego przed kupnem, ale miło mnie to zaskoczyło). A poza tym to symbian, więc nieograniczone możliwości. Jeśli spełnia Twoje kryteria weż go a się nie zawiedziesz :D

 #129090  autor: tomico
 30 lis 2006, 21:24
Ja też bym postawił na p910i albo m600i. P910i ma aparat, za to m600i jest nowszy. Bardzo polecam je.

 #129093  autor: Anm88
 30 lis 2006, 21:38
A ja Ci mogę polecić Motorole A925. Fajny telefon. Również ma dotykowy wyświetlacz. Brak mu jakiejkolwiek klawiatury co może byc wadą jak i zaletą. Aparat taki sam jak w SE P 910i a pozatym ma jeszcze UMTS Symbiana i wogóle całkiem ciekawy telefonik i do tego znajdziesz go w nieduzej cenie. Sadzę że to jest pozycja warta uwagi. Pozdrawiam

 #129115  autor: wojtek99
 30 lis 2006, 22:44
Motorole napewno odrzucam bo to już za stary telefon. Ja takż eod początku zwracałem uwagę na p910i tylko chciałem się jeszcze dwoeidzieć czy jest jakiś telefon który spełaniałby moje cozekiwania a być może bardziej przypadłby mi do gustu.

pozdrawiam

 #129119  autor: Anm88
 30 lis 2006, 22:46
Może i telefon stary ale ma niektóre takie funkcje których nie posiada SE. Ale to oczywiście Twój wybór.

Pozdrawiam

 #129132  autor: tomico
 30 lis 2006, 23:47
Może i telefon stary ale ma niektóre takie funkcje których nie posiada SE. Ale to oczywiście Twój wybór.

Pozdrawiam
Dla mnie też motka by odpadała, SE jest lepszy, nawet się nie zastanawiaj tylko go bierz bo jest super.

 #130115  autor: wojtek99
 04 gru 2006, 12:43
Mam do was jeszcze jedno pytanie. Chodzi o Nokie 9300 oraz 9300i . Co o nich sądzicie? Czy ma jakieś rażące wady. Czy klawiatura jest wygodna i czy ogólnie jej obsługa jest wygodna? Czy można w niej szybko rozplanować sobie dzieć w organizerze? Proszę o wszelkie sugestie.

pozdrawiam

 #130211  autor: Shyduo
 04 gru 2006, 22:15
Niestety osobi.scie nie wiem jak to jest z 9300, ale jak już to stawiał bym na 9500 i opinie się potwierdzają. P910i to świetny telefonik o mnóstwie zalet, zależy co rozumiesz jako normalna cena, bo ja swój znalazłem w stanie superanckim (we wrześniu). W M600 bym sie nie pakował, bo to jest telefon wymyślony do obsługi BlackBerry (jak i np. E61). A925 - największa zaleta to moduł gps, ale telefon jest ogrooomny (mój SE jest przy nim drobny), nieporęczny, nie ma klawiatury a do tego kiepsko chodzi ;/ . P990i marzenie, ale drogi. jest jeszcze inny świetny fonik, który by podpasił, a mianowicie E70, ale niestety i jej cena nie jest niska. Stawiał bym na P910i

 #130476  autor: miszka_mgadzet
 05 gru 2006, 20:10
P910i to bardzo dobry telefon, jednak troche juz stary. Jeżeli chcesz coś z serii P to poczekaj trochę, odłoż kaske i kup raz a porządnie - P990i.

Polecam M600i to ciekawy telefon, mysle ze przypasowałby ci.
Jednak z tych trzech wybrałbym 9300i. W/g mnie jest świetny. Mały, ładny wygląd i ma to co trzeba (wi fi, qwerty, organizer dobry, etc).

http://mgadzet.com

 #130491  autor: snip3r
 05 gru 2006, 20:42
pozwolicie, że i ja wtrące swoje 3 grosze. Osobiście polecam Mda compact (dostanie się go za cenę p910i) który możliwościami i szybkością działania zdecydowanie góruje nad resztą telefonów w tym przedziale cenowym. Jednak jeżeli zależy ci na klawiaturze lub wifi to polecam qteka 9100 choć jest dużo droższy i wolniejszy. Pozdrawiam

 #130516  autor: miszka_mgadzet
 05 gru 2006, 22:06
Moim zdaniem jeżeli chodzi o klawiature i WiFi to zdecydowanie 9300i. Nie jest za drogi (około 1200zł), a przy tym ma to co potrzeba i jest - jak na communicatora - mały.

http://mgadzet.com

 #130527  autor: tomico
 05 gru 2006, 22:37
Ech każdy teraz przekonuje do swojego telefonu, ale mimo wszystko ja bym brał SE, najbardziej mi się z nich podoba i jest ok.

 #130539  autor: KPMKAT
 05 gru 2006, 22:45
9300i ma o wiele węższy ekran od 9500 ... Moim zdaniem do WIFI sie nie nadaja a i inne aplikacje na tym tracą... Ale ogólnie to w zależności od funduszy P910i a jeśli portfel jest grubszy to bez wahania P990i ... nic innego na dzień dzisiejszy nie ma godnego uwagi ... Wierz mi bo od dawna śledzę ten rynek i sam czekam na coś extra...

 #130550  autor: patark
 05 gru 2006, 23:20
Ja polecam Nokie 7710, co praeda nie ma WiFi, ale bije rozdziellczością wyświetlacza, ma EDGE i przy aktywacji iPlusa jest idealna do mobilnego internetu.

 #130555  autor: tomico
 05 gru 2006, 23:21
Ale ona ma zupełnie inne zastosowanie, nie jest tak multimedialna jak SE, ja dalej obstawiam za SE.

 #130561  autor: patark
 05 gru 2006, 23:28
tomico pisze:Ale ona ma zupełnie inne zastosowanie, nie jest tak multimedialna jak SE, ja dalej obstawiam za SE.
Co to znaczy nie jest multimedialna?
Moja odtwarza filmy .avi, ma Tom Tom'a internet, aparat, odtwarzacz MP3, otwiera i edytuje pliki Worda i Exela, czego jej brak?

 #130568  autor: lookass
 05 gru 2006, 23:34
chodzi np o to z se sybciej sie kozysta i jest bardziej poreczny przynajmniej w moim odczuciu miedzy tymi modelami