DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #281398  autor: akimg
 05 sie 2008, 14:49
Witam,
potrzebuje telefonu dla starszej osoby. Wymagania:
- czytelny i duży wyświetlacz
- długo trzymająca bateria
- w miare możliwości dobrze żeby to był Sony Ericsson
- stan telefonu - NOWY
- do 200zł

czy możecie mi coś polecić?
Pozdrawiam

 #281438  autor: Prometo
 05 sie 2008, 18:04
Tutaj jest podobny temat z tym, że kwota wynosi do 250,00 PLN ale poczytaj, może się zdecydujesz wydać te dodatkowe 50,00 PLN.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #281441  autor: Osk92
 05 sie 2008, 18:16
SE K510i może, albo W200i.
Intuicyjne menu, oba mają joya niestety, ekran w W200i jest bardzo żałosny jednak.
Polecam ze względu na dobre baterie i są SE :)

 #281452  autor: akimg
 05 sie 2008, 19:51
a jeśli to nie miałby być Sony Ericsson?

 #281462  autor: Ramirez
 05 sie 2008, 20:29
Nokia 1112 a dlaczego??

- czytelny czarno biały wyświetlacz
- wszystko widać nawet w mocnym słońcu
- wielki zegarek :mrgreen:
- przyjemna klawiatura
- bateria przy umiarkowanym użytkowaniu trzyma z tydzień
- dobrze słychać
- głośne dzwonki
- możliwość ustawienia dużej czcionki w kontaktach i smsach
- solidna obudowa, nic nie trzeszczy

a Wady??
- bark bajerów :mrgreen:

Ale dla osoby starszej byłby dobry :wink:

 #281481  autor: kowcio
 05 sie 2008, 21:37
akimg, zobacz na jakiegoś Samsunga. Do klapki starsza osoba przyzwyczai się (przerabiałem to :P ). Telefon wygodny, bardzo duża czcionka na wyświetlaczu, całkiem dobra bateria (4 dni spokojnie wytrzyma), obsługa- niby dość uporczywa obsługa, ale to kwestia podejścia do telefonu ;) na wyświetlaczu wszystko ładnie opisane jest, menu jak dla mnie logiczne ;) Telefony wytrzymałe- wyglądają tylko na delikatne :P jedyne co to może się zniszczyć obudowa.
Mówię teraz o Samsungach typu X160, X200, X480 ;)

Ostatnio miałem przyjemność obcować z Samsungiem C140- dla starszej osoby- TELEFON IDEAŁ!
Klawiatura lepiej podświetlona być nie może, wyświetlacz bardzo czytelny, bateria trzyma tydzień przy dość dużej ilości połączeń, głośne dzwonki.. Obsługa bardzo dobra ;)
Na allegro nowy kupisz za 70-80 PLN spokojnie. Zobacz na aukcjach allegro, jak wygląda podświetlona klawiaturka ;]

Na Twoim miejscu kupiłbym C140, jak nie to jakąś klapeczkę wyżej wymienioną ;)

 #281482  autor: akimg
 05 sie 2008, 21:39
Ramirez, pomysł naprawde dobry, ale za taka cene kupie Nokie 3100

http://allegro.pl/item412844134_niesamo ... _fvat.html

Niestety nie jest fabrycznie nowa. Miałem ten telefon przez miesiąc i byłem pozytywnie zaskoczony... Nie brałem go jednak specjalnie pod uwagę ze względu na to że nowego nie kupie i dlatego że to Nokia (mam jakiś uraz). Ale chyba sie jednak na nią zdecyduje.

Aczkolwiek czekam jeszcze na jakieś sugestie :)
Pozdrawiam

 #281990  autor: Spiite
 08 sie 2008, 20:43
Proponuje Nokie 1600 (jest u mnie jako telefon domowy)
-wyświetlacz nie duży ale bardzo czytelny,
-bateria ok. tygodnia nawet przy częstym rozmawianiu,
-cena 150zł z wysyłką,nowy,bez simlocka,2lata gwarancji
Wystarczy poszukać na allegro.: (nie można podawać linków ale ten będzie miał charakter informacyjny) http://allegro.pl/item409929899_1600_no ... sklep.html

 #282000  autor: kowcio
 08 sie 2008, 21:25
Spiite pisze:Proponuje Nokie 1600
Także dobry telefon, ale C140 ma czytelniejszą klawiaturę i wyświetlacz (miałem go chwilkę, 1600 przez kilka m-cy, teraz mama ją ma ;) ).
Co do obsługi- jedno i drugie banalnie łatwe. Baterie też trzymają w tych modelach tydzień, nawet 1,5 tygodnia przy mniejszym korzystaniu ;)
Myślę, że ta osoba będzie zadowolona ;-)

PS. Nowy Samsung C140 można kupić taniej ;]
Co prawda te są sprowadzane zza granicy, ja także kupiłem jednego Samsunga właśnie sprowadzonego, sprawuje się wyśmienicie ;)

 #282368  autor: wiero33
 11 sie 2008, 18:31
Ja proponuję kupno znanej już komórki nokia 3510i tyle że z wszystkimi nowymi częściami ja taką posiadam i jestem bardzo zadowolony ;] Tylko teraz dostałem nowy fon a ten pójdzie w odstawkę ;/ Jeśli kto zainteresowany mogę odsprzedać :D

 #282694  autor: mkforever1
 13 sie 2008, 11:18
A ja proponuje 1680 Classic :) Sam mam takie cudo, służy mi jako 3 telefon :) Jak wyjeżdżam gdzieś na żagle, na wyprawę rowerową czy gdzieś w teren gdzie od telefonu wymagam niezawodności, solidności i bardzo długiego czasu pracy na baterii (tydzień spokojnie :) ) to zabieram właśnie w/w Nokię :) Wyświetlacz czytelny, klawisze wygodne, obudowa bardzo trwała - na moim egzemplarzu nie ma jakichkolwiek śladów użytkowania!!! a mam ten telefon już jakiś miesiąc. Słowem, polecam!

Pozdrawiam,