DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #264561  autor: Marens
 03 maja 2008, 14:15
Mamy już temat o najgorszym opehttp://telepolis.pl/sklepy.phpratorze, teraz proponuję wybór najlepszego. Wpisujemy operatora i podajemy dlaczego tak uważamy.

Jak dla mnie na pierwszym miejscu jest Plus.

1) Świetna oferta internetowa
2) Jak Plus ma gdzieś EDGE/HSDPA to jest na najwyższym poziomie. (nowe radiolinie/anteny)
3) Dużo pakietów obniżających koszt połączeń.
4) MixPlus oparty na ilości doładowań, nie czasie .
5) Stosunkowo dobry współczynnik cena/jakość w przypadku telefonów.

Na drugim miejscu jest u mnie Play (byłby na pierwszym gdyby nie internet)
1) Niskie ceny połączeń do wszystkich sieci
2) Tanie telefony 3G
Ostatnio zmieniony 03 maja 2008, 20:48 przez Marens, łącznie zmieniany 1 raz.

 #264564  autor: roni_
 03 maja 2008, 14:37
Plus bo ładuję za 50pln i dzięki temu mam:

- Internet 50MB za 10PLN
- 200 minut do sieci za 10PLN
- 500 smsów do sieci za 5PLN
- 150 smsów poza sieć za free.
- Ponad 35 minut do innych sieci za pozostałe 25PLN
- 90% znajomych mam w Plusie

Wystarcza mi to aż nadto

 #264566  autor: Cubus1981
 03 maja 2008, 14:54
Orange bo ładuję za 100pln, a otrzymuję 110zł i dzięki temu mam:

- Internet 20MB za 10PLN
- 500 minut do Orange i na stacjonarne

7663V5M: T8100, 2GB RAM, 160GB 5400rpm HD, 14.1in 1440x900 LCD, 128MB nVIDIA Quadro NVS 140M, CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless, Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet, UltraNav, Secure chip, 6c Li-Ion, XP Prof. ENG
 #264567  autor: mikage1
 03 maja 2008, 14:57
Mi akurat trudno jest powiedzieć, który operator jest najlepszy, bo każdy ma swoje wady i zalety (np. era - kumulacja doładowań w taktaku, orange - profit w prepaidach, etc.), poza tym każdy abonent/użytkownik ma inny profil korzystania z usług i dla każdego inna sieć nalepiej pozwala na realizację tego profilu

natomiast zastanawia mnie to, co napisałeś

Marens pisze: 4) MixPlus oparty na ilości doładowań, nie czasie (kwocie).
rozumiem, że chodzi Ci o to, że mixplus nie jest oparty na kwocie (tak rozumiem ze względu na konstrukcję tego zdania) - a jesli dobrze rozumiem, to jednak nie mogę się zgodzić
- faktem jest, że możesz wszystkie doładowania dokonać jednego dnia i mieć święty spokój, aparat telefoniczny, etc - i sprawa załatwiona
- ale - przy najtańszym mixie za 30 PLN na 24 miesiace - masz 720 PLN do zapłacenia
- dla porównania w orange - trzeba wziąść pod uwagę mix i zetafon - bo mixplus nie jest porównywalny do końca z żadną z tych ofert (jest jakby trochę pośrodku) - a więc w mixie z orange (odrzucamy ten za 10 PLN, bo tam nie ma fona) 24*25PLN=600PLN, natomiast w zetafonie na 24 miesiące - 400 PLN - więc wychodzi taniej (jedynie jest lojalka - czyli czas...)
- dlatego nie mogę się zgodzić, że nie jest oparty na kwocie - bo każda z firm zakłada jakiś minimalny wpływ z takiej umowy - jak widać rozpiętość jest od 400 do 720 PLN

no chyba, że chciałeś powiedzieć, że kwota jest bez znaczenia - to trzeba to było trochę inaczej sformułować ;-)

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #264569  autor: elfrid
 03 maja 2008, 15:06
wg mnie najlepszym operatorem jest plus:
1. dobre usługi obnizajace koszty: strefa plus, tanie dodatkowe pakiety minut, mozliwosc ustawienia swojakow
2. iPlus na wyskoim poziomie, mozliwosc uruchomienia iPlusa na aktualnym numerze, po przekroczeni limitu transferu, mozliwosc dokupienia kolejnych pakietow, przywracajacyh predkosc
3. mozliwosc platnosci za fakture karta przez internet :mrgreen:
4. ceny telefonow nie wygorowane, przy wyzszych abonamentach porownywalne do play

ale sa tez wady, tzn haracze za aktywowanie, wylaczanie lub zmiane parametrow uslugi, obsluga pod 2601 chamska jak nigdzie, starzy klienci nie moga korzystac z nowych uslug

 #264570  autor: Marens
 03 maja 2008, 15:21
mikage1 pisze:natomiast zastanawia mnie to, co napisałeś


Marens napisał/a:

4) MixPlus oparty na ilości doładowań, nie czasie (kwocie).
Przy założeniu, że doładowuje 2 razy miesięcznie (60zł) i biorę umowę na 30doładowań kończę ją w 15miesięcy (1,5roku). Podczas wakacji/ferii ładuję 3razy. Łatwo wyliczyć, że umowa skończy mi się w rok.

Polityka doładowań
30zł - pakiety (darmowy numer / 500sms / 100min po 16 / internet 50)
30zł - połączenia poza sieć

 #264571  autor: mikage1
 03 maja 2008, 15:27
ale ja wcale nie neguję, że szybciej kończysz, tylko nie bardzo mi w tym punkcie kwota pasuje - albo mogłeś w ogóle nic nie pisać o kwocie, albo sprecyzować jak to rozumiesz (a inną kwestią, jest, jakie kto ma potrzeby co do ilości doładowań - to trudno porównywać - ja odnosiłem się tylko do minimalnej kwoty umownej, którą trzeba w każdym wypadku zapłacić...)

Sony CMD-CD5 - ma już 11 lat... a na oryginalnej baterii wytrzymuje 3 dni :)

 #264582  autor: nicram
 03 maja 2008, 17:30
Przy moim profilu dzwonienia długo Plus będzie najlepszym operatorem. Jestem bardzo zadowolony z jego usług i z oferty z jakiej korzystam.


Cenię go za:
1) Darmowy numer (bez limitów)
2) Umowa na liczbę doładowań (często doładowuje konto)
3) Rozmowy do sieci i na stacjonarne po 5 gr/min (w odpowiednich godzinach, które dla mnie nie są problemem, bo dodatkowo można jeszcze aktywować 3 numery swojaków); (konkurencja długo jakoś nie może zaproponować takich tanich połączeń)
4) Tani dostęp do internetu (20 MB - 5zł i 50 MB - 10zł)
5) Dobry zasięg w moim regionie gdzie mieszkam (jedynie Orange odstaje od Ery i Plusa)
6) Wszelkie ustawienia poprzez krótkie kody

Czego w ofercie mi brakuje to MMS-ów, które byłyby wymienne w dotychczasowym pakiecie SMS-ów za 5zł w stosunku np 1:5

Duży minus za brak w ofercie MMS-ów w Roamingu, jak ktoś wyjeżdża zagranicę a lubi dużo pisać, konieczność zakupienia drugiego numeru i doładowanie go odpowiednią kwotą, która mogłaby służyć na doładowanie Plusa.

Oferta dobra dla ludzi którzy dużo dzwonią do Plusa (cieszy mnie że 90% do ludzi z którymi się kontaktuje to numery Plusa)

[ Dodano: 2008-05-03, 17:35 ]
Dodam na koniec jeszcze że telefon dla mnie jest sprawą drugorzędną

 #264591  autor: Szalony
 03 maja 2008, 19:13
Według mnie biorąc pod uwagę wiele czynników u nas najlepszą siecią jest Plus(przez ponad 10lat używałem wszystkie sieci )nie licząc wirtualnych , na dziś Play tak naprawdę to jakby korzystać z sieci Plusa tylko w innej taryfie ;) , w Plusie przynajmniej w rejonie Łódźkim jakość sieci jest najlepsza - bardzo dobry zasięg i jakość edge/umts. Możliwość płatności rachunków przez internet , zawieszeniu usług tylko 30zł na pół roku , bardzo dobra kompletna oferta internetu i naprawde połączenia za grosze na Plusa i stacjonarne . Mógłbym jeszcze długo wymieniać zalety Plusa ale dla każdego z was i tak najważniejsza będzia Wasza opinia bo te moje są czysto subiektywne.

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #264596  autor: Matyk
 03 maja 2008, 19:37
Jak dla mnie najlepszą siecią jest PLAY
dlaczego ??
Bo ma najniższe stawki na rynku
49 min 15 gr sms > do wszystkich sieci
oferuje najbardziej opłacalne oferty i promocje !!
przy doładowaniu 50 zł dostaje 20 zł gratis = 70 zł na koncie do wszystkich :D
poza tym dostaje co miesiąc 200 sms do wszystkich sieci za free :D

 #264683  autor: dechomenon
 04 maja 2008, 11:14
szkoda, że nikt nie porównuje tutaj sieci w segmencie abonamentowym i tym bardziej w segmencie dla firm. Wiekszosc userów korzysta z pre paid. A to tylko szczątki możliwości danych operatorów. Jeżeli ktoś ocenia opa, przez jedną usługę(czasem jeszcze wymienialiście neta) to jest to ocena nie pełna.

 #264687  autor: Szalony
 04 maja 2008, 11:34
Dechomenon - ja tak porownalem sieci :wink: moze nie zbyt dokladnie ale nie moge za bardzo sie rozpisywac... Mialem wszystkie sieci zarowno na abonament,karte i internet i jednak Plus jest gora... Pozdrawiam

Era Aleksandrow Lodzki - czesc miasta zasieg zenujacy w budynkach byl przez 10lat - http://szalony2007.republika.pl/era.png . Teraz jest tak - http://img163.imageshack.us/img163/5237 ... ot0100.png Wkoncu :) Widac roznice :)

 #264694  autor: roni_
 04 maja 2008, 11:53
Każdy ocenia to z czego korzysta. Przecież nie będę wypowiadał się o czymś o czym nie mam zielonego pojęcia. Jak na razie Plus w ofertach na kartę prowadzi ;D

 #264698  autor: dechomenon
 04 maja 2008, 12:06
ocena ma być jaka obiektywna czy subiektywna? o subiektywnej ciężko było by dyskutować, więc dlatego lepiej wziać całość pod osąd.

 #264701  autor: roni_
 04 maja 2008, 12:17
Tutaj nie da się oceniać obiektywnie. Mogę jedynie powiedzieć obiektywnie który op jest najlepszy dla mnie (czyli jakby nie patrzeć subiektywnie - dlatego też napisałem, że temat jest trochę bez sensu), bo jeśli ja uznam coś za ważne, dla ciebie będzie to nieistotne.
Po przeanalizowaniu ofert prepaid wybrałem Plusa. Dlaczego, o tym napisałem w jednym z wcześniejszych postów. Często jest tak, że jeśli jakiś operator ma dobrego prepaida to w abonamencie już nie jest tak różowo. Zresztą mnie abonament, czy tym bardziej segment dla firm nie interesują. Niech się wypowie ktoś do kogo są adresowane te usługi.
O to i tylko o to chodziło mi w poprzednim poście.

 #264739  autor: Prometo
 04 maja 2008, 14:29
Zawsze uważałem sieć Era za jedną z najlepszych, ale ostatnio od jakiegoś czasu (5 miesięcy) zasięg Ery doprowadza mnie granic wytrzymałości. Tak samo jest z nowymi wprowadzonymi niedawno taryfami. Powiem tak w chwili obecnej najlepszym dla mnie operatorem jest Plus ze względu na zasięg bo taryfy wszyscy mają podobne.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #265350  autor: dt
 08 maja 2008, 22:15
Zdecydowanie Plus.
1. Darmowy nr bez limitu
2. Stabilna siec, dziala bez problemow nawet w okresach wzmozonego ruchu
3. Oferta internetowa (mnostwo pakietow, iPlus w telefonie)
4. Przy ponad 90% kontaktow w Plusie ilosc minut ciezka do 'wygadania'
5. Mozliwosc doladowania z bonusem nr prepaid z postpaid

 #265520  autor: adventure_
 10 maja 2008, 14:31
Dla mnie najlepszym operatorem był Play.
Ale on czasu gdy wprowadził nowe abonamenty i taryfę Nowy Play na Kartę to zle się robi.
Na początku nie było dzielenia na sieci a teraz jest osobna cena do play i innych ;/

:|

Teraz najlepszym opem jest Plus.
I zastanawiam się czy nie przejść do Simplusa.

Oł.

 #265523  autor: Cinkonskin
 10 maja 2008, 15:00
Dla mnie Orange , pewnie zaraz wszyscy zjada Orange , ale jakos lubie te siec , juz od dawien dawna korzystam z ich sieci.

PS. Czy mi sie wydaje czy podrozaly rozmowy i sms w Orange?
Bo mi bardzo szybko te karty znikaja cos... :roll:
Najbardziej nie lubie : uwaga uwaga ... Plusa ! :lol: 1 telefon jaki mialem to byl w Plusie i od tamtego czasu moim zdaniem jakos nieswierzy juz jest troche ten Plusik . Wszystkie reklamy praktycznie do mlodzierzy typu "muzyczny telefon" . Wystarczy , ze ma karte pamieci to juz jada jako muzyczny telefon , multimedialny itd. :D Jakos takie no niewiem , Ere jeszcze zniose , Play niezbyt lubie , niemowiac o tych wynalazkach Mobilking i Sami Swoi :-D

 #265530  autor: !SMART!
 10 maja 2008, 15:42
KOMORNIK pisze:Najbardziej nie lubie : uwaga uwaga ... Plusa ! 1 telefon jaki mialem to byl w Plusie i od tamtego czasu moim zdaniem jakos nieswierzy juz jest troche ten Plusik . Wszystkie reklamy praktycznie do mlodzierzy typu "muzyczny telefon" . Wystarczy , ze ma karte pamieci to juz jada jako muzyczny telefon , multimedialny itd. Jakos takie no niewiem , Ere jeszcze zniose , Play niezbyt lubie , niemowiac o tych wynalazkach Mobilking i Sami Swoi
Bo szczerze to Plus już przegina z tymi reklamami... Na początku były one przykuwające uwagę i śmieszne (co zapewne też jakoś przyczyniło się do sukcesu Plusa), ale teraz już po tak długim czasie reklam "na jedno kopyto" zaczęły one być denerwujące. Jakkolwiek trzeba przynać, że Plus jest dobrym operatorem.

Ja jednak teraz "zostałem zmuszony" polubić Orange, bo statystyka pokazała, że większość znajomych ma Orange, tak więc... Jedyne, co mnie w tej sieci przeraża, to poziom obsługi klienta w BOKu :? .

Pozdrawiam