DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonii stacjonarnej - usługi, promocje, opinie, VoIP, sprzęt, itp. Także dostęp do Internetu - radiowy, xDSL, dial-up, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #258284  autor: krzysztof86i
 25 mar 2008, 17:57
witam
rok temu podpisalem dwuletnią umowe na dsl w TP na moją ciotke. i mam pytanie - czy mam możliwość w jakiś sposób odliczac podatek vat z tego internetu tak jak by internet był na moich rodziców?? chodzi o to ze ciotka teraz nie może odliczac podatku vat a w przyadku rodziców moglbym odliczac na oboje rodziców...
czy jest jakaś możliwość podpisania porozumienia, czegokolwiek ze za internet placą moi rodzice a nie ciotka ? (w chwili podpisania umowy nie mialem mozliwosci technicznych na zalozenie lacza DSL i dlatego umowa jest na ciotke)
bede wdzieczny za wszystkie wskazowki i pomoc

 #258285  autor: mikage1
 25 mar 2008, 18:09
odliczyć podatek vat może ktoś kto prowadzi działalność gospodarczą (wrzucić sobie w koszta) - ktoś, na kogo jest wystawiona faktura (na firmę) - to tutaj może wchodzić w rachubę jakaś cesja (a nie żadne porozumienie)
chyba, ze chodzi Ci o odliczenie wydatków na internet od dochodu - a to inna historia (co poniekąd sugeruje wzmianka, że mogłoby odliczać oboje rodziców) - jeżeli mają Twoi rodzice ten sam adres zamieszkania co Twoja ciotka - to ciotka może wnioskować o dopisanie ich do faktur - i już w... przyszłym roku będą mogli odliczyć od podatku (dochodowego) ;-)

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #258369  autor: krzysztof86i
 25 mar 2008, 22:35
ok dzieki za pomoc. wyglada na to ze nic nie bedzie z odliczenia :(
pozdrawiam

 #258591  autor: maniek
 26 mar 2008, 21:37
no ja mam taka sytuacje tyle ze z multipakietem ktorego w ogole nie mozna odliczyc bo tp nie wyodrebnia pojedynczo uslug tylko wszystko razem sobie liczy. Podobno maja to zmienic w przyszlym roku ale mnie juz to dotyczyc nie bedzie bo zmieniam dostawce :wink: