DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #273808  autor: Cinkonskin
 27 cze 2008, 02:59
Poszukuje telefonu dla babci , obecnie ma SonyEricssona T230, ale chciałbym na urodziny babci sprezentować jakis nowy telefonik. Koniecznie nowy , Co jest najważniejsze : telefon musi być łatwo dostepny w sklepie typu MediaMarkt, musi byc jak najtańszy , do 250 zł , musi mieć prosta budowe , klawiature duża , wyraznymi cyframi i literami na klawiaturze . Musi miec bardzo czytelny wyświetlacz , tzn. dużą czcionke i najlepiej duzo tekstu zeby nie trzeba duzo przewijac jak w Noki 1600.  NIE może mieć jojsticka , musi miec intuicyjna obsluge , prosty dostep do kontaktow i ewentualnie sms. Nie potrzebuje nic wiecej poza sms , i dzwonieniem. Najlepiej jakby mial szybsze menu niz t230 , chodziasz juz chyba kazdy low-end ma szybsze . Priorytetem wiec jest wygodna klawiatura , wyrazne klawisze , I NIE ZLACZONE ZE SOBA , musza byc wyczuwalne pod palcem . I jak najtanszy musi byc. Pisze z mojej Nokii ,wiec moga sie pojawic bledy w texcie :-) dzieki nie jestem obeznany w low-endach , moze Nokia 2600 , a.bo cos z tego typu? A I NAJLEPIEJ JAKBY TO BYLA WLASNIE NOKIA , A NIE JAKIS LG , SIEMENS , ALCATEL. dzieki :-D
Ostatnio zmieniony 27 cze 2008, 12:25 przez Cinkonskin, łącznie zmieniany 1 raz.

 #273813  autor: Filip
 27 cze 2008, 08:24
Gdyby nie ten joystick to ja bym się skłaniał ku K510i,naprawdę dobry model,jak za tę cenę bardzo przyzwoity ekranik,klawiatura oddzielona,wygodna,ale jak nie to poszukamy czegoś innego. Z300i :roll: raczej nie bo to już dosyć stary model jest,a poza tym nie wiem jak babcia się odnosi to klapek? Podobają się jej w ogóle takie wynalazki? Te tańsze Nokie to raczej też odpadają z powodu klawiatury,która jest bez odstępów,złączona.
Poza tym czy ja dobrze rozumiem,chcesz kupić ten telefon dla babci,bo nie masz innego prezentu? :) Bo jeżeli tak to wg mnie nie ma sensu zmieniać T230 jeśli daje radę jeszcze.

 #273880  autor: Cinkonskin
 27 cze 2008, 13:42
Nie ,ze niemam pomyslu na prezent , ten sonyericsson juz jest caly porysany i poniszczony, ma za maly ekren i bateria juz prawie wogole nie trzyma pradu,rozladowuje sie w dzien lezenia.A sama sobie nie kupi bo sie po prostu niezna , a tak prezent jak talala :-)

 #273964  autor: Bartosz0013
 27 cze 2008, 21:05
Jeżeli nowy i najtańszy to polecam nokię 1208 (cena 99-130zl), 1650 (okolo 150zl) lub jakiegfos samsunga typu c140, c260. :)

 #273994  autor: kowcio
 27 cze 2008, 22:45
Bartosz0013 pisze:Jeżeli nowy i najtańszy to polecam nokię 1208 (cena 99-130zl)
Mija się z celem, wyświetlacz malusi jest. Jakość rozmów nie jest najlepsza.
Bartosz0013 pisze:1650 (okolo 150zl)
O, już lepiej, tylko z jakością rozmów nie za dobrze.
jakiegfos samsunga typu c140
O, to będzie dobry wybór.
Także tani, ów czasów był w Saturnie za 90 PLN, ekranik całkiem oki- czytelny nawet na dworze w słońcu, czcionka dość duża, przewijać za dużo nie trzeba. Poza tym: łatwy w obsłudze, jakość rozmów na bardzo przyzwoitym poziomie, bateria długooo trzyma, ogółem podręczny telefonik, mały i lekki, dla starszej osoby nadaje się w 100%.
Dzwonki także całkiem głośne ma.
Mailem kontakt z tym telefonem i na prawdę, 1208/1600 umywa się do C140.
Bartosz0013 pisze:c260. :)
Taki blee, C140 jest lepszy :-)

 #274014  autor: Cinkonskin
 28 cze 2008, 03:49
Hmmm... Wyglada nawet nawet ten c140 :-) musialbym sie do mediamarktu przejsc i zobaczyc jak w rzeczywistosci wyglada, mialem dawno temu c130 samsunga , i byl calkiem fajny.

 #274102  autor: andiw
 28 cze 2008, 14:33
Nokia 2600 lub 2610, może ekran niezbyt wielki,ale klawisze duże,rozdzielone,wygodne, duża czcionka - oba modele sa prawie takie same,dla Twojej babci bez róznicy , który weźmiesz:)

 #274106  autor: kowcio
 28 cze 2008, 14:46
2600 ni ma w sklepach już :P
2610 była w Saturnie za 140 PLN ostatnio, ale co babci po takim telefonie jak nie odczyta nawet godziny albo wiadomości, czy bądź nawet kto do niej dzwoni w dzień na dworze? nie wspominając o wykonaniu połączenia..
Nie, nie, nie :!: ten telefon się nie nadaje. Samsung C140 o niebo lepszy pod tym względem, chyba pod każdym :P

 #274140  autor: Filip
 28 cze 2008, 17:32
Klawisze w 2600,2610 są rozdzielone? :roll: Dla mnie klawisze rozdzielone to właśnie takie jak ma T230 albo właśnie K510i.

 #274285  autor: Cinkonskin
 29 cze 2008, 17:34
2600 ma jakoś dziwnie te klawisze umiejscowione , 2610 byłaby bardzo dobra , Samsung po przemyśleniu , chyba bedzie zabardzo skomplikowany (wchodzenie i wychodzenie z funkcji innymi klawiszami i takie tam). Według mnie Nokie to najprostsze i najbardziej intuicyjne telefony.
A czcionka chyba niejest taka aż mała , bo ma 128x128 pix , a w tym jej SE , 128x na mniej niż 128pix.

Klawisze co prawda nie rozdzielone , ale wygladaja na wygodne i wyczuwalne.
No nie wiem , jeszcze musze porozmyślać :P

 #274294  autor: hettman
 29 cze 2008, 18:20
ostatnio widzialem w komisie w Krakowie nokie 1100 nowa(plomba nokii na pudelu-mieli 12 szt.) za 90 zl.- telefon idealny,ekstremalnie proste menu jak w starej 3210,latarka,bialo-czarny wyswietlacz zawsze widoczny :-D . dawali rok gwar. -w/g mnie wybor idealny (tak,wiem ze to nie sklep MM ale ciezko bedzie trafic cos z monochromatycznym wyswietlaczem poza komisami-a dla starszych osob to najlepsze rozwiazanie)

 #274490  autor: Michas
 30 cze 2008, 21:49
Nokii 2610 raczej nie polecam. W słońcu nic nie widać na wyświetlaczu, menu ma strasznie powolne, a czcionka jest drobna... Radziłbym wybrać coś innego. Byłem za to zadowolony z 1600. To prosty telefon, ale bateria trzyma w nim bardzo długo, nie straszne mu słońce świecące w wyświetlacz, przyjemnie się go obsługuje i jest nie do zdarcia. Poza tym dźwięk jest bardzo głośny, więc nie ma problemu z usłyszeniem rozmówcy. Jedyne co może przeszkadzać to niska rozdzielczość wyświetlacza.

 #274491  autor: vinc
 30 cze 2008, 22:02
ja jednak bym się skłaniał tak jak hettman, czyli nokia 1100. Telefon idealny dla starszej osoby bez zbędnych bajerów. Klawisze może nie wyglądają, ale są wyczówalne. Wyświetlacz monohromatyczny, czyli bardzo czytelny. Jeśli chodzi o 2610 to jednak ma za bardzo odblaskową osłonę wyświetlacza, co skutkuje marną widocznością. Jeśli chodzi o telefony dla starszych osób to może nokia ma intuicyjne menu, ale samsung robi wygodniejsze telefony dla starszych osób. Z samsungów ciekawym rozwiązaniem by był c260 - klapka z wyraźnym wyświetlaczem i wygodną klawiaturą.

Obrazek

 #274499  autor: Cinkonskin
 30 cze 2008, 22:44
1. Nokia 1100 posiada to do ładowania ładowarki starego czy nowego typu? (cienkie czy grube).

2. ''zielona strzałka" , to jest to po środku (typowo jak w nokii niebieski pasek)? A to czerwone to "czerwona słuchawka"?

3. I tu ważne, czy on ma wyłącznik u góry obudowy czy właśnie tak jak za długo się przytrzyma to się wyłączy?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2008, 23:01 przez Cinkonskin, łącznie zmieniany 1 raz.

 #274503  autor: kowcio
 30 cze 2008, 23:14
NokiaOrange pisze:1. Nokia 1100 posiada to do ładowania ładowarki starego czy nowego typu? (cienkie czy grube).
Starego, grube takie.
NokiaOrange pisze: 3. I tu ważne, czy on ma wyłącznik u góry obudowy czy właśnie tak jak za długo się przytrzyma to się wyłączy?
nie, ma guzik do uruchamiania pod wyświetlaczem (tak jak widać na zdjęciu tego telefonu).
NokiaOrange pisze:2. ''zielona strzałka" , to jest to po środku (typowo jak w nokii niebieski pasek)? A to czerwone to "czerwona słuchawka"?
Tego nie wiem, pewnie jest tak jak w np. 3310: odbierasz i kończysz połączenie tym środkowym dużym guzikiem. Zobacz jak ten telefon wygląda, jaki ma układ klawiszy. Rolę "czerwonej słuchawki" do wychodzenia z m.in. menu służy "C". To akurat na moje oko.

Jak babcia ma SE T230i, to teraz zaproponowałbym (jak pisałem wcześniej) po tym telefonie Samsunga C140, obsługą jak dla mnie jest zbliżony.
1100 niby łatwa, a może się okazać, że babcia przyzwyczajona jest bardzo do SE.
Klawisze w C140 przebolejesz.

 #274506  autor: Cinkonskin
 30 cze 2008, 23:37
Hmmm.. Babcia wcześniej miała 5110 , tego SE któtko dosyć. Myśle ,że ta Nokia była by jednak lepsza od Samsunga.

A i pytanie , czy dobrze jestem poinformowany , że ta Nokia ma zielone podświetlenie wyświetlacza?
A jakie ma podświetlenie klawiatury? :roll:

 #274596  autor: vinc
 01 lip 2008, 22:42
NokiaOrange pisze:A i pytanie , czy dobrze jestem poinformowany , że ta Nokia ma zielone podświetlenie wyświetlacza?
zgadza się
NokiaOrange pisze:A jakie ma podświetlenie klawiatury?
podświetlenie klawiatury jest jasnozielone

Obrazek

 #274598  autor: Cinkonskin
 01 lip 2008, 23:08
Aha , to dobrze.

Dzieki za liczne odpowiedzi, wybiore Nokie 1100! :lol: