DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #278415  autor: Gompka
 20 lip 2008, 08:18
Mam SE w200i, którego kupiłem w Belgi (sieć Proximus). Teraz mam w nim kartę orange pop, i mam problem. Dostałem MMS'a i nie mogę go odebrać, na początku jak go próbowałem odebrać wyskakiwał mi napis " Download failed communication error Please try again later". Więc ze strony orange ściągnąłem opcje "Ustaw swój telefon" i teraz przy próbie odbioru wyskakuje mi napis: " Download failed No account Please check your settings". No i teraz nie wiem co zrobić, próbowałem zmieniać ustawienia ale nic to nie dało. Proszę o pomoc!

 #278420  autor: yagi
 20 lip 2008, 09:04
Zrob kopie wsztsriego co masz w teleofonie, przywroc ustawienia fabryczne (wszystkie), usun konta danych jakie moga sie utworzyc sieci proximus i przeslij ponownie ze strony Orange konfiguratory.

Kiedys sie tym bawilem i tylko to pomoglo. Sprobuj zapisac tego MMS'a na karcie SIM, albo popros, zeby nadawca wyslal Ci go jeszcze raz jak juz bedziesz po tym procesie.

Poczekaj na wypowiedzi innych, ale w moim przypadku to zadzialalo.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #278454  autor: Xy
 20 lip 2008, 12:09
Gompka, Mieszkasz jak widze w Wawie. Przejdz sie do najblizszego salonu Twojego operatora i Ci ustawi wszystko jak nalezy. Mi raz w Erze ustawili w ciagu niespelna minuty telefon ktory wczesniej pracowal w Orżnij we Francji ;) Nie ma po co sie samemu meczyc ;)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #278476  autor: yagi
 20 lip 2008, 13:57
Problem w tym, ze w takim wypadku pomimo przesylania konfiguratorow na telefon i ustawiania ich jako wlasciwe telefon bedzie sie upieral, ze jest "Brak konta danych".

Ostatnio taki problem widzialem w W580i. Wczesniej chyba to byl W300.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #278526  autor: Gompka
 20 lip 2008, 19:41
Więc zrobiłem tak: Na początek zresetowałem ustawienia w telefonie, a potem sam próbowałem ustawić fon wg. tego co napisali na stronie Orange, ale coś mi nie wyszło więc jeszcze raz ściągnąłem konfiguratory z orange i tym razem nie wyskoczył żaden błąd w czasie pobierania ale było napisane że MMS wygasł :/

 #278554  autor: yagi
 20 lip 2008, 21:47
Ktos mial ustawiona waznosc wiadomosci na 24 godziny lub krocej.

Sprobuj sobie przeslac MMS'a z Multi Box'a - jak dojdzie to juz nie powinno byc problemow.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #278597  autor: Gompka
 21 lip 2008, 08:52
Wysłałem i doszedł. Dzięki za pomoc.

 #309641  autor: mateusz9206
 10 sty 2009, 21:24
Witam Panów, Panie, to mój pierwszy post, proszę zatem o wyrozumiałość :)

Nie chcę zakładać nowego wątku, ponieważ mój problem dotyczy tego samego.
Mam problem z konfiguracją WAP i MMS. Jestem od jakichś 15 godzin "szczęśliwym"
użytkownikiem sieci MOBILKING... w czym problem?

- Posiadam telefon SE w200i
- Telefon na początku był w sieci Orange (stąd soft nieco ukierunkowany pod orange,
nie wiem jak to się nazywa fachowo), potem zmieniłem go na Plusa, teraz jestem
w Mobilking.
- W plusie po dostaniu sms'a konfiguracyjnego wszystko działało bez zarzutu.
- W mobilking chciałem dostać sms konfiguracyjny lecz nic takiego nie dostałem.
Zadzwoniłem do biura obsługi, eskpert powiedział mi że to u mnie coś jest wyłączone,
dlatego te sms nie dochodzą. Wysłał mi drugi raz tego smsa i nic. Pozostaje mi
konfiguracja manualna.

Na stronie mobilkinga mamy wszystkie dane jak na dłoni.
Problem w tym, że nawet jak mam je podane to nie wiem co gdzie i jak wpisać.
Można prosić o pomoc? :oops:
(link do strony MK)
http://www.mobilking.pl/mms-wap.html

www.m9206.80.pl