DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #227400  autor: Zephon
 15 paź 2007, 17:38
No i stało się, delikatnie mówiąc szlag mnie trafił przy tej N73, to tylko przereklamowany klocek:/, zdjęcia owszem potrafią być świetne, ale tylko przy intensywnym świetle słonecznym :evil: A więc tak, zdecydowałem, że sprzedam ten telefon liczę, że dostane minimum 1000zł, mam zamiar kupić coś z aparatem minimum 2Mpx, a to wymogi:
- musi robić świetne zdjęcia makro (szczególnie tekst) w każdych warunkach
- flesz z funkcją latarki
- wygodna klawiatura
- wyświetlacz minimum 2 cale
To są główne wymagania, sory, że co chwile temat zakładam, ale nie wiem co mam robić z tą Nokią :|
Jak myślicie, opłaca się czekać na LG KU990, ile może kosztować?
Ostatnio zmieniony 22 paź 2007, 20:05 przez Zephon, łącznie zmieniany 2 razy.

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+

 #227522  autor: kebulon
 16 paź 2007, 06:03
SE w810i?? posiada świetne macro ,flesza z funkcją latarki ,wyświetlacz tam ma ok 2 cali ,a klawiatura to rzecz gustu ale myśle że nie przyniesie problemów.Bo jest jeszcze k800i ale on znowu nie posiada latarki tylko lampe błyskową

 #227555  autor: butterfly
 16 paź 2007, 15:05
Eeeee... do zdjęc makro polecasz serię walkmen.,....
Coś od SE z serii K/cyber shot.

 #227560  autor: Zephon
 16 paź 2007, 15:31
W810i ma w sumie taki sam aparat jak K750i, więc zły na pewno nie będzie, poważnie się zastanawiam nad Samsungiem U600 albo SE K810i, nie wiem, czy coś by się jeszcze nadawało :| K810i wiem, że robi piękne zdjęcia, miałem do czynienia z K800i i w pomieszczeniu przy średnim świetle dosłownie miażdżył N73 zdjęciami tekstu, a w K810i na pewno gorzej nie będzie, a słyszałem, że K810i robi jeszcze lepsze foty, nie wiem tylko jak jest z Samsungiem, może jest tu jakiś użytkownik??

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+

 #227609  autor: szczeka
 16 paź 2007, 19:17
telefon do zdjec makro?

kpiny ;)

k810i robi dobre foty, fakt.
ale tylko jak na telefon.

generalnie z takimi wymaganiami po kupnie telefonu nie bedziesz w pelnie usatysfakcjonowany, bo nie ma telefonu, ktory robi naprawde DOBRE zdjecia w trybie MAKRO... zadne tam k810i czy inne.. bardziej polecam Canona A430, tani kompakt, a naprawde makro ma swietne..

 #227616  autor: soul blade
 16 paź 2007, 19:36
no a K550i dobry będzie do zdjęć makro ?? bo nie wiem a na necie fotki różne są wiec nie jestem dobrze zorientowany ...

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #227642  autor: szczeka
 16 paź 2007, 20:24
k550i?
telefon bardzo dobry, ale DO ZDJEC MAKRO NIE BEDZIE SIE NADAWAL ;) nie lepiej kupic jakis telefon za ~300-400zl z przyzwoitym aparatem 2mpx (np. k750i), zostanie Ci sporo kasy i kupisz sobie cyfraka z dobrym makro - np. wczesiej wspomniany przeze mnie canon a430.

 #227647  autor: piottrw
 16 paź 2007, 20:38
Witam
Właśnie k550 idealny jest do makro, tekst także. Zdjęcia dałem do albumu
Tylko powtarzam to jest aparat cyfrowy i trzeba sie nauczyć nim posługiwać i bez statywu tekst z ręki rozmarze sie
Pozdrawiam

 #227655  autor: Osk92
 16 paź 2007, 21:22
Ale Wy pierdoły opowiadacie, Boże :| Jaki statyw do makro? :| Czemu nie W810i? Przecież to jeden ch... pies z K550i, D750i...

szczeka- łaź z telefonem i aparatem jeśli ten pierwszy pozwala Ci zrobić coś tak jak chcesz... :| gash...

Masz 1000zł? Kup K800i, zaoszczędzisz, będziesz zadowolony.

 #227666  autor: butterfly
 16 paź 2007, 21:44
szczeka pisze:ale DO ZDJEC MAKRO NIE BEDZIE SIE NADAWA
Dlaczego nie? Właśnie SE słynie z tego, że makro ma cud, miód i powidła.
Osk92 pisze:Czemu nie W810i? Przecież to jeden ch... pies z K550i, D750i...
Nie, to nie jest to samo. Chyba, ze wgrasz sobie stery od aparatu z serii K.

 #227669  autor: Osk92
 16 paź 2007, 21:54
nie uwierzę dopóki nie zobaczę- czekam na fotki porównawcze z serii K, które zmiażdżą W810i

 #227697  autor: kebulon
 17 paź 2007, 07:54
Ja jestem po stronie Osk92.Różnica między k750i a w810i jest naprawde mała prawie że niezauważalna .Ktoś tam pisał że w810i ma słabe macro i nie nadaje do zdjęc macro :roll: np to albo to no albo to :roll: .Zdjęcia macro z k750i : np takie abo takie mówią że róznicy między serią w a serią k przy oryginalnych sterownikach aparatów jest mała różnica.Więc butterfly nie mów że to nie to samo.Zresztą jak ktoś umie posługiwać się wyszukiwarką google i jakość zdjęć z w810i nie będzie go zadowalała to sobie wgra sterownik kamery inny i będzie po kłopocie.
Zephon -jeżeli obędziesz się bez latarki to bierz k800i.I wtedy będzie miał najlepsze zdjęcia bo to seria k jak twierdzi butterfly która robi lepsze zdjęcia :roll: jak już wspomniałem jest różnica ale to nieduża.
piottrw pisze:Tylko powtarzam to jest aparat cyfrowy i trzeba sie nauczyć nim posługiwać i bez statywu tekst z ręki rozmarze
Nie potrafisz bez statywu zrobić normalnego zdjęcia??? :roll:
szczeka pisze:telefon do zdjec makro?

kpiny

k810i robi dobre foty, fakt.
ale tylko jak na telefon.

generalnie z takimi wymaganiami po kupnie telefonu nie bedziesz w pelnie usatysfakcjonowany, bo nie ma telefonu, ktory robi naprawde DOBRE zdjecia w trybie MAKRO... zadne tam k810i czy inne.. bardziej polecam Canona A430, tani kompakt, a naprawde makro ma swietne..
:roll: szczeka - czy Ty to nazywasz słabym macro??? albo to ??? :roll: a co do wyboru -jak obędziesz się bez lampy to bierz k800i
P.S
butterfly pisze:cud, miód i powidła
cut mjut i bakalie :-) pozdro
Ostatnio zmieniony 17 paź 2007, 19:49 przez kebulon, łącznie zmieniany 1 raz.

 #227742  autor: Zephon
 17 paź 2007, 13:42
Właśnie latarka jest jedną z tych funkcji, których naprawdę często potrzebuje :wink:
A co z U600?? Albo ewentualnie G600??

Samsung R200s=>Siemens A52=>Nokia 6020=>Siemens CX65=>Sony Ericsson D750i=>Nokia N73 ME=>Samsung D900i=>Motorola E8=>Nokia C5=>Sony Ericsson Xperia Arc S=>Samsung Galaxy S III=> HTC One m7=> HTC 10=> HTC U12+

 #227793  autor: szczeka
 17 paź 2007, 17:24
butterfly pisze:
szczeka pisze:ale DO ZDJEC MAKRO NIE BEDZIE SIE NADAWA
Dlaczego nie? Właśnie SE słynie z tego, że makro ma cud, miód i powidła
jak na telefon zdjecia w trybie marko w Sony Ericssonach wychodza rzeczywiscie niezle,
ale porownaj sobie fotki makro SE o wartosci 800-1000zl, a jakas cyfrowka o wartosci ~300-400zl... ;)

ja bym wolal kupic k750i + cyfrak.

Ja jestem po stronie Osk92.Różnica między k750i a w810i jest naprawde mała prawie że niezauważalna .Ktoś tam pisał że w810i ma słabe macro i nie nadaje do zdjęc macro np to albo to no albo to

no i wlasnie te fotki co dales sa kiepskie,
choc wiadomo - jak na telefon moga sie podobac, ale jednak sporo w nich niedoskonalosci.

chociazby szumy na pierwszym zdjeciu, POMIMO dobrego oswietlenia,
w drugi kolory nie sa takie, jak byc powinny - aparat z dolnej polki by zrobil lepsza.
trzecia fotka - bez fajerwerkow, niormalny tekst, k320i robi tak samo wyrazne (tekst) tylko, ze rozdzielczosc mniejsza, hrhrhr... a poza tym - strasznie zaszumiony fragment w prawym dolnym rogu.

 #227825  autor: piottrw
 17 paź 2007, 19:15
Witam tak dla przykładu mój k550
ksiażka A3 w ciemnym pomieszczeniu z lampą: Obrazek Obrazek i do książki przydał by się statyw, który jest na stronie sonyericsson
Tu z kolei grzybki i zwierzątka pod kopcem Obrazek Obrazek
Na koniec budynek stacji Kocmyrzów, prawdopodobnie przed rozbiórką Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 paź 2007, 19:51 przez piottrw, łącznie zmieniany 1 raz.

 #227836  autor: Prometo
 17 paź 2007, 19:37
kebulon, piottrw proszę o zastanowienie się 2 razy zanim napiszecie tekst. Więcej nie będę upominał.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #227838  autor: piottrw
 17 paź 2007, 19:47
Witam
Ja w swoim aparacie dopiero po ok. 500 fotek doszedłem mniej więcej jak ustawić oświetlenie, i inne parametry do fotografowanego obiektu. I jedna konkluzja najgorzej wychodzą zdjęcia gdy wszystko jest ustawione na auto.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 paź 2007, 19:53 przez piottrw, łącznie zmieniany 1 raz.

 #227850  autor: XPiotrX
 17 paź 2007, 20:23
Tu masz link do porównania aparatów w Samsungu G600 i Nokii N95:
http://www.mobile-review.com/review/sam ... 0-en.shtml

Jeśli nie oczekujesz cudów to może cię zadowolić ten aparat. Na pewno jest to tania komórka z 5 megapikselami.

 #227889  autor: kamil1221
 17 paź 2007, 22:19
kebulon pisze: :roll: szczeka - czy Ty to nazywasz słabym macro??? albo to ??? :roll: a co do wyboru -jak obędziesz się bez lampy to bierz k800i
to akurat jest bardzo słabe macro... - postrzępiony charakter pixela po powiększeniu - to gorzej niż horror !
Nie wspomnę o kiepskim balansie bieli oraz fatalnym odwzorowaniem kolorów.
Na chwilę obecna nie znam telefonu który by się równał choć z najprostszą i najtańszą cyfrówką nawet cudowne SE serii K.

Jak chcesz mieć ładne zdjęcia macro zainwestuj w aparat z prawdziwego zdarzenia.
Zobacz sam – twój cudowny k800i a zwykła cyfrówka Samsunga – model S730.
Ewidentnie widać że pixele oraz sam obraz jest bardziej spójny oraz realistyczniejszy.
Powiększenie 50 %
Obrazek Obrazek
Powiększenie 400 %
Obrazek Obrazek

 #227898  autor: stanax
 17 paź 2007, 22:45
kamil1221 pisze:cudowne SE serii K
... :shock:
kamil1221 pisze:twój cudowny k800i
... :roll:
kamil1221 pisze:a zwykła cyfrówka Samsunga
... Kamil, dałbyś już spokój z tymi atakami... wypisujesz od dawna dyrdymały o plastikowej optyce i inne niestworzone historyjki, a prawda jest taka, ze do słoniaka żaden telefon nie może sie równać pod względem jakości zdjęć - zwłaszcza makro! Dałem sie nabrać na Twoje "teorie" i kupiłem dwa tygodnie temu HP R927... niech diabli wezmą takie doradztwo! Umoczyłem osiemset złotych, a makro z niego to chała(8,2MPix) w porównaniu do k800... nie jesteś rzetelny! Tu nie chodzi o szumy i inne bzdety, tylko czy da sie odczytać szczegóły zdjęcia... szumy, zafarb, aberracja tu nie ma nic do rzeczy. Z plastikowa optyka czy choćby z plasteliny to i tak ten szajski telefon robi czytelne zdjęcia - jak będę startował w World Press Foto to pierwej ubiorę sie w słoniaka serii "k" niż w jakikolwiek inny telefon z ap. foto mimo ze będzie ze szkłem!
To tyle na temat, a tego hapeka sprzedałem ze strata dwustu złotych ćmokowi podobnemu do mnie sprzed dwóch tygodni... więcej nie dam sie nabrać na 'prawdy objawione' przez modów z Telepolis!!!