DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #244898  autor: TomiURS
 09 sty 2008, 22:51
Mam straszny problem z MMS w Simplusie. Telefonik to k800i - ściągnałem wszystkie ustawienia automatyczne ze strony Plusa i kiedy próbuję odebrać wiadomość MMS przez ok 30 sek mam komunikat " Pobieranie wiadomości" a następnie wyskakuje komunikat - "pobieranie nie powiodło się, błąd komunikacji, spróbuj ponownie później".

Wie ktoś co zrobić żeby móc normalnie wysyłać i obierać MMSy w Simplusie. Chyba będę musiał się udać do salonu....

Sagem MC-815 --> Nokia 3330 --> Nokia 6610i --> SE k750i --> SE k800i --> S Wave S8500-GT --> S Galaxy Ace 2 GT-i8160 --> S GT-N7105 Note II LTE --> S Galaxy A3 2015 --> S Galaxy S6 --> Galaxy S7 Edge

 #244902  autor: BTS_lodz
 09 sty 2008, 23:03
A czy na innym telefonie też są problemy? Jeśli tak, to znaczy że problem leży po stronie operatora. Upewnij się, że masz wogóle aktywne przesyłanie MMSów.
Kiedyś miałem podobny problem w Erze i długo nikt nie mógł dojść co się stało - ustawienia w telefonie były wpisane, usługa MMSów aktywna. W końcu pan w BOA zrobił deaktywację usługi i ponowną aktywację po upływie godziny i... pomogło !

 #244917  autor: dechomenon
 10 sty 2008, 01:49
TomiURS pisze:Wie ktoś co zrobić żeby móc normalnie wysyłać i obierać MMSy w Simplusie. Chyba będę musiał się udać do salonu....
najpierw sprawdzamy GPRS czyli wpisujesz *101*11*02#ok, co Ci się pojawia ? jeśli komunikat, że GPRS jest aktywny to wszystko dobrze..jeszcze inaczej zobacz tak..wejdź w łączność, w połączenia internetowe, profile internetowe i tam musisz wybrać GPRS_MMS coś takiego coś z MMS, i potem wchodzisz w komunikację danych i też tak ustawiasz..jako preferowane dajesz GSM i GPRS i będzie dobrze...tylko pamiętaj po tym wszystkim wyjąć baterię i włożyć jeszcze raz do telefonu...aha i wiadomość którą chcesz odebrać, nie będzie już można ponieważ telefon jest źle skonfigurowany i mms przyszedł w momencie gdy ta zła konfiguracja jeszcze była, po prosty wyślij po zmianie tych ustawień jakiegoś testowego mms'a

 #244994  autor: D@rio
 10 sty 2008, 19:27
dechomenon pisze:...tylko pamiętaj po tym wszystkim wyjąć baterię i włożyć jeszcze raz do telefonu...
eee tam... :)
dechomenon pisze:aha i wiadomość którą chcesz odebrać, nie będzie już można ponieważ telefon jest źle skonfigurowany i mms przyszedł w momencie gdy ta zła konfiguracja jeszcze była
a ja myślę że będzie można bo ona caly czas czeka na serwerze w MMSC... :)

Obrazek

 #245009  autor: dechomenon
 10 sty 2008, 20:20
wyciągnięcie baterii często pomga...a zrobić tak nic nie szkodzi...a z mms to już miałem tyle zabaw, że po prostu lepiej jest przesłać sobie nowego..może być tak, że pobierze wiadomość, jednak nie dzieje się to zawsze...ważne jest np. jak kto długo ustawił termin ważności wiadomości, no i czynniki bliżej nie możliwe do opisania hehee :P

 #245025  autor: D@rio
 10 sty 2008, 20:42
dechomenon pisze:wyciągnięcie baterii często pomga...a zrobić tak nic nie szkodzi...
a ja Ci powiem że odkąd mam doczynienia z telekomunikacją na wpół-profesjonalnie (czyli od 1997r.) to nigdy nie wyciągałem baterii z telefonu i jakoś zawsze działało :) na różnych terminalach. A tych konfiguracji to już setki przeprowadzałem...
dechomenon pisze: z mms to już miałem tyle zabaw, że po prostu lepiej jest przesłać sobie nowego..może być tak, że pobierze wiadomość,
jeśli nie minął jeszcze okres przechowywania w MMSC operatora (a ten jest różny, zależnie od operatora) to wierz mi że pobierze. 100%.
dechomenon pisze:...ważne jest np. jak kto długo ustawił termin ważności wiadomości,
przeważnie zawsze jest maksimum.
dechomenon pisze: no i czynniki bliżej nie możliwe do opisania hehee
nie ma czegoś takiego w telekomunikacji. To nie jest branża abstrakcyjna....

Obrazek

 #245069  autor: biotyt
 10 sty 2008, 22:45
A ja poradzę sprawdzenie czy pamięć telefonu nie jest zapełniona. Kilka dni temu zastanawiałem się czemu mi MMS nie przyszedł, a pobranie też nie dawało żadnego skutku. Też był podobny komunikat, przez co wydawało się, że to ustawienia nieprawidłowe lub problem w sieci... Dopiero na drugi dzień mnie olśniło, że przecież mam wolne dokładnie 8KB pamięci. Po zwolnieniu pamięci wewnętrznej wszystko wróciło do normy.

biotyt

 #245089  autor: dechomenon
 11 sty 2008, 02:44
a ja Ci powiem że odkąd mam doczynienia z telekomunikacją na wpół-profesjonalnie (czyli od 1997r.) to nigdy nie wyciągałem baterii z telefonu i jakoś zawsze działało :) na różnych terminalach. A tych konfiguracji to już setki przeprowadzałem...
no to różnie trafialiśmy, bo u mnie nie raz reset z akumulatorem pomagał, bo zostały już wykonane wszystkie czynności i tylko pozostała ta opcja...
jeśli nie minął jeszcze okres przechowywania w MMSC operatora (a ten jest różny, zależnie od operatora) to wierz mi że pobierze. 100%.
takiej gwarancji bym nie dawał, miałem przypadki, że przyszła do mnie babka, co dostała mms'a i miała miał błąd komunikacji...(brak ustawień) zostało wszystko ustawione, i nadal były problemy z pobraniem wiszącej wiadomości, dopiero kolejna wysłana, dało się ją odebrać...to są przykłady jakie sam przechodziłem w POS-ie
D@rio pisze:dechomenon napisał/a:
no i czynniki bliżej nie możliwe do opisania hehee


nie ma czegoś takiego w telekomunikacji. To nie jest branża abstrakcyjna....
napisałem to z nutą ironii

 #245094  autor: D@rio
 11 sty 2008, 03:26
dechomenon pisze:takiej gwarancji bym nie dawał, miałem przypadki, że przyszła do mnie babka, co dostała mms'a i miała miał błąd komunikacji...(brak ustawień) zostało wszystko ustawione, i nadal były problemy z pobraniem wiszącej wiadomości, dopiero kolejna wysłana, dało się ją odebrać...to są przykłady jakie sam przechodziłem w POS-ie
no to doprecyzuję; Jeśli nie przyszła informacja o wiadomości MMS do odczycie na serwerze WWW operatora (interfejs przeglądarki) tylko mamy monit o nadejściu wiadomości MMS w telefonie to powinno dać się ją pobrać. W tym pierwszym przypadku tylko pobranie będzie nie możłiwe...

Dodam że można sobie taki monit ustawić ręcznie. W ustawieniach jest taka opcja jak "pobieraj ręcznie"... i będzie skutkowo tak samo, jakby były błędne ustawienia :-) a tak na prawdę wszystko będzie tip top.
dechomenon pisze:
no to różnie trafialiśmy, bo u mnie nie raz reset z akumulatorem pomagał, bo zostały już wykonane wszystkie czynności i tylko pozostała ta opcja...
ja logicznie tego nie obejmuje co by tu reset akumulatora pomagał. Wyjęcie baterii tak na prawdę nic nie resetuje. Ani EEPROM'u w telefonie, ani ROM'u ani nic. Jedyne co, to rozładuje oddzielną baterię zegara (dla której jest różny czas "podtrzymania" zależnie od modelu telefonu).

Obrazek

 #245274  autor: dechomenon
 12 sty 2008, 00:14
ja logicznie tego nie obejmuje co by tu reset akumulatora pomagał. Wyjęcie baterii tak na prawdę nic nie resetuje. Ani EEPROM'u w telefonie, ani ROM'u ani nic. Jedyne co, to rozładuje oddzielną baterię zegara (dla której jest różny czas "podtrzymania" zależnie od modelu telefonu).
w przypadku gdy, np. telefon pierwotnie był w orange, próbowałem nadpisać ustawienia orangutana plusowskimi, do momentu, kiedy nie zresetowałem fona przez wyciągniecie akumulatora, nie było żadnej reakcji, nie dało się nadpisać ustawień...

 #245276  autor: D@rio
 12 sty 2008, 00:30
dechomenon pisze:
w przypadku gdy, np. telefon pierwotnie był w orange, próbowałem nadpisać ustawienia orangutana plusowskimi, do momentu, kiedy nie zresetowałem fona przez wyciągniecie akumulatora, nie było żadnej reakcji, nie dało się nadpisać ustawień...
a co, nowego profilu też się nie dało stworzyć?

Obrazek

 #245282  autor: dechomenon
 12 sty 2008, 00:54
no właśnie, że dało się...ale on jak by nie potrafił przerzucić się na te nowe ustawienia, mimo że miały priorytet jako 1, dopiero taki reset pomógł...

 #245283  autor: D@rio
 12 sty 2008, 00:59
dechomenon pisze:no właśnie, że dało się...ale on jak by nie potrafił przerzucić się na te nowe ustawienia, mimo że miały priorytet jako 1, dopiero taki reset pomógł...
no ciekawe, ciekawe...

Obrazek

 #265195  autor: kamilmufc
 07 maja 2008, 17:30
Witam. Mam od niedawna sony ericssona K800i w sieci plus. Telefon sprawuje się fantastycznie (jeżeli ktoś planuje zakup-polecam). Mam tylko jeden problem taki sam jak miał tomiurs. Dobrze żeście odpisali że trzeba włączyć GPRS i takie tam tylko że ten model nie ma czegoś takiego w ustawieniach jak GPRS/MMS tylko TRANSMISJA DANYCH CS I PS LUB TRANSMISJA DANYCH PS. kompletnie nie wiem o co w tym chodzi. W każdym razie domyśliłem się że trzeba założyć oddzielne konto internetowe do pobierania smsów ( zwykle internetowe mam dobre bo bez problemu łącze sie ze stronami) i nie wiem czy dobrze wpisuje otóż: Nazwa profilu MMS nazywam przykładowo BLABLA, potem jest serwer wiadomości gdzie trzeba podać adres stony(nie wiem jakiej) no i wybrać profil ale to na pewno jest ok. więc jeżeli ktoś wie jaki mam problem proszę o pomoc. :)