DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
 #154130  autor: giuseppe
 17 lut 2007, 10:40
Chciałbym poznac opinie posiadaczy BenqS S88 (jesli takowi sa) - jakie sa wady i zalety tego fonu, czy to prawda, ze przycina sie czasami, jak sie ma AF S88 do AF k750i, ogolnie wszystko cokolwiek wiecie nt tego telefonu (cos oprocz danych technicznych, ktore mozna przeczytac nie pierwszej - lepszej stronie), napiszcie.
Pozdrawiam

 #154610  autor: dream
 18 lut 2007, 19:44
przeczytaj komentarze na stronie telepolis z tym modelem telefonu... tam znajdziesz wszystkie interesujące cię rzeczy... pisałem tam obszerne komentarze (zawierające także odpowiedzi na pytania przez Ciebie stawiane...)

Po prostu nie chce mi się powtarzać 8) :D

http://s88.ok1.pl => Zapraszam

 #154622  autor: giuseppe
 18 lut 2007, 21:13
a widac pixele na wyświetlaczu?

 #154664  autor: vodzu
 18 lut 2007, 22:46
giuseppe zerknij tutaj dałem kilka linków do tekstów o S88

A jak pomógł to kliknij, że pomógł...
Obrazek
Obrazek

 #154929  autor: giuseppe
 19 lut 2007, 16:53
ok dzieki. Jeszcze jedno: jaka max. karte pamieci mozna zalaczyc do S88?

 #154934  autor: dream
 19 lut 2007, 17:02
Co do karty to nie ma ograniczeń. Polecam SanDisk Ultra II (ja posiadam 1GB) - najlepsza karta jaka może być w telefonie (subiektywna opinia 8) )

http://s88.ok1.pl => Zapraszam

 #159987  autor: MADMAX
 07 mar 2007, 11:03
Wczoraj oglądałem karty microSD do tego telefonu i moje pytanie brzmi; skąd aż tak duże rozbieżności w cenach (taka sama pojemność) między Kingstonem a SanDiskiem ??

Pozdrawiam

 #159990  autor: dream
 07 mar 2007, 11:23
Rozbieżnosci w cenach wynikaja z prekości zapisu i odczytu danych, oraz jakości i niezawodności samych kart. Karty microSD Sandisk są o niebo lepsze niz Kingston`a - są niezawodne, mają szybsze czasy zapisu. Najlepsze sa Sandisk Ultra II, ich czas zapisu danych dochodzi do 10 MB/s, przy czym Kingston bazuje na około 8 MB/s...

http://s88.ok1.pl => Zapraszam

 #159995  autor: MADMAX
 07 mar 2007, 12:16
Faktycznie, właśnie obejrzałem ich specyfikacje :)
Mimo wszystko różnica cenowa kilkudziesięciu (nawet 50zł!) jeśli chodzi o pojemność 1GB to chyba gruba przesada :smt017
Przecież Kingston to nie "no name" produkowany w słomianej wiosce gdzieś w Wietkongu a róznica w zapisie i odczycie jest ale nie aż taka by bąbnąć taką cenę... :smt119

Telefonu jeszcze nie mam (mam nadzieję, że jest w drodze :| ) więc przemyślę tą kwestię.
Dzięki za podpowiedź :)

Pozdrawiam

 #159996  autor: dream
 07 mar 2007, 12:21
Kingsto to nie "noname" jednak karty microSD tej firmy sa nie najlepsze... Niedawno "Komputer Świat" zamieścił test tych kart i Kingston nie wypadła najlepiej. Zwycięzcą został Sandisk Ultra II, dlatego o niej pisałem...

Co do cen, to rzeczywiście różnica jest przesadna, ale w sumie to lepiej dla konsumenta - juz za 30 zł może mieć 1GB kartę, co prawda nie najlepszą, ale zawsze to coś...

http://s88.ok1.pl => Zapraszam

 #160673  autor: filo166
 09 mar 2007, 17:55
ja mam kongstona 512 i jest gitara... i nie widze zadnej ruznicy w szybkosci. qmpel ma tego ultra 2 i chodzi tak samo.. hehe a co do pikseli to chyba oszalałes... OLED to jeden z nowszych wyswietlaczy. Komu nie pokaze fona to sie zachwyca przejżystoscia.. A zdjecia sa lepsze niz w k750i bo sprawdzałem :P:P:P

 #161740  autor: MADMAX
 12 mar 2007, 20:42
Witam

Dziś doszedł wreszcie tydzień oczekiwany BenQ-Siemens S88 więc po pierwszych 30 minutach (zapoznanie się z nim, ustawienie itp.) mogę już napisać jakie i czy w ogóle wywarł na mnie wrażenie.

Zacznę może od ciekawostki a mianowicie dostałem go oczywiście w oryginalnie zapakowanym pudełku z ładowarką, CD, słuchawkami, baterią, kablem USB (norma) oraz... 4 instrukcjami, każda w innym języku - szkoda tylko że nie dołączyli piątej, w polskim :P
Nic to, pomyślałem - przecież to tylko telefon komórkowy a nie chińskie centrum kontroli lotów międzyplanetarnych - poradzę sobie, tym bardziej że defaultowo ma polskie menu ;)
O wyglądzie nie będę pisał bo jaki jest każdy widzi. Przesiadam się z SE T610 (po dwóch latach nadal w znakomitym stanie, bez 1 rysy 8) ) więc pierwsze na co zwróciłem uwagę iż gabarytowo są podobne co mnie cieszy. S88 ma z pewnością wygodniejsze, większe klawisze, joy jest ok (ma nawet malutką silikonową nakładkę chroniącą delikatne paluszki przy okazji powodując iż palec się nie zeslizguje z dżoja). Niezbyt podoba mi się drobnostka w postaci przełącznika aparat/kamerka na boku - wygląda dość tandetnie, niczym w playerach mp3 z dolnej półki, na szczęście nie zamierzam tym telefonem kręcić filmów więc i tak nie będę zapewne korzystał z tego "dzyndzelka" zbyt często. Trochę martwi mnie to iż słuchawki podczepai się z boku telefonu. Rozwiązanie jest dobre o ile nie trzymamy telefonu w kieszeni a w etui doczepianym np do paska spodni. Sprawdzę za kilka dni i dam znać czy moje obawy o sensowność takiego umieszczenia "jacka" jest słuszne czy nie.
Generalnie telefonik dobrze trzyma się w ręku.
Dobra, pora na meritum :)
Menu jest ładne aczkolwiek ten czerwony styl niezbyt mi pasuje, takie jakieś zbyt "przekrwione" IMO. Lipnie choć wyraźnie, nie przeczę wyglądają ikonki na górze wyświetlacza - czuję się jak na festynie cepelii; każdy symbol (budzik, bateria, dzwonek itp) w innym kolorze. Trochę kiczowate, wolę dyskretniejsze symbole ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Skoro już pisze o negatywach to są jeszcze dwa: po pierwsze to wyskakujące czerwone okno z żółtym znakiem ostrzegawczym (np przy odblokowywaniu fonu, po zapisaniu czegoś itd) - wygląda to jak komunikat o złapanym wirusie na kompie :roll: Druga sprawa to fakt iż w niektórych miejscach menu podpisy nie mieszczą się na ekranie i nie wiadomo co jest dalej. Jak widzę w wielu miejscach długie napisy się przewijają ale nie wszędzie. Da się coś z tym zrobić? :shock: Nie jest to wielka wada ale trochę irytuje. Zapomniałem wspomnieć o "powitaniu" przy włączeniu telefonu - kapilca na maxa, zero płynności :lol: Na moim starym T610 animacja powitalna wygląda o 2 ligi lepiej. W sumie drobnostka bo rzadko wyłączam telefon ;)
Żeby nie było iż minus goni minus i żadnego plusa nie daje :P
Podobają mi się motywy gdy np ktoś dzwoni (oraz podczas innych zdarzeń) - stylowe rysuneczki w kolorze rdzawo-brązowym. Fajne :) Przypominają mi się złote czasy bitmap z Amigi - na serio to mi się podoba :)
Zdążyłem jeszcze przejrzeć wszystkie opcje, polifonię, zapoznać się z aparatem foto i kamerą itd i cóż - jest okej. Życia ten telefon nabierze jak mu napakuję trochę mp3 ;)

Jak na początek jestem zadowolony i w mojej 10 stopniowej skali chwilowo S88 dostaje 7. Jak go rozgryzę i przestudiuję instrukcję w jęz ojczystym (gdzie mogę ją zdobyć) to może będzie więcej. Myślę, że za 405zł (bo za tyle go nabyłem) WARTO.

PS: Nie chcę Was zamęczać pytaniami zanim nie poświęcę temu telefonowi więcej czasu ale troszkę mnie zastanawiają dwie sprawy:
1. Jak ustawić wibrację bez dzwonka (do połaczeń przychodzących) oraz brak wibracji i dzwięku dla raportów sms?
2. SMSy - Jak przełączać litery na duże i małe? Po kropce jak widze zdanie rozpoczyna się od wielkiej litery a gdybym chciał napisać np BenQ to jak to zrobić? :)

Chwilowo tyle, kończę wstępne dzielenie się wrażeniami z zabawy nowym cackiem :mrgreen:

Pozdrawiam

 #161750  autor: grejpfrutowy
 12 mar 2007, 21:24
Przełączanie liter na duże i małe odbywa się za pomocą # (długie przyciśnięcie).

Ja też dostałem dzisiaj ten telefon, ale jedna rzecz bardzo mnie zmartwiła - niemożność ustawienia zdjęcia dzwoniącej osoby. Tzn można niby jej przypisać 'symbol', ale nic z tego nie wynika bo i tak zdjęcia się nie uświadczy. Może to i banał, ale w sumie ja bardzo lubiłem kiedy ktoś dzwonił i widać było kto :).

I mam też pytanie - jak wyglada konfiguracja mmsów /dla Orange/ ? tzn wiem co wpisac ale nie wiem jak dostać się do miejsca gdzie to wpisać :).

---

Udało się (chyba :) ).
Ostatnio zmieniony 13 mar 2007, 18:55 przez grejpfrutowy, łącznie zmieniany 2 razy.

 #161755  autor: MADMAX
 12 mar 2007, 21:36
grejpfrutowy pisze:niemożność ustawienia zdjęcia dzwoniącej osoby.
Kurcze, faktycznie też nie widze takiej opcji... :| W SE-T610 była :P

grejpfrutowy pisze:Przełączanie liter na duże i małe odbywa się za pomocą # (długie przyciśnięcie).
O , dzięki :)

======
edit:
1. Jak ustawić wibrację bez dzwonka (do połaczeń przychodzących) oraz brak wibracji i dzwięku dla raportów sms?
Już wiem, że należy wejść w profile "własne" i tam można to ustawić.

Traz chciałbym zmienić motyw na jakiś bardziej trendy bo te defaultowe kolorki (czerwień, zieleń i niebieski) nie są zbyt ciekawe :)

Pozdrawiam

 #161833  autor: grejpfrutowy
 13 mar 2007, 08:56
Czytałem że w przypadku s88 motywy to ciężki orzech do zgryzienia ale trzymam kciuki - w sumie ja tez bym sobie zmienił ;-) .

 #161871  autor: dream
 13 mar 2007, 12:07
grejpfrutowy pisze: jedna rzecz bardzo mnie zmartwiła - niemożność ustawienia zdjęcia dzwoniącej osoby.
Oczywiście, że mozna. Mam angielskie menu w telefonie, więc opis jak to zrobic bedzie zawierała angielskie wyrazy (każdy mam na dzieje wie o co chodzi :mrgreen: ). Więc...
Wchodzisz w zdjecia (badź obrazki), i wybierasz taki jaki chcesz ustawić. Naciskasz opcje, potem "set as", nastepnie wciskasz Image ID, contacts i wybierasz z listy kontaktów osobe. Pozostaje tylko potwierdzić i już masz ustawiony obrazek/zdjęcie... Najlepiej jak jest w rozdzielczości 176x220 wtedy bedzie na całym ekranie...

I nie piszcie, ze czegos nie mozna zrobić nie sprawdzając tego i nie kombinując nieco wcześniej :lol: ...

 #161894  autor: MADMAX
 13 mar 2007, 14:25
Kurcze, wyjechał jakiś bug na forum i nie zapisało mi rozwlekłego posta :)

W każdym razie już jest okej, wczoraj robiłem na logikę tak jak piszesz tyle, że nie wykonałem ostatniego kroku "ZAPISZ" i dlatego tak jak grejpfrutowy myslałem, że nie można :oops:

Pozdrawiam

 #161916  autor: dream
 13 mar 2007, 16:03
OK. Po to jest to forum, żeby sobie pomagać :mrgreen: ...

http://s88.ok1.pl => Zapraszam

 #161979  autor: grejpfrutowy
 13 mar 2007, 18:45
Przyznam się do błędu i niewiedzy, ale tylko połowicznie. Ustawiając zdjęcie sprawdzałem czy wyświetla sie wykonując połączenia, a nie odbierając je. Zwracam więc honor :). W sumie nie przeszkadzałoby mi gdyby okazało sie , że zdjęcie wyświetla się też w wychodzących ale aż tak wielka moja niewiedza w zakresie ustawiania chyba nie jest :) .

 #161997  autor: MADMAX
 13 mar 2007, 20:44
Dziś szukałem kart microSD do tego telefonu. Postanowiłem sprawdzić na portalu aukcyjnym wg konkretnego kryterium a mianowicie mojego miasta ;)
Znalazłem 2 ciekawe ofert w przedziale 17,5-19,5zł za 512mb kingstona :)
Sprawdziłem adresik i udałem się osobiście do pierwszego z sklepów. I co? Koleś stwierdził, że najbliższa dostawa za kilka dni a tak w ogóle to cena ustalona jest na... 49zł (przypominam, na Allegeo ogłąszali się podad 2x taniej więc OCB?!) :shock:
W drugim sklepie - proszę uprzejmie :) Kington 512 za 19 zeta :D Wymięniliśmy uprzejmości z miłą dziewczyną i wyszedłem z nową kartą - nie założyłem niestety bo... fon zaliczył pierwsze wyłądowanie się tak więc czeka go pierwsze 14-godzinne (tyle wystarczy?) ładowanie zgodnie z ogólnieprzyjętymi zasadami ;)
Do tej pory może podrzuccie jakieś ciekawe motywy bo te defaultowe wzbudzają śmiech nie tylko u mnie ale także u moich znajomych... ;-)

Pozdrawiam
  • Strona 1 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10