DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #251507  autor: Jackedo1
 16 lut 2008, 09:54
Witam
Niedługo mój tata będzie przedłużał umowe na abo za 40 zł w Plusie. Przy okazji dostanie mi sie nowy tel. W związku tym mam pytanie jaki telefon wybrać tak do 300,400 zł?? Początkowo obstawałem za LG Shine,ale tacie sprzedawca polecił SE W610i. A może jest coś jeszcze lepszego do wybrania w tym abo i do tej ceny??
Moje wymagania:
przyzwoity aparat
bluetooth
flesz
odtwarzacz mp3
dobre wykonanie

Pozdrawiam :-D :-D

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #251538  autor: MADMAX
 16 lut 2008, 12:12
Jackedo1 pisze:LG Shine
Ostatnio znajoma wzięła go sobie więc miałem okazję się nim pobawić. Jakość wykonania bardzo dobra, ekran duży i czytelny (z pewnością lepszy od W610i), menu zaskakująco intuicyjne, natomiast klawiatura to kwestia przyzwyczajenia. Mnie klikało się na niej "dość" dobrze natomiast koleżanka, która przesiadała się z "płaskoklawiszowej" Motki chyba w ogóle nie zauważyła różnicy (na gorsze) a więc ok :-) Zdjęcia dobre jak na 2mpix, jest autofocus. Ponoć można też czytać pliki Office ale przyznam, że nie sprawdzałem jak Shine sobie z tym radzi.
Główne minusy to wg mnie waga (ta metalowa obudowa jednak swoje waży) oraz scroll - matko boska, jak dla mnie to jest totalna pomyłka. W niektórych miejscach oboje mieliśmy niemałe problemy z tym wynalazkiem (z pewnością trzeba nieco skupienia przy zabawie ową rolką - być może też kwestia przyzwyczajenia).
Poza tym telefon ogólnie sprawia pozytywne wrażenie.

Moim zdaniem mimo wszystko (ciężaru choćby) jest to telefon bardziej kobiecy więc sądzę iż opcja w postaci W610i nie jest zła :) Ma przewagę w postaci radyjka z RDS i lepszych słuchawek.

PS: To ma być telefon dla Ciebie czy dla ojca? Bo jeśli dla niego, to chyba najlepiej gdy sam obmaca wybrane modele. Ich konstrukcja jest całkowicie inna.

Pozdrawiam

 #251548  autor: vinc
 16 lut 2008, 12:43
MADMAX pisze:scroll - matko boska, jak dla mnie to jest totalna pomyłka.
Według mnie największy minus tego telefonu. Ciekawe jak wytrzyma próbę czasu??? Poza tym bardzo ciekawy telefon. Wszysko zależy od tego jak użytkujesz telefon. Niestety ja nie przepadam i nie mam zaufania do sliderów. Natomiast mam słabość do wyświetlaczy (LG - 2,2" 240x320), która by wygrała i brał bym LG. SE jak SE dobre wykonanie, dobry aparat, dobra jakośc mp3 takie jakieś "normalne". Natomiast z LG Shine w tłumienie zginiesz :-D

Jeśli byś dołożył z 50 zł :-D kupiłbyś Nokie 6120

Obrazek

 #251565  autor: Jackedo1
 16 lut 2008, 13:56
Telefona ma być dla mnie. Obydwa telefony miałem w ręce. Oba telefony maja podobne funkcje. I właśnie dlatego nie wiem na który sie zdecydować. Za "Shinem" przemawia wygląd bo wg mnie w610i to jest k550 w nowej obudwie z doołożona kartą i softem walkman. Z kolei za W610 mp3,IrDA(czasem sie przydaje)i lepsze słuchawki. Więc na co postawić wygląd czy mp3??? :?: :?:

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #251566  autor: butterfly
 16 lut 2008, 14:08
No chyba oczywiste, ze lepiej postawićna funkcjonalność.
Czasami kierowanie się wyglądem nie wychodzi na dobre, wiem to po sobie, bo jest się niezadowolonym po jakimś czasie z zakupu. :wink:
Ahhh, no i mam p1. :lol:

 #251568  autor: MADMAX
 16 lut 2008, 14:24
Oczywiście, że funkcjonalność - chyba że nie ma wielkiej różnicy. No i chyba, że ktoś jest w mojej sytuacji czyli chce Nokię N82 ale nie w tak kiczowatym wydaniu (czyli w szaro-buro-srebrno-lakierowanym) i dzielnie oraz wytrwale czeka aż producent łaskawie udostępni na rynku UE opcję BLACK :?

W Twoim wypadku wybór jest o tyle łatwiejszy, że oba modele są dostępne i oba moim zdaniem wyglądają dobrze. Jeżeli nie zależy Tobie na trochę lepszym wyświetlaczu i bardziej muzyka jest sprawą istotną, lepszym wyborem będzie W610i.

Pozdrawiam

 #251580  autor: AoP
 16 lut 2008, 15:46
LG Shine w wersji Titanium miałem przez miesiąc czasu, gdyż dłużej po prostu nie wytrzymałem. Telefon strasznie niedopracowany, mimo, że nie miał brandowanego softu. Kupiony w wolnej sprzedaży w mm. Największe niedoróbki są następujące:

- mimo ustawienia jakiegokolwiek dzwonka telefon nie reaguje i zawsze dzwoni dzwonkiem domyślnym
- budzik nie działa, kiedy telefon zostanie wyłączony
- odtwarzacz mp3 widzi tylko te pliki, które są zapisane w pamięci telefonu (ok50mb) i tylko te odtwarza
- na obudowie widać każdy odcisk palca
- ustawienie profilu "tylko wibruje" nie powoduje wyłączenia dzwonka
- brak możliwości edycji profili

Szczerze odradzam LG Shine'a, W610 będzie lepszym wyborem. Na korzyść LG przemawia tylko wygląd i wyświetlacz. Nawiasem mówiąc wyswietlacz W610 mimo 176x220 prezentuje się całkiem nieźle :D

 #251632  autor: Jackedo1
 16 lut 2008, 20:04
MADMAX, wiesz nie sądze żebym zauażył róznice między wyświetlaczem 320X240 a 220X176.... Przynajmniej tak mi sie wydaje bo praktycznie na codzień mam kontakt z takimi wyświetlaczami i nie widze różnicy.. :D :D
Głownie to chodzi mi o jakość wykonania,aparat,mp3 i zeby nie była tak populerna jak k750i lub k550i(co druga osoba go ma)...... :roll: :roll:

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #251635  autor: MADMAX
 16 lut 2008, 20:24
Jackedo1 pisze:MADMAX, wiesz nie sądze żebym zauażył róznice między wyświetlaczem 320X240 a 220X176.... Przynajmniej tak mi sie wydaje bo praktycznie na codzień mam kontakt z takimi wyświetlaczami i nie widze różnicy..
Tak, tylko że ekran LG Shine jest fizycznie większy (2,25"). Nie chodzi tylko o pikselki.
Przy podobnej wielkości ekranu ja widzę różnicę. Mam przed nosem Samsunga E900 (bodaj 2 cale) oraz K550i (wg róznych źródeł odpowiednio 1,9 i 1,96 cala). I ten z Samsunga ma jednak ładniejszy i wyraźniejszy wyświetlacz :-)

Ale tak jak mówiłem, jeśli jest to sprawa drugorzędna lepiej zainwestować w coś pewniejszego czyli Sony Eryka z serii "W" w tym przypadku :)

Pozdrawiam

 #251653  autor: vinc
 16 lut 2008, 21:24
Jackedo1 pisze:Głownie to chodzi mi o jakość wykonania,aparat,mp3 i zeby nie była tak populerna jak k750i lub k550i(co druga osoba go ma)
no nie w610i, aż tak popularnym modelem nie będzie. Jesli najważniejsze są dla Ciebie parametry zacytowane wyżej to zdecydowanie bierz w610i i to bez wahania.
Jackedo1 pisze:nie sądze żebym zauważył róznice między wyświetlaczem 320X240 a 220X176...
tak jak napisał MADMAX przy takiej samej wielkości fizycznej wyświetlacza to może, ale wyświetlacze SE i LG mają sporą różnice co do wielkości
Ostatnio zmieniony 16 lut 2008, 21:27 przez vinc, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

 #251658  autor: trte
 16 lut 2008, 21:36
kup LG Shine - jego zalety to aparat , ładny wygląd no i ten wyświetlacz - mam słabość do 240*320 . I się nie przejmuj, że w W610i jest karta , bo tak czy siak musisz większą kupić ;) Wada Shine - Scroll - ale może sie przyzwyczaisz . W/g mnie jedyną zaletą W610i jest Walkman - lepsza jakość muzyki jest pewnie. Tak więc jeśli scroll i waga Shine Ci nie przeszkadza to bierz ją :D

Piszę poprawnie po polsku.

 #251727  autor: ghost89
 17 lut 2008, 10:40
Jackedo1 pisze:MADMAX, wiesz nie sądze żebym zauażył róznice między wyświetlaczem 320X240 a 220X176.... Przynajmniej tak mi sie wydaje bo praktycznie na codzień mam kontakt z takimi wyświetlaczami i nie widze różnicy.. :D :D
Głownie to chodzi mi o jakość wykonania,aparat,mp3 i zeby nie była tak populerna jak k750i lub k550i(co druga osoba go ma)...... :roll: :roll:
Jak dla mnie różnica jest bardzo duza.

Shine ma jeszcze ciche dzwonki :smt011

 #251733  autor: Jackedo1
 17 lut 2008, 11:23
Dochodze do wnisoku,ze najbardziejto zalezy mi jednak na mocenej baterii i dobrym wykonaniu. Dopiero na kolejnych miejscach sa mp3 itp..... Ktory jest lepiej wykonany i ma lepszą baterie??

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #251738  autor: vinc
 17 lut 2008, 12:03
Jackedo1 pisze:Ktory jest lepiej wykonany i ma lepszą baterie??
Zdecydowanie w610i.

Jeśli chodzi o wykonanie to od LG odpycha mnie scroll (co im do głowy przyszło by zastosować takie głupie rozwiązanie) na dodatek to slider (mi akurat takie rozwiązanie nie pasuje).

Za w610i przemawia dobra bateria oraz to że jest to telefon typu brick.

Obrazek

 #251746  autor: Jackedo1
 17 lut 2008, 12:30
W salonie gdy ogladałem "Shine-a"miał straszne luzy...... A Se ich na 100% nie będzie miał :lol: :lol: ....no i bateria wiadomo,że mocniejsza... Tylko ten wygląd Shina...on jest bardzo ładny i przyciąga wzrok.
Wiec na co postawić piękno czy funkcjonalność??

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #251748  autor: aga
 17 lut 2008, 12:38
Jackedo1 pisze:Wiec na co postawić piękno czy funkcjonalność??
Dla mnie ważniejsza jest funkcjonalność. Co ci po ładnym opakowaniu skoro zawartość jest do niczego? ;-) Moim zdaniem firma, która robi mnóstwo rzeczy (jak to jest w przypadku LG) na pewno nie ma wszystkich produktów dobrych i świetnie dopracowanych. Poza tym W610i też ciekawie wygląda i firma, że tak to określę, jest pewna. Może też dlatego mi się podoba, że jest nieco podobny do K550i. :wink:

 #251801  autor: Jackedo1
 17 lut 2008, 15:10
A teraz tak przeglądając oferte plusa znalazłem przez przypadek nokie 6280,która w taryfie kubali40 kosztuje 1zł. Opłaca sie ja kupic?? Jest lepsza czy gorsza od wcześniej wpomnianych telefonów???

[scroll]W poszukiwaniu telefonu idealnego....[/scroll]

 #251802  autor: aga
 17 lut 2008, 15:17
Nokia ma większy wyświetlacz i wideorozmowy, ale SE na pewno ma lepszą baterię. Aparaty chyba mają mniej więcej porównywalne. Ja wolę klasyczne obudowy i postawiłabym na lżejszego i muzycznego SE, bo jak na razie wideorozmowy nie są mi potrzebne.

 #251809  autor: Prometo
 17 lut 2008, 15:46
Nokia 6280 jest sliderem a wiadomo, że Nokia nie jest potentatem w produkcji telefonów rozsuwanych. Tak jak napisała aga Nokia 6280 ma większy wyświetlacz i wideorozmowy, ale zastanów się czy naprawdę będziesz korzystał z wideorozmów. Mimo, że nie przepadam za telefonami marki SE wybrałbym jednak W610i.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #251862  autor: soul blade
 18 lut 2008, 01:37
jeśli miałbym pozostać przy wyborze z tych 2 modeli to brałbym już w610i a LG bym olał...
Nie wybieram telefonu dla wyglądu (choć bez przesady mieć w kieszeni "brzydala") tylko ze względu na funkcjonalność a w zestawie do W610i dostaniesz znakomite słuchawki i karte 512mg;) a co do LG to wolen menu i psujące się pokrętło z tego co słyszałem...

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić