DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
  • Strona 2 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

 #162439  autor: grejpfrutowy
 15 mar 2007, 23:59
Masz ograniczenie do 13 znaków, bo zapisujesz kontakt na karcie sim, przy zapisie w pamięci telefonu jest dużo większe pole manewru :).

Co do konfiguracji zrobiłem tak (możliwe że coś troszkę zakręcę, ale dojdziesz):

Zaczynasz od uslugi-ustawienia nap - tworzysz nowy - np pod nazwą 'first'
nazwa nap - first
adres apn - wap
nazwa uzytkownika - wap
haslo - wap

Po zapisaniu od razu ustaw drugi nap dla mmsów - np 'mms'
nazwa - mms
adres - mms
nazwa uzytkownika - mms
haslo - mms

Po zapisie wchodzisz w menu i dalej
usługi-usluga wap-ustawienia i tworzysz nowy profil:
nazwa - WAP Orange GPRS
str głowna - HTTP://mobile.orange.pl
ip - 192.168.006.102
port - 9201
nap - tutaj wybierasz ten utworzony wcześniej (zalóżmy 'first', jako pierwszy i drugi)

Analogicznie, tworzysz drugi profil o parametrach:
MMS Orange
HTTP://mms.orange.pl
192.168.6.104
9201
nap - 'mms'
po czym zapisujesz go.
Upewniasz się, że uslugi-usluga wap - ustawienia masz wybrane 'Wap Orange GPRS'.

Wchodzisz ponownie w menu :

wiadomości - mms- ustawienia - dane serwera - wybierasz MMS Orange

I u mnie działa wszystko jak należy.

 #162474  autor: vodzu
 16 mar 2007, 14:24
Witam. ja też zdecydowałem się w końcu na S88, mam go od tygodnia. I od razu ode mnie :
minusy:
- bardzo cicho działająca słuchawka, głos osoby z którą rozmawiam jest zdecydowanie za cichy. tragedii nie ma ale za CICHO ! (u też macie takie wrażenie ?)
- mp3 - niestety telefon nie nadaje się za bardzo na odtwarzacz, za dużo wysokich tonów i za CICHO grające słuchawki, może to wina słuchawek dołączonych do telefonu, niestety wejście na słuchawki jest mocno nietypowe (jakieś takie dziwne miniusb) i jak na razie nie udało mi się namierzyć przejściówki na allegro, jak się pojawią na pewno kupię żeby sprawdzić czy z porządnymi słuchawkami będzie lepiej grał.
i to chyba tyle.
MMS i wap udało mi się ręcznie ustawić bez problemu (gdzieś na forum opis dla orange, przerobiłem na swoją ERA i jest ok)

plusy:
- świetny wyświetlacz kolory, ostrość - rewelacja
- wygląd - telefon jest ładny, bardzo podoba mi się jego oszczędna forma
- niezłe plastiki
i w zasadzie cała reszta, z poza tym co napisałem w minusach.
jeszcze jedna uwaga, co uważam za kuriozum (i może potwierdzać moje przypuszczenia co do słuchawek) dźwięk z wbudowanego tylnego głośnika - rewelacja. Jest głośno i wyraźnie.

Co do motywów to też nie udało mi się niczego znaleźć, jakbyście coś namierzyli to dajcie jakieś info.

Aha jeszcze jedna uwaga, wysyłanie smsa jest za bardzo skomplikowane ;-) trzeba się przeklikać przez kilka ekranów. Zdziwiło mnie też że naciśnięcie zielnej słuchawki nie działa jak funkcja wyślij, trzeba naciskać Ok. Ale to tylko taka uwaga, kwestia przyzwyczajenie pewnie.

jakby były jakieś pytania będę sie starał pomóc

A jak pomógł to kliknij, że pomógł...
Obrazek
Obrazek

 #162510  autor: grejpfrutowy
 16 mar 2007, 16:44
Dla mnie dyskwalifikacją telefonu jako odtwarzacza jest (jak już wcześniej wspomniałem) brak obsługi playlist, a właściwie obsługa tylko jednej. Głośność mp3 zawsze przecież można sobie poprawić, choćby programem MP3 Gain (freeware). Dla mnie nawiasem mówiąc poziom na słuchawkach jest ok, na głośniku nie widzę różnicy przy włączeniu 3d i rzeczywiście dźwięk jest nieco płaski, choć też nie są to takie zniekształcenia, które by mnie irytowały.

Nie mam też zastrzeżeń co do głośności rozmów. Owszem, nie są może bardzo głośne, ale wystarczające dla mnie w zupełności.

 #162640  autor: MADMAX
 16 mar 2007, 21:13
Witam

Dziś S88 wyładował mi się pierwszy raz od czasu gdy załadowałem mu całą baterię.

grejpfrutowy, dziękuję za informacje - jutro zacznę grzebać i sprawdzę czy wszystko uda mi się poustawiać.

vodzu, firmowych słuchawek jeszcze nie używałem więc nie wiem jak działają natomast co do tylnego głośnika gra niuźle ale... no właśnie -postawić się telefonu w pionie raczej nie da a gdy położymy go na stole to te dzwięki już takie wyraźne się nie wydają (no chyba, że położymy fon ekranem do stołu ;) ) Co mnie zdziwiło cieniutko także było w centrum Poznania w godzinach szczytu - wiadomo, hałas cywilizacji robił swoje ale mój T610 było słychać w zgiełku lepiej niż S88, hmm... Oczywiście w "normalnych" warunkach jest ok.

Inne dziwy i dziwota ;)
1. Mój bluetooth z kompa nie chce połączyć się z S88, niby go widzi ale nie "paruje". Parowanie z K750i - działa bez problemu.

2. Zastanawiałem się czemu komputer połączony z telefonem przez USB otwiera mi 2 okienka z folderami telefonu? :shock:
Otóż domyślnie osobno tworzy "dysk" dla karty pamięci microSD i osobno dla pamięci telefonu - nie spotkałem się wczesniej z czyms takim ale i też nie miałem nigdy telefonu z kartą pamięci więc nie wiem czy jest to norma ;)

3. Wracając do tematu ustawiania fotek dla kontaktu; czy można ustawić obrazek dla ISTNIEJĄCEGO już kontaktu? Np czy z poziomu książki można komuś "dodać" fotę? Pytam bo nie widzę takiej możliwości. Mogę tylko wejść do obrazków, wybrać jeden z nich i dopiero ustawić jako jakąś grupę lub "nowy kontakt" (czyli od d..y strony - dla fotki tworzę cały nowy kontakt, muszę wpisać nr telefonu i nicka)

4. grejpfrutowy, piszesz:
"Masz ograniczenie do 13 znaków, bo zapisujesz kontakt na karcie sim, przy zapisie w pamięci telefonu jest dużo większe pole manewru"
Oczywiście zgadłeś, mam wszystko na simie :)
Czy wrzucenie tego całego towarzycha w pamięć telefonu nie zamuli go? Czy nie będzie tak iż dłużej będzie się wybeirać kontakt z listy? Gdzie trzymacie swoje kontakty?

5. vodzu, z tymi sms'ami masz rację -dla mnie (co już pisałem) również jest uniedogodnieniem przebijanie się przez kolejne zakładki - bezsensu. Gdyby to był mój pierwszy telefon nie zwróciłbym na to uwagi ale wysyłanie esek w S88 jest najbardziej uciążliwe wśród aparatów, które miałem :cry:
Oczywiście można się do tego przyzwyczaić... ;-)

Chwilowo tyle... :)

Pozdrawiam

 #162644  autor: grejpfrutowy
 16 mar 2007, 21:29
ad3 - jest opcja 'dodaj symbol' - i ów symbol to może być zdjęcie.

A co do kontaktów, ja mam wszystko w pamięci telefonu, głownie z powodu tego ograniczenia - na swoje imię i nazwisko potrzebuję 18 znaków, a co dopiero znajomych :) . poza tym można dodać tam kilka informacji - adres, e-mail itp. Nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu przy używaniu książki tel, działa tak jak każda inna pozycja w menu.

Telefon też mi się przed chwilą rozładował, i w sumie po naładowaniu mógłbym dla sprawdzenia przekopiować wszystko na sim, ale kiedy pierwszy raz po włożeniu karty przerzuciłem kontakty do pamięci telefonu losowo około połowie osób przypisały się różne grupy - nie wiadomo skąd, jak i po co. Nie chcę więc drugi raz tego wszystkiego usuwać.
------
Jako ciekawostkę mogę dodać, że przyszły do mnie dzisiaj z allegro folie na lcd. Dziwne toto, trochę małe - spodziewałem się, że zakryje całą górną powierzchnię telefonu, ale widzę cięcia w budżecie doprowadziły i do tego, że przycięli ją do rozmiarów ekranu.

 #162848  autor: giuseppe
 17 mar 2007, 15:40
Telefon oceniam bardzo pozytywnie, oczywiscie zawsze sa jakies zastrzezenia, ale przy zaletach tego telefonu wszystkie wady bledną :).
Mam za to pare pytan dotyczacych s88:
1. Dlaczego podczas "Pokazu slajdow" zdjecia nie wypelniaja calego ekranu, tylko pojawiaja sie normalnie jak w przegladaniu, tylko ze bez "paskow" menu?
2. Dlaczego po zgraniu z karty SIM kontaktow, przy wiekszosci pojawily sie jakies mistyczne litery "M" i "H" (np. giuseppe/M)?
3. Nie formatowalem baterii, i chyba w zwiazku z tym trzyma mi 3 dni przy sredni uzytkowaniu... Ile Wam trzyma? CZy i jak formatowaliscie baterie?
4. Dlaczewgo w funkcjach aparatu foto jest opcja Ramka, ale bez zadnych ramek :lol:?
5. Niby telefon ma polskie menu i polskie literki przy pisaniu smsa, ale jak wybiore np. "ł" to pokazuje mi powiedzmy "j" albo jakies krzaczaste niemieckie znaki.... OCB?
6. Tez macie wrazenie, ze wyswietlacz ma 'klopot' z odwzorowanie koloru zielonego? Jak wgralem sobie tapete longhorn (windowsowska - trawa i niebo), to niestety ten kolor z zielonjym ma niewiele wspolnego...
Pozdrawiam.

 #162992  autor: vodzu
 17 mar 2007, 21:17
CYBER pisze:z tymi sms'ami masz rację -dla mnie (co już pisałem) również jest uniedogodnieniem przebijanie się przez kolejne zakładki - bezsensu. Gdyby to był mój pierwszy telefon nie zwróciłbym na to uwagi ale wysyłanie esek w S88 jest najbardziej uciążliwe wśród aparatów, które miałem
Oczywiście można się do tego przyzwyczaić...
dokładnie. Dodatkowo co do małych uciążliwości, to dla czego twórcy softu nie pomyśleli o tym że fajnie by było po przeczytaniu smsa połączyć się z nadawcą po prostu wciskając zieloną słuchawkę zamiast Opcje->Połącz. Poza tym co dziś zauważyłem w Erze jest usługa Kto dzwonił. Dostajesz smsa z nr telefonu osoby która dzwoniła jak np. z kimś rozmawiałeś. W moim poprzednim fonie (Siemens AF51) jak czytałem takiego smsa to nr. telefonu wpisany w smsie podświetlał się i po naciśnięciu zielonej można się z tym numerem połączyć, a teraz co ? Trzeba sobie nr przepisać na kartkę a później wstukać w telefonie, żeby oddzwonić. I znów niby nic ale można było to jakoś rozpracować. Żeby nie było że narzekam to S88 bardzo mi się podoba i dalej uważam że jest dobrym wyborem za taką cenę nie znajdzie się niczego równie dobrego.
giuseppe co do tego zielonego to trudno mi powiedzieć, wrzuciłem sobie taką tapetę żeby sprawdzić, no i w galerii na full ekranie wygląda OK ale już ustawione jako tapeta nie bardzo i faktycznie z tej soczystej zieleni robi się takie khaki, wydaje mi się że na tapecie ekran się trochę ściemnia.
Co do ramek to ha wiem osochozi - ramki są od rozdzielczości 640x480 w dół.

A jak pomógł to kliknij, że pomógł...
Obrazek
Obrazek

 #163046  autor: MADMAX
 17 mar 2007, 23:06
grejpfrutowy pisze:ad3 - jest opcja 'dodaj symbol' - i ów symbol to może być zdjęcie.
Na szybko sprawdziłem i... nie mam tego, ale może właśnie dlatego że trzymam kontakty na simie? :)
Zobaczę później czy kontaktom wrzuconym w pamięć fonu można dać tak jak piszesz fotę z pozycji książki.

giuseppe pisze:3. Nie formatowalem baterii, i chyba w zwiazku z tym trzyma mi 3 dni przy sredni uzytkowaniu... Ile Wam trzyma? CZy i jak formatowaliscie baterie?
Ja zafundowałem baterii 15-godzinne bliskie spotkanie z ładowarką po pierwszej "glebie" (czyli wyładowaniu się po włożeniu akusia z pudełka do telefonu) :lol:
Dziś było drugie ładowanie, ok 10h (w nocy) - fon trochę pochodził (nie częściej niż zwykle) i... trochę mnie martwi że już zeszły 2 kreski (czyli 50%) :|

giuseppe pisze:6. Tez macie wrazenie, ze wyswietlacz ma 'klopot' z odwzorowanie koloru zielonego? Jak wgralem sobie tapete longhorn (windowsowska - trawa i niebo), to niestety ten kolor z zielonjym ma niewiele wspolnego...
W sumie nie zauważyłem tego a też jakąś zielonopodobną tapetkę miałem przez moment. Może masz inny kontrast ustawiony na monitorze i stąd rozbieżności :)
Ja natomiast nieco się zdziwiłem robiąc fotki w "black & white" - cos za dużo odcieni na ekraniku podczas przeglądania... Jutro może sprawdzę jak to wygląda po zrzuceniu na komputer bo na komórze B&W wyglądają średnio.

Co do motywów powiem tak; w sumie już mi tak bardzo nie przeszkadza, że żadnych nie mogę znaleźć. Menu, ikonki itd tak czy siak bardziej mi się podobają w K750i. Mam wrażenie że ten aspekt w S88 to ubiegła epoka. Mimo to nie jest zle - tapeta ustawiona, po pewnym czasie menu obsługuje się intuicyjnie i nie zwraca się na ikonki większej uwagi więc jest ok ;)

Pozdrawiam

 #163131  autor: grejpfrutowy
 18 mar 2007, 01:35
Z tymi zdjęciami na sim/karcie jest właśnie tak jak mówisz, CYBER, przekopuj a sprawdzisz.

A co do zielonego? Ja zauważyłem to, ale tylko przy niektórych odcieniach - na wyświetlaczu widzę taki brudny, błotny kolor. Też z czerwonym jest podobnie - przy niektórych odcieniach kolor jakby rozlewał się poza kontury.


A co do baterii? Jestem trochę rozczarowany jej żywotnością, choć pamiętajmy, że bateria litowo-jonowa potrzebuje kilku cykli ładowania, by osiągnąć pełną pojemność. Ja też ją postanowiłem sformatować, nawet gdy jeśli ma to nie dać nic będę spokojniejszy (3x12h).

 #163244  autor: dream
 18 mar 2007, 14:36
grejpfrutowy, wielkie dzięki za ustawienia MMS... Od początku posiadania tego telefonu nie mogłem sobie z tym poradzić. Przydałyby sie jeszcze ustawienia dla Plusa [bede musiał pokombinować :mrgreen: ].

http://s88.ok1.pl => Zapraszam

 #163249  autor: MADMAX
 18 mar 2007, 14:49
grejpfrutowy pisze:A co do zielonego? Ja zauważyłem to, ale tylko przy niektórych odcieniach
Własnie też muszę zweryfikować to co wcześniej napisałem iż nie zauważyłem by zieleń była źle odwzorowana. Zarzuciłem trochę tapetek i faktycznie, dokładnie tak jak mówi grejpfrutowy niektóre odcienie wyglądają inaczej niż w oryginale.
Generalnie jednak wyświetlacz bomba, obrazki wyglądają prześlicznie :-D

[ Dodano: 2007-03-18, 17:03 ]
Ustawiłem wszystko wg powyższych instrukcji i mmsy nie chcą się wysłać. Próbowałem fotki różnej rozdzielczości i o różnej wadze.
Pokazuje się na ekranie głównym niebieska koperta z czerwoną strzałką "wychodzącą", chwilę poźniej pojawia się napis "gprs" i... po chwili kończy się to komunikatem o nieudanym wysyłaniu...
Jeszcze pokombinuję.

[ Dodano: 2007-03-18, 21:08 ]
Okay, już wszystko jest git - zrobiłem literówkę, a własciwie cyfrówkę ( ;) ) w "192.168.6.104"
MMS'y śmigają aż miło :)

Pozdrawiam

 #163579  autor: Slevin
 19 mar 2007, 11:07
są tu opisy ustawień mms i wap. a co z Ustawieniami Internet'u ?
bo s88 obsługuje xhtml.

 #163804  autor: MADMAX
 19 mar 2007, 19:49
Skoro już o róznych okołointernetowych sprawach mowa; może wiecie gdzie wejść by usunąć ikonkę koperty z niebieskim "czymś", która pojawiła mi się jeszcze zanim ustawiłem całą konfigurację wap oraz mms?
Chodzi o to, że zanim to zrobiłem Orange, czy inne tałątajstwo przysłało smsa w którym było coś o tym, że mogę sobie zassać jakieś tam tapety czy cuś (nawet nie pamiętam bo wywalam takie "promocje") i że w drugiej esce dostanę LINKA do tego miejsca rozpusty ;)
I tu właśnie wypluło mi na ekranie głównym ową ikonkę, której nie wiem jak się pozbyć - nie mam tego w przychodzących wiadomościach sms, mms itd więc jak mam to ukatrupić (wisi to sobie już tak kilka dni)?

[ Dodano: 2007-03-19, 19:56 ]
Slevin pisze:bo s88 obsługuje xhtml.
Oj chyba jednak nie, jesteś pewny?

Pozdrawiam

 #163920  autor: grejpfrutowy
 20 mar 2007, 07:50
Nie mam pojęcia, ale ja bym spróbował z wyjęciem karty sim a jak to się nie uda to przywrócenie ustawień fabrycznych.

 #163947  autor: Slevin
 20 mar 2007, 09:24
gdzieś wyczytałwm że ma obsluge xHTML... sam już niewiem....
a co z aplikacjami Java? gdzie umiescic np Opere(plik .jar) aby poprawnie działała?

 #163967  autor: grejpfrutowy
 20 mar 2007, 10:58
W katalogu java, ale obok pliku .jar musi być też z rozszerzeniem .jad i mieć nie więcej niż 230 kb.

 #163970  autor: Slevin
 20 mar 2007, 11:09
a trzeba zrobić w Java foldery jam/applications ?

[ Dodano: 2007-03-20, 11:12 ]
już mam:) a co z aplikacjami bez pliku jad ?

 #163972  autor: grejpfrutowy
 20 mar 2007, 11:23
możesz skorzystać z jakiegoś programu do tworzenia plików .jad, np Jadmaker.

 #164003  autor: dream
 20 mar 2007, 13:33
[quote="CYBER"] może wiecie gdzie wejść by usunąć ikonkę koperty z niebieskim "czymś", która pojawiła mi się jeszcze zanim ustawiłem całą konfigurację wap oraz mms?[/quoto]

To jest wiadomość sieciowa - usuwa ja się w skrzynce WAP [wiadomości Wap].

 #164124  autor: C-bool
 20 mar 2007, 18:17
Gry na S88 można łatwo zdobyć.... Teraz jest dużo gier na Motki, i one działają na fonie i to bardzo dobrze :)

Ericsson --> Sagem MYX-1 --> Sony Ericsson T610 --> Motorola E398 --> Samsung Z500 --> BenQ-Siemens S88 --> Nokia 6233 --> SE W950i --> Nokia 6120 --> Nokia 6234 --> Nokia 2630 --> Motorola W377 --> Nokia 6234
  • Strona 2 z 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10