DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy modeli z serii D oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #284560  autor: kowcio
 24 sie 2008, 12:49
A możesz powiedzieć, po co i jak wyłączyłeś EDGE?
Co to komu przeszkadzało?

Możliwe, MMSy są wysyłane za pomocą transmisji danych (GPRS, EDGE- w zależności, w jakim zasięgu się znajdujesz).

 #284576  autor: Kaczy
 24 sie 2008, 13:48
kowcio pisze:Możliwe, MMSy są wysyłane za pomocą transmisji danych (GPRS, EDGE- w zależności, w jakim zasięgu się znajdujesz).
MMS są własnie wysyłane poprzez dane pakietowe. Jeżeli masz wyłączoną usługę GPRS/EDGE to nie uda Ci się wysłać ani odebrać MMSa.

...::: Made for loneliness :::...

 #284579  autor: kowcio
 24 sie 2008, 13:58
Kaczy pisze:kowcio napisał/a:
Możliwe, MMSy są wysyłane za pomocą transmisji danych (GPRS, EDGE- w zależności, w jakim zasięgu się znajdujesz).


MMS są własnie wysyłane poprzez dane pakietowe. Jeżeli masz wyłączoną usługę GPRS/EDGE to nie uda Ci się wysłać ani odebrać MMSa.
Dokładnie to chciałem napisać (napisałem troszkę inaczej).
Tylko wg mnie, bezsensu jest wyłączać EDGE/GPRS ze względu na ikonkę na wyświetlaczu :-)

 #284778  autor: Ernet
 25 sie 2008, 09:32
I tu się nie zgadzam. Wg. mnie są ładniejsze motywy... a pozatym słyszałem, że EDGE pobiera sporo prądu....

Ernet

 #284781  autor: Kaczy
 25 sie 2008, 09:38
Ernet pisze:a pozatym słyszałem, że EDGE pobiera sporo prądu....
No pobiera, ale tylko podczas transmisji danych. Np. jeśli jesteś cały czas podłączony do netu to bateria siądzie Ci po kilku godzinach.
Natomiast przy samym takim czuwaniu to praktycznie nie jest to zauważalne.

...::: Made for loneliness :::...

 #286156  autor: Cometto
 31 sie 2008, 23:06
Ikonkę można wyłączyć niezależnie od usługi.

 #291111  autor: bulej
 05 paź 2008, 00:06
Witam!!!
Mam problem z wyłączeniem funkcji EDGE. Telefon kupiłem 2 dni temu,a bateria trzyma mi góra 1 dzień(telefon mam w sieci Plus PLAY)Czy mógłby mi ktoś pomóc :roll:

Bulej

 #291147  autor: kowcio
 05 paź 2008, 11:06
bulej pisze:Mam problem z wyłączeniem funkcji EDGE. Telefon kupiłem 2 dni temu,a bateria trzyma mi góra 1 dzień(telefon mam w sieci Plus PLAY)Czy mógłby mi ktoś pomóc :roll:
EDGE nie pobiera energii, jeżeli nie łączysz się z internetem.
Przecież to Ci nic nie pomoże. Musisz kilka razy dobrze naładować baterię (proponuję naładować ją w nocy- telefon ma spokój i dużo czasu na naładowanie baterii).
Nie wiem dlaczego, ale jak Samsunga się ładuje w przez dłuższy czas niż pokazuje wskaźnik baterii, to bateria wytrzymuje nawet o połowę dłużej :roll: w każdym Samsungu tak miałem.

Poza tym co robisz w telefonie, że wytrzymuje 1 dzień? To bardzo możliwe, że wytrzymuje jeden dzień. Jak będziesz korzystać z Internetu, z aparatu, z MP3- na to nie ma lekarstwa, żeby żaden telefon Ci dłużej niż jedną dobę wytrzymał.
 #291385  autor: bulej
 06 paź 2008, 19:23
W tym problem ze wyjąłem telefon wieczorem koło 22 godz. z ładowarki ,a z rana miałem już jedną kreskę(ja nie lubię bawić sie telefonem) :) Już doszłem jak wyłączyć tą funkcję i jak narazie bateria trzyma mi 2 dzień :D Nie wiem co może być tego przyczyną??
Podejrzewam ,że to ta funkcja.... Tak w ogóle nie miałem skonfigurowanego WAP....Nie wiem co to za magia,może ta funkcja cały czas czegoś wyszukiwała :D

[ Dodano: 2008-10-06, 19:25 ]
Funkcja Edge załącza sie sama kiedy chcesz wejść w wap lub wysłać MMS-tak przynajmniej u mnie jest:D

Bulej

 #291391  autor: Prometo
 06 paź 2008, 19:49
Przyczyn krótko trzymającej baterii może być wiele, np. włączony bluetooth.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2008, 20:01 przez Prometo, łącznie zmieniany 1 raz.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #291392  autor: kowcio
 06 paź 2008, 19:56
Prometo pisze:włączona opcja logowania się do sieci GSM i UMTS tzw. tryb podwójny.
D900i nie obsługuje 3G.

bulej, jak wyłączyłeś EDGE z pozycji telefonu?

 #291395  autor: Prometo
 06 paź 2008, 20:03
kowcio pisze:D900i nie obsługuje 3G.
Przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops: byłem przekonany, że tak jest.

Pozdrawiam - Prometo
http://www.forum-soccer.home.pl

 #291404  autor: PingNoMore
 06 paź 2008, 20:24
kowcio pisze:bulej, jak wyłączyłeś EDGE z pozycji telefonu?
Zapewne chodzi o to, że na ekranie nie widać ikonki E. W serii Z można to włączyć bądz wyłączyć poprzez kod *#4777*8665# i zaznaczenie/odznaczenie poweron attach i restar telefonu.

 #291659  autor: kowcio
 08 paź 2008, 17:51
PingNoMore pisze:Zapewne chodzi o to, że na ekranie nie widać ikonki E. W serii Z można to włączyć bądz wyłączyć poprzez kod *#4777*8665# i zaznaczenie/odznaczenie poweron attach i restar telefonu.
Kod owszem, działa, ale telefon nic nie robi sobie z tego. Mi znika literka "E" na niebieskim tle (wiadomo, jest na niebieskim, gdy się z niego nie korzysta, na czerwonym gdy połączenie aktywne). Ikonka pojawia się po restarcie telefonu, ale znika w ten czas, gdy się zmieni stacja bazowa bądź jej sektor. Natomiast jak wyślę/odbiorę MMSa, bądź połączę się z Internetem, to ikonka powraca i później się świeci cały czas, aż stacja bazowa (lub jej sektor) się nie zmieni. Czy koś wie, co się porobiło? :P ja nic nie robiłem, na początku było ok.

Ale chyba zwracam Wam honor- jak się literka "E" nie wyświetla na ekraniku, to bateria wytrzymuje średnio 3x dużej (teraz mi 3 dni wytrzymała, wcześniej z literką "E" od rana do wieczora bateria pusta się zrobiła :P ). Natomiast pytam się dlatego, że jak gdzieś pojadę, chcę wiedzieć, czy jestem w zasięgu EDGE czy GPRS ;-)

Mam jeszcze jedno pytanie, na które sobie sam nie umiem odpowiedzieć- jak to możliwe, żeby przez takie coś bateria trzymała 3 razy krócej?! Przecież to nie UMTS.
W Nokii cały czas mam włączony wskaźnik GPRS (we wcześniejszych, które miały EDGE to się wyświetlało "E" po włączeniu pewnej funkcji) i jakoś w ogóle nie było to odczuwalne dla baterii. Co jest grane?

 #292274  autor: bulej
 12 paź 2008, 10:35
Jest ona rozszerzeniem dla technologii GPRS (oprócz nazwy EDGE używa się też nazwy EGPRS - Enhanced GPRS), poprawiony został w niej interfejs radiowy, dzięki czemu uzyskano około trzykrotne lepsze przepływności.

Telefon cały czas odpytuje stan sieci co mocno obciąża baterię.

A nie masz w nim problemu z zasięgiem???

Bulej

 #292275  autor: kowcio
 12 paź 2008, 10:41
bulej pisze:A nie masz w nim problemu z zasięgiem???
Nie mam, zawsze przynajmniej 2 kreski mam (głównie w windzie). W domu full jest, więc jest ok.
No dobra, ale dlaczego na takiej N6300 w ogóle nie odczuwałem włączonego EDGE?
Teraz te EDGE w D900i szaleje- raz pokazuje że jest, raz nie :D Nie wiem o co mu chodzi...

 #294878  autor: izia12
 28 paź 2008, 07:10
PingNoMore pisze: Zapewne chodzi o to, że na ekranie nie widać ikonki E. W serii Z można to włączyć bądz wyłączyć poprzez kod *#4777*8665# i zaznaczenie/odznaczenie poweron attach i restar telefonu.

ja jak wpisze kod to nie mam takiej opcji... poweron attach :/

 #294912  autor: kowcio
 28 paź 2008, 13:56
izia12 pisze:ja jak wpisze kod to nie mam takiej opcji... poweron attach :/
A co będzie, jak dasz GPRS Detach? Ja taką opcję dałem i mi teraz bateria wytrzymuje bardzo długo w porównaniu do tego, co na początku wytrzymywała ;] Co jednoznacznie oznacza, że poradziłem sobie z tym problemem ;)

 #310398  autor: izia12
 14 sty 2009, 13:37
kowcio pisze: A co będzie, jak dasz GPRS Detach? Ja taką opcję dałem i mi teraz bateria wytrzymuje bardzo długo w porównaniu do tego, co na początku wytrzymywała ;] Co jednoznacznie oznacza, że poradziłem sobie z tym problemem ;)

teraz też właśnie tak robie... nie wiem czy bateria mi dłużej wytrzymuje ale zawsze jak włączam telefon wyłaczam EDGE od razu.. al ena szczęście zmieniam telefon... bo ten samsung z tego co zauważyłam przez 3 miesiące ma dla mnie okolo 10 wad a cech 2 z porównaniu do innych telefonów
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, 14:20 przez izia12, łącznie zmieniany 1 raz.