DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #251086  autor: m_franczak
 14 lut 2008, 10:44
Witam wszystkich.
Może ktoś mi pomoże w moim problemie.
Przeprowadziłem się na wieś i potrzebuję internet. Niestety jak to z TPSA bywa mają problem z przekopaniem 50 m i podłączeniem mi neostrady. Taki sam problem ma mój sąsiad jak również inni ludzie w mojej miejscowości.
Myślałem więc nad internetem radiowym. Tylko nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, jakie są koszty i ile osób było by potrzebne. Może znacie kogoś kto na Dolnym Śląsku się tym zajmuje?

Z góry dzięki za pomoc.
Mariusz F
Ostatnio zmieniony 14 lut 2008, 14:46 przez m_franczak, łącznie zmieniany 1 raz.

Mario

 #251095  autor: elrond
 14 lut 2008, 11:31
Przede wszystkim musisz się dowiedzieć, czy w Twojej okolicy jest jakaś firma udostępniająca radiówke. Jak masz laptopa to możesz wyjść na jakąś górke i sprawdzić dostępne sieci WLAN. To opcja 1.

Ale widzę że Ty myślisz nad własną siecią... dobrze rozumie? To nie takie proste. Przede wszystkim musiałbyś mieć kogoś kto się na tym zna, chęci, troche gotówki, czasu i potencjalnych klientów. Budowałem z bratem sieć w mojej miejscowości i wiem że trochę z tym zachodu jest. Trzeba mieć dostęp na 5 GHz do jakiegoś łącza, dobrą miejscówke na nadajnik, APek(i), anteny... sporo tego. Dla kilku osób na pewno się nie opłaci.

 #251097  autor: dechomenon
 14 lut 2008, 11:42
jak on by wyszedł na górkę na wsi, to na prawdę musiał by być potężny sygnał...

 #251103  autor: Prometo
 14 lut 2008, 12:05
m_franczak próbowałeś z Netią? Netia opanowała prawie cały Dolny Śląsk.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #251112  autor: elrond
 14 lut 2008, 13:28
dechomenon pisze:jak on by wyszedł na górkę na wsi, to na prawdę musiał by być potężny sygnał...
Nie rozumie ironii. Mi chodzi jedynie o to, żeby sprawdził czy są u niego jakiekolwiek sieci. W odpowienim miejscy u sobie jestem w stanie złapać ze 3-4. Wieś, 1,1K.

 #251186  autor: marinux
 14 lut 2008, 19:12
e tam bawic sie w podpinanie do jakichs sieci. przeciez moze ci zrywac do tego dzielisz lacze z kims eee, to juz nie jest to a z ta netia to moze wypalic oni na slasku maja sporo tych nadajnikow wimaxa to moze dzialac......

 #251265  autor: hainasz
 15 lut 2008, 00:00
Wkop sam kabel i powiedz monterom, że już tak był, że znalazłeś, jak nie chcesz sie bawić w zezwolenia, a wkopanie kabla nie stanowi problemu. Z inwestycją TP to można czekać i czekać.

Tak hardcorowa rada, ale jak ktoś bardzo potrzebuje i zależy mu na czasie, to może w to wejść. ;)

hainasz

 #251396  autor: kowcio
 15 lut 2008, 17:13
a może rozpatrzysz podpisanie umowy na internet z Orange? ja tak zrobiłem i przyznam szczerze że zadowolony jestem. :-) bez żadnych kabli, modem z kartą SIM i można hulać ile wejdzie :-D

 #251402  autor: bkawa
 15 lut 2008, 17:51
elrond pisze:Przede wszystkim(...)
Poza tym wszystkie kwestie prawne związane z prawem telekomunikacyjnym, dane osobowe, etc.
kowcio pisze:a może rozpatrzysz podpisanie umowy na internet z Orange? ja tak zrobiłem i przyznam szczerze że zadowolony jestem. :-) bez żadnych kabli, modem z kartą SIM i można hulać ile wejdzie :-D
W Trzebnicy to pewnie skończy się na EDGE, więc na dłuższą metę strasznie upierdliwe.

Domowy wyrób nalewek

 #251406  autor: marinux
 15 lut 2008, 18:30
orange odpada tym bardziej na wsi lepiej skorzystaj z wkopania kabla
a na sam poczatek to dowiedz sie czy u ciebie w miejscowosci wogole mozna uruchomic neostrade bo to roznie bywa z TP.... poprostu zadzwon do tp i do netii i zobacz czy sa wogole jakies mozliwosci techniczne

 #251447  autor: Prometo
 15 lut 2008, 22:15
m_franczak pisze:Przeprowadziłem się na wieś i potrzebuję internet. Niestety jak to z TPSA bywa mają problem z przekopaniem 50 m i podłączeniem mi neostrady. Taki sam problem ma mój sąsiad jak również inni ludzie w mojej miejscowości.
marinux przeczytałeś co napisał m_franczak czy nie :?:

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #251469  autor: marinux
 15 lut 2008, 23:00
oj sorki , przyznaje moj blad. przeczytalem ale zakrecilem sie ...
najlepiej by bylo powiedziec im ze niech dostarcza kabel i wtedy go sobie sam zakopiesz. nie warto zakopywac zwyklego kabla to musi byc zelowany ziemny bo inaczej mozesz miec problemy z adslem. przerwy i inne glupie zagrywki netu. popros ich o kabel i sm go sobie zakop

 #251487  autor: mikage1
 16 lut 2008, 00:16
to nie całkiem tak, ze tylko trzeba zakopać - jeżeli sieć TP jest poprowadzona w ziemi w ulicy, to z pewnością potrzebne jest zrobienie przyłącza, które musi zostać ujęte na mapce infrastruktury (gdzie jest gaz, wodociągi, etc), bo jak będzie ot tak wkopany w ziemię, a inne firmy będą coś ciągnąć to moze się z tego zrobić problem, bo z jednej strony jak przerwą taki kabel, to nie będą wiedzieli co przerwali, a z drugiej nie będą poczuwali się do odpowiedzialności za zepsucie czegoś, czego nie było na planach... (chodzi mi oczywiście (zwłaszcza) o ten fragment kabla, który jest poza terenem prywatnym, a więc np. w pasie drogowym)

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #251493  autor: D@rio
 16 lut 2008, 00:35
m_franczak, a nie próbowałeś dowiadywać się o plany techniczne i inwestycyjne pod standard CDMA450 (transmisja cyfrowa) ? Zawsze jest to jakaś alternatywa, choć niestety obecnie zarysowana tylko w... przyszłości.

Obrazek

 #251525  autor: marinux
 16 lut 2008, 11:22
No tak to z tymi planami się zgadza. Ale nie chodzi o nielegalne zakładanie kabla. Założysz sam kabel, a TP zajmie się resztą im nie chodzi o takie rzeczy jak plany tylko o to, że kopać im się nie opłaca...

 #251593  autor: D@rio
 16 lut 2008, 16:46
co to znaczy założysz sam kabel? Wy myślicie że to takie proste?

Obrazek

 #251696  autor: Prometo
 16 lut 2008, 23:37
D@rio pisze:co to znaczy założysz sam kabel? Wy myślicie że to takie proste?
D@rio wykopać dołek, włożyć kabel, zasypać i zgłosić TP SA :lol:, że kabel jet podciągnięty pod dom. Ludzie czasami przesadzacie :|

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #251699  autor: D@rio
 16 lut 2008, 23:51
Prometo pisze:
D@rio wykopać dołek, włożyć kabel, zasypać i zgłosić TP SA , że kabel jet podciągnięty pod dom. Ludzie czasami przesadzacie
ta, tylko później przyjedzie nadzór budowlany, albo jaka inspekcja i takie kary nałoży jak się gapną że się nie pozbiera taki majster...

Obrazek

 #251703  autor: elrond
 17 lut 2008, 00:17
Według tego co udało mi się tutaj znaleźć i przy założeniu że autor tematu wciąż mieszka w okolicach Wrocławia, to możliwe że ma zasięg WiMAX Netii. Myślę, że warto się tym zainteresować.

 #251810  autor: marinux
 17 lut 2008, 15:47
Pewnie, że warto się tym zainteresować. Zasięg WiMAXa jest dość duży. Jest on uzależniony od ukształtowania terenu. Różnie to bywa czasem 2km czasem 12, a nawet 17. Można się zorientować. Przyjedzie ekipa i sprawdzi. wystarczy zadzwonić do nich.
zajrzyj tu
Z tego co mi wiadomo nadajnik we wrocławiu założony jest na kominie elektrociepłowni Siechnice.