DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #134268  autor: Arakune
 20 gru 2006, 14:06
Mam dziwny problem z MMSami... Mimo SMSa konfiguracyjnego ze strony Orange, mimo późniejszych ustawień własnych zgodnie z instrukcją na stronie, MMSy nie chcą mi przychodzić ani się wysyłać. Po każdej konfiguracji wyłączyłam i włączyłam tel, konfiguracje te są ustawione jako domyślne, a mimo to dalej MMSy nie przychodzą.
Weszłam na stronę Nokii, stamtąd ściągnęłam konfiguracje i o dziwo udało mi się odebrać jednego MMSa (wysłanego z netu), kolejny już nie doszedł, przyszło za to powiadomienie, że MMS czeka na mnie w skrzynce na stronie Orange. Również na ustawieniach ze strony Orange mój tel wysłał i przyjął po jednym MMSie, ale na tym koniec.
Sytuacja wygląda tak, jakby coś uniemożliwiało mu wysyłanie. Telefon myśli długo, niby wysyła wiadomość (ikonka koperty i 'spinacza do papieru' się kręci), ale potem wyskakuje informacja, że "nie udało się wysłać wiadomości multimedialnej".
Nie wiem, od czego to zależy, już nie wiem, w jakie ustawienia wchodzić .
Próbowałam konfiguracji na wzór LG C3310, ale (oczywiście) bez skutków...
Telefon wcześniej działał w sieci ERA, jest bez simlock'a, kupiony na Allegro w stanie prawie idealnym.
Czy ktoś ma może pomysł, co mu dolega...?

 #134387  autor: Lesiu_gda
 20 gru 2006, 18:45
Z tego co opisalas to chyba padlo oprogramowanie przy okazji sciagania smilocka.
Jak na moj nos to wgranie nowego softu powinno zalatwic sprawe.
Ewentualnie problemem mozebyc to ze tel byl z ery a ty uzywasz go orane i stad te klopoty.
Jakby nie patrzec wizyta w pierwszym lepszym serwisie GSM i wgranie nowego softu powinna pomoc.

 #134491  autor: Kaczy
 20 gru 2006, 23:33
Arakune pisze:Po każdej konfiguracji wyłączyłam i włączyłam tel, konfiguracje te są ustawione jako domyślne, a mimo to dalej MMSy nie przychodzą.
Jeśli masz jeszcze ustawienia z Ery to je usuń. Może to powoduje konflikt. A jak to nie pomoże to jak wyżej napisano: trzeba wgrać nowy soft. Czasami sie tak zdaża, że po ściągnięciu sima tel wariuje z innymi kartami.

...::: Made for loneliness :::...
 #134558  autor: Arakune
 21 gru 2006, 10:59
Ustawienia Ery były pierwszą rzeczą, jaką usunęłam z tel :) Wiele razy przywracałam ustawienia fabryczne, kasowałam wszystkie dostępne ustawienia, by mieć tylko te ze strony Orange lub Nokia.
Za chwilę wybieram się do miasta, mam nadzieję, że znajdą się tam tacy, którzy będą wiedzieć, co robić :)
Dzięki wielkie :)

Ps.softa będą mogli wgrać dopiero we środę po świętach. Pozostaje mi czekać...

 #135003  autor: Lesiu_gda
 22 gru 2006, 16:25
Zapewne w kazdym serwisie zaproponuja wymiane oprogramowania i to napewno pomorze.
 #136769  autor: Arakune
 27 gru 2006, 17:13
No i mam nowy soft w telefonie (podobno specjalny pod Orange), ale problem do końca nie zniknął... Owszem dostałam MMSa, którego sama sobie wysłałam w netu (dla pewności, by sprawdzić, czy wszystko ok), ale wcześniej przyszła mi wiadomośc, że MMS jest na stronie Orange. Dopiero jak wyłączyłam i włączyłam ponownie tel, MMS doszedł również do telefonu...
Próbowałam wysłać komuś i nie zawsze się to udaje. Do kogoś, kto ma tel z funkcją MMSów doszło bez problemów (chyba), ale gdy chciałam wysłać komuś, kto ma Nokie 2600, znów 'wysłanie wiadomości multimedialnej się nie powiodło' (MMS powinien dostać się na jego konto na str Orange,a on powinien dostać powiadomienie, prawda??).
Nie wiem już, w czym tkwi problem. Czy to zależne od tego,kto jaki ma telefon? Gdy ja miałam Nokię 3310, MMSy zawsze przychodziły na konto na str Orange. Czy to się nagle zmieniło? A może to nadal mój tel ma jakieś problemy??

 #136877  autor: Lesiu_gda
 27 gru 2006, 22:29
Jak sama napisalas,mmsy dochodza do innych telefonow,jak i do ciebie :D
Czasem sie zdazy ze informacja o wyslanym mmsie przychodzi z duzym opoznieniem,albo nie ma jej wcale (dotyczy to wysylanych z neta i na skrzynke w necie), sam mialem kilka razy taka sytuacje.
Ale z tego co napisalas wnioskuje ze telefon jest juz w pelni sprawny :)
 #140167  autor: Arakune
 08 sty 2007, 17:47
mimo wgrania nowego softa, znów mam ten problem...
Dostałam 2 mmsy po świętach, a dziś np trzy wiadomości nie doszły, dostałam za to powiadomienia ze strony Orange.
nie wiem już, co może być przyczyną takiego zachowania się mojego telefonu... :(
Ostatnio zmieniony 08 sty 2007, 17:50 przez Arakune, łącznie zmieniany 1 raz.

 #140763  autor: fortel
 11 sty 2007, 16:21
Nie wiem czy wiesz ze kazdy mms ma swoja pojemnosc wyrazana w kb/kilobajty/Piszesz ze niektore mms-y dochodza a inne nie.Mysle ze chyba w tym jest problem.Zajrzyj do instukcji swojej Nokii i sprawdz do ilu kb mms-a moze pomiescic Twoj telefon.Ograniczenie pojemnosci dziala w obie strony czyli wysylane-odbierane.Staraj sie nie przekraczac limitu kb a mms-y beda dochodzic/nie masz wplywu na przychodzace-jesli sa za ,,duze" nie odczyta ich Twoj telefon/Pozdro. 8)
 #141187  autor: Arakune
 13 sty 2007, 12:22
Sorry, ale orientuję się o wielkości MMSów, które tel może przyjąć...

ale wczoraj problem rozwiązał się sam - rano w autobusie krakowskim ukradli mi tel, jak jechałam na zajęcia... czyli już nie muszę się przejmować... :/

czy mogę teraz prosić o jakieś sugestie, jaki tel warto sobie kupić? opinie 'zorientowanych' użytkowników :)
 #141254  autor: babeo
 13 sty 2007, 15:17
Arakune pisze:czy mogę teraz prosić o jakieś sugestie, jaki tel warto sobie kupić? opinie 'zorientowanych' użytkowników :)
Jasne, że możesz prosić, ale nie w tym dziele tylko w "Jaki telefon wybrać" załóż tam teamt, ale napisz więcej szczegółów: czego oczekujesz, jaka kwota itp.